تزریق بوتاکس

بوتاکس صورت مردان و مراقبت های بعد از آن

بوتاکس صورت مردان و مراقبت های بعد از آن

تزریق بوتاکس در صورت مردان

استفاده مردها از بوتاکس هم روز به روز بیشتر می شود. طبق تحقیقات، 20 درصد از افرادی که برای تزریق بوتاکس به کلینیک مراجعه می کنند را مردان تشکیل میدهند که نسبت به سال های گذشته، تعداد آنها بسیار افزایش پیدا کرده است.

بوتاکس صورت مردان

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

در گذشته، مردان چنین فعالیت هایی را برای خودشان نمی پسندیدند و عمل های زیبایی، بیشتر مختص خانم ها بود اما حالا فرهنگ ها تغییر کرده و علم و تکنولوژی نیز به مرحله ای رسیده که به جای نتایج تصنعی و باور ناپذیر، پس از عمل های زیبایی وضعیتی طبیعی برای افراد به وجود می آید. همین موضوع یکی از انگیزه های مهم مردان در انجام چنین فعالیت هایی به شمار می رود.

باید بپذیریم که شرایط عمل های زیبایی با گذشته تفاوت های زیادی دارد و حالا دیگر این عمل ها تنها متعلق به یک جنسیت خاص نیستند. آمار ها نشان می دهد که میزان علاقه مردان به استفاده از عمل زیبایی، هر روز در حال افزایش است.

البته این میزان هنوز به خانم ها نرسیده اما فاصله ها کم تر از گذشته به نظر می‌ رسد. شاید یک روز نیز فرا برسد که در آن، مردان بیشتر از زنان به سراغ عمل های زیبایی می روند.

مردهایی که قصد کاهش چین و چروک های صورتشان را دارند و میخواهند آثار پیری را در صورت و چهره خود از بین ببرند ولی تمایلی به جراحی ندارند، میتوانند از بوتاکس استفاده کنند که یک روش بسیار سریعی است و به ریکاوری خاصی نیاز ندارد.

درمان بوتاکس برای مردان در حال افزایش است و اما آیا باید از آن برای بهبود ظاهر خود استفاده کنید؟ ما بوتاکس برای مردان را به عنوان جایگزین محبوب برای درمان جوانی پوست معرفی میکنیم.

تفاوت های تزریق بوتاکس در مردها و خانم ها

افزایش سن بر روی زن ها و مردها تاثیرات بسیار متفاوتی می گذارد. مردها معمولا نگران چین و چروک و خطوط بین دو ابروهایشان، گود افتادگی صورتشان و همچنین نگران خطوطی هستند که در اثر نور خورشید ایجاد شده اند.

بوتاکس صورت مردان

چین و چروک و خطوط روی صورت مردها خیلی بیشتر از خانم هاست و نمی توان تمام آنها را با بوتاکس پوشش داد ولی با تزریق بوتاکس میتوان میزان این چین و چروکها را کاهش داد.

اولین تفاوت مردان و زنان در مصرف بوتاکس، این است که باید برای مردان از بوتاکس بیشتری استفاده شود. چرا که مردان به ویژه در قسمت پیشانی و بالای ابرو ها، ماهیچه های بیشتر و قوی تری دارند. هر چقدر که تعداد ماهیچه ها بیشتر باشد، بوتاکس بیشتری نیز برای متوقف کردن حرکت آن ها مورد نیاز خواهد بود و در نتیجه، فرآیند سخت تر خواهد شد.

به طور معمول زنان بین 30 تا 50 و مردان بین 50 تا 80 واحد بوتاکس برای مشاهده نتایج درست نیاز دارند. رسیدن به نتایج مطلوب برای مردان در بوتاکس، کمی دشوار تر به نظر می رسد.

فرم ابرو تاثیر بسیار زیادی در طبیعی جلوه دادن ظاهر افراد پس از بوتاکس خواهد داشت و از آن جایی که مردان از ابروهای معمولی برخوردار هستند، برای رسیدن به یک نتیجه طبیعی، باید اقدامات بیشتری روی آنها انجام شود.

در مجموع می توان نتیجه گرفت که انجام بوتاکس برای مردان، سخت تر و حساس تر است. علاوه بر مواردی که گفته شد، خطوط متفاوت مو در مردان نسبت به زنان، الگوی تزریق متفاوتی را در بوتاکس رقم می زند.

متخصص ها این تفاوت ها به خوبی درک می کنند و از تکنیک های خاصی برای تزریق بوتاکس در صورت مردها استفاده می کنند تا مردها هم نتایج رضایت بخشی از تزریق بوتاکس بگیرند و همچنین خصوصیات مردانه صورت آنها هم حفظ بشود.

این روزها زنان تنها کسانی هستند که به بوتاکس اهمیت ویژه ای می‌دهند اما در چند سال اخیر نه تنها زنان بلکه مردان نیز توجه ویژه‌ای را به بوتاکس کرده‌اند و آن را برای ظاهر خود به کار می‌برند.

آیا بوتاکس ایمن است؟ آیا می‌توان آن را به مردان برای از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت استفاده کرد؟

بهتر است بدانید که بوتاکس یک نروکسین است که توسط FDA ایمن شده است. اما بوتاکس چیست؟ بوتاکس از توکسین بوتولینم ساخته شده است. یک نروکسین تولید شده توسط باکتری Clostridium Botulinum می‌باشد.

اگرچه این یکی از کشنده‌ترین سموم شناخته شده برای انسان می‌باشد اما در مقادیر بسیار کم برای درمان طیف گسترده‌ای از مشکلات پزشکی استفاده می‌شود.

اغلب سم جادویی به نام سم سحر استفاده می‌شود که بیشتر برای درمان فقط از چروک‌های عمیق و خطوط پیری استفاده می‌شود. سم بوتولینوم خود درمان موثری برای طیف گسترده‌ای از اختلالات از جمله هیدرواستیک (عرق کردن بیش از حد) می‌باشد.

اما بوتاکس چگونه کار می‌کند؟ سم بوتولینوم در مقادیر زیادی خطرناک است زیرا باعث نابودی اعصاب و پروتئین های حیاتی می شود، کمترین عوارضی که ممکن است این سم ایجاد کند این است که انقباض عضله را با مسدود کردن سیگنال بین عضلات صورت و اعصاب را ضعیف میکند.

با تضعیف انقباض عضلات، پوست بالای عضلات می‌تواند صاف و بدون چروک باقی بماند. برای مردان که دارای چین و چروک پیشانی و خطوط پنجه کلاغی هستند ممکن است که بوتاکس بتواند آنها را به دوران جوانی بازگرداند.

در حقیقت بوتاکس، ماهیچه ها را ریلکس می کند و آن ها را برای مدتی از حرکت می اندازد. طبیعتا وقتی حرکتی در ماهیچه های صورت وجود نداشته باشد، خط و خطوطی نیز روی چهره ایجاد نخواهد شد. بوتاکس برای مدتی، چین و چروک ها را محو می کند و حالتی صاف و یکدست برای چهره شما به وجود می آورد.

تزریق بوتاکس در مردها و فواید آن

خطوط اطراف ابرو و چشم ها باعث می شود تا صورت مردها عصبانی یا نگران نشان بدهد؛ حتی وقتهایی که واقعا حال آنها خوب باشد.

بوتاکس یک تنور توکسین قابل تزریق است که از تحریک اعصاب جلوگیری میکند تا ماهیچه ای که مسئول ایجاد چین و چروک در صورت است، همچنان بی حرکت و غیر فعال باقی بماند و در نتیجه چین و چروک خاصی در صورت به چشم نخورد و پوست هم صاف بنظر برسد.

اثرات بوتاکس چند روز بعد از تزریق مشخص می شود و تا 4 ماه یا بیشتر ماندگاری دارد. تکرار تزریق بوتاکس در طی جلسات منظم میتواند به شما در رسیدن به نتایج موفقیت آمیز کمک زیادی بکند.

برای مردان در کلینیک تخصصی پوست و مو رز، بوتاکس با دوز مناسبی تزریق می شود تا نتیجه کاملا طبیعی را برای شما بوجود بیاورد. تزریق بوتاکس در آقایان میتواند:

 1. خطوط عمیق اطراف ابرو را از بین ببرد
 2. خطوط اخم را کاهش بدهد
 3. خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم را از بین ببرد
 4. گودی چانه را در آقایان کمتر کند
 5. خطوط عمیق پیشانی را هم برطرف کند

چرا مردان بوتاکس را انتخاب می کنند؟ به گفته انجمن آمریکایی جراحی پلاستیک زیبایی بوتاکس بهترین روش جراحی برای مردان در سال ۲۰۱۷ است که بیش از ۱۶۰ هزار نفر از آنها تزریق بوتاکس را امتحان می‌کنند.

چرا مردان به دنبال بوتاکس هستند؟ بعضی از مردان می‌خواهند فرصت‌های شغلی خود را افزایش دهند و با همکاران جوان خود رقابت کنند و زندگی جدیدی را شروع کنند. این مسئله میتواند باعث بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس از دست رفته باشد.

در واقع افرادی که اقدام به بوتاکس صورت خود و جوانسازی پوست میکنند باید واقع گرایانه با آن برخورد کنند و تمام جوانب مثبت و منفی آن را در نظر بگیرند.

مزایای بوتاکس برای مردان:

ما دریافتیم که بوتاکس می تواند به درمان طیف گسترده ای از مشکلات پزشکی کمک کند. به عنوان یک روش زیبایی آن را برای افرادی که احساس میکنند نشانه های پیری در آنها احساس شده است استفاده می کنند.

حتی مواردی نیز گزارش شده است که بر اساس آن ها تزریق بوتاکس به سر، در جلوگیری از ریزش مو و یا حداقل کند کردن سرعت آن موثر بوده است.

بوتاکس برای کاهش تعریق و درمان میگرن نیز مفید به نظر می رسد. تزریق بوتاکس، اعتماد به نفس و شادابی را در چهره شما احیا می کند و شرایطی را به وجود می آورد که شما احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

کادندیدای مناسب تزریق بوتاکس در صورت در بین آقایان

اگر شما مردی هستید که در بخش های خاصی از صورتتان چین و چروک دارید مثلا در پیشانی، بین ابروها و اطراف چشم ها؛ ممکن است کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس باشید. به طور کلی هر کسی می تواند دلیل خاص خودش را برای انجام بوتاکس داشته باشد.

بعضی ها برای زیبایی، بعضی ها برای از بین بردن آثار پیری و بعضی ها نیز به خاطر مسائل پزشکی بوتاکس تزریق می کنند.

افرادی که به انواع خاصی از آلرژی مبتلا هستند، افرادی که با عفونت شدید پوست دست و پنجه نرم می کنند و افرادی که مشکلات عصبی و خونی دارند، بهتر است به سراغ استفاده از بوتاکس نروند.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس در مردان

 1. برای اینکه احتمال کبودی بعد از تزریق بوتاکس کمتر شود، 2 الی 3 روز قبل از اولین جلسه تزریق بوتاکس از مصرف آسپرین، موترین، ایبوپروفن، ادویل و قرص های ضد انعقاد خون خودداری کنید.از آن جایی که این دارو ها رقیق کننده خون هستند، جریان خون در مویرگ ها را تسریع می کنند و با بزرگ تر شدن مویرگ ها، آثار کبودی را در چهره به وجود می آورند. به همین خاطر است که مصرف این داروها قبل از تزریق بوتاکس توصیه نمی شود.
 2. سیر، جنسینگ، زنجبیل و ویتامین E هم مصرف نکنید.
 3. سوابق کامل دارویی و درمانی خود را با پزشک متخصص در میان بگذارید.
 4. با انجام آزمایش ها و تحقیقات لازم، مطمئن شوید که بوتاکس بهترین راه برای شما محسوب می شود.
 5. از مصرف دخانیات و الکل صرف نظر کنید.
 6. با انتظاری معقول و منطقی به استقبال تزریق بوتاکس بروید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در مردان

 1. تا 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز نکشید. از آن جایی که بوتاکس در حالت عمودی و نشسته به شما تزریق خواهد شد، باید برای چند ساعت این حالت را حفظ کنید. دراز کشیدن در ساعت های اولیه پس از بوتاکس، تاثیر مخربی در نتیجه این تزریق خواهد داشت.
 2. بخشهایی که بوتاکس تزریق کرده اید را دست نزنید و ماساژ هم ندهید.
 3. تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، فعالیت شدید و حرکات ورزشی را انجام ندهید.
 4. تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس، از مصرف قرص های شیمیایی و انجام آرایش روی صورت پرهیز کنید.
 5. با استفاده از ترکیب آرنیکا با چند ویتامین، عوارض اولیه ای مثل ورم و کبودی را کاهش دهید.
 6. حداقل تا دو شب از خوابیدن روی ناحیه ای که بوتاکس در آن انجام شده پرهیز کنید و سر خود را در زمان خواب رو به بالا قرار بدهید.

از نظر هزینه بوتاکس بسته به منطقه تحت درمان می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد و لازم به ذکر است که بوتاکس هر سه ماه یکبار نیاز به عمل مجدد دارد و شما باید این جلسات را برای داشتن صورتی بدون چین و چروک تکرار کنید.

اگر شما در حال برنامه ریزی برای انجام این عمل هستید مطمئن باشید که این عمل کمتر از 15 دقیقه طول می‌کشد و برای دیدن نتیجه باید حداقل یک هفته صبر کرد.

بسیاری از مردان انتظار دارند که از ” کلینیک تزریق بوتاکس ” با چهره جوان بیرون بیایند. در واقع این احتمال بسیار کم است زیرا شما باید یک هفته برای رسیدن به چهره ای جوان صبر کنید.

ممکن است بعضی از افراد به بوتاکس صورت مردان واکنش منفی نشان بدهند و آن را قبول نکنند اما این افراد بهتر است بدانند که انجام عمل بوتاکس بر روی صورت مردان امری کاملا طبیعی است زیرا هیچ کس مخالف جوان بودن و بالا رفتن اعتماد به نفس نمی باشد.

بنابراین هنگامی که فرد میتواند در مورد خود احساس خوبی داشته باشد مخالفت با آن امری درست نیست.

در واقع شما علاوه بر بوتاکس میتوانید روش هایی را امتحان کنید که از ایجاد چین و چروک و پیر شدن چهره جلوگیری کند و گزینه هایی که وجود دارند عبارتند از:

ماسک خواب: هنگامی که ما میخوابیم پوست ما بیش از حد کار می‌کند تا خود را بازسازی و جوان کند. یک خواب کم در طول شب می تواند به پوست شما آسیب بزند و باعث پیری زودرس شود.

ماسک های خواب طراحی شده‌اند تا به روند ترمیم شبانه پوست کمک می‌کنند و آنها از موادی تشکیل شده‌اند که به فرآیند جوانسازی پوست کمک کنند و آنها با مسدود کردن منافذ پوست مانع از این می شوند که رطوبت پوست شما کاهش یابد و پوست شما را شفاف و زیبا می کند.

سرم تقویت‌کننده پوست صورت: اگر مواد تشکیل دهنده قوی ضد پیری چیزی است که شما می‌خواهید مطمئن باشید که بهتر است سرم تقویت کننده پوست صورت بهترین انتخاب برای شما است.

سرم سفت کننده برای مردانی مناسب است که نیازمند آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و سایر مواد مغذی قدرتمند برای مقابله با نشانه های پیری می باشند.

کرم چشم: برطرف کردن گودی و تیرگی زیر چشم نیازی به بوتاکس ندارد زیرا کرم چشم میتواند به مردان کمک بسیاری کند مثلا باعث شود که پوست در اطراف چشم سفت شود و زیبایی ظاهر را بهبود بخشد.

برخی از کرم های چشم تنها برای شب مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی دیگر ممکن است در طول روز استفاده شوند.

کرم‌های چشم برای استفاده روزانه و شبانه طراحی شده اند و مواد سازنده آنها شامل کافئین، ویتامین B3، مقادیر کمی از استیل هگزاپپتید و سایر مواد تشکیل دهنده که به کاهش سرعت چین و چروک و انقباض آرام عضله کمک میکنند، می باشد.

میکرودرم ابریژن: یک درمان پوستی است که با استفاده از کریستال های کوچک برای حذف سلول های مرده پوست از سطح پوست استفاده می‌کنند و این عمل میتواند به صاف کردن پوست و روشن تر کردن آن کمک کند.

این روش می‌تواند به مردان کمک کند که بافت پوستی ناخوشایند را بازسازی کنند و قسمت هایی از پوست را که دارای چین و چروک  هستند بهبود ببخشند و آنها را بسیار کمتر کنند. هم‌چنین میکرودرم ابریژن میتواند خطوطی که بر روی چهره ایجاد شده و البته درجات آن کم است را صاف کند.

با این وجود چین و چروک های عمیق نشان می‌دهد که فرد به بوتاکس نیاز دارد اما بهتر است بدانید که بوتاکس ضرر بسیار کمی دارد و بهترین روش برای داشتن چهره ای زیبا و جوان است.

اولین جلسه تزریق بوتاکس در مردان

مردها بوتاکس را انتخاب می کنند چون تزریق بوتاکس بسیار سریع انجام می شود، دردی ندارد و به هیچ استراحتی هم نیاز ندارد.

قبل از اینکه مردها اقدام به تزریق بوتاکس کنند، باید درمورد مراحل تزریق بوتاکس هم اطلاعاتی را به دست بیاورید. 15 دقیقه قبل از تزریق بوتاکس از کرم بی حسی برای شما استفاده می شود.

حدودا 6 تا 8 دفعه می توان بوتاکس را روی ماهیچه های صورت با سرنگ تزریق کرد. برای بیشتر مردها، تجربه اولین تزریق بوتاکس درست مثل واکسن زدن است. مردها معمولا در چند لحظه اول احساس درد می کنند و بعد از تزریق بوتاکس، پوست آنها قرمز و ملتهب می شود.

قبل از تزریق بوتاکس باید ماهیچه هایتان را منقبض کنید؛ برای اینکار، متخصص از شما می خواهد که اخم کنید یا ابروهایتان را بالا ببرید، لبخند بزنید و لب هایتان را جمع کنید.

شاید انجام این کارها برای شما خنده دار بنظر برسد ولی این حرکات کمک می کند تا بوتاکس بتواند در بخشی که تزریق شده است، به خوبی پخش بشود.

متخصص به شما می گوید که به مدت 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، نباید خم بشوید، دراز بکشید یا اینکه فشاری به صورتتان وارد کنید. این کارها هم از پراکندگی بوتاکس در عمق پوست جلوگیری میکند.

اگر کسی به این مراقبت ها توجهی نکند، تزریق بوتاکس باعث فلج شدن صورت و افتادگی پلک چشم می شود. تزریق بوتاکس در مردان می تواند هر سه ماه تکرار بشود.

چرا انتخاب متخصص در مردان از اهمیت بیشتری برخوردار است؟

اکر قصد تزریق بوتاکس در صورتتان را دارید، مطمئن شوید که متخصصی که انتخاب می کنید در تزریق بوتاکس برای مردها مهارت زیادی دارد زیرا تزریق بوتاکس در زن ها و مردها با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد.

متخصص، حجم ماهیچه بیمار، الگوی فیبری ماهیچه و همچنین وضعیت موهای سر شما را بررسی می کند. دوز مناسبی برای تزریق بوتاکس در صورت مردها وجود ندارد ولی معمولا برای مردها از دوز بیشتری از بوتاکس استفاده می شود.

مخصص باید تفاّوت های آناتومی بین مردها و زنها را به خوبی بشناسد. تفاوت اصلی آناتومیک بین مردها و زنها این است که ابروهای زنها به طور طبیعی دارای قوس است ولی ابروهای مردها صاف تر است؛

اگر بوتاکس زیر ابروهای مردها تزریق بشود، چهره آنها زنانه می شود. متخصص ها معتقد هستند که بهترین مزیت تزریق بوتاکس برای صورت مردها، صاف کردن چین های عمیقی است که بین ابروها شکل می گیرد.

با توجه به شرایط خاص و حساسیت تزریق بوتاکس در مردان، انتخاب درست یک متخصص و انجام این کار در یک کلینیک مجاز و مجهز، ضروری به نظر می رسد. در غیر این صورت ممکن است نتیجه نهایی با انتظارات شما همخوانی نداشته باشد.

طاسی مردها هم فاکتور دیگری است که باید قبل از تزریق بوتاکس آن را بررسی کرد زیرا خطوط پیشانی مردهای طاس خیلی بیشتر از سایر مردها و حتی زنها به نظر می رسد و این چین و چروک ها به خاطر طاسی، در بخش بالاتری از صورت مردها قرار دارند.

صورت مردها نسبت به زنها، برجستگی خاصی ندارد پس بعد از تزریق بوتاکس نباید چهره آنها زنانه به نظر برسد.

بوتاکس یک روش غیر تهاجمی است. درواقع این روش تنها چند دقیقه طول می کشد. این را با راه حل های جراحی چروک اگر مقایسه کنید متوجه این نکته خواهید شد که از نظر زمان بسیار مدت زمان کمی را نیاز دارد.

جالب است بدانید که بوتاکس را به عنوان یک روش ناهار می‌شناسند. زیرا شما میتوانید آن را در مدت زمان ناهار خود انجام دهید و به محل کار خود بازگردید.

بسیاری از مردان تصمیم میگیرند به علت تورم قابل توجه و یا کبودی که بر روی صورت آنها ایجاد می‌شود به محل کار خود بازنگردند و به منزل بازگردند و استراحت کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *