کاشت مو

عوارض کاشت مو در زنان واقعیت دارد؟

عوارض کاشت مو در زنان

عوارض کاشت مو در زنان

بسیاری از زنان با ریزش موی معمولی برای کاشت مو نامزد خوبی نیستند زیرا برای پیوند مو بانک مناسبی در پشت و دو طرف سر خود و یا جاهای دیگر بدن خود ندارند.

با این حال، زمانی وجود دارد که یک پیوند مو برای زنان می تواند بهبود قابل توجهی در ظاهر فرد ایجاد نماید حال در این محتوا به کاندیدهای مناسب کاشت مو و عوارض کاشت مو در زنان می پردازیم.

عوارض کاشت مو در زنان

این مشکل یعنی نداشتن بانک موی مناسب در زنان سبب می شود تا نتواند به صورت کاملا مطمئن اقدام به انجام این عمل کنند. اما باید گفت که با پیشرفت علم و فناوری و به وجود آمدن روش های نوین ، کاشتن مو برای بانوان انجام می شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

چه خانم هایی کاندیدای مناسب کاشت مو هستند ؟

  1. افرادی که در قسمت جلو و تاج سر مو نداشته و در پشت و دو طرف سر دارای بانک مناسبی از مو می باشد.
  2. افرادی که دارای آلوپسی هستند زیرا با استفاده از کاشت مو می توان پوشش مناسبی ایجاد و آن را از چشم ها ناپدید کرد.
  3. افرادی که برای درمان های زیبایی موهای خود را از دست داده اند.
  4. افرادی که به دلیل استرس و اضطراب و همچنین کشیدن بیش از حد مو دچار ریزش مو شدید شده اند.
  5. افرادی که برای کاشت ابرو احتیاج به کاشت مو در ناحیه ابرو داشته و به زیبایی ابرو ها و طبیعی بودن آن تاکید زیادی دارند.

عوارض کاشت مو در زنان

قبل از انجام کاشت مو باید زنان به پزشک مراجعه و مشاوره گردند و از روند و زمان بهبود و همچنین عوارض کاشت مو در زنان اطلاع کافی حاصل نمایند تا با مشکل مواجه نشوند و همچنین پزشک متخصص با بررسی موهای فرد بهترین گزینه و نوع کاشت مو را فرد انتخاب نماید همچنین پزشک به بررسی موهای مینیاتوری فرد می پردازد و اگر بیشتر موهای سر فرد از این دسته موها باشد از کاشت مو با این موها خودداری می نماید زیرا این موها اصلا برای کاشت مو مناسب نمی باشد و نتیجه مطلوبی کاشت موی شما نخواهد داشت.

روش FUE برای خانم ها می تواند مناسب ترین شیوه برای کاشت مو باشد و یا ممکن است علاوه بر روش های دیگر کاشت مو از این روش نیز استفاده نماید در این روش می توان عوارض کاشت مو در زنان را تا حد زیادی کاهش داد. با این حال انتخاب بهترین شیوه برای کاشت مو در خانم ها بسته به تشخیص مناسب پزشک و بانک موی کافی می باشد.

چه زمانی از کاشت مو در زنان استفاده می گردد

کاشت مو در زنان ” به منظور دو هدف صورت می گیرد که این امر برای کاهش ریزش مو در زنان می باشد و یا برای درمان طاسی به کاشت مو می پردازند. برای کاهش عوارض کاشت مو در زنان پزشکان سعی بر این دارند که از روش FUE و یا FUT  بیشترین بهره را ببرند و احتیاج به کاشت موی دیگر نباشد.

ریزش مو در زنان ممکن است به صورت طاسی با الگوی مردانه باشد که باید با دقت زیادی مورد مطالعه قرار گیرد و بعد از مشخص شدن آن و علت ریزش مو و طاسی بهترین پیوند مو را در شخص صورت گیرد.

زنان بهتر است مطالعه و تحقیق در این باره را به پزشک متخصص در این زمینه بسپرد و به هیچ عنوان نباید به صورت احساسی در این زمینه رفتار کرد زیرا ممکن است انجام این کار برای فرد مشکل ساز باشد.

اگر ریزش مو و طاسی زنان با الگوی زنانه باشد امکان این که نتیجه نهایی بعد از کاشت دائمی نباشد بسیار بالا می باشد و این مورد یکی از عوارض کاشت مو در زنان می باشد زیرا بیشتر خانم ها موهای پایدار و با ثباتی در پشت سر و بغل سر وجود ندارد و ریزش مو در سر تا سر زنان رخ می دهد و اگر کاشت مو در زنان نیز صورت گیرد ممکن است بعد از مدتی دوباره موها شروع به ریزش نماید.

در نتیجه مشخص نمودن الگوی ریزش و علت طاسی در زنان بسیار حائز اهمیت می باشد.

پس از اینکه الگوی ریزش و همچنین علت طاسی در زنان مشخص شد پزشک متخصص با ارائه راهکار مناسب و همچنین یک روش مناسب انجام این عمل را شروع می کند.

زنان قبل از کاشت مو باید تمام نکات قبل از کاشت را مورد بررسی قرار دهند و پزشک متخصص نیز باید اندازه و میزان چسبندگی مو را مورد بررسی قرار دهد و تعداد موهایی که می توان پیوند داد را نیز مشخص نماید و تراکم نهایی را قبل از کاشت مو مشخص نماید تا قبل از انجام کاشت فرد بتوند تصمیم مناسبی را در این زمینه بگیرد و عوارض کاشت مو در زنان را تا حد مطلوبی کاهش داد.

تفاوت پیوند مو در زنان و مردان

در زنان به دلیل این که اغلب موهای بلندی دارند جای زخم و اسکار در سر آن ها قابل رویت نیست و کمتر به مشکل بر می خورند ولی مردان به دلیل این که موهای کوتاه تری دارند جای زخم و اسکار در سر آن ها مشخص بوده و بیشتر به دنبال روشی می باشند که جای زخم مشخص نباشد.

روش FUT برای زنان مقرون به صرفه تر بوده و به دلیل این که قسمتی از سر برش خورده و برداشته می شود می توانند بانک موی مناسبی را ایجاد کرده و زمان و هزینه کاشت مو را کاهش دهند و همچنین با این شیوه می توانند تراکم مطلوب تری را در سر خود ایجاد نمایند.

با انجام این روش می توان در زنان نتایج کاملا مثبت و همچنین امیدوار کننده ای گرفت.

همچنین زنان به دلیل نداشتن موی بدن  و کم در دسترس بودن موهای زائد نمی توانند برای پیوند مو از این شیوه استفاده نمایند زیرا عوارض کاشت مو در زنان را بالا برده و بعد از کاشت مو به دلیل ضعیف بودن موهای کاشته شده امکان از بین رفتن موها بالا می باشد اما پیوند مو از بدن بیشتر برای مردان مناسب می باشد زیرا می توان از مناطق ریش و موهای دست و پای آن ها برای کاشت مو استفاده نمود.

عوارض احتمالی کاشت مو در خانم ها 

1- عفونت های احتمالی که برای زنان پس از انجام این عمل به وجود می آید ممکن است سبب اذیت شدن آن ها در دوره ی نقاهت و همچنین بعد از عمل شود که این مورد ممکن است آزار دهنده باشد.

2- سر درد، تورم،خارش، درد در ناحیه کاشته شده، از جمله مشکلاتی هم که می تواند برای زنان پس از انجام این عمل پیش بیاید نکات ذکر شده می باشد که فرد بیمار می تواند برای حل آن ها از پزشک متخصص در این زمینه کمک گرفته و به درمان آن ها بپردازد.

3- خون ریزی، یکی از مواردی که سبب وحشت در زنان می باشد خون ریزی در هر عمل جراحی می باشد که ممکن است برای آن ها دردسر ساز شود. خون ریزی در این عمل نیز وجود دارد و زنان معمولا به دلیل ترس و وحشت نمی توانند آن طور که باید و شاید با این موضوع کنار بیایند. بهتر است قبل از عمل فرد بیمار خود را از نگرانی و همچنین استرس های نابجا رد کند و سپس در محل انجام عمل حاضر شود.

4- از دست دادن حس در محل جراحی یکی از عوارضی می باشد که در زنان ایجاد می گردد و بعد از 18 هفته اصولا از بین می رود ولی بعد از ایجاد شدن این عارضه می توانید با پزشک خود مشورت نمایید تا شما را برای کاهش این عارضه یاری نماید.

5- از دست دادن موهای کاشته شده، پس از انجام این عمل ممکن است موهای کاشته شده از دست بروند. باید این نکته را ذکر کنیم که پس از انجام این عمل در مردان نیز شاهد ریزش موهای کاشته شده می باشیم و این مورد به نوعی در هر دو جنس دیده می شود اما زنان باید نسبت به مردان مراقبت هایی بیش تری جهت حفظ مو های کاشته شده به عمل بیاورند.

6- تحریک شدن پوست سر

7- سرگیجه، زمانی که عمل مورد نظر انجام شد و مدت زمانی برای سپری کردن دوره ی نقاهت و همچنین رشد موها سپری شد ممکن است برای زنان مشکل سرگیجه به وجود آید. این مشکل معمولا سبب نگرانی و استرس زنان می شود اما باید گفت که این مورد نیز می تواند در صورت به وجود آمدن شرایط و اطاعت از دستورات پزشک قابل درمان می باشد.

8- ضربان نامنظم قلب

9- اختلال در عملکرد جنسی نیز یکی از عوارض کاشت مو در زنان می باشد.

10- تورم در دست، پا و سینه

ایجاد کیست در ناحیه کاشت فولیکول ها ایجاد می گردد این اتفاق زمانی رخ می دهد که فولیکول ها به پوست شما آسیب بزند و اغلب خوش خیم می باشند در بیشتر موارد خود به خود از بین می روند ولی در صورت بروز با پزشک خود مشورت نمایید.

سکسه نیز یکی از عوارض کاشت مو در زنان می باشد که به دلیل عصبی اتفاق می افتد و معمولا از 100 نفر، 5 نفر دچار این عارضه می شود و بین چن ساعت تا چن روز در فرد رخ می دهد و به طور خود به خود از بین می رود.

هر روش و عمل پزشکی دارای عارضه ایی می باشد و اگر برای کاشت مو می خواهید اقدام نمایید بهتر است تحقیقات لازم را انجام داده و بعد از بررسی به انجام دادن و یا ندادن کاشت مو اقدام نمایید همچنین هزینه کاشت مو  زمانی مقرون به صرفه می باشد که موهای دائمی و با تراکم دلخواه ایجاد گردد.

برای اینکه بتوان انجام این عمل را با هزینه های کاملا مقرون به صرفه انجام داد باید به برخی نکات از جمله انتخاب یک پزشک با سابقه و همچنین دارای تجربه و مهارت در این زمینه اشاره کنیم چرا که یک پزشک می تواند با انجام عملی که در آن از گرفتن هزینه های اضافی صرفه نظر شود سبب کاهش هزینه های ناشی از انجام این عمل شده و یا برعکس با گرفتن این هزینه های اضافی سبب افزایش هزینه ها شود.

افراد می توانند تحقیقات خود را از افرادی که این عمل را قبلا انجام داده اند شروع کرده و از آن ها سوالاتی در این باره بپرسند و با گرفتن پاسخ برای سوالات خود و همچنین سبک و سنگین کردن مسئله اقدام به انجام این عمل کنند.

در صورتی که زنان بدون اطلاع کامل از این عمل اقدام به انجام این عمل کنند ممکن است مشکلاتی برای آن پیش بیاید که جبران آن برای آنها مشکلاتی را به وجود آورد.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که زنان بهتر است انجام این عمل را در یک کلینیک کاملا مجهز و همچنین با سابقه در این زمینه انجام دهد زیرا این عمل برای زنان نسبتا حساس بوده و باید همه ی شرایط کاملا مناسب و محیا باشد تا بتوان یک عمل خوب و موفقیت آمیز که منجر به دریافت نتایج مثبت و همچنین ایدآل شود را انجام داد و از آن رضایت داشت.

امروزه به دلیل این که در این زمینه سو استفاده و همچنین کلاهبرداری کمی دیده می شود باید تمام حواس خود را جمع کنیم تا در دام این افراد که هدف آن ها فقط سودجویی می باشد نیافتیم.

این افراد با پخش تبلیغاتی که این عمل را با هزینه های خیلی کم و یا بسیار بالا افراد را گول زده و سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای آن ها می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *