پوست و مو

لیزر فرکشنال CO2 چیست ؟

لیزر فرکشنال CO2  چیست ؟

لیزر فرکشنال CO2  چیست ؟

در ده های گذشته پیشرفت های چشمگیری در کاربرد پزشکی لیزر صورت گرفته است. در حال حاضر بسیاری از بیماری ها در زمینه پوست نشانه هایی برای درمان با لیزر می باشد. لیزر فرکشنال جزو پیشرفته ترین دستگاه های لیزر است که امروزه با پیشرفت علم و فناوری در حیطه زیبایی و جبران صدمات پوستی در خدمت بشر مورد استفاده قرار میگیرد. لیزر فرکشنال برای ترمیم مجدد سلول های آسیب دیده پوستی به کار میرود.

لیزر فرکشنال CO2 چیست

اسکارها و جای زخم هایی که در گذشته غیر قابل درمان بودند به مدت زیادی در بدن شخص باعث آزار بوده و زیبایی را تحت تاثیر قرار می دادند، امروزه به وسیله لیزر فرکشنال قابل درمان است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

از آنجایی که اثر درمانی لیزر فرکشنال قوی است و عوارض جانبی آن کم می باشد، به یکی از بهترین روش های درمانی برای پوست و یک سیستم مهم برای متخصصین پوست تبدیل شده است.

این لیزر یکی از روش های موثری است که در درمان جوش صورت ، اسکار، چروکیدگی و افتادن پوست صورت و جوانسازی بکار می رود.

مکانیسم لیزر فرکشنال چگونه است ؟

لیزر های مورد استفاده در فوتوشیمیایی دارای طول موج هایی هستند که با توجه به کاربردهای مورد نظر آنها متفاوت هستند و انواع مختلفی دارند، اما لیزر فرکس یا لیزر CO2 یکی از لیزر های پر کاربرد در زمینه پوست است.

انرژی لیزر با طول موج متوسط مادون قرمز در آب قابل جذب است، از آنجایی که پوست حاوی درصد بالایی از آب است باعث میشود که لیزر فرکشنال برای فرسایش دقیق و ایمن با هموستاز خوب باشد.

لیزر فرکشنال CO2 چیست

علاوه بر اثر بخشی آن در کاهش ضایعات خوش خیم، گزارش شده است که لیزر فرکشنال در زمینه درماتولوژی و همچنین زیبایی بسیار کاربردی و موثر است.

لیزر CO2 یک سیستم کار آمد برای متخصص پوست است. پیشرفت های فنی در ساخت لیزر فرکس به معنی اندازه نقاط کوچکتر و دقیق تر و انعطاف پذیری بیشتری در اندازها و پروتکل ها برای درمان بکار رفته است.

لیزر فرکس بر لایه های فوقانی و تحتانی پوست تاثیر میگذارد و به این صورت که در سیستم لیزر فرکشنال پرتوهای لیزر تونل های بسیار ریز را در پوست ایجاد کرده و در نتیجه این واکنش مرکز کلاژن سازی در مرکز کلاژن سازی در پوست بعد از درمان با لیزر به فعالیت بیشتری ادامه می دهد و در بسیاری از موارد بهترین نتایج بین 6 ماه بعد از انجام لیزر با لیزر فرکشنال قابل مشاهده است.

مزایای لیزر فرکشنال چیست ؟

لیزر فرکشنال یا لیزر CO2 به دلیل سیستم پیشرفته ای که دارد، کمترین آسیب را به نواحی سالم پوست میرساند و از این لحاظ دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در نتیجه استفاده از لیزر CO2 بهبودی پوست را به سرعت بالا می برد و نتیجه ی آن از لحاظ بهبود و تاثیر وارد شده بر پوست حائز اهمیت بسیار بالایی برای پزشکان و متخصصان پوستی می باشد.

درمان با لیزر فرکشنال بسیار بی ضرر بوده و در طی درمان با لیزر CO2 کمترین شکایت از احساس درد از طرف مراجعان اعلام می شود. با استفاده از کرم های موضعی و بی حس کننده به راحتی درد کاهش می یابد.

استفاده از لیزر برای درمان های پوستی دارای مزایای زیادی نسبت به سایر روش های درمانی از جمله انواع مختلف کرم های زیبایی می باشد، که در این میان لیزر فرکشنال از مزایای بیشتری نسبت به دیگر موارد لیزر درمانی و جوانسازی بکار برده می شود.

در هر جلسه استفاده از لیزر به وضوح شاهد بهبود روند درمانی و زیبایی پوست می شوید و همین امر باعث استقبال هر چه بیشتر لیزر فرکشنال در میان مراجعان شده است.

لیزر فرکشنال یا CO2 به معجزه ایی در درمان مشهور است، چرا که با درمان به وسیله لیزر فرکشنال پوستی نرم تر، شاداب تر و جوان تر به شما می رسد. همه ما در طول زندگی و افزایش سن با چروک های پوستی و لکه های پوستی درگیر هستیم و زیبایی پوستی تحت تاثیر آن است.

با استفاده از لیزر فرکشنال شما شاهد کاهش لکه های پوستی می شوید و بعد از درمان با لیزر CO2 با برطرف شدن خطوط ریز و چروک های زیر چشم مواجه هستید. طول مدت هر جلسه از لیزر فرکشنال بین 15 تا 30 دقیقه می باشد که با توجه به تشخیص متخصص این جلسات بین 3 تا 8 هفته به طول می انجامد.

بسته به ناحیه مورد نظر برای درمان با لیزر فرکشنال بهبودی بعد از حدود 14 روز می باشد و احتمال پوسته پوسته شدن و خشکی پوست در ان ناحیه وجود دارد، که به راحتی با استفاده از مرطوب کننده های پوستی قابل درمان می باشد.

کاربردهای لیزر فرکشنال چیست ؟

لیزر CO2 با مکانیسم اثر فوق العاده قوی در میان دیگر موارد لیزر درمانی در درمان زخم های آکنه، درمان استریا، درمان زخم ها، درمان لکه های پوستی ناشی از بارداری و یا آفتاب سوختگی و همچنین جوانسازی پوست بکار برده میشود.

لیزر فرکشنال با اثر بخشی برای سلول های پوستی در مواردی که کلاژن سازی دیگر در پوست انجام نمی شود، و پوست به مرور به افتادن و چروک شدن و از دست رفتن شفافیت دچار می شود، پیشنهاد می شود.

هرکسی که برای درمان آفتاب سوختگی و پیری پوست دچار می شود بهترین گزینه برای استفاده از لیزر فرکشنال می باشد. در استفاده از لیزر فرکشنال با داشتن انتظارات واقع بینانه می توان از نتایج آن بهره برد.

چرا که با استفاده از لیزر CO2 فیلدهای نوری میکروسکوپی لیزر در اعماق پوست نفوذ کرده و پوست پیر و آسیب دیده که با قرار گرفتن در معرض آفتاب دچار افتادگی شده است، به وسیله کلاژن سازی و تحریک سلول های پوستی از داخل پوست، باعث بهبود بسیار سریع آن می شود.

درمان با لیزر فرکشنال که به عنوان یک درمان تهاجمی می باشد، منجر به بهبود طولانی مدت پوستی می باشد.

مراقبت های پس از درمان بستگی به شرایط خاص شما و نحوه مراقبت از پوست شما پس از انجام لیزر درمانی با لیزر فرکشنال دارد. متخصص پوست با توجه به نیاز های فردی و با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شده است، مشاوره خاصی در این زمینه به شما می دهد.

هزینه های لیزر فرکشنال چگونه است ؟

لیزر فرکشنال با توجه به اثربخشی و مزایای عالی برای بهبودی پوست و برطرف کردن جای زخم هایی که بسیار آزار دهنده و مقاوم نسبت به درمان هستند، بسیار مقرون به صرفه است.

استفاده از روش های قدیمی و جانبی برای درمان اسکار های پوستی هم هزینه بر هستند و هم مدت زمان بهبودی این روش ها نسبت به دیگر روش ها نیز بسیار طولانی تر است.

با این تفاسیر استفاده از لیزر درمانی در زمینه جوانسازی پوستی و برطرف کردن لکه های پوستی با اثر بخشی بالا و ماندگاری طولانی تر پیشنهاد متخصصین پوستی است.

قیمت گذاری دقیق برای لیزر فرکشنال بسته به شرایط پوستی فرد و همچنین موقعیت تحت درمان و شرایط بالینی فرد متفاوت است. درمان برخی اسکار ها بسیار سریع تر هستند و برخی دیگر نیز به درمان مقاومت بیشتری نشان می دهند.

برای اطلاع از چگونگی مکانیزم درمان و نحوه اثر بخشی مثبت درمان باید تحت نظر پزشک متخصص پوست قرار گرفته و ابتدا در زمینه استفاده از لیزر فرکشنال اطلاعات لازم و کافی را بدست اورید تا قابلیت انتخاب بهترین شیوه و درمان با ان را بدست اورید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *