تزریق چربی

گلوله شدن چربی تزریق شده

گلوله شدن چربی تزریق شده

گلوله شدن چربی تزریق شده

تزریق چربی را می توان نوعی از روش های جدید دانست که امروزه به عنوان روشی طبیعی برای ایجاد زیبایی مطرح می شود. در واقع با این روش می توانید به طور کامل مشکلاتی را که در ظاهر شما ایجاد شده است را برطرف کنید.

گلوله شدن چربی تزریق شده

تزریق چربی می تواند در افرادی که دچار افتادگی پوست هستند یا مشکلاتی نظیر فرورفتگی های پوستی دارند بسیار مثمر ثمر واقع شود. برای این منظور می توان گفت که تزریق چربی یکی از بهترین روش ها برای ایجاد زیبایی در افراد است.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

در این روش در واقع از سه مرحله برای تزریق چربی استفاده می شود. در مرحله اول که باید چربی های مورد نیاز برای تزریق از بدن افراد برداشته شود و طی مراحلی جداسازی آن از طریق دستگاه لیپوساکشن انجام می گیرد. در واقع برداشت چربی به شرایطی بستگی دارد که باید توسط پزشک مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد.

در این مرحله شکاف های کوچکی روی پوست ایجاد می شود تا لوله ی استخراج کننده ی چربی وارد بدن شود. سپس شکاف ها با بخیه بسته می شوند و روی آن ها پوشیده می شود.

در این صورت می توانید نتایج بعد از تزریق چربی را به طور شگفت انگیزی مشاهده کنید. چربی های استخراج شده در این فرایند از بافت های اضافی و همچنین خون و مایعات بدن جدا می شوند و برای تزریق چربی در نواحی مورد نیاز استفاده می شوند.

مرحله ی تزریق به این صورت است که چربی تصفیه شده را به وسیله ی سوزن و سرنگ به ناحیه ی مورد نظر فرد متقاضی تزریق می کنند.

البته از آن جایی که برای این تزریق پزشک از روزنه های طبیعی درون پوست استفاده می کند، دیگر نیازی به ایجاد شکاف روی پوست نیست و به همین دلیل در قریب به اتفاق موارد از بخیه و جای زخم هم خبری نخواهد بود.

برای این منظور نیاز است که در هنگام انتقال چربی پزشک شما نهایت دقت و توجه را در این خصوص انجام دهد تا بعد از تزریق چربی مشکلی در ظاهر شما ایجاد شود. یکی از عوارضی که ممکن است بعد از تزریق چربی مشاهده کنید را می توان گلوله شدن چربی تزریق شده در زیر پوست دانست.

این معضل زمانی اتفاق می افتد که پزشک شما دارای مهارت و تجربه کافی در این زمینه نباشد و تزریق چربی را در زاویه درستی انجام نداده باشد. همچنین زمانی که فرآیند برداشت چربی با دقت انجام نشود و اقدامات لازم برای جلوگیری از بین رفتن بافت چربی بر روی آن انجام نشود انتقال چربی می تواند به گلوله شدن آن در زیر پوست بیانجامد.

آیا امکان گلوله شدن چربی تزریق شده وجود دارد ؟

تزریق چربی از جمله روش هایی است که ایجاد عوارض بعد از آن تا حدود زیادی بسیار کمتر از سایر روش های دیگر برای ایجاد زیبایی است. از آنجایی که برای تزریق چربی ماده مورد نیاز به عنوان پرکننده خود چربی بدن است این امر تا حدود زیادی از ایجاد واکنش های داخلی می کاهد.

گلوله شدن چربی تزریق شده

در واقع با تزریق چربی به عنوان روشی طبیعی می توانید افتادگی های پوستی و یا ضایعات دیگری که در پوست یا اندام های دیگر بدن خود مشاهده می کنید را رفع کنید. انتقال چربی بر روش اندام هایی نظیر سینه، باسن، ران و صورت انجام می گیرد.

این اندام های با برجسته شدن خود می توانند در ایجاد زیبایی اندام در افراد نقش مهمی را در بر داشته باشند. برای اینکه بتوانید تزریق چربی را بدون کوچکترین عارضه ای انجام دهید باید قبل از انجام آن با پزشک خود مشورت کنید و از او در مورد روش های برداشت چربی و تزریق آن به بدن سوالات متداولی را بپرسید.

همچنین شما می توانید از عوارضی که ممکن است بعد از تزریق چربی در خود مشاهده کنید نیز اطلاعات کافی به دست آورید. اگر شما در اندام های دیگر خود نظیر شکم دارای چربی اضافی باشید این چربی های می توانند برای تزریق در سایر نواحی بدن بسیار مورد استفاده قرار گیرند.

به طور خلاصه عمل تزریق چربی را می توان این گونه تعریف کرد که برداشت چربی اضافه از یک قسمت از بدن و تزریق آن به قسمت دیگری از بدن برای افزایش حجم و یا نرم تر شدن. به همین دلیل این عمل را انتقال چربی نیز می نامند.

چربی که از اندامهای شما برداشته می شود می توان بهترین انتقال چربی را به واسطه آنها انجام داد. برای این منظور در ابتدا این نواحی توسط پزشک مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا میزان چربی که قرار است از آنجا برداشت شود به طور یکسان و بدون هیچ گونه فرم نامتقارنی انجام شود.

بعد از آن طی مراحلی که بافت چربی خالص از طریق دستگاه لیپوساکشن انجام شد تزریق چربی به اندام ها صورت می گیرد. این امر باید در زاویه مناسب و در مقادیر به اندازه ای انجام شود. تزریق بیش از حد چربی می تواند به گلوله شدن آن در زیر بافت های پوست بیانجامد و ظاهری نامتعادل را ایجاد کند.

علت گلوله شدن چربی تزریق شده چیست ؟

آسیب پذیری چربی که به بدن تزریق می شود در حد بالایی قرار داد. ممکن است طی روند برداشت چربی روش های مناسبی برای این منظور استفاده نشود. در مواقعی می تواند این امر به دلیل تجربه نداشتن پزشک ایجاد شود.

یک دلیل رایج بروز گلوله ی چربی ، نفوذ آب و مایعات بدن به حفره ی خالی ناشی از عمل است. همان طور که بالاتر گفته شد برای استخراج چربی از نواحی بدن از لوله ی مخصوص استفاده می کنند که مانند تونل عمل می کند.

گاهی پیش می آید که حفره ی ایجاد شده بر اثر استفاده از این لوله، با آب و مایعات بدن پر می شود و سبب تورم و التهاب در ناحیه ی مورد نظر می شود. این گونه از تورم ها به تدریج و با مرور زمان بهبود می یابند.

اما می توانید با استفاده از لباس های مخصوص ( مانند گن) روند بهبود آن را سریع تر کنید. این لباس ها با خاصیت کشسانی خود، به پوست آن ناحیه فشار وارد می کنند و حفره های مذکور را به تدریج محو می کنند تا آنجا که پوست به سطح عضله ی زیرین خود بچسبد.

گاهی نیز لخته شدن خون زیر بخشی از پوست سبب ایجاد احساس سفتی و گلوله شدن در آن ناحیه از بدن می شود. نام علمی این حالت هماتوم است. خون لخته شده به یک سال زمان نیاز دارد تا جذب شود و اثر آن محو شود. راه دیگر برای برطرف کردن هماتوم عمل جراحی و تخلیه ی خون لخته شده است.

گاهی هم گلوله های چربی کوچکی در ناحیه ای که از آن چربی استخراج شده پدید می آید که خفیف ترین عارضه ای است که ممکن است با آن رو به رو شوید. این گلوله های کوچک به تدریج خود به خود محو می شوند. در موارد نادر پیش می‌ آید که برای رفع آن ها نیاز به عمل جراحی دوباره است.

در این شرایط چربی می تواند به سرعت تخریب شود و خاصیت پرکنندگی خود را از دست بدهد. ممکن است در مراحلی که تزریق چربی برداشته می شود این امر به خوبی تحقق پیدا نکند و بافت های چربی به راحتی و در کمترین زمان ممکن از بین برود.

در مرحله بعدی از تزریق چربی در ابتدا باید مراحل جداسازی چربی از بافت های اضافی انجام شود. این مرحله باید از طریق دستگاه های پیشرفته ای که برای این منظور ایجاد شده است انجام شود. اگر مراحل جداسازی چربی به خوبی انجام نشود چربی مورد نظر نمی تواند برای انتقال چربی در اندام های دیگر دارای کارایی باشد.

در این صورت ممکن است در زیر بافت های پوست گلوله شود. این امر به ایجاد ظاهری نامناسب در این افراد می انجامد. در هنگام تزریق چربی نیز می توان گفت که دقت و مهارت بالایی در این زمینه لازم است تا بعد از تزریق چربی مشکلاتی از این نظیر برای افراد ایجاد نشود.

به صورت کلی ایجاد لخته ی چربی یا به اصطلاح گلوله شدن چربی اغلب در مرحله ی برداشت چربی از دیگر نقاط بدن رخ می دهد. این امر در اندام های بزرگ شایع تر است مانند کمر، شکم و یا ران های پا.

متقاضیان تزریق چربی ممکن است علائمی مانند علائم سلولیت پوستی را در خود احساس کنند. این علائم تا دو هفته یا گاهی حتی تا چند ماه بعد از عمل ادامه خواهند داشت. بروز گلوله های چربی در افراد مسن و یا کسانی که روی پوست خود استرچ مارک دارند شایع تر است.

چگونه می توان از گلوله شدن چربی تزریق شده جلوگیری کرد ؟

بعد از تزریق چربی (fat injection) نیاز است که به توصیه های پزشک مربوطه خود گوش دهید تا عوارضی از جمله گلوله شدن چربی را در خود مشاهده نکنید. با این حال در برخی از مواقع اجتناب از همچنین مسائلی غیر قابل کنترل است. در صورتی که اقدامات زیر را انجام دهید می توانید به راحتی از ایجاد این عارضه در خود بعد از تزریق چربی جلوگیری کنید.

  1. بعد از تزریق چربی برای اینکه بتوانید از ایجاد تورم و یا گلوله شدن چربی جلوگیری کنید از کمپرس یخ به مدت چند روز استفاده کنید.
  2. از ماساژ صورت تا چند روز بعد از انتقال چربی جلوگیری کنید.
  3. تا 2 هفته اول بعد از تزریق چربی باید از کلیه کارهای سخت از جمله ورزش های سنگین جلوگیری کنید تا فشاری در نواحی که تحت تزریق انجام شده است را مشاهده نکنید.
  4. مصرف آنتی بیوتیک ها را فراموش نکنید. این دارو های می توانند از ایجاد عفونت و تورم که به گلوله شدن چربی منجر می شود جلوگیری کند.
  5. از قرار گرفتن در سونا و جکوزی خودداری کنید. بخار آب می تواند اثرات منفی بر روی تزریق چربی در بر داشته باشد.
  6. از خوابیدن بر روی اندامی که انتقال چربی در آن نواحی انجام شده است برای هفته اول خودداری کنید. زیرا فشار می تواند تاثیر مثبت تزریق چربی را از بین ببرد.

برای درمان گلوله های چربی معمولا راه حل اصلی این است که صبور باشید چرا که اغلب این موارد با گذر زمان به تدریج درمان می شوند. اما اگر می خواهید برای رفع آن دست به کار شوید در اینجا چند روش را به شما معرفی می کنیم: ماساژ، لیزر درمانی، درمان با امواج فراصوت

ماساژ یکی از راه های مرسوم درمان گلوله شدگی چربی است. همچنین در برخی کلینیک های زیبایی تکنیک های ماساژ کاربردی برای بعد از عمل تزریق چربی به فرد متقاضی ارائه می شود. این ماساژ ها برای پیش گیری از تورم و باد کردگی پوست در ناحیه ی مورد نظر هم بسیار مناسب هستند.

لیزر درمانی یکی دیگر از روش های کنار آمدن با نا همواری های پوست بر اثر تزریق چربی است. در این روش با استفاده از لیزر کلاژن های زیر پوست را تحریک می کنند تا پوست را سفت تر کند و به نوعی آن را دچار کشیدگی کند تا آثار عمل جراحی از بین برود. اشعه ی لیزر مورد استفاده در این نوع درمان چندان قوی و شدید نیست و می توانید با خیال راحت آن را برای رفع گلوله شدن چربی در بدن خود امتحان کنید.

آیا گلوله شدن چربی تزریق شده طبیعی است ؟

عمل های زیبایی هم مانند همه ی عمل های جراحی ممکن است با شکست مواجه شوند و عواقب نامطلوبی برای فرد متقاضی داشته باشند. توجه داشته باشید که همیشه هم کوتاهی از سوی پزشک جراح نیست و گاهی این بدن فرد متقاضی است که دارای شرایطی خاص است که در برابر عمل واکنش نا مطلوبی نشان می دهد و عوارض منحصر به فردی را نشان می دهد.

در واقع گلوله شدن تزریق چربی را می توان از جمله عوارضی دانست که بعد از انتقال چربی ممکن است مشاهده کنید. ایجاد این عارضه بعد از تزریق چربی در واقع امری است که به ندرت ممکن است اتفاق بیفتد. اگر انتقال چربی به نحو احسن انجام نشود این عارضه ممکن است در زیر بافت های پوستی قابل مشاهده باشد.

این مشکل نباید بعد از تزریق چربی مشاهده شود. در صورت مشاهده گلوله شدن بعد از انتقال چربی باید پزشک خود را در جریان قرار دهید تا با استفاده از توصیه هایی در این زمینه این معضل را حل کند. ممکن است این عارضه به ایجاد عفونت در زیر پوست و اندام های داخلی بیانجامد که برای برطرف کردن آن باید اقدامات لازم صورت گیرد.

اگر بعد از گذشت سه الی چهار ماه هنوز بر آمدگی یا نا همواری هایی را در ناحیه ای که چربی از آن استخراج شده مشاهده کردید، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. احتمال دارد دلیل آن نکروز یا بافت مردگی باشد.

پزشک متخصص احتمالا برای شما ام آر آی، ایکس ری و یا آزمایش های دیگری را تجویز خواهد کرد تا متوجه شود دچار نکروز شده اید یا نه. اگر دچار نکروز شده باشید با دو روش درمانی می توانید آن را برطرف کنید. یکی استخراج بافت آسیب دیده با استفاده از سوزن است و دیگری استفاده از عمل جراحی برای برطرف کردن آثار نکروز.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق چربی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *