تزریق ژل

عوارض تزریق ژل لب و اثرات جانبی آن

عوارض تزریق ژل لب و اثرات جانبی آن

عوارض تزریق ژل لب

برجسته سازی لب ها، فرآیندی است که با تزریق ژل می توان به حجم لب ها اضافه کرد. لب های هر انسانی با انسانهای دیگر متفاوت است و بنابراین نوع ژل و تکنیک هایی برای تزریق ژل لب استفاده می شود در هر انسانی متفاوت است. متخصص همه موارد را ارزیابی می کند و از بهترین ژل برای برجسته سازی لب های شما استفاده می کند.

عوارض تزریق ژل لب

امروزه بسیاری از خانم‌ها، در جستجوی لب هایی بزرگ و حجیم هستند. این موضوع بیش از آن که مربوط به سلیقه فردی باشد، به یک انتخاب جمعی مربوط می شود.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

وقتی بسیاری از بازیگر ها و چهره های سرشناس لب های خود را به شدت برجسته می کنند، طبیعی به نظر می رسد که افراد عادی نیز از این موج تبعیت کنند و به دنبال ظاهری برای خودشان باشند که در تمام دنیا، هواداران پرشماری پیدا کرده است.

بعضی ها تلاش می کنند تا به کمک آرایش، حالتی حجیم برای لب های خود درست کنند اما افرادی که لب های آن ها بیش از حد کوچک و کم حجم است برای رسیدن به اندازه دلخواه، باید روش های دیگری را پشت سر بگذارند. یکی از این روش ها، تزریق فیلرها به لب خواهد بود.

روشی که البته با وجود نتایج موثر، ممکن است عوارضی جدی برای فرد به دنبال داشته باشد.

اثرات جانبی، عوارض و مشکلات مربوط به تزریق ژل لب

1-واکنش آلرژیک

انواع مختلفی از ژل برای تزریق وجود دارد؛ مثلا کلاژن گاوی یک نوع از کلاژن است که که از گاو گرفته می شود و با سایر مواد تشکیل دهنده ژل ترکیب می شود و یا به صورت مجزا بر روی لب ها تزریق می شود. این کلاژن در بعضی از افراد می تواند واکنش های آلرژیک را به دنبال داشته باشد؛

بخاطر همین ” دکتر تزریق ژل ” قبل از تزریق ژل به صورت کامل، ابتدا آن را برروی شما تست می کند تا شاهد بروز واکنش آلرژیک بعد از تزریق ژل در لب ها نباشید.

عوارض تزریق ژل لب

متخصص قبل از تزریق ژل از محلول بی حسی لیدوکائین بر روی لب های شما استفاده می کند؛ اگر نسبت به لیدوکائین و یا سایر محلول های بی حس کننده هم حساسیت دارید، به متخصص اطلاع بدهید تا از بروز واکنش آلرژیک جلوگیری بشود.

نشانه های واکنش آلرژیک در لب ها شامل قرمزی، تورم و خارش است. اگر این علائم شدیدتر شدند مثلا به سختی می توانستید نفس بکشید، سریع به نزد متخصص مراجعه کنید.

ژل هایی که در لب ها تزریق می شوند، از مواد طبیعی ساخته شده اند مثل اسید هیالورونیک و احتمال اینکه واکنش های آلرژیک را تجربه کنید، بسیار پایین است.

در واقع آن هایی که احساس می کنند ممکن است با انواعی از آلرژی نسبت به فیلرها روبرو شوند، بهتر است به سراغ فیلرهایی بروند که از ماده اولیه هیالورونیک اسید ساخته شده اند.

چرا که این اسید به صورت طبیعی در بدن خود آن ها نیز وجود دارد و همین اتفاق، احتمال بروز واکنش های آلرژیک را به شکل محسوسی کاهش خواهد داد. بسیار مهم است که پیش از انجام تزریق ژل به لب، فرد همه سوابق پزشکی و همه بیماری های مهم قبلی خود را با پزشک در میان بگذارد تا در حین تزریق، هیچ مشکلی برای او و نتیجه نهایی کار، رخ ندهد.

2-دوره ریکاوری طولانی مدت

تزریق ژل در لب به بافت های لب آسیب می زند و شما شاهد قرمزی تورم و کبودی در لب هایتان خواهید بود که می تواند از 2 روز تا دو هفته ادامه داشته باشد. وقتی برای لب هایتان ژل تزریق می کنید، حتما باید خودتان را برای دوره ریکاوری هم آماده کنید.

بعد از تزریق ژل در لب از کسی بخواهید شما را تا خانه همراهی کند و در خانه هم از انواع مسکن، غذاهای مفید برای کاهش ریسک خونریزی و بالش های راحتی که بتوانید سرتان را بر روی آن بگذارید تا از تورم لب های شما کاسته شود هم استفاده کنید.

از متخصص در مورد کرم ها و روغن هایی که می توانید بعد از تزریق ژل بر روی لب هایتان استفاده کنید تا از میزان خشکی و درد لب ها کاسته بشود هم سوالاتی را بپرسید.

در این مرحله نباید هیچ فشاری روی لب ها وارد شود و مهم است که شما حداقل تا چند روز بعد از انجام تزریق، هیچ فعالیت سنگینی انجام نداده و ضربان قلب و سرعت گردش خون در بدن را نیز بیش از حد بالا نبرید.

استفاده از کیسه یخ، نوشیدن آب به مقدار زیاد، خوردن غذاهای سالم مثل سبزیجات تازه، میوه ها، ویتامین ها و مواد معدنی و فاصله گرفتن از ورزش تا دو روز، باید مورد توجه شما قرار بگیرند.

در این دوره زمانی باید از مصرف فست فود ها، نمک و ادویه زیاد، سیگار و داروهای رقیق کننده خون خودداری کرد. همه این ها در کنار هم یعنی دوران ریکاوری پس از تزریق ژل به لب، چندان ساده نیست و به مراقبت های ویژه‌ ای نیاز خواهد داشت.

این یکی از موضوعات مهم تزریق فیلر به لب به شمار می رود.

عکس تزریق ژل3-ایجاد اسکار

وقتی پوست اطراف لب ها آسیب ببنید، اسکارهایی هم ایجاد می شود. اسکار نوعی کلاژن است که باعث دردناک شدن لب ها می شود و رنگ و ساختار پوست لب را هم تغییر می دهد.

این اسکار ها گاهی تا چند ماه نیز همراه فرد خواهند ماند و روی شکل ظاهری لب ها و صورت او، تاثیر خواهند گذاشت. فردی که چنین وضعیتی را تجربه می کند، ممکن است کمی منزوی شود و ارتباط کم‌تری با دیگران برقرار کند. هیچکس دوست ندارد جای زخمی روی صورت او دیده شود.

این جای زخم البته در شرایط عادی باید به مرور زمان از بین برود اما گاهی تکنیک و یا تزریق نامناسب از سوی پزشک، موجب می شود که این زخم ها برای زمان به مراتب بیشتری روی چهره فرد دوام بیاورند.

4-عفونت

استفاده از تکنیک های استرلیزه در هنگام تزریق ژل برای جلوگیری از ورود باکتری ها به بخش های داخلی پوست لب شما برای جلوگیری از عفونت، واقعا ضروری است.

شما می توانید از متخصص بپرسید که از چه تکنیک هایی برای جلوگیری از ایجاد عفونت درلب های شما استفاده می کند. اکثر متخصص ها در دوره ریکاوری برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کنند تا از ایجاد عفونت جلوگیری کنند.

اگر میزان عفونت شدید باشد، پزشک ممکن است به تزریق آنتی بیوتیک به صورت فرد بپردازد. اگر این روش هم جواب ندهد، راه دیگری که وجود خواهد داشت، بیرون آوردن فیلر تزریق شده از صورت فرد است.

این کار شاید در نگاه اول ناامید کننده به نظر برسد اما نباید فراموش کرد که سلامتی فرد متقاضی، مهم تر از نتایج نهایی تزریق است و اگر قرار است فیلر این سلامتی را تهدید کند، بهتر از است از بدن فرد خارج شود.

البته که زیبایی یک مفهوم بسیار مهم است اما نباید به هر قیمتی و در هر شرایطی اتفاق بیفتد. گاهی لازم است که با یک ضرر کوچک، جلوی یک ضرر بزرگ گرفته شود.

5-بافت مردگی

بافت مردگی که شامل آسیب شدید به بافت های لب می شود، یکی از بزرگترین و مهم ترین عوارض تزریق ژل در لب است. بافت مردگی بخاطر تزریق ژل در رگ های خونی بوجود می آید و باعث از بین رفتن بافت های زیرین لب می شود.

بافت مردگی جزو عوارض نادر تزریق ژل در لب است ولی احتمال آن وجود دارد. برای اینکه احتمال بافت مردگی به صفر برسد، بیمار باید متخصصی را انتخاب کند که ماهر و با تجربه باشد.

6-نتایج دور از انتظار

با وجود اینکه متخصص تلاش می کند تا انتظارات شما را برآورده سازد ولی گاهی اوقات نتایج تزریق در لب، آنطور که شما می خواهید نخواهند بود. نتایجی که تزریق ژل در لب می تواند به دنبال داشته باشد شامل:

  1. تزریق بیش از حد ژل در لب
  2. تزریق دوز بسیار کمی از ژل و کوچک ماندن لب ها بعد از تزریق
  3. عدم تقارن لب بالا و لب پایین
  4. ناهماهنگی و عدم تناسب فرم لب ها با اجزای صورت
  5. برطرف نشدن چین و چروک های اطراف دهان

برای اینکه از این عوارض دور بمانید، حتما از متخصص بخواهید عکس های قبل و بعد از تزریق ژل در لب بیماران را به شما نشان بدهد و از متخصص بپرسید که در هفته، در ماه و در سال چند بار در لب بیماران ژل تزریق می کند.

متخصص نمی تواند واکنش لب های شما را به ژلی که تزریق می کند، دقیقا پیش بینی کند ولی شما باید در مورد اهداف خودتان از تزریق ژل با او صحبت کنید و مطمئن باشید که بیان انتظارات شما می تواند در کاهش مشکلات و عوارض بعد از تزریق ژل نقش بسیار مهمی داشته باشد.

فردی که انتظارات واقعی خودش را قبل از انجام تزریق با پزشک در میان نمی گذارد، فقط کار را سخت و سخت تر می کند. پزشک حتما باید بداند که بیمار دقیقا چه توقعی دارد و حتی اگر لازم است، در مورد این توقع به او هشدار بدهد.

بعضی از افراد بدون شناخت و آگاهی کافی به سراغ تزریق فیلرها می روند و از این مواد، انتظاراتی دارند که در واقعیت نمی گنجد.

هر چقدر هم که تزریق به خوبی صورت بگیرد و فیلر نیز به خوبی وظایف خودش را روی لب فرد ایفا کند، تا زمانی که فرد انتظارات خودش را بر واقعیت منطبق نکند، نتیجه کار برای او رضایتبخش نخواهد بود.

ژل های نیمه دائمی باعث مشکلات همیشگی می شوند

خوشبختانه بیشتر اثرات جانبی تزریق ژل در لب ها موقتی هستند. اثرات ژل هایی مثل ژوویدرم و رستیلن را می توان با کمک آنزیمی خاص خنثی کرد پس تزریق ژل های اسید هیالورونیک باعث مشکلات دائمی و ثابتی در بیمار نخواهد شد.

علاوه بر ژل های استانداردی که بین 6 الی 9 ماه ماندگاری دارند، ژل هایی با نتایج دائمی تر هم وجود دارد که می توانند باعث اثرات جانبی طولانی مدتی بشوند. ژل هایی که از سیلیکون و مواد مصنوعی ساخته شده اند، باعث تخریب بافت های لب می شوند.

حتی اگر دوز مناسبی از این ژل ها در لب تزریق بشود، باز هم باعث التهاب و تورم بیش از حد لب ها می شوند که می تواند شکل طبیعی لب ها را از بین ببرد. بروز عفونت در اثر تزریق ژل های نیمه دائمی هم بسیار بالاست.

نتایج تزریق ژل هایی که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید نشده اند

نوع  ژلی که استفاده می کنید، بسیار مهم است. متخصصان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز از ژل هایی برای لب استفاده می کنند که حاوی اسید هیالورونیک است و دارای تاییدیه هم هستند. تزریق ژل هایی که دارای تاییدیه نباشند، ریسک های زیادی را به دنبال خواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل در لب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *