درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

عوارض لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت صورت با نخ

یکی از مشکلات پیش رو تمامی افراد با افزایش سن، افتادگی پوست و گونه ها خواهد بود. لیفت صورت با از بین بردن افتادگی های پوست و گونه ها، موجب بازگرداندن جوانی خواهد شد.

عوارض لیفت صورت با نخ در هنگام انجام face lift، یک لایه از پوست از هر طرف صورت کشیده شده و بافت های زیر پوست صورت تغییر خواهند کرد تا شکل ظاهری صورت شما جوان تر شود. در واقع جراحان لیفت صورت، بافت های عمیق تر پوست را محکم می کنند.

همچنین قبل از بسته شدن فلپ ها، پوست اضافی برداشته خواهد شد. لیفت با نخ توسط یک بی حسی موضعی انجام شده و لیفت صورت میتواند از 2 تا 5 ساعت طول بکشد و فرد متقاضی face lift خواهد توانست در همان روز به خانه بازگردد زیرا نیازی به بستری نخواهد بود.

عوارض لیفت صورت با نخاما این لیفت صورت گاهی توسط یک نخ انجام خواهد شد. لیفت با نخ نوعی از face lift می باشد که بسیاری از افراد برای جوانسازی پوست و صورت خود از لیفت صورت استفاده کرده و از نتایج حاصله راضی میباشند.

آیا لیفت صورت با نخ خطرناک است؟

بسیاری از افراد از نتایج حاصل از انجام face lift که دیگران آن را انجام داده اند راضی می باشند اما نگران خطرات ناشی از لیفت صورت خواهند بود.  در این باره باید گفت که لیفت با نخ کم خطر خواهد بود.

در موارد بسیار نادری بیماران و متقاضیان لیفت با نخ، دچار عوارضی نظیر زخم شدن، عفونت شدید، خونریزی و یا عوارض دیگر قرار خواهند گرفت همچنین در مواردی ممکن است بیمار شاهد تحریک و یا حساسیت های پوستی ناشی از لیفت صورت شود.

همچنین توجه داشته باشید که لیفت با نخ، جراحی نبوده و گاها در مطب پزشک انجام خواهد شد. در نتیجه هم بسیار ساده و راحت تر از جراحی و عمل های زیبایی درمانی بوده و هم مقرون به صرفه خواهد بود. در نتیجه از لحاظ امنیت و خطرات نگران این موضوع نباشید.

عوارض و خطرات ناشی از لیفت صورت با نخ

اگرچه که یکی از درمان های بسیاری کم خطر زیبایی و پوست، لیفت با نخ می باشد، اما همواره برای برخی از افراد کمی عوارض جانبی وجود خواهد داشت.

 1. درد و یا ناراحتی در طی انجام لیفت صورت و پس از face lift
 2. عدم تقارن صورت
 3. کبودی و تورم ناشی از لیفت صورت
 4. حساس شدن پوست صورت
 5. جابجایی نخ
 6. پارگی نخ
مشاهده مطلب
چه کسانی نباید لیفت با نخ را انجام دهند ؟

شاید اولین نکته برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی، انتخاب پزشک مناسب خواهد بود. بسیاری از افراد بدون داشتن مهارت و مدارک لازم، لیفت صورت انجام داده که برای بیمار خطراتی بوجود خواهد آورد.

این افراد در هنگام بروز عوارض جانبی و مشکلات، به دلیل نداشتن آگاهی و اطلاعات لازم، راهکارهای مناسبی پیشنهاد نخواهند کرد. بهتر است اول تحقیق کرده و نمونه کارهای پزشک face lift را مشاهده نمایید تا از مواجهه با عوارض جانبی جلوگیری کنید.

کنترل و پیشگیری عوارض جانبی لیفت صورت با نخ

همانطور که گفته شد، لیفت صورت از عوارض جانبی جدی برخوردار نخواهد بود اما همان مقدار کم از عوارض جانبی که برخی پس از استفاده از face lift، تجربه خواهند کرد را میتوان پیشگیری و یا کنترل کرد.

در اینجا به تعدادی از مراقبت های قبل و بعد از لیفت صورت اشاره شده است.

یک هفته قبل از انجام لیفت با نخ

 1. از مصرف هرگونه الکل و استعمال دخانیات مانند سیگار خودداری نمایید. زیرا این امر موجب افزایش سرعت دوران نقاهت و بهبودی شما خواهد شد در نتیجه بهتری پس از بهبودی و دوران نقاهت ناشی از لیفت صورت مشاهده خواهید کرد.
 2. از مصرف ویتامین E و هرگونه مکمل مانند ماهی، فلفل، سیر، جنسینگ، زنجبیل و چای سبز اجتناب نمایید.
 3. از هرگونه محصولات مبتنی بر آسپرین مانند ایبوپروفن، نورفن، ناپروسن یا ناپروژزنیک پرهیز نمایید. در صورت داروهای رقیق کننده خون و یا داروهای ضدالتهابی، پزشک face lift خود را در جریان بگذارید.

بعد از اتمام لیفت با نخ

 1. در روزی که لیفت صورت انجام دهید، به خانه رفته و بقیه روز را استراحت نمایید. اما از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های سنگین ورزشی تا 2 الی 3 هفته خودداری نمایید.
 2. بعداز انجام لیفت صورت در صورت مساعد بودن حالات معده، خواهید توانست شروع به مصرف غذاهای کوچک و نرم نمایید.

در صورت داشتن احساس تهوع از مصرف غذاهای جامد پرهیز کرده و کمی مایعات بنوشید تا این حس برطرف شود. در صورت ادامه یافت حالت تهوع با پزشک خود تماس حاصل نمایید.

 1. در طی چند روز اول پس از face lift داروهای ضد درد خود را مصرف نمایید مخصوصا پس از خوردن غذا و برای جلوگیری از حالت تهوع.
 2. 7 الی 10 روز پس از لیفت با نخ، ایبوپروفن و یا Tylenol مصرف نمایید.
 3. در هنگام خواب با زاویه 45 درجه بخوابید.
 4. داروهای خود را طبق دستورالعمل پزشکان مصرف نمایید.
 5. 7 الی 10 روز پس از face lift غذاهای نرو و یا مایعات مصرف نمایید
 6. برای 12 ساعت پس از face lift صورت خود را لمس نکرده و یا شستشو ندهید. برای 3 هفته صورت خود را به پایین نکشید.
 7. مراقبت های پوستی را مدنظر خود قرار دهید.
 8. برای 24 ساعت حرکات صورت خود مانند خشم، عصبانیت و خنده را کنترل کرده و محدود کنید.
 9. برای 5 روز اول پس از لیفت صورت، 4 الی 5 بار در روز و هر بار به مدت 30 دقیقه بر صورت خود یخ قرار دهید.
 10. برای 2 هفته آدامس نجوید.
 11. به مدت 48 ساعت از لوازم آرایشی استفاده ننمایید.
 12. 3 هفته از ماساژ دادن صورت خود خودداری نمایید.
 13. از پایین آوردن و خم کردن سر خود به مدت 7 روز اجتناب نمایید.
 14. 1 الی 2 روز پس از لیفت با نخ، خواهید توانست با استفاده از آب و شامپو بچه حمام نمایید.
 15. در صورت هرگونه توده در ناحیه گردن و یا گونه به پزشک خود اطلاع دهید.
مشاهده مطلب
لیفت نخ خط خنده و مزایا آن

سعی کنید این دستورالعمل ها را بعد از face lift انجام داده تا دچار عوارض جانبی نشده و یا آنها را کنترل نمایید.

آیا عوارض جانبی لیفت صورت با نخ دائمی است؟

بسیاری از افراد پس از انجام لیفت صورت نگران عوارض جانبی ناشی از face lift و ماندگاری آنها خواهند بود.

اما باید گفت که بر طبق گفته بسیاری از پزشکان، لیفت با نخ نوعی درمان زیبایی بی خطر بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد خواهند توانست از لیفت صورت برای جوانسازی پوست خود استفاده نمایند.

در واقع بخیه های استفاده شده در لیفت با نخ، در طی 6 الی 12 ماه از بین رفته و بهبود خواهند یافت. از این نخ و ماده برای بسته شدن زخم ها و بخیه ها استفاده شده و هیچگونه مشکلی از لحاظ آلرژیک و یا عوارض طولانی مدت بوجود نیاورده است.

بعلاوه یکی از نکات مثبت لیفت صورت با نخ و بستن بخیه ها با این ماده، این است که این ماده برای ایجاد لیفت صورت و بالا کشیدگی آن تحریک فیبروبلاست ها که همان افزایش کلاژن جدید می باشد، هیچ مشکلی برای جراحی و درمان های زیبایی احتمالی که در آینده انجام میدهید، ایجاد نخواهد کرد.

در نتیجه خواهید توانست هم اکنون از face lift برای بالا کشیدن گونه های افتاده استفاده کرده و  در آینده در صورت نیاز از درمان های زیبایی دیگر نیز بهره ببرید.

پس بهتر است نگران ماندگاری عوارض جانبی ناشی از لیفت صورت نباشید زیرا پس از مدتی شاهد از بین رفتن آنها خواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیفت نخ صورت خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیفت نخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع