تزریق چربی

عوارض تزریق چربی در باسن

تزریق چربی در باسن و عوارض های آن

عوارض تزریق چربی در باسن

عوارض تزریق چربی در باسن علاوه بر مزایای زیادی که این روش زیبایی دارد قبل از استفاده از این روش بهتر است به دقت توسط فرد بررسی شود و یا از پزشک متخصص مربوطه در این مورد اطلاعات کافی کسب شود.

در واقع یکی از روش های غیر جراحی که به منظور برجسته و بزرگ کردن باسن مورد استفاده قرار می گیرد تزریق چربی می باشد.

عوارض تزریق چربی در باسن

در این روش میزان چربی مورد نیاز از بدن خود فرد برداشته می شود از این رو تزریق چربی را می توان طبیعی ترین راه برای بزرگ کردن و برجسته کردن باسن به شمار آورد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

بهترین کاندیداها برای بزرگ کردن باسن و یا فرم دهی از طریق تزریق چربی مردان و زنانی هستند از سلامت عمومی برخوردار می باشند و در نواحی دیگری غیر از باسن دارای چربی های موضعی و اضافی می باشند.

عوارض تزریق چربی در باسن

افرادی که قصد ندارند برای عوض کردن وضعیت ظاهری باسن خود به سراغ روش های جراحی بروند، افرادی که پوست آن ها به شدت آسیب ندیده است، افرادی که در بدن خود ذخیره کافی چربی دارند و سطح چربی بدن آن ها بیش از حد پایین نیست، افرادی که می توانند برای مدتی کوتاه از نشستن روی باسن خود پرهیز کنند.

افرادی که به تازگی با کاهش و یا افزایش چشمگیر و شدید وزن روبرو نشده اند و همچنین افرادی که از سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند و با بیماری های خونی، عصبی و آلرژیک دست و پنجه نرم نمی کنند، بهترین گزینه ها برای انجام این فعالیت به شمار می رود.

تزریق چربی به باسن عیوب مختلفی را برطرف می کند که مهم ترین آنها شامل موارد زیر می باشد:

  1. تخت بودن و صاف بودن باسن.
  2. افتادگی و شل بودن باسن.
  3. زمانی که دو طرف باسن نامتقارن باشد.
  4. کوچک بودن باسن و تناسب نداشتن آن با اعضای دیگر بدن.
  5. کاهش وزن زیاد که موجب تغییر شکل باسن شده باشد.

استفاده از روش تزریق چربی برای فرم دهی به باسن

برای ” تزریق چربی به باسن ” ابتدا با استفاده از روش لیپوساکشن چربی مورد نیاز از نواحی دیگر بدن برداشته می شود. متخصص برای انجام این کار از یک کانولای باریک و بلند 3 میلی متری که دارای سوراخ های 1 میلی متری می باشد به منظور برداشت چربی از مناطق مشخص بدن استفاده می کند.

چربی هایی که برای تزریق به باسن مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا چربی هایی از بدن هستند که در مقابل ورزش و رژیم غذایی، مقاوم به نظر می رسند. به همین خاطر فردی که تزریق چربی به باسن را از دست داده، خیلی زود چربی های این ناحیه را از دست نخواهد داد.

شکم، پهلو ها و ران ها، بهترین انتخاب ها برای برداشتن چربی به روش لیپوساکشن به شمار می روند. چربی های شکمی، بهترین انتخاب برای انجام این فعالیت هستند.

سپس چربی در دستگاه سانتریفیوژ پردازش می شود و در آخر چربی پردازش شده به باسن تزریق می گردد.

استفاده از دستگاه سانتریفیوژ به این خاطر است که چربی، از خون و سایر مایعات جدا شود. این دستگاه به کمک چرخش بسیار سریع، لایه های مختلف مایع برداشته شده از بدن فرد را از هم تفکیک می کند و شرایطی را به وجود می آورد که چربی ها برای تزریق به باسن، کاملا خالص سازی شوند.

چربی پردازش شده از طریق کانولاهای مخصوص در طی صدها تزریق به باسن تزریق می گردد.پس از تزریق چربی به باسن به بیماران توصیه می شود که از نشستن های طولانی برای مدت زمان دو هفته پیشگیری کنند.

افرادی که قصد دارند این عمل را پشت سر بگذارند، حتما پیش از انجام آن باید مرخصی شغلی مورد نظر خود را دریافت کنند. چرا که بعضی از شغل ها به نشستن مداوم روی صندلی نیاز دارد و افراد تا دو هفته پس از تزریق، نباید به صورت مستمر چنین کاری انجام بدهند. وارد کردن فشار زیاد به منطقه تزریق، ممکن است موجب جابجایی چربی در بدن فرد شود.

از مهم ترین دلایل توصیه متخصصین برای انجام این کار پیشگیری از آسیب رساندن به چربی ها می باشد. همچنین بیمار باید از خوابیدن به روی شکم و یا پهلو خودداری کند.

به جز خوابیدن به شیوه صحیح و پرهیز از نشستن های طولانی، فرد باید پس از تزریق چربی برای مدتی از فعالیت های سنگین بدنی نیز خودداری کند. سلول های چربی تزریق شده، نیاز به زمان برای رسیدن به ثبات کامل دارند و فعالیت سنگین، این ثبات را با مشکل روبرو خواهد کرد.

همچنین باید برای مدتی پس از تزریق، رژیم سنگین غذایی را کنار بگذارید و از کاهش وزن شدید خودداری کنید. انتخاب یک سبک سالم از زندگی، میتواند بهترین و مفیدترین تاثیر را روبروی نتایج نهایی تزریق چربی شما داشته باشد.

بدن های متفاوت، واکنش های متفاوتی به تزریق چربی به باسن دارند اما به طور متوسط تا چند هفته بعد از عمل، همه فعالیت های عادی زندگی فرد از سر گرفته خواهند شد.

پس از تزریق چربی به باسن چند ماه طول می کشد تا تورم ایجاد شده بر روی باسن به طور کامل از بین برود و پس از این که تورم از بین رفت نتیجه عمل شخص مشخص می شود.

البته این نکته مهم را نیز باید در نظر گرفت که میزان افزایش حجم باسن پس از تزریق چربی، کمتر از میزان افزایش حجم آن با ایمپلنت ها خواهد بود. در واقع تزریق چربی، سایز باسن را کمی بزرگ می کند و نمی تواند آن را به اندازه چند سایز تغییر دهد.

این کار معمولا مورد توجه افرادی قرار می گیرد که لاغر هستند و نمی خواهند تفاوت میان باسن و سایر اجزای بدن آن ها بیش از حد زیاد باشد. افرادی که انتظار دارند باسن آن ها با تزریق چربی بیش از حد بزرگ شود، ممکن است از نتیجه نهایی این فرآیند راضی نباشند.

امروزه محبوبیت عمل حجیم کردن نسبت به گذشته افزایش یافته است و یکی از مهم ترین دلایل آن را می توان محبوبیت افراد مشهوری به شمار آورد که با ورزش کردن باسن خود را خوش فرم می کنند.

عوارض تزریق چربی به باسن

در ارتباط با عوارض تزریق چربی به باسن می توان گفت هر عمل جراحی علاوه بر مزایای خاص خود عوارض جانبی مختلفی خواهد داشت ولی اگر تزریق چربی به باسن توسط متخصصین و پزشکان مجرب انجام شود عوارض تزریق چربی به باسن به حداقل می رسد.

عوارض تزریق چربی به باسن معمولا در حجم هایی که بالای یک لیتر تزریق در هر باسن باشد رخ می دهد و یا زمانی که لیپوساکشن بالای 5 لیتر باشد بروز می کند که در این صورت ممکن است بدن فر با کمبود مایع مواجه شود بنابراین بهتر است بیمار پس از عمل از الکترولیت های ورزشی استفاده کند زیرا برای تزریق چربی از لیزر استفاده نمی شود و لیزر موجب نابود شدن سلول های چربی می شود.

برای پیشگیری از عفونت بهتر است تزریق چربی به هر طرف باسن در حد یک لیتر و یا کمتر باشد. از دیگر عوارض نادر تزریق چربی به باسن جمع شدن مایع در محل لیپوساکشن است که در این صورت ممکن است نیاز باشد پزشک به وسیله آسپیراسیون تخلیه کند.

در صورتی که فرد از لباس فشاری (گن) پس از عمل استفاده کند احتمال تجمع مایع کاهش پیدا می کند.

تزریق چربی به باسن به صورت سرپایی انجام می شود برای رسیدن به نتیجه مطلوب و پیشگیری از عوارض جانبی بهتر است فرد تا مدت زمان 24 ساعت سوند ادراری داشته باشد و از آنتی بیوتیک مناسب برای هر دوره از عمل که توسط پزشک تجویز می شود استفاده کند.

در این دوره مصرف همه دارو ها حتما باید با مشورت پزشک صورت بگیرد. افرادی که پس از تزریق چربی به صورت خودسر دارو مصرف می کنند، ممکن است نتایج تزریق چربی به باسن را با مشکلات زیادی روبرو سازند.

نکات مورد توجه پس از تزریق چربی به باسن

محدودیت های پس از تزریق چربی به باسن شامل موارد زیر می باشد: فعالیت بیمار برای مدت زمان 1 تا 2 هفته بعد از عمل باید محدود شود و از لباس فشاری یا گن برای مدت زمان 4 الی 5 روز به صورت مداوم استفاده کند.

بیمار بهتر است برای مدت زمان دو هفته تحت نظر پزشک معالج خود قرار گیرد تا از نظر بروز عفونت چک شود و خود بیمار نیز باید باسن خود را از نظر نقاط قرمز که ممکن است از علائم عفونت باشد چک کند.

اگر این علائم بیشتر از زمان تعیین شده توسط پزشک در بدن فرد باقی ماندند و اگر نشانه این علائم بیش از حد بزرگ و جدی شد، فرد بلافاصله باید با پزشک تماس بگیرد و برای معاینه آماده باشد.

به طور کلی فرآیند تزریق چربی به باسن، یک فرآیند بسیار امن و کم ریسک به شمار می رود. چرا که در آن از چربی های بدن خود فرد استفاده می شود.

برای مدت زمان 12 هفته بهتر است بیمار از گن استفاده کند و پس از 6 هفته بیمار می تواند فعالیت های سبک خود را انجام دهد و با گذشت 12 هفته اجازه فعالیت های غیر محدود شدید و ورزشی به بیمار داده می شود.

پس از تزریق چربی به باسن مقداری از چربی تزریق شده از طریق فرآیند سوخت و ساز بدن جذب می شود.

بنابراین تمام چربی تزریق شده ماندگار نخواهد بود اما آن مقدار چربی که باقی می ماند تا زمانی که وزن فرد ثابت باشد دائمی خواهد بود. جذب چربی در بدن، یک فرآیند کاملا طبیعی به نظر می رسد. چربی های تزریق شده به باسن ماندگاری بسیاری بالایی دارند.

آن چه چربی خود بدن را نسبت به ژل های تزریقی صاحب برتری می کند، میزان ماندگاری آن است. چربی تزریق شده به باسن حتی می تواند تا زمانی نزدیک به 2 سال نیز در بدن فرد باقی بماند. پس از سپری شدن این دوره نیز فرد می تواند بار دیگر تزریق را تکرار کند.

روش های تزریق چربی به باسن

بسیاری از کلینیک ها هنگام عمل تزریق چربی به باسن از بی حسی موضعی بر روی بیمار استفاده می کنند و ممکن است در طول انجام این روش کمی درد و ناراحتی برای بیمار به وجود آید.

در کنار عوارض جانبی تزریق چربی به باسن که یکی از رایج ترین آنها تورم می باشد که با گذشت چند هفته فروکش می کند، مهم ترین مزیت استفاده از این روش برای بزرگ کردن باسن این است که با تزریق چربی به باسن به طور همزمان دو کار انجام می شود یک این که مقداری از چربی اضافی قسمت های مختلف بدن برداشته می شود و دوم این که پس از تزریق چربی به باسن فرد اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند و باسن خوش فرم و زیبایی خواهد داشت.

برای این که عوارض تزریق چربی به باسن به حداقل برسد بهتر است برای انجام این عمل به متخصصین و پزشکان حرفه ای که در این زمینه باتجربه هستند مراجعه کنید.

مهم ترین نکاتی که در ارتباط با تزریق چربی به باسن وجود دارد این است که تزریق چربی باسن باید با بیهوشی عمومی و به صورت عمیق انجام شود تا چربی تزریق شده ماندگاری بیشتری داشته باشد.

نکته دیگر این است که بیمار از آوردن چربی به منزل خود خودداری کند زیرا چربی باقی مانده هیچ گونه ارزشی برای تزریق مجدد ندارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *