جراحی بینی

شایعات رایج عمل بینی

شایعات رایج عمل بینی

شایعات رایج عمل بینی

امروزه افراد بسیاری وجود دارند که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند. بینی عضوی از صورت است که تاثیر بسزایی بر زیبایی فرد می گذارد. به همین دلیل است که همیشه اولین عضوی که دیده می شود بینی است. در نتیجه کاملا طبیعی است که میزان استقبال افراد از عمل بینی بسیار بالا باشد. چرا که عمل بینی ظاهری بسیار زیباتر و جذاب تر را به مراجعه کنندگان می بخشد.

شایعات رایج عمل بینی

عمل بینی همچنین بسیاری از مشکلات مربوط به بینی مانند مشکلات تنفسی را نیز درمان می کند؛ اما اخیرا متوجه می شویم که برخی افراد شایعاتی را راجع به عمل زیبایی بینی در فضای جامعه منتشر می کنند.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

این شایعات می تواند متقاضیان رینوپلاستی را نگران کرده و حتی آن ها را از انجام رینوپلاستی منصرف کند. ما در این مقاله به این موضوع می پردازیم که این شایعات تا چه حد درست بوده و آیا باید آن ها را باور کرد یا نه.

شایعات رایج عمل بینی چیست ؟

اگر چه امروزه عمل بینی بسیار رایج شده است اما برخی اعتقاد دارند که رینوپلاستی یک عمل چالش برانگیز است. معمولا بیشترین شایعات را افرادی منتشر می کنند که یک عمل زیبایی بینی ناموفق داشته اند. آن ها به دلیل عدم رضایت از عمل بینی خودشان سعی می کنند تا مراجعه کنندگان دیگر را از انجام عمل بینی منصرف کنند.

به عنوان مثال ممکن است یک نوجوان در اثر عمل بینی دچار برخی عوارض شود. در نتیجه این نوجوان بعد از عمل بینی سعی می کند تا حال بد خود از انجام رینوپلاستی را برای همه بازگو کند.

این صحبت های او اگر چه در مورد او درست است اما نمی تواند در مورد همه ی افراد صادق باشد. چرا که ما قبلا هم گفته بودیم عمل بینی برای نوجوانان نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

شایعات رایج عمل بینی

گاهی یک نوجوان در شرایطی به سراغ انجام رینوپلاستی می رود که رشد استخوان های صورت او هنوز کامل نشده است. در نتیجه این احتمال وجود دارد که پس از انجام جراحی بینی، رشد بخش هایی از صورت او ادامه پیدا کند و در نهایت تناسب چهره این فرد از دست برود.

در نتیجه اهمیت بسیار زیادی دارد که این عمل در زمان درست صورت بگیرد. اینکه رینوپلاستی برای یک نوجوان به خوبی پیش نرفته، به هیچ وجه دلیل نمی شود که افراد در سنین دیگر مشکلی برای انجام این جراحی داشته باشند.

برخی دیگر از شایعات رایج عمل بینی از سوی افرادی منتشر می شود که از ظاهر بینی خود بعد از عمل رضایت ندارند. آن ها اگر چه عمل بسیار موفقیت آمیز و بدون دردسر داشته اند اما از ظاهر بینی خود ناراضی اند. دلیل نارضایتی این افراد می تواند به دو دلیل باشد.

اول اینکه ممکن است توقعات آنها از انجام رینوپلاستی بسیار بالا و تا حدودی رویایی بوده باشد؛ و دوم اینکه ممکن است پزشکی که بینی آنها را عمل کرده از مهارت کافی برخوردار نبوده باشد؛ بنابراین این افراد سعی می کنند عدم رضایت خودشان را به ماهیت عمل زیبایی بینی ارتباط دهند و سعی می کنند این نارضایتی را در فضای جامعه پراکنده کرده و متقاضیان انجام عمل بینی را از این کار منصرف کنند.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب از جراحی بینی، باید انتظاری معقول و منطقی از این فرآیند داشته باشید. رینوپلاستی، نقص های بینی را برطرف می کند و تناسب و تعادل را در چهره افراد به وجود می آورد.

با این وجود قرار نیست شما پس از جراحی بینی، شبیه یک فرد دیگر شوید و چهره ای کاملا متفاوت پیدا کنید. فراموش نکنید که برای گرفتن بهترین نتیجه از رینوپلاستی، باید این فرآیند را حتما در یک کلینیک معتبر و نزد یک پزشک متخصص و باتجربه پشت سر بگذارید.

همچنین گاهی اوقات افرادی وجود دارند که قبل از رسیدن به بلوغ عاطفی رینوپلاستی را انجام می دهند؛ بنابراین اکثر این افراد بعد از اینکه به بلوغ عاطفی می رسند از انجام عمل بینی پشیمان می شوند. به همین دلیل این افراد نیز سعی دارند که پشیمانی خود را به نحو دیگری در جامعه منتشر کنند.

آن ها به افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی دارند می گویند که ظاهر بینی خودشان بسیار زیبا بوده و بهتر است که رینوپلاستی را انجام ندهند. در صورتی که ممکن است فرد متقاضی واقعا از ظاهر بینی خوبی برخوردار نبوده و بینی جدید بتواند اعتماد به نفس از دست رفته ی او را بازگرداند.

به طور کلی جراحی بینی یک تصمیم کاملا شخصی به شمار می رود و افراد دیگر، نباید روی تصمیم شما تاثیر بگذارند. این انتخاب مهمی است که شما باید برای خودتان انجام دهید و در سال های باقی مانده از زندگی، با تاثیرات حاصل از آن به زندگی ادامه دهید. در نتیجه، بهتر است در این مورد به واکنش های منفی سایرین توجه نکنید و ایده آل ترین تصمیم را برای خودتان بگیرید.

برخی افراد شایعات دیگری مانند آسیب های جسمی عمل بینی را منتشر می کنند. آن ها اعتقاد دارند که بعد از انجام عمل بینی با برخی مشکلات جسمی مواجه شده اند.

حال آنکه وقتی به اصل ماجرا پی ببریم متوجه خواهیم شد که مشکلات جسمی که برای این افراد به وجود آمده کوچکترین ارتباطی با انجام عمل بینی نداشته است؛ اما چون این مشکلات مصادف با انجام عمل زیبایی بینی شده است آن ها این عمل را دلیل این مشکلات می دانند. در صورتی که بهتر است این افراد قبل از اینکه این شایعات را منتشر کنند نسبت به بررسی علت بیماری های خود اقدام کنند.

شایعات رایج دیگری از جمله درد، تورم و کبودی شدید و ورم بعد از انجام عمل بینی نیز به تازگی منتشر شده است. برخی افراد ممکن است به دلیل فرم بینی، جنس پوست، نوع عمل، میزان مهارت پزشک، نوع کلینیک و بسیاری عوامل حاشیه ای دیگر دچار کبودی و ورم بعد از انجام عمل بینی شوند.

همچنین ممکن است علت کبودی و ورم بینی در این افراد به دلیل رعایت نکردن مراقبت های بعد از عمل بوده باشد. به همین دلیل این افراد سعی می کنند تا متقاضیان انجام عمل زیبایی بینی را از این عوارض آگاه کنند.

پزشک پس از انجام جراحی بینی، همه دستورالعمل های لازم برای مراقبت از بینی را با فرد متقاضی در میان خواهد گذاشت. طبیعتا افرادی که این دستورالعمل ها را جدی نگیرند و آن ها را رعایت نکنند، در بینی خود دچار مشکلاتی می شوند.

عوارض جانبی ناشی از رینوپلاستی، در زمانی بسیار کوتاه از بین خواهد رفت اما اگر مراقبت های لازم را از بینی خود به عمل نیاورید و آن را در معرض ضربه های شدید قرار دهید، طبیعی است که این عارضه های جانبی تشدید می شوند و زمان بیشتری در بدن شما باقی می مانند.

در صورتی که بهتر است بدانیم این عوارض علاوه بر اینکه پس از حداکثر یک ماه از بین می روند، تنها برای برخی افراد به وجود می آیند؛ بنابراین این مورد برای همه ی مراجعه کنندگان انجام رینوپلاستی صادق نیست. همچنین اگر شما قبل از شنیدن این شایعات به پزشک مراجعه کنید، پزشک به نحو درست تری شما را از این عوارض آگاه کرده و به شما خواهد گفت که این عوارض کاملا قابل کنترل هستند.

بعضی از افراد همچنین اصرار دارند که نتیجه حاصل از جراحی بینی را «غیرطبیعی» عنوان کنند. این موضوع نیز به هیچ وجه حقیقت ندارد. میزان طبیعی بودن بینی پس از رینوپلاستی، به نظر خود فرد متقاضی و همچنین نحوه انجام کار بستگی خواهد داشت.

اگر فرد بخواهد که نتیجه نهایی عمل کاملا طبیعی باشد، می تواند به سادگی این موضوع را با پزشک در میان بگذارد. در نتیجه پزشک عمل را طوری انجام می دهد که نتیجه نهایی این فرآیند، کاملا طبیعی به نظر می رسد. با این وجود برخی از افراد خودشان دوست دارند نتیجه نهایی این کار تا حدودی نشان بدهد که آن ها یک عمل جراحی را در بینی خود پشت سر گذاشته اند.

بعضی های دیگر دست روی این نکته می گذارند که رینوپلاستی، درد زیادی را برای افراد متقاضی به وجود می آورد. این ادعا نیز نسبتی با حقیقت ندارد.

چرا که این عمل به واسطه بیهوشی صورت می گیرد و در زمان انجام آن، فرد متقاضی کوچکترین دردی را احساس نمی کند. در روزهای ریکاوری نیز ممکن است مشکلاتی مثل خونریزی برای فرد ایجاد شود اما به جز چند روز اول، دیگر درد چندانی برای او به وجود نخواهد آمد.

گروهی از افراد، عقیده دارند که عمل جراحی بینی، منجر به وقوع مشکلات تنفسی برای فرد می شود. نه تنها این قصه درست نیست، بلکه حتی کاملا برعکس است.

رینوپلاستی نه تنها موجب دشواری در نفس کشیدن افراد نمی شود، بلکه حتی می تواند به کمک باز کردن راه های عبور هوا در بینی، نفس کشیدن را برای افراد نسبت به قبل ساده تر کند و همه موانع را از مسیر تنفسی افراد بردارد.

همچین این ادعا گاهی مطرح می شود که رینوپلاستی ممکن است سلامتی افراد را تهدید کنید و حتی منجر به مرگ آن ها شود. بر خلاف آن چه بعضی ها می گویند، رینوپلاستی به هیچ وجه یک عمل جراحی خطرناک و مشکل ساز نیست.

این عمل تنها در صورتی دردسر ساز خواهد بود که در یک کلینیک غیرمجاز و زیر نظر یک پزشک کم تجربه انجام شود. فراموش نکنید که همه جراح های پلاستیک، نمی توانند جراحی بینی انجام دهند و این کار باید حتما از سوی پزشک متخصص رینوپلاستی صورت بگیرد.

آیا شایعات رایج عمل بینی را باور کنیم ؟

شایعات رایج عمل بینی را باور نکنید مگر اینکه راجع به عمل بینی اطلاعات کامل و درست داشته باشید. چرا که بسیاری از افراد تنها سعی دارند با این شایعات شما را از انجام رینوپلاستی منصرف کنند. ما به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه این شایعات را باور کنید از پزشک متخصص عمل زیبایی بینی راجع به این شایعات پرس و جو کنید.

باور نکردن شایعات، به معنای عدم کسب آگاهی های کامل از جراحی بینی نیست. بلکه به معنای کسب اطلاعات درست و دقیق از این فرآیند است. به هر نسبت که شما اطلاعات درست و واقعی خود را در مورد عمل بینی تقویت کنید، انتخاب بهتری برای خود انجام خواهید داد و عمل موفقیت آمیز تری را پشت سر خواهید گذاشت.

مطمئن باشید پزشک با ارائه دلایل مستند به شما خواهد گفت که این شایعات درست است یا غلط؛ بنابراین ما به شما توصیه می کنیم نه تنها این شایعات را باور نکنید بلکه اگر احساس می کنید این شایعات درست نیست، فردی که شایعه پراکنی می کند را نسبت به اشتباهش آگاه کنید.

شایعات عمل بینی گاهی توسط افرادی منتشر می شود که به کلینیک مناسبی جهت انجام عمل بینی مراجعه نکرده اند. ممکن است به دلیل پایین بودن مهارت پزشک، این افراد از ظاهر بینی خود بعد از عمل رضایت نداشته باشند؛ بنابراین بهتر است قبل از باور کردن این شایعات راجع به پزشک و کلینیکی که فرد ناراضی عمل زیبایی بینی را در آنجا انجام داده است تحقیق کنید.

چه دلایل علمی به جهت رد شایعات رایج عمل بینی وجود دارد ؟

دلایل بسیاری وجود دارد که با استناد به آن ها می توان بسیاری از شایعات رایج عمل بینی را رد کرد. یکی از مهمترین این دلایل کلینیکی است که فرد ناراضی از عمل بینی به آنجا مراجعه کرده است. نوع کلینیک و میزان مهارت پزشک در افزایش رضایت فرد مراجعه کننده بسیار اهمیت دارد.

همچنین دلیل مهم دیگر میزان سن فردی است که عمل زیبایی بینی را انجام داده است. چرا که همه ی افراد در همه ی سنین نمی توانند کاندید مناسبی به جهت انجام عمل بینی باشند.

پس اگر بهترین کاندیدا برای جراحی بینی باشید و این عمل را در زمان درست و همچنین زیر نظر یک پزشک مجرب انجام دهید، به بهترین شکل از نتایج شگفت‌انگیز این کار بهره مند خواهید شد.

دلیل بعدی می تواند این باشد که فردی که عمل بینی را انجام داده تا چه میزان به توصیه های پزشک عمل کرده است. چرا که برخی مراجعه کنندگان با توجه به نوع عمل زیبایی بینی (nose surgery) که انجام می دهند باید برخی مراقبت های بعد از عمل را رعایت کنند.

در صورتی که این مراقبت ها رعایت نشود ممکن است فرد دچار تورم، کبودی و درد در ناحیه بینی شود و دلیل آخر نیز می تواند درصد بالای رضایت افراد از انجام عمل بینی باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *