تزریق چربیتزریق ژل

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

تزریق چربی می تواند به عنوان عمل زیبایی و همچنین یکی از پر کننده های طبیعی در بدن استفاده شود.

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

با وجود پرکننده های بسیاری که در زمینه زیبایی تولید شده است می توان عنوان نمود که Fat Injection و پر کننده ژل می تواند یکی از بهترین درمان ها برای پر نمودن اندام هایی از بدن که دارای تورفتگی و همچنین لک های اسکار می باشد استفاده شود.

 

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

یکی دیگر از پرکننده ها در ایجاد زیبایی در صورت و اندام های بدن تزریق ژل می باشد. در Filler Injection با تزریق چربی تفاوت های بسیاری وجود دارد. اما نکته مورد توجه در همه پر کننده ها استفاده از موادی می باشد که در تزریق از آنها استفاده می شود.

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل

این مواد با هم متفاوت هستند ولی همه آنها از طریق تزریق در نواحی از بدن می توانند باعث از بین بردن چروک های پوستی، برآمده نمودن اندام هایی از بدن و ایجاد زیبایی نقش موثری را ایفا نمایند.

تزریق چربی و  تزریق ژل چه تفاوت هایی دارد؟

از آنجایی که پر کننده ها می توانند باعث ایجاد زیبایی در اندام هر فردی شوند، از این رو مواد مختلفی در تزریق پرکننده ها استفاده می شود.

یکی از این مواد Fat Injection می باشد. بنا به صلاحدید ” دکتر تزریق چربی ” ، چربی های اضافی از اندام های دیگر افراد گرفته می شود و در دیگر اندام ها که نیاز به پرکننده دارند تزریق می شود.

انتقال چربی در چند مرحله می تواند صورت گیرد، زیرا چربی مورد نظر از اندام های خود فرد گرفته شده است و ممکن است در تزریق اول تا حدود زیادی از چربی های تزریق شده به عنوان پرکننده توسط اندام های فرد جذب شود.

از این رو Fat Injection باید طی مراحلی مختلفی دوباره صورت گیرد. بعد از مدت یک سال چربی های باقی مانده به همان صورت در بدن می مانند. چربی  استخراج شده از بدن توسط دستگاه های تحت فشار قرار می گیرد تا مواد اضافی مانند آب و خون از آن جدا شود.

در نتیجه چربی خالص می تواند به عنوان پر کننده به صورت تزریق چربی در بدن انجام گیرد. پر کننده های صورت انواع مختلفی دارند که یکی از این پرکننده ها Filler Injection می باشد. ژل ها در واقع دارای موادی مانند اسید هیالورونیک هستند.

این ماده به طور طبیعی در بدن افراد ساخته می شود تا از ایجاد چین و چروک ها در بدن جلوگیری نماید.

در واقع وجود این ماده برای کلاژن سازی در پوست بسیار موثر است. با گذشت زمان و افزایش سن ،کلاژن سازی در بدن کمتر می شود در نتیجه چین و چروک های بسیاری در سطح پوست مشاهده می شود.

برای از بین بردن این چروک ها امروزه از تزریق ژل و بسیاری از پر کننده های دیگر استفاده می شود. ژل تزریق شده حاوی مواد اسید هیالورونیک می باشد که می توان عمل جوان سازی پوست را انجام دهد.

در واقع Filler Injection می توان آب را جذب نماید و از این طریق اثر ماندگاری پر کننده در بدن را افزایش می دهد.

با این وجود در Fat Injection و تزریق ژل اثرگذاری این پرکننده ها به صورت موقت می باشد و طی چند ماه تا یک سال می توانند دارای کاربرد باشند. انتقال چربی می تواند دارای اثری طولانی تر باشد.

در چه مواقعی از تزریق چربی و در چه زمانی از تزریق ژل استفاده می شود؟

با توجه به اینکه Filler Injection و تزریق چربی هر دو به عنوان پر کننده و از بین برنده چین و چروک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرند.

از این رو باید طبق نظر پزشک و با استفاده از مشورت و اطلاعات دقیق در رابطه با انتقال چربی و همچنین در مورد نحوه انتخاب Fat Injection و یا تزریق ژل به تصمیم درستی در این زمینه رسید.

هر کدام از این مواد می توانند عوارض مربوط به خود را داشته باشند. از این رو بسته به شرایط فیزیکی افراد و همچنین نواحی است که می خواهند مورد تزریق چربی و یا تزریق ژل قرار بگیرد. در واقع Fat Injection می تواند عوارض کمتری نسبت به Filler Injection داشته باشد.

چربی افراد در واقع از بدن خود آنها برداشته می شود. در نتیجه دارای مواد پرکننده طبیعی است. این انتقال چربی حتی در صورت تزریق اشتباه نمی تواند آسیب های جدی به پوست وارد نماید. و در بسیاری از مواقع توسط بافت های بدن جذب می شود.

همچنین به دلیل این که چربی های برداشت شده از بدن شخص متقاضی خواهد بود، لذا پس از تزریق چربی ها به ناحیه مورد نظر، بدن شخص واکنش خاصی را نشان نخواهد داد.

در صورتی که ممکن است برخی افراد به ژل های پرکننده حساسیت داشته باشند و پس از تزریق آن به بدن دچار واکنش های آلرژیک شود. لذا استفاده از ژل برای همه افراد مناسب نیست و بهتر است قبل از انجام آن آزمایش های حساسیت بر ژل را انجام دهند.

اگر به دنبال  بدست آوردن نتایج دائمی هستید،برای این منظور تزریق چربی باید در دوره های مختلف و به صورت تکرار انجام گیرد تا بتواند تاثیرات دائمی بر روی پوست بگذارد. Filler Injection می تواند در مواقعی خطرناک باشد، زیرا ممکن است در بدن جا به جا شود.

این مواد ممکن است به نقاط دیگری از بدن بروند و مشکلات و ناراحتی های بسیاری را برای افراد به وجود بیاورند. موادی که در تزریق ژل استفاده می شود ممکن است دارای عوارض باشد و حساسیت در افراد ایجاد نماید. برای این منظور برای جلوگیری از این موارد از Fat Injection می توان استفاده نمود.

تاثیرات و نتایج تزریق ژل و تزریق چربی

به طور کلی تاثیرات و نتایج حاصل از تزریق ژل و تزریق چربی شباهت های بسیاری به یکدیگر دارند؛ اما در این بین تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد که ممکن است برای برخی از کاربران مهم باشد.

  • تزریق ژل

چین و چروک موجود در برخی نواحی بدن به دلیل از بین رفتن کلاژن ها و نازک شدن و شل شدگی پوست اتفاق می افتد. در ژل های پرکننده به دلیل وجود اسید هیالورونیک در ترکیب آن ها، پس از تزریق به ناحیه مورد نظر سبب تولید و افزایش کلاژن های پوست می شود و با افزایش کلاژن های پوست، ناحیه هدف جوان تر و شاداب تر از گذشته به نظر خواهد رسید.

پس از تزریق ژل به ناحیه هدف، خطوط و چین های موجود در پوست با ژل های تزریق شده پر خواهد شد و علاوه بر آن سبب افزایش حجم و برجستگی ناحیه هدف خواهد شد. نتایج حاصل از تزریق ژل به ناحیه مورد نظر معمولا تا حدود 18 ماه تا 6 سال پس از تزریق باقی خواهد ماند.

  • تزریق چربی

از این عمل زیبایی نیز مانند ژل عمدتا برای برای رفع چین و چروک و افزایش حجم و برجستگی در ناحیه هدف استفاده بسیاری می شود. در انجام این عمل زیبایی، پزشک با تزریق هدفمند و دقیق چربی های برداشت شده به ناحیه هدف باعث از بین رفتن چین و چروک و همچنین تا حدودی افزایش حجم می شود.

پس از تزریق، خطوط و چین و چروک هایی که در اثر کاهش کلاژن های پوست و کمبود آب رسانی در آن ناحیه از پوست به وجود آمده بود، از بین خواهد رفت.

با تزریق کردن چربی به آن ناحیه، بافت های چربی عملکرد تولید کلاژن های پوست را به میزان بالاتری نسبت به ژل های پرکننده تحریک و افزایش می دهد و همین عامل سبب افزایش آب رسانی و در نتیجه جوان سازی پوست نیز خواهد شد.

به طور کلی انجام هر دو روش تزریق ژل و چربی نیازمند دانش و مهارت بالایی می باشد پس سعی کنید در انتخاب پزشک متخصص برای انجام عمل زیبایی دقت داشته باشید؛ تا از نتایج مطلوب و عوارض کمتری بهره مند شوید.

عوارض جانبی و خطرات کدام روش کمتر است؟

از آنجایی که ” تزریق چربی به صورت ” طبیعی و با استفاده از چربی خود افراد صورت می گیرد می تواند عوارض کمتری را نسبت به Filler Injection داشته باشد.

در واقع باز این عوارض در تزریق چربی و ژل می تواند بستگی به بدن افراد داشته باشد و در هر فردی با یکدیگر متفاوت باشد.

در کل عوارضی که ممکن است در تزریق چربی در افراد دیده شود به صورت زیر می باشد:

  1. ایجاد کبودی و یا ورم در نواحی که تحت Fat Injection واقع شده است.
  2. ایجاد قرمزی و یا عفونت در اثر انتقال چربی در رگ ها خونی
  3. درد در نواحی که تحت Fat Injection واقع شده است.
  4. جذب چربی توسط بدن افراد و نیاز به تکرار دوباره در چند مرحله برای ماندگاری بهتر چربی

عوارضی که در تزریق ژل ممکن است دیده شود نیز شامل همین موارد می شود. ولی خطرناک ترین عارضه ای که ممکن است در تزریق ژل دیده شود جا به جا شدن مواد تزریقی به اندام های دیگر بدن می باشد. تزریق ژل در صورت می تواند در صورت اشتباه باعث افتادگی پوست و یا پلک شود.

همچنین مواد مصنوعی در تزریق ژل  می توانند باعث ایجاد حساسیت های پوستی در افراد شود. در واقع برای اینکه این خطرات به حداکثر ممکن برسد باید تزریق چربی و انتقال چربی را در توسط پزشک متخصص و ماهر در انتقال چربی انجام داد.

از آنجایی که تزریق چربی می تواند دارای خطرات و عوارض کمتری نسبت به Filler Injection باشد در نتیجه پیشنهاد می شود که از انتقال چربی به عنوان پر کننده و همچنین از بین بردن چین و چروک های پوستی استفاده شود.

هزینه های تزریق چربی و تزریق ژل

از آنجایی که ژل باید به صورت مصنوعی و طی فرآیندی تولید شود. از این رو در تزریق ژل برای هر سی سی باید مبلغ بسیاری را بپردازید. انواع کیفیت های مختلفی برای ژل ها وجود دارد. برای این منظور برای اینکه با اطمینان از Filler Injection استفاده نمایید.

باید ژل از نوع با کیفیت آن را تهیه نمایید. به همین جهت ممکن است هزینه های تزریق ژل بسیار بیشتر از تزریق چربی باشد. زیرا در Fat Injection مواد پرکننده همان چربی های بدن خود شما می باشد که توسط سوزن از بدن شما استخراج شده است و به اندام های دیگر شما انتقال چربی صورت می گیرد.

از این رو هزینه ای بابت مواد پرداخت نمی نمایید، تنها هزینه تزریق و عمل زیبایی را می توانید بپردازید. تزریق چربی دارای روش های به روزتری می باشد.

همچنین تزریق چربی می تواند در طی مدت کوتاهی در بدن باقی بماند و کارایی خود را از دست ندهد. در واقع یکی از بهترین روش های ایجاد زیبایی تزریق چربی می باشد. تزریق چربی می تواند نگرانی های شما را در ایجاد عوارض جانبی بعد از انتقال چربی حل نماید.

شاید برای افراد زیادی این سوال پیش آید که آیا شرکت های بیمه هزینه های حاصل از این دسته از اقدامات و عمل های زیبایی را پرداخت می کنند یا خیر.  امروزه شرکت های بیمه بسیار متعددی در ایران در حال فعالیت می باشند و عمده آن ها در برخی قوانین و خدمات با یکدیگر تفاوت های جزئی دارند، اما به مشترک تقریبا همه آن ها از هزینه های عمل های زیبایی و غیر ضروری پشتیبانی نمی کنند و تمامی آن بر عهده خود شخص خواهد بود.

در نهایت توصیه می شود که برای انجام هر یک از این اقدامات به هیچ وجه هزینه های آن را ملاکی برای انجام آن قرار ندهید و سعی کنید عملی را که به صلاح و سلامتی شما است را انجام دهید. زیرا هزینه های این اقدامات هیچ ارزشی در برابر سلامتی شما نخواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *