درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

عوارض کاشت مژه دائم چیست؟

عوارض کاشت مژه دائم چیست؟

کاشت مژه طبیعی پیوندی ساده و در عین حال همراه با دقت و ظرافت است. این عمل زیبایی بر روی افرادی که دارای مژه های کم پشت همراه با تارهای نازک، پراکنده و یا ضعیف هستند مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از موارد دلایل ژنتیکی می تواند دلیلی بر ریزش مژه ها باشد.

عوارض کاشت مژه دائم چیست؟همچنین مراقبت نکردن درست از مژه ها و آسیب هایی که در طی اکستنشن مژه به آنها وارد می شود، می تواند خطر ریزش در مژه ها را افزایش دهد. ممکن است برخی از معالجات مانند شیمی درمانی بر روی افراد مبتلا به سرطان باعث ریزش در مژه های آنان شود.

این امر می تواند ظاهری نامتناسب را در این افراد ایجاد کند. به همین دلیل کاشت مژه دائم یکی از راه حل های مطمئنی است که می تواند در رفع این معضل به افراد کمک کند. در کاشت دائم مژه روش پیوند مژه مانند پیوند مو و سایر عمل های زیبایی از این دست است.

فولیکول های مو که در پشت گوش و یا سر افراد قراردارند از این نواحی به تعداد لازم برداشته می شود و در نواحی از مژه که دارای ضعف است کاشته می شود. فولیکول های برداشته شده بر روی انتهای یک سوزن مخصوص قرار داده می شوند تا بتوان راحت تر کاشت مژه را انجام داد.

در واقع فوکیلول های برداشته شده از نواحی بانک موی افراد توسط روش میکروسکوپی به ناحیه مژه افراد پیوند زده می شوند و کاشت دائم مژه از این طریق برای این افراد انجام شود.

از آنجایی که کاشت مژه به صورت طبیعی انجام می شود و این عمل با متدها و روش های نوینی قابل انجام است، با این حال ممکن است عوارضی را بعد از کاشت مژه مشاهده کنید که این عوارض با رعایت نکات و توصیه هایی که پزشک بعد از کاشت مژه به افراد می کند به راحتی از بین می رود.

عوارض کاشت مژه دائم چیست؟آیا کاشت مژه دائم عوارض دارد؟

کاشت مژه نوعی عمل جراحی سرپایی است که از طریق بی حسی انجام می شود. در کاشت مژه طبیعی از روش ها و متد های جدیدی برای این منظور استفاده می شود.

مشاهده مطلب
افراد مناسب برای کاشت مژه

از آنجایی که کاشت مژه دارای ظرافت خاصی است فردی که کاشت مژه را انجام می دهد باید از مهارت و تجارب بسیاری در این زمینه برخوردار باشد و بداند که از چه روشی برای کاشت مژه طبیعی استفاده کند تا ایجاد عوارض بعد از کاشت دائم مژه به حداقل ممکن برسد.

در واقع عوامل بسیاری ممکن است به بروز این عوارض بیانجامد. در بسیاری از مواقع ایجاد این عوارض بعد از کاشت مژه طبیعی است و نیازی به نگرانی در مورد ایجاد عوارضی که بعد از کاشت مژه ممکن است مشاهده کنید نیست.

ممکن است بعد از کاشت مژه ایجاد درد و یا تورم را در نواحی که مو در آنجا پیوند شده است را مشاهده کنید. همچنین مناطقی از سرکه برای پیوند مو در آن نواحی موهای شما برداشته شده است ممکن است زخم و یا تورم را مشاهده کنید که این امر در اثر واکنش طبیعی بدن به برداشتن مو میتواند دیده شود.

در حالت کلی ممکن است در برخی از مواقع پوست افراد دارای حساسیت بالایی باشد و در این صورت در نواحی مژه ها عفونت ایجاد شود. برای جلوگیری از ایجاد این عارضه می توانید مصرف آنتی بیوتیک ها را تا هفته اول بعد از کاشت مژه طبیعی مصرف کنید تا از گسترش عفونت در بدن خود جلوگیری کنید.

برای درد های ایجاد شده نیز مصرف مسکن ها بهترین گزینه است. ایجاد زخم و یا کبودی در اطراف چشم ممکن است در حد بسیار ناچیزی ایجاد شود که این شرایط به طور معمول تا چند روز از بین می رود. ممکن است در برخی از افراد این مدت به دو هفته نیز برسد.

یکی از شایع ترین عوارضی که بعد از کاشت مژه دائم ممکن است مشاهده کنید ریزش مژه های کاشته شده است. ممکن است در ابتدا افراد این ریزش ها را نوعی عارضه حل نشدنی بعد از کاشت مژه بدانند. باید عنوان کرد که این ریزش ها بعد از کاشت مژه کاملا طبیعی است.

این امر نشان می دهد که فولیکول های مژه در حالت استراحت قرار دارند تا بعد از گذشت چند ماه ریزش کامل مژه های کاشته شده به رشد طبیعی خود ادامه دهند.

عوارض کاشت مژه دائم تا چه حدی خطرناک است؟

از آنجایی که کاشت مژه نوعی عمل زیبایی محسوب می شود ممکن است که عوارض و خطراتی را نیز برای افراد به همراه داشته باشند. لازم به ذکر است که این عوارض خطرات جانبی ندارند و در اثر گذشت زمان و انجام مراقبت های ویژه بعد از کاشت دائم مژه به طور کامل از بین می روند.

مشاهده مطلب
کاشت مژه در بارداری چگونه خواهند بود ؟

نیازی به نگرانی در مورد این عوارض ایجاد شده بعد از کاشت نباشید؛ زیرا این علائم به صورت طبیعی ایجاد میشود و با استفاده از توصیه های بهداشتی قابل حل شدن است. در حالت کلی عوارض زیر بعد از کاشت مژه ممکن است ایجاد شود.

 1. ایجاد کبودی در چشم ها
 2. ایجاد لکه های خون در چشم
 3. ورم در نواحی تحت پیوند
 4. خونریزی
 5. ایجاد کیست بر روی پلک
 6. درد
 7. حساسیت ها پوستی
 8. ایجاد عفونت در

این عوارض دارای کمترین ماندگاری هستند. خطرات در صورتی می توانند ایجاد شوند که به توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت مژه توجه نکنید و در این مورد سهل انگاری داشته باشید.

چگونه عوارض کاشت مژه دائم را کنترل کنیم؟

برای اینکه بتوانید عوارضی که ممکن است بعد از کاشت مژه (eyelash implantation) مشاهده کنید را به حداقل ممکن برسانید و کنترل آنها را در دست داشته باشید، نیازی است که اقدامات زیر را برای این منظور انجام دهیم.

 1.   بعد از کاشت مژه از کلیه فعالیت هایی که می تواند باعث ایجاد تعریق شود و نتیجه کاشت دائم مژه را با مشکل روبرو کند خودداری کنید.
 2.   تا چند روز اول بعد از کاشت از استراحت و خواب کافی برخوردار شوید.
 3.   از آرایش چشم و به خصوص استفاده از ریمل در دو هفته اول بعد از کاشت مژه خودداری کنید. این امر می توان به ریزش مژه ها و ایجاد عفونت در آنها بیانجامد.
 4.   استفاده از عینک آفتابی به خصوص در هفته اول بعد از عمل به شدت توصیه می شود. این کار را حتی در خواب نیز انجام دهید.
 5.   از تماس دست با مژه های کاشته شده خودداری کنید. فشار به این نواحی می تواند کاشت را با مشکلات بسیاری روبرو کند.
 6.   در روزهای اول بعد از کاشت به دلیل اینکه پیوند در حد ضعیفی قرار دارد از حمام کردن پرهیز کنید. آب گرم می تواند باعث ریزش مژه های کاشته شده شود.

عوارض کاشت مژه دائم به چه چیزی بستگی دارد؟

ایجاد این عوارض می تواند به فاکتورهای متعددی بستگی داشته باشد که در صورت رعایت نکردن آنها کاشت مژه می تواند بی نتیجه باقی بماند. این عوامل می تواند عوارض بعد از کاشت مژه طبیعی را در حد گسترده ای افزایش دهند و آن را به معضل بزرگی تبدیل کند.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است… به همین دلیل برای اینکه بتوانید از ایجاد خطرات و عوارض بعد از کاشت مژه جلوگیری کنید باید در ابتدا از کلیه عواملی که باعث ایجاد این عوارض می شوند اطلاعات کافی داشته باشید.

 1. پزشکی که کاشت را انجام می دهد باید از متدهای جدید و در عین حال پیشرفته برای این کار استفاده کند. این فرد باید دارای مهارت تجربی و همچنین علم و آگاهی در این زمینه باشد.
 2. کلینیکی که کاشت در آنجا انجام می شود.
 3. مراقبت های بعد از کاشت
مشاهده مطلب
درمان قرمزی چشم بعد از کاشت مژه

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مژه مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع