پوست و مو

دلایل افتادگی پوست چیست

دلایل افتادگی پوست چیست

>> دلایل افتادگی پوست

افتادگی پوست یکی از اتفاقات شایعی است که همه افراد جامعه آن را در طول عمر خود تجربه می کنند. در حقیقت این عارضه با شل شدن و از دست رفتن یکنواختی و زیبایی پوست اتفاق می افتد.

 

دلایل افتادگی پوست چیست

 

دلایل افتادگی پوست شامل : افزایش سن، لاغر شدن، استعمال دخانیات، ایجاد تغییرات هورمونی و رژیم های غذایی نامناسب است که زنان را بیش از مردان تحت تاثیر خود قرار می دهد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

 

دلایل افتادگی پوست چیست

 

زمانی که پوست استحکام خود را از دست می دهد دارای ظاهری متفاوت خواهد شد که این حالت به میزان بیشتری در اندام های گردن، پلک و بازو مشاهده می شود. هر چقدر که سن فرد بالاتر رود درجات افتادگی پوست نیز حادتر و گسترده تر خواهد شد.

 

>> علائم افتادگی پوست

علائم این عارضه شامل مواردی از جمله شل شدن پوست که بارزترین نمونه است، ایجاد غبغب، ظاهر شدن چروک های متعدد پوستی، ایجاد حفره در پوست، ایجاد نواحی تیره رنگ در نزدیکی پلک چشم و غیره می باشد که در صورت داشتن سبک زندگی سالم می توان به طور جدی از آن جلوگیری نمود.

 

علل مهم و اولیه پیری و افتادگی پوست شامل موارد ذکر شده در ادامه این مقاله می باشد که به شما کمک خواهد کرد تا با آگاهی یافتن از آن ها از بروز این اتفاق تا حد قابل توجهی پیشگیری کرد.

 

>> افزایش سن و از بین رفتن کلاژن

افزایش سن از جمله دلایل افتادگی پوست در انسان هاست. همانطور که می دانید درون پوست ما پروتئین های وجود دارد که سبب می شود از افتاده شدن پوست جلوگیری شده و حالتی صاف و نمایان به آن دست دهد. از جمله این پروتئین های مهم و مورد نیاز انسان کلاژن می باشد که از اساسی ترین و مهم ترین ساختار های پوست به شمار می رود و در استحکام آن نقش بسیار مهمی دارد.

هنگامی که سن فرد بالا می رود به مرور میزان کلاژن در پوست کمتر و کمتر می شود و همچنین از خاصیت الاستیسیته آن نیز کم خواهد شد. بدین ترتیب می توان انتظار داشت که انقباضات طبیعی صورت بسیار کمتر و جزئی تر شود. در نتیجه حضور چروک های پوستی را به وضوح مشاهده خواهیم کرد.

 

>> عدم استحکام پوست

برخی از افراد دارای پوست هایی بدون استحکام می باشند و یا ممکن است به علل مختلف این عامل را درون پوست خود از میان برده باشند. عدم استحکام پوست یکی دیگر از دلایل افتادگی پوست است که سبب می شود فرد شلی پوست را بیشتر احساس کند.

 

>> شلی عضلانی

وقتی که شما عضلاتی شل و افتاده داشته باشید بدون شک افتادگی پوست را مشاهده خواهید کرد. شلی عضلانی از جمله دلایل مهمی است که در افتاده و بی روح شدن پوست نقش بزرگی را ایفا خواهد کرد. بیشتر افراد مسن و افرادی که ورزش نمی کنند و تحرک کافی ندارند شلی عضلانی را مشاهده خواهند کرد.

 

>> تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی که بیشتر در زنان رخ می دهد تا مردان، یکی دیگر از دلایل افتادگی پوست است که منجر به از دست رفتن زیبایی و جذابیت آن خواهد شد.

تغییرات هورمونی در زمان بارداری یا ابتلا به بیماری های خاص و همچنین دوران یائسگی در افراد بیشتر به چشم می خورد.

 

>>  تغییرات وزن

چاق و لاغر شدن مجدد از جمله علل شایع افتادگی پوست در افراد جامعه است. اگر چاق باشید و بخواهید وزن خود را به حداقل ممکن برسانید باید مراقب پوستتان نیز باشید.

کاهش وزن بصورت غیراصولی خطرات زیان باری را برای سلامت و زیبایی پوست به همراه دارد که در برخی مواقع غیر قابل جبران خواهد شد.

 

برخی از افرادی که جراحی های زیبایی جهت لاغر شدن انجام می دهند، به علت اینکه حجم قابل توجهی از توده های چربی از بدنشان خارج می گردد، دیگر کشش و جمع شدگی طبیعی پوست را تجربه نخواهند کرد.

بدین ترتیب پوست شل شده و حالت افتاده پیدا خواهد کرد.

 

>> رژیم غذایی نامناسب

داشتن رژیم های غذایی نامناسب از دیگر دلایل افتادگی پوست است که خیلی از افراد ممکن است آن را جدی نگیرند.

میل کردن انواع فست فود ها و خوردن چربی های مضر و ناسالم نه تنها به پوست شما کمکی نخواهد کرد بلکه به مرور زمان آن را نابود کرده و از بین می برد.

 

>> عدم مصرف ویتامین ها و مواد معدنی به اندازه کافی

افرادی که دچار سوء تغذیه هستند و یا اعتنایی به داشتن یک رژیم غذایی سالم ندارند، مسلما پوست زیبایی نخواهند داشت چرا که عدم مصرف ویتامین ها و مواد معدنی به اندازه کافی و مورد نیاز از اصلی ترین دلایل افتادگی پوست است و موجب می شود تا فرد سلامت طبیعی پوست خود را از دست بدهد.

 

>> عدم نوشیدن آب به میزان کافی

همه ما به این حقیقت آگاهیم که نوشیدن آب به میزان کافی به حفظ حالت ارتجاعی پوست کمک شایانی خواهد کرد.

عدم نوشیدن آب به میزان کافی سبب خواهد شد تا شما به مرور زمان با پوستی بسیار خشک و ترک خورده مواجه شوید که حالت سوزش و کرختی پیدا می کند. همچنین نوشیدن آب به میزان کافی موجب خواهد شد تا خاصیت ارتجاعی پوست همیشه حفظ شود و شما پوستی شاداب و زیبا داشته باشید.

 

>> قرار گرفتن در معرض طولانی ‌مدت آفتاب

افرادی که به مدت زیاد در معرض نور خورشید قرار می گیرند بیش از سایرین با افتادگی پوست مواجه می شوند. اشعه های خورشید سبب از بین رفتن تدریجی پوست بخصوص پوست صورت که دارای حساسیت های بیشتری می شود، خواهد شد.

نور خورشید ضرر زیادی برای پوست دارد و حتما باید از کرم های ضدآفتاب استفاده کرد تا بتوان از لطمه های آن جلوگیری نمود.

 

>> قرار گرفتن در معرض مواد سمی

قرار گرفتن در معرض مواد سمی یکی دیگر از دلایل افتادگی پوست است. مواد سمی به سرعت از طریق پوست وارد بدن می شوند و همچنین علاوه بر اینکه بر سلامت اندام های مختلف بدن اثر می گذارد بر افتادگی و شلی پوست نیز تاثیر خواهد داشت.

 

>> استعمال دخانیات

یکی دیگر از مهم ترین دلایل افتادگی پوست استعمال دخانیات و مواد مخدر است که سبب می شود فرد از داشتن یک پوست زیبا محروم شود. استعمال دخانیات ریه ها را از بین برده و بر تنفس فرد اثر می گذارد.

تنفس پوستی از مهم ترین نمونه هایی است که اگر به درستی اتفاق بیفتد موجب می شود فرد به مرور با افتادگی پوست مواجه شود.

 

>> عوامل محیطی مانند کار کردن در شرایط یا محیط های خاص

افرادی که در محیط های صنعتی کار می کنند و در معرض مواد شیمیایی و سمی قرار دارند پوستشان بسیار سریع تر از دیگران خراب می شود.

یکی از دلایل افتادگی پوست همین موضوع است که سبب می شود تا زیبایی طبیعی پوست در معرض خطر قرار گرفته و فرد پوستی شل و افتاده داشته باشد.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی اعم از تزریق چربی و … می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *