پوست و مو

مراقبت و نگهداری از انواع موهای فر

مراقبت و نگهداری از انواع موهای فر

مراقبت و نگهداری از انواع موهای فر

رطوبت روزانه

برای بعضی از موهای  فر ممکن است لازم باشد هر روز  مرطوب شوند. مخصوصاً اگر موهای شما خشک است می توانید از روغن استفاده کنید. روغن نارگیل برای افزودن رطوبت به  موها به خوبی عمل می کند در حالی که شما فکر می کنید به دلیل فر بودن مو ها ،روغن به طور کامل در موهای شما نفوذ نمی کند.

مراقبت و نگهداری از انواع موهای فراگر برای تازه سازی فرهای خود به کمی رطوبت نیاز دارید ، استفاده از سرم های موی طبیعی را در نظر بگیرید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

هرکسی که موهای فر دارد احتمالا این را شنیده است: “موهای شما خیلی زیباست ، کاش من هم موهای فر داشتم!” این یک  تعارف است ، اما دختران فرفری می دانند که نگهداری از مو بسیار سخت تر از آنچه به نظر می رسد است.

فرهای مو غیر قابل کنترل، غیرقابل پیش بینی است. پیدا کردن محصولات و مدل های مناسب ، مدیریت از موهای مجعد را بسیار ساده تر می کند ، و درمان مناسب موهای شما ، به نوبه خود ، موهای شما را بسیار سالم تر می کند.

در زیر نکات ساده ای پیدا خواهید کرد که موهای موج دار و فرهای شما را براق و قوی نگه می دارد.

درمان قبل از شامپو را برای موهای مجعد بپذیرید

بسیاری از دختران فرفری با فرهای ظریف روال قبل از شامپو را دوست ندارند. روال قبل از شامپو موها را نرم و باعث جدا شدن موها می شود و در هنگام شامپو زدن از زبری و آسیب های غیرضروری جلوگیری می کند ، به خصوص اگر موها به شدت درهم و برهم باشند.

قبلِ شامپو زدن از نرم کننده یا روغن استفاده کنید و آن را روی موهای خشک بمالید. موهای خود را تقسیم کرده و نرم کننده را به طور کامل در موهای خود بمالید. حداقل 20 دقیقه روی سر بگذارید و اگر موهای شما به طور شدیدی گره خورده است ، سر خود را دور یک کلاه پلاستیکی یا حوله بپیچانید.

ممکن است با خود بگویید ، “من وقت ندارم که کارِ اضافه ای را برای مو های خود انجام دهم.” اما ادامه ی این کار به صورت مداوم ممکن است باعث صرفه جویی در وقت شما شود.

از شامپو کردن روزانه صرفه نظر کنید

لازم نیست موهای مجعد به اندازه موهای صاف شامپو شوند.

شامپو کردن مکرر می تواند موها را شکننده و فرهای مو را خشک کند. با این حال ، نرم کننده دوست شماست. از این مرطوب کننده به طور مدارم استفاده کنید. حتی اگر موهای خود را شامپو نزده اید ، از نرم کننده استفاده کنید.

شامپویی مناسب برای موهای فرفری انتخاب کنید

نباید موهای خود را با یک شامپوی خشن و زننده تمیز کنید. از یک شامپو ملایم یا نرم کننده استفاده کنید که موها و پوست سر شما را بدون محروم کردن از رطوبت طبیعی و چربی های آن، تازه می کند.

بسیاری از دختران فرفری حتی یک قدم جلوتر می روند و شامپو را با نرم کنده رقیق می کنند و از آن استفاده می کنند.

موهای خود را برای شستشوی بدون گره خوردن آماده کنید

مالیدن ، چرخاندن موهایتان در بالای سر در هنگام شامپو زدن می تواند برای موها فاجعه بار باشد. این نوع دستکاری منجر به نوع درگیری هایی می شود که حتی نمی خواهید در مورد آنها فکر کنید.

در عوض، موهای خود را به چهار بخش تقسیم کنید و هر کدام را به خوبی با نرم کننده ماساژ دهید.

هنگام دوش گرفتن از آب گرم استفاده نکنید

بله ، شامپو کردن مو با آب سرد بهترین شستشوی برای مو به حساب نمی آید. اما آب سرد باعث خنک شدن کوتیکول های مو می شود که به نوبه خود باعث رطوبت مو می شود و موهای شما را درخشان تر می کند. هفته ای یک یا دو بار موهای خود را بشویید.

این کار عمدتا برای تمیز نگه داشتن پوست سر است. با این حال ، اگر روزانه استحمام می کنید، این کار را دو بار در هفته انجام دهید و بعد از حمام از مرطوب کننده مناسب با موهای فر استفاده کنید تا همیشه موهایی جذاب داشته باشید.

از نرم کننده موها عمیق استفاده کنید

پس از شامپو کردن ، یک نرم کننده عمیق روی مو خود بمالید. فرمولی را انتخاب کنید که به نیازهای موها شما پاسخ دهد.

اگر موهای فر خشکی دارد: یک فرمول مرطوب کننده را انتخاب کنید که حاوی مواد مرطوب کننده مانند گلیکول ، گلیسیرین یا روغنهای با کیفیت خوب باشد. اما اگر موهای ضعیفی دارید: برای بازگرداندن موها به بازسازی پروتئین با اسیدهای آمینه یا کراتین نیاز دارید.

این فرمول را در همه بخش های مو استفاده کنید. از مالش مرطوب کننده به پوست سر  خودداری کنید، به خاطر اینکه این جایی نیست که باید مرطوب شود. برای پخش یکنواخت نرم کننده از یک شانه دندانه پهن استفاده کنید. سپس اجازه دهید مرطوب کننده کار خود را انجام دهد.

موهای خود را به مدت 10 دقیقه زیر یک کلاه پلاستیکی قرار دهید ، یا به مدت 20 دقیقه آن را با حوله بپوشانید و بگذارید حرارت بدن شما کار را انجام دهد.

صحیح شانه بزنید

با احتیاط شانه بزنید و از شانه های بی درز استفاده کنید. بهترین شانه ممکن را برای موهای خود انتخاب کنید.

هنگام جدا کردن موهای خود بعد از شامپو زدن ، از یک شانه با دندانه ی بسیار پهن استفاده کرده و به آرامی از موی خود جدا کنید و شانه بزنید. همچنین شما میتوانید موهای خود را از ریشه خیس کنید، موهای خود را تقسیم کنید و با استفاده از برس مناسب موهاب خود را شانه بزنید.

استفاده از روش های سنتی

شامپوهای سنتی برای موهای مجعد مناسب نیستند. موهای مجعد به اندازه کافی چرب نمی شوند ، بنابراین به کارگیری این شامپوها باعث شکنندگی مو می شود.

این ماده در حال حاضر به اندازه کافی شکننده است بدون آنکه حاوی مواد شیمیایی مضر باشد. در عوض ، شما باید از نرم کننده ملایم برای تمیز کردن پوست سر خود استفاده کنید.

مراقبت از موی فر

به دلیل شکل موی فر ، مو کمتر مرطوب می شود. از طرف دیگر پوست سر مو مجعد می تواند بسیار چرب شود. مراقبت از موهای فرفری برای مدیریت از راهکار زیر کمک بگیرید.

  1. شانه زدن به پخش شدن روغنها به این فرآیند کمک می کند . از طرف دیگر موهای فرفری به صورت نامنظم شکل می گیرند و نفوذ روغن در موها به سختی شکل میگیرد و به دلیل وجود فر بودن و درهم بودن مو های فر شانه زدن مو هنگامی که خشک است غیر ممکن می شود و اغلب دردناک است ، بنابراین شانه زدن هم نمی تواند کمک کند. در حقیقت شانه زدن موهای فر اغلب به مو آسیب می رساند. شما باید موهای خشک و فر را در معرض محیط قرار دارد و از هیچ چیزی برای خشک کردن آن استفاده نکنید، چون در غیر این صورت به راحتی آسیب می بینید.
  2. هنگامی که شما رابطه بین پوست سر و مو خود را درک می کنید ، قوانین خاصی وجود دارد که معنی می دهد:
  3. برای موهای فر قانون به خصوصی وجود دارد، آن هم اینکه موهای خود را هنگامی که خشک است نباید شانه بزنید. این کار باید شکسته شدن موهای شما می شود و طرح فرفری مو های شما را به هم می ریزد و جذابیتتان را از دست می دهید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *