لیفت نخ

عوارض لیفت صورت با نخ چیست ؟

عوارض لیفت صورت با نخ

عوارض لیفت صورت با نخ

یکی از مشکلات پیش رو تمامی افراد با افزایش سن، افتادگی پوست و گونه ها خواهد بود. لیفت صورت با از بین بردن افتادگی های پوست و گونه ها، موجب بازگرداندن جوانی خواهد شد.

عوارض لیفت صورت با نخ در هنگام انجام face lift، یک لایه از پوست از هر طرف صورت کشیده شده و بافت های زیر پوست صورت تغییر خواهند کرد تا شکل ظاهری صورت شما جوان تر شود. در واقع جراحان لیفت صورت، بافت های عمیق تر پوست را محکم می کنند.

همچنین قبل از بسته شدن فلپ ها، پوست اضافی برداشته خواهد شد. لیفت با نخ توسط یک بی حسی موضعی انجام شده و لیفت صورت میتواند از 2 تا 5 ساعت طول بکشد و فرد متقاضی face lift خواهد توانست در همان روز به خانه بازگردد زیرا نیازی به بستری نخواهد بود.

عوارض لیفت صورت با نخاما این لیفت صورت گاهی توسط یک نخ انجام خواهد شد. لیفت با نخ نوعی از face lift می باشد که بسیاری از افراد برای جوانسازی پوست و صورت خود از لیفت صورت استفاده کرده و از نتایج حاصله راضی میباشند.

توصیه می شود که قبل از انجام این عمل زیبایی حتما با یک پزشک متخصص در رابطه با انجام آن مشورت کنید و مطمئن شوید که کاندید مناسبی جهت انجام لیفت نخ با بینی می باشید و احتمال رسیدن به نتایج مطلوب بالا است.

توصیه می شود که قبل از انجام این عمل زیبایی حتما با یک پزشک متخصص در رابطه با انجام آن مشورت کنید و مطمئن شوید که کاندید مناسبی جهت انجام لیفت نخ با بینی می باشید و احتمال رسیدن به نتایج مطلوب بالا است.

آیا لیفت صورت با نخ خطرناک است؟

بسیاری از افراد از نتایج حاصل از انجام face lift که دیگران آن را انجام داده اند راضی می باشند اما نگران خطرات ناشی از لیفت صورت خواهند بود.  در این باره باید گفت که لیفت با نخ کم خطر خواهد بود.

البته لازم به ذکر است که همواره این گونه نیست و بروز خطرات و عوارض ناشی از انجام عمل لیفت بینی با نخ به شرایط و عوامل متعددی بستگی داشته و ممکن است در صورتی که شرایط مناسب نباشد برخی خطرات برای شخص بروز یابد.

البته لازم به ذکر است که همواره این گونه نیست و بروز خطرات و عوارض ناشی از انجام عمل لیفت بینی با نخ به شرایط و عوامل متعددی بستگی داشته و ممکن است در صورتی که شرایط مناسب نباشد برخی خطرات برای شخص بروز یابد.

در موارد بسیار نادری بیماران و متقاضیان لیفت با نخ، دچار عوارضی نظیر زخم شدن، عفونت شدید، خونریزی و یا عوارض دیگر قرار خواهند گرفت همچنین در مواردی ممکن است بیمار شاهد تحریک و یا حساسیت های پوستی ناشی از لیفت صورت شود.

به طور کلی بروز عوارض جانبی و همچنین برخی خطرات بعد از انجام این عمل زیبایی وجود داشته و از احتمال بروز آن ها نمی توان چشم پوشی کرد. اما نکته قابل توجهی که در این میان برای افراد متقاضی این عمل زیبایی وجود دارد این است که عمده عوارض جانبی و همچنین خطرات احتمالی آن برای افراد قابل کنترل و پیشگیری می باشد.

لذا برای پیشگیری و کنترل عوارض جانبی و خطرات احتمالی انجام لیفت بینی با نخ تنها کافی است برخی نکته ها ساده و توصیه های ذکر شده توسط پزشک متخصص خود را به خوبی و کامل انجام دهند.

به طور کلی بروز عوارض جانبی و همچنین برخی خطرات بعد از انجام این عمل زیبایی وجود داشته و از احتمال بروز آن ها نمی توان چشم پوشی کرد. اما نکته قابل توجهی که در این میان برای افراد متقاضی این عمل زیبایی وجود دارد این است که عمده عوارض جانبی و همچنین خطرات احتمالی آن برای افراد قابل کنترل و پیشگیری می باشد.

لذا برای پیشگیری و کنترل عوارض جانبی و خطرات احتمالی انجام لیفت بینی با نخ تنها کافی است برخی نکته ها ساده و توصیه های ذکر شده توسط پزشک متخصص خود را به خوبی و کامل انجام دهند.

همچنین توجه داشته باشید که لیفت با نخ، جراحی نبوده و گاها در مطب پزشک انجام خواهد شد. در نتیجه هم بسیار ساده و راحت تر از جراحی و عمل های زیبایی درمانی بوده و هم مقرون به صرفه خواهد بود. در نتیجه از لحاظ امنیت و خطرات نگران این موضوع نباشید.

عوارض و خطرات ناشی از لیفت صورت با نخ

طبیعتا انجام هر عمل جراحی و یا اقداماتی نظیر آن دارای برخی خطرات و عوارض جانبی می باشد اما عمده این عوارض به دلیل سطح پایین بودن و تاثیر گذار بسیار کم بر روی شخص به حساب نمی آیند.

طبیعتا انجام هر عمل جراحی و یا اقداماتی نظیر آن دارای برخی خطرات و عوارض جانبی می باشد اما عمده این عوارض به دلیل سطح پایین بودن و تاثیر گذاری بسیار کم بر روی شخص به حساب نمی آیند.

اگرچه که یکی از درمان های بسیاری کم خطر زیبایی و پوست، لیفت با نخ می باشد، اما همواره برای برخی از افراد کمی عوارض جانبی وجود خواهد داشت.

 1. درد و یا ناراحتی در طی انجام لیفت صورت و پس از face lift
 2. عدم تقارن صورت
 3. کبودی و تورم ناشی از لیفت صورت
 4. حساس شدن پوست صورت
 5. جابجایی نخ
 6. پارگی نخ

شاید اولین نکته برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی، انتخاب پزشک مناسب خواهد بود. بسیاری از افراد بدون داشتن مهارت و مدارک لازم، لیفت صورت انجام داده که برای بیمار خطراتی بوجود خواهد آورد.

امروزه افراد زیادی در دنیا و به خصوص در ایران اقدام به فعالیت در زمینه های زیبایی صورت می کنند و لیفت بینی با نخ را برای مراجعه کنندگان خود انجام می دهند. اما متاسفانه در این بین افرادی هستند که از دانش و مهارت های کافی برخوردار نمی باشند و ممکن است باعث آسیب به افراد متقاضی شوند.

لذا به افراد متقاضی به شدت توصیه می شود قبل از انتخاب کیلینیک مورد نظر خود، حتما از سوابق و دانش و اعتبار پزشک و کلینیک زیبایی به خوبی آگاهی پیدا کنید و همچنین از سایر افراد در رابطه با آن پرس و جو کنید.

لذا به افراد متقاضی به شدت توصیه می شود قبل از انتخاب کلینیک مورد نظر خود، حتما از سوابق و دانش و اعتبار پزشک و کلینیک زیبایی به خوبی آگاهی پیدا کنید و همچنین از سایر افراد در رابطه با آن پرس و جو کنید.

این افراد در هنگام بروز عوارض جانبی و مشکلات، به دلیل نداشتن آگاهی و اطلاعات لازم، راهکارهای مناسبی پیشنهاد نخواهند کرد. بهتر است اول تحقیق کرده و نمونه کارهای پزشک face lift را مشاهده نمایید تا از مواجهه با عوارض جانبی جلوگیری کنید.

کنترل و پیشگیری عوارض جانبی لیفت صورت با نخ

همانطور که گفته شد، لیفت صورت از عوارض جانبی جدی برخوردار نخواهد بود اما همان مقدار کم از عوارض جانبی که برخی پس از استفاده از face lift، تجربه خواهند کرد را میتوان پیشگیری و یا کنترل کرد.

در اینجا به تعدادی از مراقبت های قبل و بعد از لیفت صورت اشاره شده است.

یک هفته قبل از انجام لیفت با نخ

 1. از مصرف هرگونه الکل و استعمال دخانیات مانند سیگار خودداری نمایید. زیرا این امر موجب افزایش سرعت دوران نقاهت و بهبودی شما خواهد شد در نتیجه بهتری پس از بهبودی و دوران نقاهت ناشی از لیفت صورت مشاهده خواهید کرد.
 2. از مصرف ویتامین E و هرگونه مکمل مانند ماهی، فلفل، سیر، جنسینگ، زنجبیل و چای سبز اجتناب نمایید.
 3. از هرگونه محصولات مبتنی بر آسپرین مانند ایبوپروفن، نورفن، ناپروسن یا ناپروژزنیک پرهیز نمایید. در صورت داروهای رقیق کننده خون و یا داروهای ضدالتهابی، پزشک face lift خود را در جریان بگذارید.
 4. ممکن است پزشک متخصص قبل از انجام عمل زیبایی رژیم غذایی خاصی را در نظر بگیرد که معمولا تنها توصیه می کنند که مصرف ویتامین c را تا حد امکان افزایش دهید.
 5. تمامی رژیم های غذایی برای رسیدن به هر اهداف چربی سوزی یا لاغری باید در طی این مدت قطع شود تا بدن روال نرمال خود بازگشته و قوای جسمانی شخص به حالت عادی برسد.

عکس لیفت صورت

بعد از اتمام لیفت با نخ

 1. در روزی که لیفت صورت انجام دهید، به خانه رفته و بقیه روز را استراحت نمایید. اما از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های سنگین ورزشی تا 2 الی 3 هفته خودداری نمایید.
 2. بعداز انجام لیفت صورت در صورت مساعد بودن حالات معده، خواهید توانست شروع به مصرف غذاهای کوچک و نرم نمایید. اما توصیه می شود که در روزهای ابتدایی از خوردن غذا هایی که نیاز به جویدن زیاد دارد پرهیز کرده و به عنوان جایگزین از غذا های مایع استفاده نمایید تا فشاری بر بخیه ها وارد نشود.

در صورت داشتن احساس تهوع از مصرف غذاهای جامد پرهیز کرده و کمی مایعات بنوشید تا این حس برطرف شود. در صورت ادامه یافت حالت تهوع با پزشک خود تماس حاصل نمایید.

 1. در طی چند روز اول پس از face lift داروهای ضد درد خود را مصرف نمایید مخصوصا پس از خوردن غذا و برای جلوگیری از حالت تهوع.
 2. 7 الی 10 روز پس از لیفت با نخ، ایبوپروفن و یا Tylenol مصرف نمایید.
 3. در هنگام خواب با زاویه 45 درجه بخوابید. انجام این مراقبت تنها به منظور ایجاد فشار کمتر به ناحیه سر و بهبود جریان گردش خون می باشد، لذا در صورتی که زیر سر شما کمی بلند تر از سایر نواحی دیگر بدن باشد کافی است.
 4. داروهای خود را طبق دستورالعمل پزشکان مصرف نمایید. عمده داروهایی که توسط پزشک متخصص برای فرد تجویز می شود به منظور پیشگیری از بروز عوارض جانبی و همچنین افزایش روند بهبودی در شخص می باشد.
 5. 7 الی 10 روز پس از face lift غذاهای نرو و یا مایعات مصرف نمایید. خوردن غذا های مایع می تواند مانع از نیاز به جویدن غذا داشته باشد و همچنین بسیار مقوی و مفید برای بهبودی و تقویت بدن می باشند.
 6. برای 12 ساعت پس از face lift صورت خود را لمس نکرده و یا شستشو ندهید. برای 3 هفته صورت خود را به پایین نکشید.
 7. مراقبت های پوستی را مدنظر خود قرار دهید. قطعا مراقبت کردن از پوست اطراف بینی می تواند تاثیرات مثبتی برای شخص به همراه داشته باشد.
 8. برای 24 ساعت حرکات صورت خود مانند خشم، عصبانیت و خنده را کنترل کرده و محدود کنید. این نکته صرفا برای این منظور است که بینی دچار تحرکان متعدد نشود و بخیه ها و زخم ها به خوبی روند بهبودی را طی کنند.
 9. برای 5 روز اول پس از لیفت صورت، 4 الی 5 بار در روز و هر بار به مدت 30 دقیقه بر صورت خود یخ قرار دهید. استفاده از یخ یا همان کمپرس سرد بر روی نواحی بینی و اطراف آن می تواند باعث رفع عوارضی همچون کبودی ها و تورم موجود در آن ناحیه شود.
 10. برای 2 هفته آدامس نجوید. جویدن آدامس یا هر شئ به صورت متوالی و مکرر می تواند باعث تضعیف شدن بخیه های زده شده بر بینی شده و سبب بروز خون ریزی در این ناحیه شود.
 11. به مدت 48 ساعت از لوازم آرایشی استفاده ننمایید. استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی بر سایر نواحی دیگر صورت مانعی ندارد اما استفاده از آن بر روی بینی و اطراف آن می تواند سبب بروز چرک و عفونت در این ناحیه شود.
 12. 3 هفته از ماساژ دادن صورت خود خودداری نمایید.
 13. از پایین آوردن و خم کردن سر خود به مدت 7 روز اجتناب نمایید.
 14. 1 الی 2 روز پس از لیفت با نخ، خواهید توانست با استفاده از آب و شامپو بچه حمام نمایید. البته باید پس از این مدت نیز به خوبی از بینی خود مراقبت کنید و از بروز مشکلات پیشگیری نمایید.
 15. در صورت هرگونه توده در ناحیه گردن و یا گونه به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین در صورتی که سایر عوارض جانبی موجود پیشرفت کرده و یا از کنترل خارج شدند حتما به پزشک متخصص خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم جهت درمان آن انجام شود.

سعی کنید این دستورالعمل ها را بعد از face lift انجام داده تا دچار عوارض جانبی نشده و یا آنها را کنترل نمایید.

آیا عوارض جانبی لیفت صورت با نخ دائمی است؟

بسیاری از افراد پس از انجام لیفت صورت نگران عوارض جانبی ناشی از face lift و ماندگاری آنها خواهند بود.

اما باید گفت که بر طبق گفته بسیاری از پزشکان، لیفت با نخ نوعی درمان زیبایی بی خطر بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد خواهند توانست از لیفت صورت برای جوانسازی پوست خود استفاده نمایند.

عمده عوارض های جانبی موجود در بسیاری از عمل های زیبایی و همچنین درمانی را می توان با انجام اقداماتی رفع کرد. انجام لیفت بینی با نخ نیز اگرچه دارای برخی عوارض جانبی برای شخص متقاضی می باشد اما کلیه این عوارض ها دائمی نمی باشد و پس از مدتی کوتاهی به طور کامل از بین خواهند رفت. لازم به ذکر است انجام مراقبت های پس از عمل تاثیرات به سزایی در کاهش مدت زمان بروز عارضه ها دارد.

در واقع بخیه های استفاده شده در لیفت با نخ، در طی 6 الی 12 ماه از بین رفته و بهبود خواهند یافت. از این نخ و ماده برای بسته شدن زخم ها و بخیه ها استفاده شده و هیچگونه مشکلی از لحاظ آلرژیک و یا عوارض طولانی مدت بوجود نیاورده است.

بعلاوه یکی از نکات مثبت لیفت صورت با نخ و بستن بخیه ها با این ماده، این است که این ماده برای ایجاد لیفت صورت و بالا کشیدگی آن تحریک فیبروبلاست ها که همان افزایش کلاژن جدید می باشد، هیچ مشکلی برای جراحی و درمان های زیبایی احتمالی که در آینده انجام میدهید، ایجاد نخواهد کرد.

در نتیجه خواهید توانست هم اکنون از face lift برای بالا کشیدن گونه های افتاده استفاده کرده و  در آینده در صورت نیاز از درمان های زیبایی دیگر نیز بهره ببرید.

پس بهتر است نگران ماندگاری عوارض جانبی ناشی از لیفت صورت نباشید زیرا پس از مدتی شاهد از بین رفتن آنها خواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیفت نخ صورت خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *