کاشت مو

مشاوره با پزشک قبل از کاشت مو چه اهمیتی دارد؟

مشاوره با جراح قبل از کاشت مو چه اهمیتی دارد؟

مشاوره با جراح قبل از کاشت مو چه اهمیتی دارد؟

این سوال برای بسیاری پیش می آید که چرا دیدن جراح کاشت مو قبل از عمل اهمیت زیادی دارد. این روزها کسانی که برای کاشت موی طبیعی به کلینیک مراجعه می کنند، حتی گاهی نام پزشکشان را هم نمی دانند.

البته این چیز بدی نیست اما پیش از وارد شدن به پروسه پیوند مو یا هر جراحی زیبایی دیگری، بهتر است در جریان کامل اتفاقات قرار بگیرید.

مشاوره با جراح قبل از کاشت موپس اگر می خواهید بدانید چرا باید جراح خودتان را بشناسید؟ در ادامه متن با ما همراه باشید تا علت را توضیح دهیم.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

چرا پیش جراح کاشت مو می رویم؟

اگر از ریزش مو رنج می برید، قطعا برای بررسی علت و بهترین روش های درمانی به پزشک مراجعه می کنید. ریزش مو می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که قطعا دانستن آن ها، به خودی خود ممکن نیست و نیاز به توصیه های یک جراح و یا متخصص پوست و مو دارد.

درمان ریزش مو دشوار است و نیاز به دانش تخصصی دارد. گاهی اوقات ممکن است به یک کلینیک ریزش مو زنگ بزنید و به کسی مراجعه کنید که جراح یا پزشک کاشت موی طبیعی نباشد. در بیشتر موارد، این فرد از نظر پزشکی صلاحیت لازم برای تشخیص و درمان ریزش مویتان را ندارد.

در حقیقت شما باید توسط یک پزشک یا جراح معاینه شوید تا بتوانید به سلامت درمان شوید. علاوه بر این، اگر پزشک یا جراح تان توصیه کرد برای درمان ریزش مو، باید کاشت مو انجام دهید، بهتر است این جراحی را در همان کلینیک انجام دهید زیرا به بهترین نحو از وضعیت شما آگاهی دارد و این کار را راحت می کند.

مشاوره با جراح قبل از کاشت مونکاتی که قبل از مراجعه به جراج کاشت مو باید بدانیم!

آیا شما کاندیدای کاشت مو هستید؟

پس از تصمیم به پیوند مو، به یک جراح کاشت موی طبیعی احتیاج دارید تا برنامه ریزی های مخصوص شما را انجام دهد و تصمیمات مربوط به ترمیم موهایتان را اتخاذ کند. پزشکان به علت داشتن دانش کافی، می توانند برای هر حالت مو یک تصمیم مناسب بگیرند که اصلا در حالت طبیعی، برای انجام این کار به یک جراح پیوند مو احتیاج دارید. دانش و تجربه آن ها برای آینده موهایتان بسیار مهم است.

این بدین معناست که اگر تصمیم دارید واقعا کاشت مو را انجام بدهید، باید در اهداف تعیین شده با پزشک جراح به توافق برسید. دانستن اینکه پزشک شما اهداف و ظاهر مد نظرتان را می داند و برای رسیدن به این نتیجه تلاش می کند، باعث راحتی و آسودگی خیالتان خواهد شد.

اگر جراح کاشت مو را قبل از عمل ملاقات نکنید، چه اتفاقی می افتد؟

خب این یک مشکل بزرگ است زیرا اگر جراح کاشت مو را نبینید، نمی توانید اهدافتان از این جراحی را بگویید و اغلب کسانی که دچار این اشتباه شده اند، شکایاتی داشته اند که گوشه ای از آن ها، در این متن آورده شده است:

  1. گرافت های زیادی از پشت سرشان برداشته شده است
  2. کاشت بد مو
  3. تراکم بد مو
  4. زخم های بزرگ
  5. نکروز پوستی
  6. عدم رشد مو 1 سال پس از پیوند مو

در طول مشاوره شما باید نگرانی های خود را در مورد جراحی و انتظاراتتان از جراحی را برطرف کنید و این تنها پس از صحبت با پزشک حاصل خواهد شد.

با این حال نباید فکر کنید کاشت مو، می تواند مشکلات شما را حل کند. درمان ریزش مو و دانستن الگوی ریزش مو توسط پزشک، بسیار اهمیت دارد. ممکن است بتوانید پیوند مو را انجام دهید اما اگر جلوی ریزش مو را نگیرید، پیوند مویتان بی فایده خواهد بود.

اهمیت مهارت جراح کاشت مو در روش های FUE و DHI

روشهای کاشت مو DHI یا FUE روش های دقیقی هستند که به مهارت قابل توجهی نیاز دارند. برای تسلط بر این مهارت، وقت و تلاش زیادی لازم است.

در بعضی مواقع، پیوند مو توسط یک جراح بی تجربه انجام می شود، در نتیجه ترمیم مو به درستی صورت نمی گیرد و باعث می شود گرافت ها سر جای خود ننشینند و کل فرآیند جراحی باطل شود.

با این وجود قرار دادن گرافت یکی از مهم ترین مراحل کاشت مو است و در ظاهر نهایی موهای مراجعه کنندگان نقش اساسی دارد. پزشکان مجرب با این موضوع آگاه هستند و می دانند چگونه فولیکول های برداشت شده از ناحیه اهدا کننده را در ناحیه اهدا شونده بکارند.

پزشکان کم تجربه با کمبود دانش و تجربه ای که دارند، جراحی را در معرض خطر قرار می دهند. اگر پزشکان فولیکول را از طریق نادرست برداشت کنند، نتایج نامطلوبی به دست می آید که باعث پشیمانی و ضررهای زیادی می شود. بهترین ناحیه اهدا کننده به خاطر موهای مقاوم در برابر ریزش مو، ناحیه پشت گردن است

علاوه بر این، ریش و موهای سینه نیز به عنوان نواحی اهدا کننده جایگزین قابل استفاده هستند. موهای پشت سر به تنهایی یا همراه با سایر موهای بدن در چارچوب یک برنامه صحیح، نتایج طبیعی به همراه دارد.

فولیکول های مویی که از طریق تکنیک های نادرست برداشت می شوند، می توانند منجر به نتایج بدی شوند. با این وجود، برداشت بیش از حد گرافت از ناحیه اهدا کننده، می تواند خسارت قابل توجهی ایجاد کند که باید به آن توجه کرد. عدم رعایت تعادل در برداشت گرافت، حتی تا طاسی کامل هم پیش می رود.

وقتی در جستجوی جراح پیوند مو FUE یا DHI هستید، تجربه جراح باید یکی از عواملی باشد که در اولویت قرار بگیرد. هدف شما باید یافتن متخصصی باشد که سال ها به عنوان جراح کاشت و پیوند مو، تجربه داشته باشد و بداند چه در ذهن متقاضی وجود دارد و توصیفاتش از ظاهر موردنظر، دلالت بر چه چیزی دارد.

در کل اهمیت دیدن جراح کاشت مو قبل از عمل، به این دلیل است که شما حتی ممکن است نیازی به پیوند مو نداشته باشید.

به عنوان مثال اگر ریزش مویتان به دلیل استرس است، هنوز هم این شانس را دارید که مداوا شوید. ریزش موهای ناشی از استرس، عموما موقتی هستند، به همین دلیل انجام پیوند مو با روش FUE یا DHI در این نواحی، می تواند منجر به شکل گیری ظاهری عجیب و غریب در آینده شود.

در طول معاینه، پزشک تمام این عناصر و موارد دیگر را نیز ارزیابی خواهد کرد. این ارزیابی دقیق، صلاحیت شما برای انجام پیوند مو و میزان موفقیت را مشخص خواهد کرد.

کدام کلینیک کاشت مو مناسب است؟

اولین و مهم ترین نکته، اطمینان از مجاز بودن کلینیک است. باید حتما بدانید که کلینیک مورد نظر، تمام مجوزهای لازم را دارد. البته که یک کلینیک معتبر و پرآوازه که میزبان ایرانیان و گردشگران خارجی بسیاری است، می تواند بهترین گزینه برای کاشت مو باشد.

از آنجا که تجهیزات و تکنولوژی، حرف اول را در ترمیم مو و پیوند مو می زند، بهتر است جایی را انتخاب کنید که تضمین کیفیت ارائه بدهد. دقت داشته باشید ارزش یک کلینیک با آمار مشخص می شود نه با ارقام و هزینه ها. لزوما هر کلینیکی که هزینه های گران دریافت می کند، نشان از اعتبار ندارد.

تا زمانی که تمام این موارد را جدی بگیرید و آن ها را رعایت کنید، لازم نیست نگران جراحی کاشت مو باشید. نکته بسیار مهم این است که سعی نمایید بهترین مرکز کاشت مو و متخصص کاشت مو پیدا کنید تا بتوانید پاسخ سوالات‌تان را پیدا کرده و به نتایج موفقیت آمیزی برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *