کاشت مو

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

برای کاشت مو می توان از روش های متفاوتی استفاده نمود یکی از این روش ها کاشت مو طبیعی می باشد. که در این روش  موهای کاشته شده تقریبا دائمی می باشند. ممکن است بعد از Hair Transplant به روش FUE و FUT پدیده ای به نام ریزش شوک در موهای شما دیده شود.

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

نوشته های مشابه

در واقع این ریزش مو کاملا طبیعی می باشد و در صورتی که عمل کاشت مو طبیعی به درستی و توسط متخصص در این زمینه صورت گرفته باشد می توانید بدون نگرانی دارای موهایی طبیعی شوید. در واقع ریزش موها بعد از Hair Transplant در هفته دوم شروع می شود و ممکن است تا 8 هفته به طول بیانجامد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

این ریزش ناگهانی و سپس آغاز رشد موهای کاشته شده مربوط به سیستم دوره ای رشد مو ها در بدن انسان می شود. موها در بدن طبق یک چرخه ی مشخص رشد می کنند و بخشی از این چرخه دوره ی آرامش نام دارد که در همین زمان مو های کاشته شده ریزش پیدا خواهند کرد. در این دوره رشد مو ها بسیار آهسته و کوتاه می شود و برای همین تا رشد دوباره ی موها باید صبوری به خرج دهید.

شما باید کمی صبر داشته باشید تا موهای جدید شما رشد نمایند. با شروع رشد مجدد موهای خود بعد از کاشت مو طبیعی می توانید خود را برای پیوند مو در مراحل دیگری آماده نمایید. در واقع پیوند مو می تواند به عنوان روشی دائمی ما را به موهایی زیبا و طبیعی برساند.

توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

آیا بعد از کاشت مو شاهد ریزش مو خواهیم بود؟

فرآیند کاشت مو باید دوره زمانی خاصی را طی نماید تا موهای شما به طور طبیعی رشد نماید. همانطور که می دانید پیوند مو از طریق استخراج بخشی از موهای سر افراد توسط بانک موی آنها برداشته می شود. برای برداشت فولیکول های مو از بانک موی افراد می توان از روش های مختلفی استفاده نمود.

برای استخراج موی سالم افراد ممکن است به صورت نواری بخشی از موهای بانک موی افراد برداشته شود و بعد در جای برداشت بخیه صورت گیرد. یا فولیکول های مو توسط دستگاه پانچ مو استخراج شود. هر کدام از این روش ها به صلاحدید ” دکتر کاشت مو ” مربوطه انجام می گیرد.

انتخاب روش کاشت تا حد زیادی به این بستگی دارد که فرد متقاضی کاشت مو دارای چه نوع بانک مویی است. ضخامت و تراکم مو در نواحی پشت و دور سر چیزی است که دکتر کاشت مو آن را برای انتخاب روش عمل بررسی می کند.

بعد از استخراج مو باید شرایط لازم برای فولیکول های مو فراهم شود تا آنها از بین نروند تا بتوان کاشت مو طبیعی را به راحتی و سرعت هر چه بیشتر انجام داد.

روش های مدرن کاشت مو در همین راستا توسعه می یابند که فولیکول ها را تا حد ممکن سالم نگه دارند و در هر جلسه تار موهای بیشتری را روی نواحی طاسی بکارند.

Hair Transplant می تواند برای افرادی که دچار ریزش مو هستند و یا طاسی را تجربه می نماید در بازگرداندن موهای طبیعی این افراد و رشد طبیعی موها به فولیکول های از بین رفته کمک نماید تا دوباره بازسازی شوند.

بانک موی افراد شامل نواحی موهای پشت سر افراد می باشد. طبق تحقیقات این قسمت از سر افراد دارای موهای ضخیم و با دوامی می باشند.

دلیل دوام مو ها در این ناحیه این است که مو های آن نسبت به هورمون DHT که عامل ریزش مو در مردان است مقاوم هستند. به همین دلیل حتی افرادی که طاسی شدید دارند، در این ناحیه دچار ریزش نشده اند و حتی گاهی مو های پرپشتی دارند.

از این رو برای کاشت مو طبیعی از این قسمت از مو برای پیوند مو استفاده می نمایند تا دوباره موهای کاشته شده بعد از Hair Transplant دچار ریزش نشوند.

بعد از کاشت مو طبیعی در هفته دوم بعد از پیوند مو شما شاهد ریزش موهای کاشته شده خود خواهید بود. این ریزش ممکن است تا 2 ماه به طول بیانجامد. اما این ریزش در واقع نشانه بسیاری خوبی می تواند برای شما بعد از Hair Transplant باشد.

خوب است بدانید که این ریزش فقط مربوط به تار های مو می شود و فولیکول های کاشته شده همچنان سر جای خود قرار دارند.

زیرا با ریزش مو در نواحی کاشت مو، فولیکول های مو وارد مرحله استراحت می شوند. به همین دلیل موهای پیوند زده شده بعد از Hair Transplant دچار ریزش می شوند تا فولیکول های مو بتوانند زمان لازم برای استراحت و رشد مجدد را بعد از چند هفته داشته باشند.

گاهی پیش می آید که مو های طبیعی فرد ( موهایی که کاشته نشده اند) به دلیل مجاورت با مو های کاشته شده از رفتار آن ها پیروی می کنند و آن ها هم وارد دوره ی استراحت می شوند.

البته در موارد نادری دیده می شود که فرد متقاضی کاشت مو در مدت زمان کوتاهی پس از کاشت مو رشد مو هایش با سرعت آغاز می شود و در مدت شش ماه به نتیجه ای عالی و چشم گیر می رسد.

اگر مشاهدات مشابهی داشتید نگران نشوید و توجه داشته باشید که این افراد بسیار نادر هستند و اکثر متقاضیان کاشت مو بعد از گذشت یک سال به نتیجه ی مطلوب می رسند.

در واقع این امر نشانه موفقیت آمیز نبودن کاشت مو نمی باشد. به واسطه ریزش مو بعد از پیوند مو یک واکنش طبیعی به Hair Transplant صورت می گیرد. پیوند مو در اثر ریزش مو دچار تغییری نخواهد شد و فولیکول های پیوند زده شده از بین نخواهند رفت.

بعد گذشت سه الی شش ماه دوره ی استراحت پایان می یابد و بخش هیجان انگیز مراحل رشد مو های کاشته شده آغاز می شود. جالب است بدانید سرعت رشد مو ها به طور متوسط صد و سی میلی متر در ماه است.

همچنین سرعت رشد مو در تابستان بیشتر از زمستان است.همچنین توجه داشته باشید اگر بانک موی سر شما ضعیف بوده و برای کاشت از موهای دیگر نواحی بدن استفاده کرده اید، ممکن است الگوی رشد مجدد موهای کاشته شده کمی متفاوت باشد.

این به دلیل تفاوت فولیکول های موهای بدن با فولیکول های موهای سر است. این نا هماهنگی البته همیشگی نیست و بعد تقریبا یک سال به تدریج سرعت رشد موی کاشته شده با دیگر مو های روی سر هماهنگ می شود.

روند رشد مو پس از کاشت مو چگونه است؟

ریزش موها بعد از کاشت مو تا چند هفته بعد از پیوند مو ادامه دارد. رشد موهای جدید و طبیعی بعد از این دوره صورت خواهد گرفت. در واقع با انجام اقداماتی می توان ریزش موها را بعد از کاشت مو کمتر نمود.

این امر به جراح شما نیز بستگی دارد هر چقدر تجربه و مهارت جراح کاشت مو طبیعی بیشتر باشد و زاویه بندی و الگوهای کاشت مو را در پیوند مو رعایت نموده باشد، Hair Transplant می تواند دارای عوارض کمتری همچون ریزش مو باشد. یا موها ممکن است بعد از کاشت مو کمتر دچار ریزش شوند.

در برخی از مواقع دکتر پیوند مو، بعد از کاشت مو برای شما داروهایی مانند فیناستراید یا ماینوکسیدیل را تجویز می نماید که می تواند به ثبات موها بعد از کاشت مو طبیعی کمک نماید و همچنین ریزش موهای را کمتر نماید. رشد مو می تواند بعد از طی نمودن دوره درمانی خود به طور طبیعی انجام شود.

روند رشد مو بعد از کاشت مو نیز مانند افراد دیگر به طور طبیعی صورت می گیرد و نیازی به اقدامات پیچیده برای رشد مو وجود ندارد. در صورت رعایت نکات و توصیه های جراح کاشت مو طبیعی، شما می توانید بدون نگرانی دارای موهایی ضخیم و با دوام شوید.

رشد مجدد مو پس از ریزش چه مدت بعد اتفاق خواهد افتاد؟

همانگونه که گفته شد موهای کاشته شده بعد از Hair Transplant دچار ریزش می شوند، ریزش موها می تواند در هفته دوم بعد از کاشت مو دیده شود. پیوند مو در نواحی از سر که دچار طاسی و یا ریزش هستند می تواند راه حل مناسبی برای ایجاد زیبایی و برگرداندن موهای طبیعی شما باشد.

قطعا کاشت مو نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر می تواند دارای عوارضی باشد. ولی با رعایت نکات مربوط به بعد از کاشت مو طبیعی شما می توانید به راحتی از مزیت های کاشت مو استفاده نماید و دارای موهای طبیعی و زیبایی شوید.

ریزش مو بعد از Hair Transplant نیز یکی از این عوارض بعد از عمل می باشد، در واقع با گذشت 4 ماه رشد موهای شما به صورت طبیعی شروع می شود.

موهای تازه رشد کرده از قبل قوی تر هستند اما هنوز آنقدر قدرت ندارند که در عمق پوست سر نفوذ کنند.این امر سبب بروز آکنه هایی روی پوست سر می شود که پس از مدت کوتاهی از بین می روند. اگر در این حین درد غیر قابل تحملی حس کردید می توانید با مراجعه به داروخانه دارو های مسکن را دریافت کنید.

زیرا ریزش مو می تواند از دو هفته تا دو ماه طول بکشد. ممکن است رشد موها با سرعت های مختلفی صورت گیرد. ولی بعد از گذشت چند ماه شما می توانید به راحتی موهای طبیعی خود را بعد از کاشت مو مشاهده نمایید.

در حد فاصل چهار تا هشت ماه موها رشد خود را ادامه می دهند و به تدریج بر ضخامت آن ها افزوده می شود. در این حین ممکن است بین موهای کاشته شده ی خود تعدادی تار مو پیدا کنید که رنگ دانه های آن ها با دیگر تار موها متفاوت است و همچنین به نظر شکننده و ضعیف می آیند. این امر در موهای کاشته شده طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

موهای رشد کرده دیگر دچار ریزش نمی شوند و شما می توانید مانند قبل از شامپو، اتو مو و نرم کننده بر روی آنها استفاده نمایید.

بعد از گذشت یک سال دیگر تغییر قابل ذکری در روند رشد موها رخ نمی دهد. موها حالا با سرعت بیشتری نسبت ماه های اولیه رشد می کنند و ضخامت و رنگ دانه های آن ها چشمگیر تر شده است. در برخی موارد نادر ممکن است فرد نیاز باشد برای انجام برخی اصلاحات جزئی دوباره به پزشک جراح کاشت مو مراجعه کند.

این موها چون دارای فولیکول های قوی می باشند در نتیجه امکان ریزش مجدد درآنها بسیار کم می باشد. بعد از گذشت 10 تا 15 ماه موهای شما ضخیم تر و پرپشت تر می شود و می توانید تا حدودی نتیجه کاشت مو طبیعی را در خود ببینید

آیا ریزش مو بعد از کاشت مو قطعی است؟

می توان گفت که ریزش مو بعد از کاشت مو در بیشتر مواقع اتفاق می افتد و جزء روند طبیعی کاشت مو می باشد، از این رو نمی توان از آن جلوگیری نمود. ولی مراقبت هایی وجود دارد که از طریق آنها می توان تا حدودی ریزش مو را کم نمود.

البته در کسانی که موهای به شدت حساسی نسبت به هورمون DHT دارند، ریزش مو بعد از کاشت هم ممکن است رخ دهد. این هورمون عامل اصلی ریزش مو در آقایان است.

در این افراد گاهی مشاهده می شود که رشد مو بعد از ریزش اولیه به شکل نامتقارن رخ می دهد.یعنی بخشی از سر آن ها دچار طاسی می شود در حالی که در دیگر نواحی که اقدام به کاشت مو کرده اند موها به طور کامل رشد کرده اند.

این طاسی مربوط به موهای طبیعی خود فرد است که هنوز به هورمون DHT حساس هستند و دچار ریزش می شوند. توصیه می شود این افراد با مشورت پزشک خود از درمان های پیشگیری کننده در برابر هورمون DHT استفاده کنند.

لازم به ذکر است که ریزش مو تا 4 ماه اول بعد از Hair Transplant کاملا طبیعی است و به صورت موقتی اتفاق می افتد. به همین دلیل جای هیچ گونه نگرانی در این مورد نیست. با انجام موارد زیر می توانید ریزش مو را  بعد از کاشت مو طبیعی در خود کمتر نمایید.

  1.   موهای کاشته شده خود را بعد از پیوند مو در هفته اول لمس ننمایید.
  2.   از مرطوب کننده ها به صورت اسپری برای موهای کاشته شده خود استفاده نمایید. این مورد می تواند در روزهای اول بعد از کاشت مو بسیار موثر باشد و از خشک شدن موهای کاشته شده جلوگیری نماید در نتیجه ریزش مو را کمتر کند.
  3.   بر روی بالش گردن بخوابید تا گرافت های پیوند زده شده در اثر مالش با پشتی دچار ریزش نشوند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *