کاشت مو

ریش و سبیل کاشته شده را می ‌توان اصلاح کرد ؟

ریش و سبیل کاشته شده را می ‌توان اصلاح کرد ؟

ریش و سبیل کاشته شده را می ‌توان اصلاح کرد ؟

با شنیدن واژه کاشت مو احتمالا تصویر کاشت تارهای مو روی سر در نظرتان مجسم می شود. درست است که کاشت موی سر به مراتب بیشتر از سایر کاشت ها مورد استقبال قرار گرفته است، اما کاشت ریش و کاشت سبیل هم در سالیان اخیر با استقبال فراوانی روبرو شده است.

ریش و سبیل کاشته شده را می ‌توان اصلاح کرد ؟

در واقع این فرآیند تنها مختص موهای سر نیست و می تواند روی صورت افراد مختلف نیز انجام شود. امروزه ریش های بلند و جذاب، محبوبیت بسیار زیادی در تمام دنیا پیدا کرده اند و به یکی از نشانه های زیبایی تبدیل شده اند. به همین خاطر است که افراد، ترجیح می دهند با کاشت مو در این نواحی، نقص موجود در چهره خود را برطرف کنند و به چهره دلخواه خود دست پیدا کنند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

مردان زیادی به دلیل ریزش موی ریش و سبیل خود اعتماد به نفس خود را از دست داده اند. از این گذشته بسیاری از افراد به طور مادرزاد از موهای ریش و سبیل بسیار کمی برخوردار هستند. در نتیجه کاشت ریش و سبیل در بین مردان با استقبال فراوانی روبرو بوده است.

ریزش مو های ریش و سبیل برای بعضی از افراد تنها در نقاط خاصی از صورت اتفاق می افتد و برای بعضی های دیگر، این ریزش شدید تر است. با این وجود حتی افرادی که بخش کمی از موهای این ناحیه را از دست داده اند، ناچار به اصلاح همیشگی ریش خود هستند. چرا که نمی توانند صاحب ریش و سبیل دلخواه خود شوند.

احتمالا شما سوالاتی در خصوص نحوه اصلاح کردن موی ریش و سبیل و زمان مناسب برای اینکار و دیگر موارد مرتبط با کاشت مو را در سر داشته باشید. ما در اینجا پاسخ ها مناسبی را برای شما فراهم کرده ایم.

ریش و سبیل در سراسر دنیا به عنوان نشانه مردانگی به شمار می رود. در سراسر دنیا ریش های پر پشت و سبیل تاب خورده نشان مردانگی افراد است. از این بسیاری از مردان به دنبال کاشت ریش و سبیل خود هستند.

اگرچه این تصور به هیچ وجه درست نمی باشد اما هنوز عده ای زیادی از مردان به دنبال داشتن موهای پر پشت روی صورت خود هستند. شما باید قبل از اقدام به کاشت ریش و سبیل خود موارد مهمی را در نظر داشته باشید زیرا رعایت این نکات در نتیجه نهایی کاشت مو در این ناحیه تاثیر به سزایی خواهد داشت. در ادامه تمامی موارد مربوط به اصلاح موهای کاشته شده در ناحیه ریش و سبیل را مورد بررسی قرار داده ایم.

این فرآیند در نگاه اول، ساده به نظر  می رسد اما اساسا به ظرافت زیادی نیاز دارد. چرا که موهای کاشته شده در این ناحیه باید جهت و عمق مناسبی داشته باشند. به همین خاطر است پیش از کاشت ریش و سبیل، باید آگاهی و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. علاوه بر این، انتخاب یک کلینیک معتبر در این زمینه بسیار مفید به نظر می رسد و تاثیری کلیدی در نتیجه انجام کار خواهد داشت.

آیا در اصلاح موهای کاشته شده سبیل و ریش با کاشت مو تفاوتی وجود دارد ؟

این سوال به عنوان یکی از مهم ترین سوالات افراد متقاضی کاشت مو در ناحیه ریش و سبیل مطرح می شود. در واقع آنها نگران این هستند که تفاوت در نحوه کاشت سبب تفاوت در اصلاح شود. تکنیک و پروسه کاشت ریش و سبیل درست مانند کاشت مو است.

در این کاشت نیز از تار های موی پشت یا کنار سر فرد برای ریش و سبیل فرد استفاده می شود. پزشک متخصص تارهایی را انتخاب خواهد کرد که با موهای ریش و سبیل فرد در تناسب باشند. تنها تفاوت این روش با کاشت مو (hair transplant) در ایجاد برشی بسیار ظریف برای ایمپلنت ریش است. در صورتی طاسی فرد، پزشک موهای مورد نیاز را از موهای بدن انتخاب خواهد کرد. غالبا موهای سینه برای این کار به کار برده خواهند شد.

ریش و سبیل کاشته شده را می ‌توان اصلاح کرد ؟

مطلوب بودن و قدرتمند تر بودن فولیکول های موجود در ناحیه بانک مو، تاثیر بسیار زیادی در موفقیت کاشت ریش و سبیل دارد. افرادی که صاحب بانک موی قدرتمند تری هستند، می توانند این فرآیند را با خیال راحت و آرامش خاطر پشت سر بگذارند.

انتخاب موهای پشت و نواحی کنار سر به این خاطر است که معمولا فولیکول ها در این مناطق از سر، نسبت به ریزش مقاومت بیشتری از خودشان نشان می دهند. این موضوع موجب می شود که مو های جدید فرد، مستحکم باشند و خطر ریزش آن ها را تهدید نکند.

اما نکته ای که وجود دارد اصلاح پس از کاشت مو در ناحیه ریش و سبیل به علت ماهیت موها در این قسمت نسبت به اصلاح مو کاشته شده متفاوت خواهد بود. در نتیجه شما باید مواردی همچون جهت اصلاح و رعایت نکات مشخصی را بعد از کاشت مو در ناحیه ریش و سبیل رعایت کنید تا بعد از کاشت دچار مشکل خاصی نشوید.

تاثیر نحوه رشد موهای کاشته شده ریش و سبیل بر اصلاح

کاشت مو های ریش و سبیل می تواند چیزی در حدود 5 ساعت از زمان شما را به خود اختصاص دهد. البته این مدت زمان به اندازه ناحیه مورد نیز بستگی خواهد داشت. هر اندازه وسعت محل کاشت مو بزرگتر باشد، پزشک به زمان بیشتری برای کاشت سبیل و ریش شما نیاز خواهد داشت. در نتیجه شما در زمان اصلاح پس از کاشت مو در این ناحیه باید با توجه به وسعت کاشت اصلاح را انجام دهید.

در صورتی که نگران نحوه رشد موهای کاشته شده هستید، باید بگویم جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد؛ چرا که موها کاشته شده به خوبی و مانند موهای طبیعی صورت شما رشد خواهند کرد. تمام ویژگی های ظاهری و جنس موها در کاشت مو های ریش و سبیل با موهای طبیعی فرد مطابقت داشت.

خط رویش موی ریش و سبیل در هر فرد متفاوت است و پزشک با توجه به این تفاوت، این فرآیند را انجام می دهد. به همین خاطر، نتیجه نهایی این فرآیند کاملا طبیعی به نظر می رسد و با چهره فرد متقاضی و وضعیت طبیعی ریش و سبیل های او، کاملا تطابق دارد.

این فعالیت، اعتماد به نفس را در افراد افزایش می دهد و زیبایی مد نظر افراد را برای آن ها به وجود می آورد. پس از کامل شدن کاشت ریش و سبیل، موهای این ناحیه پس از مدتی کوتاه دچار ریزش می شوند اما این مرحله کاملا طبیعی در چرخه کاشت به شمار می رود. پس از مدتی با ترمیم آثار زخم، رشد ریش و سبیل آغاز می شود و نتیجه این فرآیند برای همیشه همراه فرد خواهد بود.

آیا امکان اصلاح ریش و سبیل وجود دارد ؟

یکی از اولین نگرانی های افراد برای کاشت موی ریش و سبیل این است که آیا قادر خواهند بود موهای ریش و سبیل خود را مانند موهای طبیعی صورت اصلاح کنند. مردان با استفاده از اصلاح ریش و سبیل خود، چهره خود را می آرایند. از این رو اصلاح ریش و سبیل از نکاتی است که از اهمیت بالایی برای مردان دارا است.

در پاسخ به نگرانی این افراد باید بگوییم، بله. شما می توانید موهای کاشته شده ریش و سبیل خود را مانند موهای طبیعی صورت خود اصلاح کنید. شما می تواند با خیالی آسوده برای کاشت موهای ریش و سبیل خود اقدام کنید و هیچ نگرانی از بابت اصلاح کردن ریش و سبیل خود نداشته باشید. اصلاح کردن آسیبی به موهای کاشته شما وارد نخواهد کرد.

در حقیقت زمانی که رشد نهایی ریش و سبیل های کاشته شده در صورت شما آغاز می شود، همه چیز برای شما کاملا طبیعی خواهد بود. در واقع بین شما که کاشت ریش و سبیل انجام داده اید و افرادی که به صورت طبیعی صاحب ریش و سبیل بلند هستند، هیچ تفاوتی وجود نخواهد داشت.

در نتیجه شما می توانید به سادگی ریش و سبیل خود را اصلاح کنید و اصلا نگران این موضوع نباشید. کوتاه کردن ریش و سبیل و انتخاب حالت آن، برای شما به راحتی امکان پذیر خواهد بود. البته از یاد نبرید که به ویژه در روزها و هفته های اول  پس از انجام این فرآیند، صورت شما کمی حساس و آسیب پذیر خواهد بود. در نتیجه در زمان اصلاح، کاملا دقت کنید و این کار را به آرامی انجام بدهید تا هیچ آسیبی به صورت شما و فولیکول های کاشته شده وارد نشود.

اصلاح ریش و سبیل کاشته شده بعد از چه زمانی امکان پذیر است ؟

درست است که ریش و سبیل کاشته شده را می توان مانند ریش و سبیل طبیعی اصلاح کرد، اما برای انجام این کار باید حداقل 10 روز صبر کنید. در این مدت ریش و سبیل کاشته شده در محل کاشته شده ثابت شده و جای خود را به خوبی پیدا خواهند کرد. پس از گذشته یک یا دو هفته ممکن است شاهد ریزش یک یا دو تار از مو های ریش و سبیل های خود باشید.

نگران این ریزش جزئی نباشید. ریش و سبیل کاشته شده پس از سپری کردن دوران شک اولیه به خوبی روی صورت شما باقی خواهند ماند. شما باید در طول دوران شوک اولیه به خوبی از صورت خود مراقبت کنید. پس از گذشت این زمان می توانید موهای ریش و سبیل خود را اصلاح کنید.

پس از سپری شدن دوران شوک اولیه پس از کاشت مو شرایط برای رشد موهای طبیعی روی صورت به وجود خواهد آمد. عموما پس از گذشت 3 تا 4 ماه رشد موهای طبیعی صورت آغاز خواهد شد. پس از گذشت این زمان می توانید در خصوص اصلاح صورت خود تصمیم گیری کنید.

این موضوع به سلیقه شخصی شما بستگی خواهد داشت، اگر از طرفداران صورت های تراشیده یا با ته ریش هستید می توانید پس از گذشت زمان مقرر نسبت به اصلاح صورت خود اقدام کنید.

وقتی فولیکول ها در نقطه تازه ای از صورت شما تثبیت شوند، دیگر نگرانی خاصی در مورد آن ها وجود ندارد.

شما صاحب ریش و سبیل مستحکم و ضخیم خواهید شد و این یک امتیاز برای چهره شما به حساب می آید. با این وجود در هر زمانی نیز می توانید ریش و سبیل خود را به صورت کامل بتراشید. البته توصیه می شود که به جای تیغ، از ماشین های اصلاح استفاده کنید تا فشار کم تری به فولیکول های کاشته شده در صورت شما وارد شود.

آیا اصلاح ریش و سبیل کاشته شده سخت است ؟

به هیچ وجه هیچ سختی در اصلاح موها پس از کاشت مو وجود نخواهد داشت. البته شما باید نکاتی را به جهت اصلاح پس از کاشت مو در ناحیه ریش و سبیل رعایت کنید. یکی از مهم ترین نکات این است که شما نمی توانید بلافاصله پس از کاشت مو در این قسمت اصلاح را انجام دهید و به صورت قطعی باید پس از گذراندن دوره نقاهت اصلاح را انجام دهید.

در نتیجه نباید برای اصلاح کردن ریش و سبیل پس از انجام فرآیند، عجله به خرج بدهید. به طور کلی فرآیند کاشت ریش و سبیل، به مراقبت های خاص و پیچیده ای نیاز ندارد. دوران رسیدن به بهبودی پس از انجام این فرآیند، معمولا کوتاه است اما این دوران در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. طبیعتا بعضی ها زودتر دوران نقاهت را سپری می کنند و برای بعضی های دیگر، این دوران کمی بیشتر به طول می انجامد.

علاوه بر این موضوع زاویه اصلاح پس از کاشت مو بسیار مهم است. در واقع اگر شما اصلاح موهای کاشته شده در این ناحیه را به درستی انجام ندهید ممکن است در آینده نزدیک دچار مشکل در زاویه رویش موها شوید که به هیچ وجه مطلوب نخواهد بود.

در واقع به همان نسبت که زاویه کاشت ریش و سبیل اهمیت دارد، زاویه اصلاح آن نیز از اهمیت برخوردار است. به همین خاطر اگر به آرایشگاه مراجعه کنید، باید حتما موضوع کاشت ریش و سبیل خود را با آرایشگر خود در میان بگذارید.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که پس از کاشت مو در ناحیه ریش و سبیل پزشک زیبایی به شما نکات مشخصی را در رابطه با اصلاح گوشزد می کند که به صورت قطعی باید به این نکات توجه کرده و تمامی آن ها را در زمان های مشخص شده انجام دهید تا نتیجه نهایی کاشت مو در ناحیه ریش و سبیل کاملا مطلوب باشد. در واقع شما هم به اندازه پزشک متخصص در نتیجه نهایی کاشت مو در ناحیه ریش و سبیل تاثیر گذار خواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *