کاشت مو

کنده شدن گرافت کاشته شده چه عوارضی دارد؟

کنده شدن گرافت کاشته شده چه عوارضی دارد؟

کنده شدن گرافت کاشته شده چه عوارضی دارد؟

کاشت مو به عنوان یک فعالیت زیبایی، ظرافت و حساسیت قابل توجهی دارد. اگر این فرآیند در شرایط استاندارد انجام شود، نتایج ایده آلی را به همراه خواهد داشت اما اگر شرایط انجام این کار چندان مطلوب نباشد، علاوه بر نارضایتی فرد از نتایج، عوارض جانبی زیادی نیز برای او به وجود خواهد آمد.

کنده شدن گرافت کاشته شده چه عوارضی دارد؟

به طور معمول آنهایی که قصد دارند این فعالیت را پشت سر بگذارند، نگران ریسک های احتمالی آن هستند. شناسایی این ریسک ها، کمک می کند که شما با اطلاع و آگاهی کامل به سراغ کاشت مو بروید. یکی از این ریسک ها، کنده شدن گرافت های کاشته شده پس از انجام فرآیند است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

در یک شرایط مطلوب، گرافت های کاشته شده شرایط کاملا پایداری دارند و پس از مدتی، موجب رشد تار های مو جدید در سر شما خواهند داشت اما اگر فردی که این فعالیت را برای شما انجام داده فاقد تخصص و تجربه کافی باشد و همچنین اگر اصول مراقبتی پس از کاشت طبیعی مو را به دقت رعایت نکنید، احتمال کنده شدن گرافت های کاشت شده وجود دارد.

چرا بعضی از افراد با کنده شدن گرافت های کاشته شده روبرو می شوند؟ چطور می‌توان جلوی این اتفاق را گرفت و احتمال وقوع آن را به شکل قابل توجهی کاهش داد؟

آیا راهکاری وجود دارد که بتوان به کمک آن همه نگرانی های مربوط به پیوند مو را از بین برد؟ در ادامه این مطلب به این سوال های مهم که دغدغه بسیاری از متقاضیان کاشت مو هستند، پاسخ خواهیم داد.

چرا کنده شدن گرافت کاشت شده اتفاق می افتد؟

اگر کاشت مو در شرایط استاندارد صورت گرفته باشد، احتمال کنده شدن گرافت کاشته شده بسیار پایین است. چرا که در چنین شرایطی، گرافت ها در اوج دقت و ظرافت در سر شما کاشته می شود.

در نتیجه یکی از دلایل مهم کنده شدن گرافت ها پس از کاشت مو، این است که در جریان فرایند، پزشک دقت کافی به خرج نداده و این گرافت ها را در عمق مناسبی نکاشته است. این اتفاق معمولا به ندرت رخ می دهد و تنها در شرایطی شکل می گیرد که فرآیند کاشت طبیعی مو، در یک کلینیک غیرمجاز صورت گرفته باشد.

کنده شدن گرافت کاشته شده چه عوارضی دارد؟

مسئله دیگری که می تواند منجر به کنده شدن گرافت ها پس از کاشت مو شود، رعایت نکردن اصول مراقبتی لازم از سوی فرد است. بلافاصله پس از پایان پیوند مو، پزشک همه توصیه های لازم برای مراقبت از گرافت های کاشته شده را با فرد در میان می گذارد.

در اولین روز های پس از کاشت طبیعی مو، گرافت ها هنوز به ثبات کافی نرسیده اند و وارد شدن فشار زیاد به آن ها، ممکن است موجب کنده شدن این گرافت ها شود.

کنده شدن گرافت های کاشته شده چه خطراتی دارد؟

اگر پس از کاشت مو به هر دلیلی گرافت های کاشته شده کنده شوند، ممکن است مشکلات زیادی برای فرد به وجود بیاید. یکی از این مشکلات، وقوع خونریزی و تورم در سر فرد خواهد بود.

مشکل بزرگ در این ارتباط این است که وقتی گرافت ها پس از کاشت مو کنده شوند، دیگر در آن ناحیه هیچ تار مویی رشد نمی کند. در واقع نتایج حاصل از پیوند مو، به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و در برخی از مناطق سر، وضعیت ظاهری نامطلوبی برای فرد به وجود می آید.

نگرانی اصلی اینجاست که وقتی شما فرآیندی مثل کاشت مو را پشت سر می گذارید و به خاطر موضوعی مثل کنده شدن گرافت ها به نتایج ایده آل خود دست پیدا نمی کنید، بخشی از تراکم مو در بانک موی شما از دست رفته و ممکن است دیگر شانس تکرار این فرآیند را نداشته باشید.

در واقع کنده شدن گرافت ها ممکن است مشکل از دست رفتن مو های شما را به یک مسئله همیشگی تبدیل کند و راه اصلاح این مشکل را به طور کامل از بین ببرد.

چگونه می توانیم از کنده شدن گرافت های کاشته شده جلوگیری کنیم؟

اگر به دنبال انجام کاشت مو هستید، نباید نگرانی چندانی از کنده شدن گرافت ها داشته باشید. چرا که روش های زیادی برای جلوگیری از بروز این اتفاق وجود دارد. اگر این روش ها را جدی بگیرید و از آن ها استفاده کنید، احتمال رقم خوردن چنین وضعیتی برای شما بسیار کم و ناچیز خواهد بود.

1- کاشت مو را در شرایط استاندارد انجام بدهید

قبل از هر چیزی، بسیار مهم است که یک کلینیک مجاز کاشت مو در نظر داشته باشید. در این کلینیک ها، کاشت طبیعی مو توسط پزشکی باسابقه و متخصص صورت می گیرد و همچنین یک تیم پزشکی در زمان اجرای پیوند مو، در کنار شما حضور خواهند داشت.

اگر دقت و تجربه کافی در مورد کاشت طبیعی مو به کار رفته باشد، کنده شدن گرافت های کاشته شده بسیار بعید و حتی غیرممکن خواهد بود.

2- به گرافت های کاشته شده دست نزنید

پس از کاشت مو، ممکن است شما برای چند روز احساس بی حسی و یا خارش در منطقه کاشت گرافت ها داشته باشید. این اصلا دلیل خوبی برای دست زدن و لمس گرافت ها به ویژه در دو روز ابتدایی پس از کاشت طبیعی مو نخواهد بود.

شما باید در روزهای ابتدایی پس از انجام این فرآیند، از دست زدن به گرافت ها، لمس آن ها و به خصوص ماساژ دادن این گرافت ها به شدت خودداری کنید.

چرا که گرافت های کاشته شده هنوز به ثبات کافی نرسیده اند و ممکن است با دست زدن به آن ها، شرایط کنده شدن این گرافت ها را فراهم کنید.

3- فعالیت سنگین ورزشی انجام ندهید

حداقل تا 14 روز پس از کاشت مو، شما باید از انجام هر گونه فعالیت سنگین ورزشی خودداری کنید. این فعالیت ها سرعت گردش خون را افزایش می دهند و عوارض جانبی زیادی برای شما به وجود می آورند. همچنین با انجام چنین فعالیت هایی، امکان کنده شدن گرافت ها نیز وجود خواهد داشت.

در نتیجه در اولین روزهای پس از انجام این فرآیند، کاملا استراحت کنید و پس از ان نیز برای مدتی، تنها فعالیت های سبک انجام بدهید.

4- به استخر و سونا نروید

رفتن به استخر و سونا به ویژه در اولین روز های پس از کاشت مو، بسیار خطرآفرین خواهد بود. در درجه اول شما نباید تمام سر خود را در آب فرو ببرید و علاوه بر این، دمای بسیار زیاد برای گرافت های کاشته شده در سر شما به شدت مضر و لطمه زننده خواهد بود.

به همین خاطر برای حفظ سلامتی گرافت ها و جلوگیری از کنده شدن آن ها، باید از رفتن به سونا و استخر حداقل برای دو هفته خودداری کنید.

5- از انجام رفتارهای پرخطر دوری کنید

یکی از مسائلی که ممکن است موجب کنده شدن گرافت های کاشته شده در سر شما شود، روبرو شدن با ضربه های شدید و سنگین خواهد بود. در نتیجه باید از انجام هر فعالیتی که ممکن است موجب بروز صدمه به شما شود، برای مدتی خودداری کنید.

هر فعالیتی که شما را در خطر قرار بدهد، سلامتی گرافت ها را نیز تهدید می کند و اگر موجب کنده شدن گرافت ها شود، ممکن است شما دیگر هرگز نتوانید این وضعیت را تغییر بدهید. به همین خاطر مهم است که از چنین رفتار هایی در هفته های اول پس از کاشت مو، خودداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *