تزریق ژل

سوالات رایج در مورد تزریق ژل (پرسش و پاسخ)

سوالات رایج در مورد تزریق ژل (پرسش و پاسخ)

سوالات رایج در مورد تزریق ژل 

تزریق ژل، یکی از اولین انتخاب هایی است که افراد در مواجهه با ظهور چین و چروک روی پوست یا از دست رفتن طراوت و شادابی صورت در نظر می گیرند. فیلر های پوستی پس از تزریق، به صورت شما حجم بیشتری می دهند و نشانه های پیری را در چهره شما کم اثر می کنند.

سوالات رایج در مورد تزریق ژلدر گذر زمان، پوست شما کیفیت خودش را تا حدودی از دست می دهد و همین موضوع موجب پدیدار شدن نشانه های پیری در ظاهر شما می شود. با این وجود به کمک روش هایی مثل تزریق ژل، می توانید جوانی و شادابی را دوباره به چهره خود هدیه بدهید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

تزریق فیلر های پوستی، فعالیتی است که به زمان بسیار کمی نیاز دارد و نتایج حاصل از آن نیز خیلی زود نمایان می شود. این فرآیند اگر چه دائمی نیست اما نتایج آن برای مدتی، ظاهر دلخواه شما را به وجود می آورد و پس از آن نیز این امکان وجود دارد که با انجام تزریقی دیگر، اثرات آن را برای خود تکرار کنید.

اگر قصد انجام این فرآیند را دارید، حتما تا امروز سوال های بسیار زیادی برای شما ایجاد شده است. در این مطلب، به همه پرسش های مهم در مورد تزریق ژل، پاسخ خواهیم داد.

  • سوالات رایج در مورد تزریق ژلژل تزریقی چیست؟

این ژل ها نوعی ماده قابل تزریق هستند که می توانند به ظاهر شما، جوانی و شادابی قابل توجهی ببخشید. فیلر ها بسته به جنسی که از آن ساخته شده اند، کارایی های متفاوتی دارند. بعضی از این ژل ها، از جنس هیالورونیک اسید هستند.

این ماده به صورت طبیعی در بدن نیز وجود دارد و به ظاهر شما طراوت زیادی می بخشد. بعضی دیگر از ژل ها نیز به تولید کلاژن بیشتر در بدن کمک می کنند. افزایش تولید کلاژن، موجب بهبود وضعیت پوست شما خواهد شد.

  • آیا تزریق ژل، درد دارد؟

شاید ایده انجام یک تزریق به صورت برای بعضی از افراد در نگاه اول کمی ترسناک به نظر برسد اما حقیقت آن است که بسیاری از ژل های تزریقی، حاوی لیدوکائین هستند و وجود این ماده بی حس کننده در آن ها، احساس درد را در زمان انجام فرآیند از بین خواهد برد. در واقع شما پیش از انجام این فرآیند، نیازی به استفاده از بی حسی موضعی نیز نخواهید داشت. چرا که خود فیلر ها معمولا حاوی مواد بی حس کننده هستند.

  • عوارض جانبی تزریق ژل چیست؟

همانند همه فعالیت های مربوط به زیبایی، تزریق فیلر نیز ریسک ها و عوارض جانبی احتمالی خاص خودش را دارد. با این وجود معمولا در پایان این فرآیند سبک، عوارض جانبی بسیار محدودی به وجود می آید و همه این عارضه ها ظرف مدت چند روز به طور کامل از بین می روند.

ممکن است شما پس از تزریق، با عوارضی نظیر تورم، کبودی و قرمزی پوست مواجه شوید اما اگر فعالیت در شرایط استاندارد صورت گرفته باشد، همه این علائم ظرف چند روز به طور کامل محو می شوند و نشانه ای از آن ها برای شما باقی نمی ماند.

  • چه کسانی کاندیدای مناسب تزریق ژل هستند؟

افرادی که از وضعیت سلامتی عمومی برخوردار هستند، معمولا می توانند بدون هیچ مشکلی این تزریق را پشت سر بگذارند.

اگر پوست شما بیش از حد حساس است و یا اینکه امکان بروز واکنش آلرژیک در بدن شما نسبت به فیلر ها وجود دارد، اگر با بیماری های پوستی روبرو هستید و دائما دخانیات مصرف می کنید، کاندیدای ایده آلی برای انجام این فرایند نخواهید بود. در واقع برخورداری از سلامتی اولیه تنها شرط مهم برای انجام این فعالیت محسوب می شود.

  • آیا تزریق ژل در دوران بارداری مجاز است؟

تا امروز هیچ آزمایشی در خصوص نتایج دقیق تزریق ژل بر جنین در دوران بارداری مادر صورت نگرفته و هیچ سندی در این مورد منتشر نشده است. در واقع هیچ مدرکی وجود ندارد که حاکی از ضرر تزریق فیلر ها در دوران بارداری باشد.

با این وجود انجام چنین فعالیت هایی در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود. در واقع اگر در دوران بارداری یا دوران شیر دادن به فرزند خود هستید، بهتر است برای انجام این تزریق کمی صبر کنید و آن را در زمان دیگری انجام بدهید.

  • ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

میزان دقیق ماندگاری ژل تزریق شده در صورت شما، به عوامل مختلفی بستگی دارد. بیشتر از هر چیزی، این موضوع به شرایط جسمی خود شما ارتباط خواهد داشت. ساختار پوست، سن، نحوه انجام تزریق، تکنیک به کار رفته در تزریق و همچنین سبک زندگی، عواملی هستند که میزان ماندگاری تزریق ژل را در بدن شما تعیین می کنند.

فیلر ها در نواحی خاصی از صورت که حرکت کم تری در آن ها مشاهده می شود، معمولا می توانند تا 12 ماه نیز ماندگاری داشته باشند اما در اطراف دهان و نقاطی از صورت که حرکت بیشتری در آن ها مشاهده می شود، میزان این ماندگاری به صورت متوسط بین 4 تا 6 ماه است.

  • از تزریق ژل برای چه نقاطی استفاده می شود؟

از بین بردن خط خنده در صورت و حجم بخشیدن به لب ها، بخشی از تاثیرات مهم ژل های تزریقی به شمار می روند. همچنین این ژل ها در نواحی اطراف چشم برای از بین بردن دایره های سیاه دور چشم نیز تزریق می شوند.

شاید خیلی ها ندانند اما از تزریق فیلر ها برای ایجاد یک شکل جذاب در بینی نیز استفاده می شود. در واقع می توان این ژل ها را در بسیاری از نقاط صورت تزریق کرد و نتایج ایده آلی از این کار به دست آورد.

  • زمان لازم بین دو تزریق ژل چقدر است؟

وقتی یک بار تزریق ژل را پشت سر می گذارید، آثار آن پس از چند ماه از بین می رود. به همین خاطر شما برای به وجود آوردن شرایط ظاهری مطلوب، باید تزریق دیگری را پشت سر بگذارید.

اگر برای تزریق دوم بیش از حد عجله به خرج بدهید، ممکن است عوارض جانبی زیادی برای شما ایجاد شود و حتی سلامتی شما نیز به خطر بیافتد. بهتر است بین دو تزریق حداقل به اندازه 4 تا 6 ماه فاصله وجود داشته باشد تا نتایج مطلوبی از این فرآیند حاصل شود.

  • تزریق ژل چه نتایجی به همراه دارد؟

نتایج حاصل از این فعالیت، معمولا خیلی زود نمایان می شوند. شما به محض ترک کلینیک، شاهد بروز تغییرات اولیه در ظاهر خود خواهید بود و پس از آن ظرف چند روز، نتایج نهایی تزریق فیلر در ظاهر شما پدیدار می شود.

پس از انجام این تزریق، شما از چهره ای جوان تر و شاداب تر برخوردار خواهید شد. با کاهش چین و چروک های چهره، طراوت به مراتب بیشتری نسبت به گذشته در صورت شما دیده می شود.

  • آیا امکان خارج کردن ژل تزریق شده وجود دارد؟

دائمی نبودن نتایج حاصل از تزریق فیلر ها، یک مزیت بزرگ دارد. منظور از مزیت تخلیه ژل تزریق شده می باشد! شما هر وقت که بخواهید، می توانید ژل تزریق شده را از لب ها یا صورت خود خارج کنید. در واقع اگر از نتایج نهایی این فرآیند رضایت نداشتند، به راحتی می توانید با یک جلسه مراجعه به کلینیک موردنظر خود، اقدام به خارج کردن ژل تزریق شده کنید و همه نشانه های انجام این فعالیت زیبایی را به طور کامل از بین ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *