پوست و مو

اصول مراقبت از موهای کراتینه شده

اصول مراقبت از موهای کراتینه شده

اصول مراقبت از موهای کراتینه شده

در طی سالیان اخیر افراد زیادی از روش کراتینه مو استقبال کرده اند. موهای کراتینه شده در مقایسه با موهایی که کراتینه نشده اند، جلوه بسیار باشکوه تری دارند. کراتین به کار رفته در این روش، سرشار از پروتئین بوده و به همین دلیل می تواند موهای مجعد، فر و موهای آسیب دیده را به خوبی احیا کند.

اصول مراقبت از موهای کراتینه شده

با توجه به مزایای بیشمار این روش، هر روز افراد بیشتری برای استفاده از این روش درمانی برای موهای خود بهره می برند؛ اما دانستن این  نکته در اینجا از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که اصول اولیه در مراقبت از موهای کراتینه شده به درستی در نظر گرفته نشود، نتایج این درمان به سرعت از بین خواهد رفت؛ و این به معنای اتلاف زمان و هزینه قابل توجهی است.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

مسلما شما با صرف هزینه قابل توجه و زمان زیادی اقدام به کراتینه موهای خود کرده اید. در نتیجه نگهداری از این موها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. موهای کراتینه شده در مقایسه با موهای طبیعی به زیبایی هرچه تمام تر آراسته شده و فرم دلخواه شما را به خود می گیرند.

موهای کراتینه شده ظاهری براق و با طراوت داشته و از این گذشته از نرمی و لطافت قابل توجهی نیز برخوردار هستند. شاید تمام این ویژگی ها مانند یک رویای تیره و تار و دور از دسترس به نظر برسد؛ اما کراتینه موها  بر این رویا جامه عمل پوشانده است. در صورتی که کراتینه مو به دفعات انجام شود، می توانند نتایج بسیار ماندگار تری را نیز برای فرد به همراه داشته باشد.

شما می توانید با رعایت اصول اولیه در مراقبت از موهای کراتینه شده خود بر دوام نتایج به دست امده بیفزاید و به این ترتیب نتایج حاصل از کراتینه مو را برای مدت طولانی تری نگه دارید. در این مقاله تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد زمان مناسب برای شستشو و سایر اقدامات ضروری را در اختیار شما قرار می دهیم.

موهای کراتینه شده خود را خشک نگه دارید

پس از اینکه مواد کراتینه روی موهای شما قرار گرفت، باید برای مدت سه روز از استحمام و شستن سر خود اجتناب کنید. پس از گذشت این زمان می تواند موهای خود را بشویید. شستشوی موها بلافاصله پس از انجام کراتینه مو به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

شستشوی موهای باید حداقل پس از گذشت 8 ساعت از انجام کراتینه مو به انجام برسد؛ اما بهتر است برای ماندگاری بیشتر، از شستشوی موهای کراتینه شده خود را به مدت سه روز بپرهیزید. آب می تواند تمام مواد کراتینه را از سطح موها شسته و تمام زحمات شما را به کلی به هدر دهد.

اصول مراقبت از موهای کراتینه شده

مواد پروتئینی به کار رفته در کراتین موها، باید در ظرف مدت سه روز جذب بافت مو شوند. آب به این روند کمکی نخواهد کرد بلکه تمام مواد به کار رفته را نیز از سطح مو شسته و با خود می برد. این نکته را فراموش نکنید که کلر و آب شور نیز برای موهای کراتینه شده مناسب نیستند.

موهای کراتینه شده حتی پس از سپری شدن سه روز اولیه، نیز در مقابل آب شور و کلر بسیار آسیب پذیر هستند. روی هم رفته افرادی که موهای خود را کراتین کرده اند، باید موهای خود را به دفعات بسیار کمتری بشویند.

برخی بر این باورند که شستشوی موها می تواند موجب افزایش سلامتی موهای سر فرد شود، اما در واقع این باور به هیچ عنوان حقیقت ندارد. شستشوی بیش از اندازه موها موجب خشک شدن و از بین رفتن چربی طبیعی و مفید پوست سر می شود.

چربی های طبیعی در رشد و سلامت موها بسیار تاثیر گذار هستند. به این ترتیب در شستشوی موهای کراتینه شده به هیچ عنوان عجله نکنید.

موهای کراتینه شده خود را باز بگذارید

در طی سه روز نخست باید موهای خود را باز بگذارید. بسیاری از افراد در طی این بازه، ترجیح می دهند موهای خود را به حالت دم اسبی بالای سر خود ببندند. در واقع به دلیل حجم زیاد مواد کراتینه روی موها، برخی از افراد ترجیح می دهند موهای خود را بسته یا در فرم بافته شده نگهداری کنند.

اما پس از کراتینه موها به هیچ عنوان نباید از کلیپس و دیگر روش ها برای بستن مو ها بهره برد. بلکه موهای کراتینه شده باید باز و در معرض هوای آزاد قرار داشته باشند. چرا که در روز های نخست پس از کراتینه، موها بسیار آسیب پذیر بوده و به همین ترتیب به مراقبت بیشتری نیاز خواهند داشت.

به دلیل آسیب پذیری بالای موها در این بازه زمانی، هر فرمی که به موهای خود بدهید برای مدت بسیار طولانی روی موهای شما شکل خواهد گرفت و تنها راه از بین بردن این ظاهر، شستن مواد کراتینه از روی موها است. این به معنی اتلاف زمان و هزینه فرد است.

افرادی که موهای خود را کراتینه کرده اند، باید در هنگام شانه کردن بسیار مراقب موهای خود باشند. بهتر است برای صاف کردن موها از اتو صاف استفاده کنند.

از پارچه کتان استفاده نکنید

شاید بپرسید کتان چه ارتباطی با مو دارد؟ رد واقع ارتباط بسیار زیادی میان الیاف کتان و مو وجود دارد. در طول شب مو ها روی روبالشتی هایی که از جنس کتان ساخته شده اند قرار می گیرند. کتان به خودی خود زیانی ندارند.

اما الیاف کتان منجر به ساییدگی مو ها می شوند. ساییده شدن موها پس از انجام کراتینه مو می تواند آثار بسیار مخربی را برای موها به همراه داشته باشد. از این رو به شما توصیه می کنیم که از روبالشی های ساتن و ابریشم استفاده کنید. به هیچ عنوان از الیاف کتان برای روبالشی خود استفاده نکنید.

از شامپو های مخصوص استفاده کنید

ممکن است شامپو های معمولی مزایای خاص خود را برای موها به همراه داشته باشند؛ اما این شامپو ها برای موهای کراتینه شده مفید نخواهد بود. تمام افرادی که تحت کراتینه مو قرار گرفته اند، باید از شامپو ها و نرم کننده های مخصوص برای کراتینه مو استفاده کنند.

محصولات و شوینده ای مخصوص موهای کراتینه شده، می توانند بر ماندگاری کراتینه موها بیفزایند. شامپو های مخصوصی برای حفظ نتایج حاصل از کراتینه مو روی کار آمده اند که می تواند نتایج کراتینه موها را برای مدت طولانی تری نگهداری کنند.

از محصولات متعدد برای موهای خود استفاده نکنید

افرادی که موهای فر و مجعد دارند همواره با استفاده از محصولات ترمیم کننده و آبرسان، رطوبت مورد نیاز موهای خود را فراهم می کنند.  از این رو محصولات راوانی برای مبارزه با وز شدگی موها در بازار موجود است. انواع موس ها و اسپری ها یابرسانی که در بازار های امروز دیده می شود، بسیار متنوع و گول زننده است.

افرادی که موهای خود را کراتینه (keratin) کرده اند باید استفاده از این محصولات را به حداقل برسانند. این محصولانت می تواند تاثیرات مخربی بر آثار برجای مانده از کراتینه موها داشته باشد. شاید در وهله اول استفاده از محصولات آبرسان و تقویت ایده بسیار مناسبی به نظر برسد.

اما در حقیقت این محصولات نه تنها تاثیر خوبی بر گراتینه موها نخواهند داشت بلکه از ماندگاری کراتینه موها نیز می کاهند. از این گذشته مواد موجود در این محصولات می تواند مواد کراتینه که برای تقویت و لطافت مو به کار برده شده است را شسته و از سطح موهای فرد به کلی بزداید. از این رو بهتر است استفاده از این کرم ها و محصولات را تا جای ممکن به حداقل برسانید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *