کاشت ابرو

فواید کاشت ابرو و مضرات احتمالی آن

فواید و مضرات کاشت ابرو طبیعی

>> فواید و مضرات کاشت ابرو

هر فرآیند زیبایی فواید و مضرات مخصوص به خود را دارد و لازم است هم به ابعاد مثبت و هم به ابعاد منفی آن توجه کافی بشود. اگر قصد کاشت ابرو را دارید، آگاهی از فواید و مضرات کاشت ابرو به شما در انتخاب بهتر کمک می کند.

فواید کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

بسیاری از افراد بدون کسب آگاهی های لازم و تنها پس از شنیدن نکاتی کلی، اقدام به انجام یک عمل زیبایی می کنند و پس از دور ماندن از نتایج دلخواه، دیگران را مقصر می دانند اما حقیقت آن است که در هر عمل زیبایی، نکات مثبت و منفی در هم تنیده شده اند.

این دیگر به خود فرد برمی گردد که چطور این نقاط ضعف و قوت را در دو کفه از یک ترازو قرار بدهد و سنگینی هر کدام را با توجه به شرایط فعلی خود بسنجد.

عمل های زیبایی در هر فرد، نسبت به یک فرد دیگر تفاوت های زیادی دارند و به همین خاطر نیز، تصمیم انجام چنین عمل هایی یک تصمیم بسیار شخصی خواهد بود. این تصمیم وقتی دقیق تر و نتیجه بخش تر می شود که حاصلِ اطلاع و آگاهی درست و اصولی باشد.

>> فواید کاشت ابرو

1-  نتایج ماندگار و دائمی کاشت ابرو

کاشت ابرو، فرآیندی دائمی برای درمان ریزش ابروها است. نتایج ماندگار و دائمی باعث برتری کاشت ابرو نسبت به سایر روش ها شده است.

شاید این، مهم ترین مزیت کاشت ابرو به حساب بیاید. چرا که روش های دیگر برای ترمیم ظاهر ابروها، موقتی هستند و پس از چند وقت، تاثیرشان را به راحتی از دست می دهند.

وقتی کاشت ابرو را انجام می دهید، همه چیز به همان وضعیت سابق برمی گردد و ابروها دوباره در صورت شما احیا می شوند. ابروهای جدید حتی نسبت به ابروهای قبلی، مقاوم تر و مستحکم تر نیز هستند.

نتیجه این کار برای همیشه همراه شما می ماند و علاوه بر این، می توانید پس از کاشت ابرو، ابرو ها را به حالت های مختلف و دلخواه در بیاورید.

2-  استفاده از تکنیک های پیشرفته در کاشت ابرو

تکنیک های کاشت ابرو روز به روز پیشرفت زیادی می کنند و متخصص ها با بکارگیری تکنیک های به روز، ابروهای طبیعی تری را برای بیماران فراهم می کنند. پیشرفت علم و تکنولوژی، این فرصت را فراهم می کند که دائما متد های جدید برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار بگیرند.

متد هایی که دائما نقاط ضعف قبلی را برطرف می کنند و آسودگی بیشتری را برای فرد رقم می زنند. کاشت ابرو رفته رفته به مرحله ای خواهد رسید که کوچک ترین اثری از خراش روی ابرو های فرد باقی نگذارد و در جلساتی بسیار کوتاه، انجام شود. امروزه روش های مدرن برای کاشت ابرو وجود دارد که عوارض جانبی بسیار کمی را رقم می زنند.

فواید کاشت ابرو

3- مشخص نبودن بخش اهدا کننده فولیکول در سر و بهبود بخیه ها

کاشت ابرو به استخراج بخش بسیار کوچکی از فولیکول های مو نیاز دارد و بخیه های کوچک آن هم سریع ترمیم می شوند. در واقع پس از کاشت ابرو، منطقه بانک مو به شکل واضحی به چشم نمی آید و این، یک مزیت بزرگ خواهد بود.

پنهان بودن این منطقه، موجب می شود که به طور کلی عمل کاشت ابرو ها در شما پنهان بماند و به جز دوستان و آشنایان نزدیک که می دانند شما چنین عملی را پشت سر گذاشته اید، دیگران در اولین برخورد متوجه این موضوع نشوند.

4- کاشت ابرو روشی غیر تهاجمی برای پرپشت شدن ابروهاست

برعکس روش های دیگر که تهاجمی محسوب می شوند، کاشت ابرو کمتر تهاجمی است.

5- تمام نواقص ابروها برطرف می شود

ابروها هم مانند موهای دیگر دچار ریزش می شوند و ظاهر کم پشت آنها از زیبایی فرد می کاهد. کاشت ابرو با پوشاندن بخش های خالی ابرو، تمام نواقص ظاهری آن را برطرف می کند.

6- چهره فرد را جوان تر نشان می دهد

ریزش ابروها و کم پشت شدن آنها همیشه سن فرد را بیشتر نشان میدهد. تکنیک ها کاشت و ترمیم ابرو می تواند جوانی و طراوت را دوباره به بیمار بیمار بازگرداند.

7- به ابروهای دلخواهتان می رسید

وقتی تصمیم می گیرید تا با کمک متخصص ابروهای از دست رفته خودتان را جایگزین کنید، می توانید با انتخاب مدل ابروها یتان به چیزی که همیشه می خواستید برسید. شکل، سایز، میزان ضخامت و پهنای ابروها همه طبق نظر شما انجام می شوند.

8- طراحی هنرمندانه ابروها طبق آناتومی صورت بیمار

متخصص در هنگام کاشت ابرو تمام جوانب را در نظر می گیرد. فرم صورت و سایر اجزای آن جزو فاکتورهایی هستند که بر مدل نهایی ابروها تاثیر زیادی می گذارند. متخصص در نهایت ابروهایی را برای شما خلق می کند که با همه ی ابعاد صورتتان هماهنگ باشند.

طبیعتا هر کسی، سلیقه خاص خودش را در شکل دادن به ابروها دارد اما باید توجه داشته باشید که بهترین حالت ابرو ها، زمانی اتفاق می افتد که با سایر اجزای صورت در هماهنگی و تعادل باشد.

در واقع بسته به اینکه شما چه نوع صورتی دارید و استخوان بندی صورت شما چگونه است، تنها انتخاب مدل خاصی از قوس و زاویه ابرو برای شما مناسب خواهد بود.

پس از اینکه دوره ریکاوری اولیه سپری شده، شما می توانید به سادگی ابروها را رنگ کنید تا آن ها را به اشکال دلخواه در بیاورید اما باید مراقب باشید که با برداشتن بیش از حد، به ابرو ها صدمه نزنید.

9- دوره ریکاوری سریع تر و راحت تری دارد

کاشت ابرو به استراحت زیادی نیاز ندارد و فرد می تواند به راحتی به سایر کارهای خود برسد.

10-  نتایج طبیعی کاشت ابرو

اگر کاشت ابرو به دستانی امن و با تجربه سپرده شود، نتایج آن به شدت طبیعی به نظر می رسد و حتی در برخورد های اول، هیچکس متوجه نمی شود که شما چنین کاری انجام داده اید. این یکی دیگر از مزیت های مهم کاشت ابرو به شمار می رود.

برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب و کاملا طبیعی، مهم است که همه موارد استاندارد کاشت ابرو به درستی رعایت شود. در این عمل، زاویه همه فولیکول های کاشته شده باید به درستی انتخاب شود تا ابرو ها در آینده، مشکلی برای فرد به وجود نیاورند.

>> مضرات کاشت ابرو

1- بخش اهدا کننده فولیکول تراشیده می شود

برای استخراج فولیکول ها و انتقال آنها به ابرو، باید قسمتی از پشت سر که عمدتا نزدیک به گوش است تراشیده بشود.

2- مشخص بودن اسکارهای سر

به خاطر برشی که برای استخراج فولیکول ها روی سر زده میشود، بخشی از سر بخیه می شود که بعدها جای این بخیه بصورت اسکار باقی می ماند.

3- احتمال دارد گرافت ها آسیب ببینند

در حین استخراج و کاشت آنها در ابرو، احتمال دارد به گرافت ها آسیب زیادی وارد بشود زیرا گرافت ها بسیار کوچک و شکننده هستند.

4- احتمال کشیده شدن پوست سر وجود دارد

هنگام استخراج فولیکول ها پوست سر کشیده می شود. اگر قابلیت ارتجاعی پوست سر بیمار کم باشد، احتمال کشیدگی پوست سر بیشتر است.

5- ادامه دار شدن بعضی از اثرات جانبی کاشت ابرو

اثرات جانبی کاشت ابرو بعد از چند روز از بین می روند ولی احتمال دارد عفونت ادامه دار بشود.

6- ادامه دار شدن اثرات بی حسی

بعد از کاشت ابرو، ناحیه ابروها و سر همچنان بی حس به نطر می رسند

7- درد متوسط تا شدید

بسیاری از بیماران 2 هفته تا یک ماه بعد از کاشت ابرو همچنان احساس سرد دارند.

8- نیاز به جلسه دوم کاشت ابرو یا حتی بیشتر

کاشت ابرو در بعضی از افراد تاثیرات خوبی را به دنبال ندارد و همواره نیاز به کاشت مجدد ابروها وجود دارد

9- نتایج کاشت ابرو به میزان مهارت متخصص هم بستگی دارد

در صورتی که متخصص با تجربه ای را انتخاب نکنید، نتیجه خوبی از کاشت ابرو نمی گیرید.

10- طولانی شدن نتایج نهایی

تا یک سال باید صبر کنید تا نتایج نهایی مشخص بشود. افرادی که می خواهند بلافاصله برای یک مراسم و یا اتفاق خاص در زندگی خود ابروهای پرپشتی داشته باشند، طبیعتا نمی توانند در کوتاه مدت از کاشت ابرو نتیجه بگیرند.

بدن به زمان خاصی نیاز دارد تا پروسه رشد ابروهای جدید را آغاز کند و به نتایج مطلوب از این فرآیند برسد. با این وجود زمانی که این دوره به پایان برسد و نتایج مطلوب ظاهر شوند، این نتایج برای همیشه همراه فرد خواهند بود. با این حال کاشت ابرو، یک روش «سریع» به شمار نمی رود.

>> مضرات تاتو ابرو

بعد از کاشت ابرو، تاتو جزو پرطرفدارترین روش های زیبایی ابروهاست و کمتر کسی از مضرات آ آگاه است. بسیاری ار افراد بعد از تاتوی ابروهایشان پشیمان می شوند، بخاطر همین در ادامه به چند تا از مضرات تاتو اشاره می کنیم تا قبل از انتخاب تمام جوانب را بسنجید.

1- تاتو بسیار درد دارد

کسانی که ابروهای خود را تاتو می کنند، درد زیادی را در حین انجام آن حس می کنند. درد تاتو بستگی به آستانه تحمل بیمار هم دارد ولی حتی بیمارانی که تحمل بالایی دارند، در حین تاتو درد زیادی را حس می کنند.

درست است که از کرم بی حسی قبل از تاتو ابروها استفاده می شود ولی اثرات آن کاملا موقت است و سریع از بین می رود.پس از انجام تاتو نیز منطقه اطراف ابرو تا چند روز ورم می کند و نسبت به دست زدن بسیار حساس خواهد بود.

2- دوره ریکاوری طولانی همراه با خارش زیاد

دوره ریکاوری تاتو ابروها، حدودا 2 هفته طول می کشد. در طول این دوره تاتو ابروهای شما پوست پوست می شوند و شما احساس خارش در ابروهایتان می کنید. هیچ وقت تحت هیچ شرایطی نباید به تاتوهایتان خراشی وارد کنید و یا آنها را بخراشید زیرا اسکار ایجاد می شود. دوره ریکاوری بعد از تاتو در هر بیماری متفاوت است و به جریان خون در بدن، قابلیت انعطاف پذیری پوست و غیره بستگی دارد.

در این دوره، مصرف انواعی از آنتی بیوتیک ها، لوسیون ها و کمپرس های سرد توصیه می شود اما همه این موارد نیز در کنار هم، نمی توانند ریکاوری ساده تری برای افراد بسازند.

سن، جریان خون و خاصیت ارتجاعی متفاوت در هر فرد، دوران بهبودی متفاوتی را پس از تتو ابرو ها به وجود می آورد اما یک اصل ثابت وجود دارد و آن اصل، این است که پس از انجام تتو ابرو ها، باید آماده یک دوران بهبودی سخت و آزاردهنده باشید.

3- هزینه بالایی دارد

جلسه اول تاتو کمی گران است و شما هم باید حتما پیش فرد با تجربه ای برای تاتو بروید یرا ابروها بخش حساسی هستند.

4- تاتو فقط در هفته های اول ظاهر خوبی دارد

نتایج تاتو در ابتدا بسیار خوب به نظر می رسند ولی با گذشت زمان خیلی تغییر می کنند. دلیل تغییر تاتو این است که رنگ تاتو در ابتدا کاملا تیره است و ابروها را پرتر نشان می دهد. رنگ تاتو بعد از دو هفته به تدریج کمرنگ تر می شود و وقتی پوسته ها می ریزند، ظاهر ابرها نازک تر و طبیعی تر بنظر می رسد.

5- تغییر رنگ تاتو و نیاز به جلسات مکرر

همانطور که به آن اشاره شد، در دوره ریکاوری رنگ تاتو تغییر می کند. برای تاتو ابروها می توان رنگ های مختلفی را انتخاب کرد. تاتو ابروها جزو روش های موقت محسوب می شود و در طول چند ماه رنگ هایی که کیفیت پایین تری دارند و یا حاوی کسید آهن هستند، تبدیل به رنگ آبی می شوند.

تاتو ابروها به یک جلسه در سال یا بیشتر نیاز دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *