پوست و مو

عوارض هایفوتراپی صورت چیست ؟

عوارض هایفوتراپی صورت چیست ؟

عوارض هایفوتراپی صورت

در واقع برای جوانسازی پوست روش های مختلفی وجود دارد که هر فرد نسبت به مشکل پوست صورت خود بهترین روش را برمی گزیند. همه روش درمانی های پوست معمولا با عوارض هایی همراه هستند؛ اما عارضه های هر روش با یکدیگر متفاوت است.

عوارض هایفوتراپی صورت چیست ؟ سعی کنید که قبل از انجام جوانسازی پوست صورت، آگاهی خود را بالا ببرید تا مناسب ترین و کم عارضه ترین روش را توسط پزشک متخصص در این زمینه برگزینید. هایفوتراپی یکی از روش های جوانسازی پوست است که ممکن است در برخی از مواقع عوارضی را به همراه داشته باشد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

بنابراین جای هیچ گونه نگرانی برای انجام جوانسازی پوست وجود ندارد زیرا این عوارض به صورت موقت است. شما می توانید در صورت مشاهده عوارض جزئی با توجه به راهکار های خانگی طبق دستور پزشک به راحتی درمان کنید. همچنین پس از مدتی مشاهده خواهید کرد عارضه های ایجاد شده به طور کلی بهبود یافته اند.

عوارض هایفوتراپی صورت چیست ؟آیا روش درمانی پوست صورت با هایفوتراپی همراه با درد است؟

هایفوتراپی عملکردی شبیه به سونوگرافی داشته و با اشعه ها یا فراصوت هایی به درمان و جوانسازی صورت می پردازند. به هنگام انجام هایفوتراپی روی پوست معمولا شما جراحت نخواهید داشت؛ اما در حین درمان شما احساس سوزن سوزن شدن  پوست را احساس خواهید کرد.

سوزن سوزن شدن پوست همراه با گرما است. این عارضه ها به این دلیل است که هایفوتراپی اشعه هایی را وارد پوست کرده و این امر موجب می شود که در حین درمان مراجعه کنندگان احساس گرما در پوست خود داشته باشند. این نشانه ها تنها در طول درمان احساس می شود.

بنابراین پس از انجام درمان دیگر شما این احساس را نخواهید داشت. اما در صورتی که با این احساس پس از هایفوتراپی روبرو شدید می بایست به پزشک متخصص زیبایی مراجعه نمایید که برای شما کرم های موضعی و بی حسی تجویز خواهد کرد تا به بهبودی کامل برسید.

به طور کلی می توان گفت درد یا سوزش پس از انجام هایفوتراپی پوست در مراجعه کنندگان مشاهده نشده است.

پوستی لکه دار پس از انجام هایفوتراپی

یکی از رایج ترین عارضه هایی که هایفوتراپی به همراه دارد ایجاد لکه هایی قرمز روی پوست مراجعه کنندگان است. این عارضه بیشتر در کسانی دیده می شود که پوست انها حساس و مستعد جوش باشد. در اغلب مواقع این گونه نشانه ها دائمی نبوده و پس از مدت کوتاهی به طور کلی بهبود می یابند.

در صورتی که مراجعه کنندگان لکه های قرمزی زیادی داشته باشند پزشک متخصص از کرم های ضد حساسیت برای صورت آنها استفاده می کند و در صورت لزوم ممکن است که این کرم را برای مدتی نیز در منزل تجویز نماید.

در صورتی که شما از این کرم های ضد حساسیت پس از درمان استفاده می کنید مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

متورم شدن صورت پس از هایفوتراپی

متورم شدن صورت پس از انجام هایفوتراپی بسیار نادر است؛ اما به طور قطعی نمی توان گفت هیچ تورمی روی پوست صورت شما مشاهده نخواهد شد زیرا همه افراد پوست مشابهی نداشته و هر نوع پوستی می تواند واکنش های متفاوتی نسبت به این روش درمانی از خود نشان دهد.

همانطور که گفتیم یکی از این واکنش های پوست صورت تورم است؛ اما این تورم دائمی نبوده و پس از مدتی بهبود خواهد یافت. پزشکان زیبایی در صورت مشاهده این گونه عارضه ها مشاوره و توصیه های مهمی برای شما خواهند داشت.

بی حسی صورت پس از جوانسازی پوست با هایفوتراپی

هایفوتراپی دارای امواجی است که به لایه زیرین پوست نفوذ می کند. هنگامی که این امواج به لایه های زیرین پوست می کند، چین و چروک هایی که در سطح پوست ایجاد شده را به طور کامل ریشه کن می کند. علاوه بر برطرف کردن چین و چروک های ایجاد شده، سبب استحکام پوست صورت نیز می شود.

عکس هایفوتراپی

نفوذ اشعه ها به لایه های زیرین پوست، عارضه هایی را به همراه دارد. یکی از این عارضه ها که در بیشتر مراجعه کنندگان، بی حسی صورت است. احساس سوزن سوزن شدن در قسمت های چشم و لب بیشتر از سایر قسمت ها احساس می شود.

اما این گونه بی حسی ها طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. در صورت مشاهده بی حسی پزشک متخصص برای شما توضیح خواهد داد که چگونه در منزل این عارضه را درمان کنید.

ایجاد لکه های رنگدانه در پوست صورت

یکی از عارضه هایی که در هایفوتراپی بسیار نادر است، ایجاد لکه های رنگدانه روی پوست صورت است. در صورتی که این نشانه نادر در صورت ایجاد شود به طور دائمی در پوست صورت شما باقی خواهد ماند.

این لکه های ایجاد به دلیل وجود گرمای زیاد اشعه های این دستگاه جوانسازی پوست است؛ اما خوشبختانه تا بحال این عارضه در بین مراجعه کنندگان گزارش نشده است؛ اما گاهی اوقات ممکن است مراجعه کنندگان به مراکز زیبایی مراجعه کنند که استاندارد های لازم برای انجام جوانسازی پوست را نداشته باشند و منجر به این گونه عارضه در پوست صورت متقاضیان شود.

قبل از انجام هایفوتراپی استاندارد های لازم در نظر گرفته می شود تا این گونه صدمات جبران ناپذیر برای هیچ فردی رخ ندهد. بنابراین جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

عدم نتیجه رضایت بخش برخی از مراجعه کنندگان پس از انجام هایفوتراپی

همانطور که گفتیم همه افراد پوست مشابهی ندارند به همین دلیل ممکن است هر فردی که برای انجام هایفوتراپی (hifu) اقدام می کند نتیجه یکسانی نداشته باشند. هایفوتراپی در 90 درصد افراد تاثیر مثبت خواهد داشت…

اما تعداد محدودی از افراد مراجعه کننده علاوه بر این که عارضه هایی را در صورت خود احساس نکرده اند بلکه هیچ نتیجه مثبتی را نیز در صورت خود نیز مشاهده نکرده اند. ممکن است در هنگام انجام درمان هایفوتراپی گرانش زمین در مقابل کشش پوست مقابله کرده و هیچ گونه نتیجه مثبتی برای مراجعه کنندگان به همراه نداشته است.

بهتر است این گونه افراد که نتایج خاصی را از هایفوتراپی مشاهده نمی کنند، این روش درمانی پوست را تکرار نکنند؛ بنابراین توصیه می شود که این افراد از روش درمانی دیگری را برای خود برگزینند تا نتیجه مثبتی را در پوست صورت خود مشاهده کنند.

در نتیجه، همه روش های جوانسازی پوست با عارضه های جزئی همراه  هستند. نمی توان انتظار داشت با انجام هایفوتراپی پوست صورت شما بدون هیچ عارضه ای به پوستی دلخواه تبدیل شود؛ اما گاهی اوقات برخی از عارضه هایی وجود دارد که به دلیل انتخاب پزشک بی تجربه حاصل می شود.

در این گونه مواقع باید قبل از انجام دادن هرگونه اقدام جهت جوانسازی صورت در خصوص پزشک متخصص تحقیقات لازم را انجام دهید زیرا ممکن است عارضه هایی برای شما به وجود آید که دیگر جبران ناپذیر باشد؛ اما در صورتی که با انتخاب یک پزشک خوب عارضه های جزئی را مشاهده کرده اید، جای نگرانی وجود ندارد.

در صورتی که عارضه های جزئی در پوست صورت شما مشاهده و احساس شد بهتر است با پزشک خود در میان بگذارید تا توصیه های لازم را در این خصوص را برای شما داشته باشد. در اغلب مواقع مراجعه کنندگان با راهکار های خانگی ساده عارضه پوست صورت خود را به طور کامل برطرف کرده و هیچ گونه مشکل خاصی برای آنها به وجود نیامده است.

در نهایت می توان گفت مراقبت های پس از هایفوتراپی می تواند در نتیجه هایفوتراپی بسیار موثر باشد؛ بنابراین به مراقبت پوست خود توجه بیشتری داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *