پوست و مو

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن

یکی از روش های درمانی که به کاهش وزن کمک می کند استفاده از دستگاه کویتیشن است. امروزه افرادی بسیاری به دنبال کاهش وزن هستند و به همین دلیل یافتن روشی که به درمان این عارضه شایع کمک کند، کاری بسیار دشوار است.

دستگاه کویتیشن

استفاده از دستگاه هایی که برای لاغری طراحی شده اند، یکی از متدهای درمانی به روز دنیاست. در واقع با پیشرفت تکنولوژی و بکارگیری دانش پزشکی دستگاه هایی طراحی و برنامه ریزی شده اند که به کاهش وزن کمک شایانی خواهند کرد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

دستگاه کویتیشن نیز یکی از فناوری های به روز دنیاست که امکان رسیدن به تناسب اندام را برای همه افراد فراهم کرده است. استفاده از چنین دستگاهی مزایای زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت اما همانطور که می دانید هر تکنیک درمانی علاوه بر مزایایی که دارد، می تواند با معایب و عوارضی نیز همراه باشد.

به همین جهت در مقاله پیش رو قصد داریم تا در مورد دستگاه کویتیشن اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار داده و دلایل و مزایا و معایب استفاده از این دستگاه را بشماریم.

دستگاه کویتیشن چیست و چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

به عبارت ساده کویتیشن اولتراسونیک یک روش کاهش وزن است که در آن از امواج صوتی با فرکانس پایین برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می شود. استفاده از این دستگاه در چند سال اخیر با استقبال بسیار بیشتری مواجه شده و دلیل آن این است که استفاده از دستگاه کویتیشن نسبت به سایر تکنیک های کاهش وزن از عوارض کمتری برخوردار است.

کویتیشن اولتراسونیک یک روش ساده است که به امواج صوتی متکی بوده و به عنوان راه جایگزین جراحی لیپوساکشن برای خارج کردن چربی ها از بدن، مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از دستگاه کویتیشن، دستگاه نواحی خاصی از بدن با امواج صوتی با فرکانس پایین مورد هدف قرار می دهد.

استفاده از امواج صوتی سبب افزایش دمای سلول های چربی و همچنین افزایش ارتعاش در آنها می شود. در نهایت به دلیل وجود گرما و ارتعاش، سلول های چربی تحت فشار زیادی قرار می گیرند. این فشار در نهایت باعث می شود که سلول های چربی از بین رفته و مایع شوند.

محتوای ناشی از این سلول های چربی در نهایت وارد جریان خون شده و از این طریق دفع می شود. طرفداران این روش معتقدند که بدن می تواند اسیدهای چرب ناشی از مایعات سلول های چربی را از طریق سیستم لنفاوی بدن دفع کند.

دستگاه کویتیشن

آیا استفاده از دستگاه کویتیشن موثر است؟

استفاده از دستگاه کویتیشن برای کاهش وزن و از بین بردن سلول های چربی برای افراد مختلف، نتایج متفاوتی را به دنبال دارد. این امر به دلایل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می توان به سوابق پزشکی افراد اشاره کرد.

این دستگاه تنها در نواحی خاصی عملکرد بالا داشته و نتایج حاصل از آن به تدریج مشخص خواهد شد. نتایج حاصل از استفاده از دستگاه کویتیشن پس از گذشت هفته ها یا ماه ها از درمان مشخص خواهد شد. سوابق پزشکی فرد بر میزان ماندگاری نتایج حاصل از دستگاه تاثیر نیز می گذارد.

موثر بودن چنین روشی به مراقبت های پس از درمان فرد نیز بستگی داشته و لازم است که فرد پس از انجام این تکنیک زیبایی، رژیم غذایی مناسبی را، در پیش بگیرد. در مورد اینکه آیا این دستگاه سلولیت را از بین می برد یا خیر باید بگوییم که نتایج به دست آمده از متقاضیان مختلف نشان می دهد که دستگاه کویتیشن برای از بین بردن سلولیت موثر نیست.

با این وجود برخی از افراد اظهار کرده اند که سلولیت های موجود بر سطح بدن آنها به میزان کمی با کاش همراه شده است.

مراحل استفاده از دستگاه کویتیشن

به منظور استفاده از دستگاه کویتیشن و بهره مندی از مزایای آن بهتر است که با مراحل استفاده از این دستگاه آشنا شوید. این مراحل به شرح زیر هستند:

1- مطمئن شوید که کاندیدای خوبی برای استفاده از دستگاه کویتیشن هستید.

بهترین راه برای دانستن اینکه که کاندیدای مناسبی برای استفاده از دستگاه اولتراسونیک کویتیشن هستید یا خیر این است که وقت ملاقاتی را رزرو کنید و از فردی متخصص در این رابطه سوال کنید. با این حال بهتر است که عوامل موثر در کاندیدای خوب بودن را معرفی کنیم:

استفاده از این دستگاه برای افرادی که چاق هستند، مناسب نخواهد بود. در عوض بهتر است که این دستگاه برای افرادی به کار گرفته شود که دارای چربی اضافه در نواحی خاصی از بدن هستند. از طرفی افراد با مشکلات خونریزی، نباید این روش درمانی را انجام دهند. وجود برخی از بیماری ها مانند بیماری های قلبی یا کبدی به معنی این است که فرد کاندیدای مناسبی برای استفاده از دستگاه کویتیشن نیست.

در ضمن توصیه می شود که مادران شیرده یا باردار از استفاده این دستگاه خودداری کنند.

2- تعهد به فرآیند

کاهش وزن و استفاده از دستگاه کویتیشن به سادگی وارد شدن به مطب و انجام این تکنیک زیبایی نیست. فرد متقاضی نیز باید برای کسب نتیجه بهتر متعهد شود که مراقبت های پس از استفاده از این دستگاه را رعایت می کند.

این مراقبت ها می تواند شامل استفاده از رژیم غذایی سالم، نوشیدن آب زیاد و ورزش منظم پیش و پس از استفاده از دستگاه باشد. هرچه آب بیشتری بنوشید، خلاص شدن از شر اسیدهای چرب موجود در سلول های چربی ساده تر خواهد شد.

3- برای هزینه های مربوط به استفاده دستگاه آماده شوید.

به منظور کسب نتیجه بهتر، لازم است که از دستگاه کویتیشن در چندین جلسه متعدد استفاده شود؛ بنابراین می توانید درک کنید که هزینه های مربوط به چندین جلسه بسیار زیاد است و از این جهت بهتر است که آمادگی های لازم را داشته باشید.

4- بدانید که چه انتظاری دارید.

دستگاه کویتیشن سلول های چربی را تخلیه می کند نه اینکه مانند لیپوساکشن آنها را از بین ببرد؛ بنابراین امکان این امر وجود دارد که رسوبات ناشی از چربی ها مجدداً در سلول های چربی ظاهر شوند. پس بهتر است که به منظور ماندگاری نتایج کسب شده از این روش، رژیم غذایی و ورزش را فراموش نکنید.

5- یک کلینیک معتبر انتخاب کنید.

انتخاب کلینیک معتبر می تواند در کسب نتایج مطلوب از دستگاه کویتیشن موثر باشد. این دستگاه در انواع مختلفی وجود دارد و لازم است که اپراتور با چگونگی کار با این دستگاه آشنا باشد. در ضمن لازم است که مشاوره های پیش از استفاده از دستگاه کویتیشن برای متقاضیان صورت گرفته و عوارض استفاده از آن به طور کامل شرح داده شود.

نکات پس از استفاده از دستگاه کویتیشن

پیش از هر چیز در مورد مناطقی که قصد دارید تا چربی های اضافی آن را به حداقل برسانید، خوب فکر کنید. استفاده از این دستگاه یک روش درمانی غیرتهاجمی را برای شما به همراه خواهد داشت؛ بنابراین پس از استفاده از این دستگاه می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

امواج اولتراسونیک به پوست شما نفوذ کرده و حباب هایی در نزدیکی رسوبات چربی ایجاد می کند. هنگام ترکیدن حباب، رسوب های چربی از بین می روند و سیستم دفع ضایعات بدن برای همیشه از شر اسیدهای چرب خلاص خواهد شد.

در نهایت باید بگوییم که استفاده از دستگاه کویتیشن (cavitation) مزایای بسیار زیادی نسبت به روش های تناسب اندام مشابه دارد. در واقع این دستگاه عوارض یا آسیب های جدی برای فرد به همراه نداشته و به همین دلیل است که انتخاب این روش برای بسیاری از افراد جذاب تر است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *