تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر چشم و اثرات آن

تزریق بوتاکس زیر چشم و اثرات آن

تزریق بوتاکس زیر چشم

دایره های سیاه زیر چشم نه تنها در افرادی که خواب خوبی ندارد و یا از نظر سلامتی در وضعیت خوبی قرار ندارند ایجاد می شود، بلکه تیرگی زیر چشم در بین افرادی که زندگی سالمی دارند و استراحت خوبی دارند هم مشاهده می شود.

تزریق بوتاکس زیر چشم

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

این دایره های تیره معمولا موجب می شوند که فرد در نگاه اول، کمی پیر تر از سن و سال واقعی اش به نظر برسد. بالا رفتن سن، خودش یکی از دلایل ظهور این دایره ها در اطراف چشم محسوب می شود. با افزایش سن، پوست نازک تر می شود و مقداری از چربی و کلاژن خود را از دست می دهد.

این اتفاق موجب می شود که خاصیت ارتجاعی پوست از دست برود و رگ های اطراف چشم کمی آشکار تر به نظر برسند. خستگی چشم، یکی از دلایل دیگری است که ظهور این دایره ها را تشدید می کند.

ساعت ها زل زدن به تلویزیون، صفحه موبایل و یا کامپیوتر، موجب خواهد شد که رگ های خونی اطراف چشم بزرگ تر شوند و در نتیجه پوست اطراف چشم، حالت تیره تری پیدا کند.

کمبود شدید آب در بدن، برخی از آلرژی ها، تابش بیش از حد نور خورشید به صورت و برخی از مشکلات ژنتیکی، از عمده عواملی هستند که این دایره های ناخوشایند را زیر چشم های شما به وجود می آورند.

تزریق بوتاکس باعث کاهش چین و چروک ها و خطوط اطراف چشم ها می شود. به نظر شما آیا بوتاکس برای رفع گودی های سیاه زیر چشم هم تاثیری دارد؟ بوتولونیوم توکسین که با نام عمومی “بوتاکس” در بین مردم شناخته می شود، دارویی است که مانع از انقباض ماهیچه هایی می شود که عامل ایجاد چروک هستند.

به طور کلی روش های طبیعی برای جلوگیری از ایجاد این دایره ها وجود دارند که می توانند در افراد مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

افرادی که مراقب پوست و صورت خودشان هستند، افرادی که خواب کافی دارند و در هر 24 ساعت به اندازه کافی استراحت می کنند، افرادی که سر خود را در زمان خواب بالاتر از سایر قسمت های بدن قرار می دهند و همچنین افرادی که صورت خود را در معرض استفاده بیش از حد لوازم آرایشی قرار نمی دهند، در قیاس با دیگران وضعیت بهتری در خصوص دایره های تیره دور چشم دارند.

با این وجود زمانی هم که این مسئله در چهره شما پیدا شد، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. چرا که علم، راهکارهای محو کردن این دایره ها و تیرگی ها را امروز به سادگی ممکن کرده است.

بوتاکس به طور موقت چین و چروک ها را در بخش های زیر هم کاهش می دهد:

 1. بین ابروها
 2. در پیشانی
 3. در گوشه های چشم ها
 4. اطراف دهان

سازمان غذا و داروی آمریکا هنوز استفاده از بوتاکس را برای زیر چشم تایید نکرده است و عدم تایید این سازمان به معنای این است که تزریق بوتاکس در زیر چشم با اثرات جانبی خاصی همراه است.

تزریق بوتاکس زیر چشم

 تزریق بوتاکس در زیر چشم چقدر موثر است؟

در مورد تاثیر بوتاکس برای رفع حلقه ها یا گودی های سیاه زیر چشم تحقیقات کمتری انجام شده است و متخصص ها مطمئن نیستند که تزریق بوتاکس چقدر می تواند موثر و مفید باشد.

در تحقیقاتی که بین 19 خانم انجام شده است، کسانی که به طور همزمان در زیر پلک پایینی چشمشان و همچنین در ” خطوط پنجه کلاغی ” گوشه های چشمانشان بوتاکس تزریق کرده اند نسبت به کسانی که فقط در پلک پایینی چشمشان بوتاکس دریافت کرده اند، نتیجه بهتری از بوتاکس گرفته اند؛

این بررسی ها نشان می دهد که تزریق بوتاکس می تواند تاثیر خوبی در رفع گود افتادگی ها و دایره های سیاه رنگ زیر چشم ها داشته باشد.

نمایش احساسات مختلف در شما، ماهیچه های مختلفی از صورت را به حرکت در می‌آورد. بوتاکس اما جلوی حرکت این ماهیچه ها را می‌ گیرد و حالتی صاف و یک دست برای پوست شما ایجاد می‌کند. معمولا کاندیداهای ایده آل تزریق بوتاکس، افرادی هستند که از چین و چروک های متحرک در صورت رنج می‌ برد.

تزریق بوتاکس نمی‌تواند راهکاری برای از بین بردن خط و خطوط ایستا روی صورت باشد. برای انجام این تزریق باید بالای 18 سال سن داشته باشید، از ماهیچه های سالمی در روی صورت خود برخوردار باشید، در وضعیت سلامتی عمومی خوبی قرار داشته باشید و ترجیحا از دخانیات نیز مصرف نکنید.

اگر به صورت همزمان با زیر چشم ها از بوتاکس در خطوط پنجه کلاغی نیز استفاده کنید، نتیجه به مراتب بهتری دریافت خواهید کرد.

محققان در مورد تاثیر تزریق دوزهای مختلف بوتاکس هم تحقیقاتی را انجام داده اند؛ بیمارانی که 8 واحد بوتاکس دریافت کرده بودند نتایج بهتری از این روند گرفتند ولی شاهد بیشترین عوارض و اثرات جانبی بعد از تزریق بوتاکس بوده اند.

اثرات جانبی تزریق بوتاکس در زیر چشم

چشم ها، بخش بسیار حساسی در صورت ما هستند؛ اثرات جانبی که تزریق بوتاکس در این ناحیه حساس می تواند به دنبال داشته باشد شامل:

 1. مشکلاتی در باز و بسته کردن چشم ها
 2. افتادگی پلک چشم
 3. بی حسی و کرختی در ناحیه چشم ها
 4. تورم در پلک پایینی چشم

اثرات جانبی مشترک تزریق بوتاکس در بین بخش های مختلف صورت و از جمله در اطراف چشم ها شامل:

 1. خونریزی
 2. کبودی
 3. درد
 4. قرمز شدن چشم ها
 5. سرگیجه
 6. غش و ضعف

سایر عوارض جدی تزریق بوتاکس عبارت است از:

 1. دو بینی
 2. ضعف ماهیچه ها
 3. یبوست
 4. عدم کنترل مثانه و بی اختیاری ادراری و غیره

جزئیات فرآیند تزریق بوتاکس در زیر چشم ها

تزریق بوتاکس در نگاه اول، کار بسیار ساده‌ای به نظر می‌رسد اما در عمل این کار، ترکیبی از علم و هنر است که باید با دقت، ظرافت و در مقیاس کاملا درست صورت بگیرد تا هیچ مشکلی برای فرد به وجود نیاید. در صورت هر فرد به طور عادی 43 ماهیچه وجود دارد و بسیار مهم است که قبل از تزریق، نقاط هدف و موقعیت‌هایی که بوتاکس باید روی آن‌ها اثر کند، کاملا مشخص باشند.

متخصص بین 1 الی 3 سی سی بوتاکس که با نمک ترکیب شده است را در ماهیچه ی زیر چشمان شما تزریق می کند. در طول فرایند تزریق بوتاکس در زیر چشم، احتمالا احساس ناراحتی و کمی درد خواهید داشت.

این کار در شرایط عادی، حدود 15 دقیقه طول خواهد کشید. پیش از انجام تزریق، متخصص زیبایی منطقه انجام تزریق را با پاک‌کننده غیرالکلی، ضدعفونی می‌کند و سپس تزریق انجام خواهد شد.

بلافاصله بعد از تزریق شما قادر به انجام فعالیت های عادی و نرمال خودتان هستید. بعد از 7 تا 14 روز می توانید شاهد نتایج تزریق بوتاکس در زیر چشمانتان باشید. با گذشت چند روز تغییراتی را در زیر چشمانتان خواهید دید.

بهتر است تزریق بوتاکس در زیر چشم را هر 4 الی 6 ماه تکرار کنید تا همیشه چهره ی جوانی داشته باشید.

نتایج بعد از تزریق بوتاکس در زیر چشم ها

بعد از تزریق بوتاکس در زیر چشم ها تورم، پف و سیاهی زیر چشم ها بهبود پیدا می کند؛ مخصوصا در افرادی که سیاهی و فرورفتگی زیر چشمانشان در مراحل اولیه خود قرار دارد.

نتایج تزریق بوتاکس بین 4 تا 6 ماه دوام می‌ آورند و سپس حرکات ماهیچه به حالت اول بر می گردند. بسیاری از افراد در پایان دوران تاثیر بوتاکس، تزریق دوباره ای انجام می دهند تا صورت خود را دوباره در همین وضعیت قرار بدهند.

سه تا هفت روز بعد از تزریق، شما نباید به سراغ مصرف الکل بروید و همچنین فعالیت های سنگین ورزشی نیز درست بلافاصله پس از تزریق بوتاکس توصیه نمی‌شود.

در این بازه زمانی شما باید از مصرف آسپرین نیز فاصله بگیرید. پزشک برای رفع تورم و کبودی صورت، داروهایی را برای شما تجویز خواهد کرد که بهتر است از آن ها استفاده نمایید.

در این دوره یک موضوع دیگر نیز بسیار اهمیت دارد و آن موضوع، این است که چند روز پس از تزریق به هیچ وجه نباید ناحیه زیر چشم را ماساژ بدهید و بهتر است حتی به این منطقه، دست هم نزنید.

اگر فشار زیادی به صورت شما وارد شود، ماده تزریق شده به صورت ممکن است به یک نقطه دیگر از صورت برود و همین موضوع می تواند خط و خطوط تازه ای برای چهره شما به وجود بیاورد.

محدودیت های تزریق بوتاکس در زیر چشم ها

افراد زیر برای تزریق بوتاکس در چشم های خود محدودیت و ممنوعیت دارند:

 1. بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا بیماری لو گهریگ
 2. میاستنی گراویس (ضعف شدید عضلانی)
 3. سندروم لامبرت- ایتون
 4. علاوه بر اینها، کسانی که در زیر چشمانشان چربی اضافه ای داشته باشند، برای تزریق بوتاکس مناسب نیستند زیرا با تزریق بوتاکس، سلول های چربی متورم می شوند و در سطح پوست نمایان می شوند.

نکاتی برای کاهش گود افتادگی و سیاهی زیر چشم ها

 1. سعی کنید 7 الی 8 ساعت در شب بخوابید
 2. حساسیتهای فصلی که باعث پف کردن زیر چشم هایتان می شوند را درمان کنید
 3. از کشیدن سیگار خودداری کنید
 4. از مصرف سدیم در رژیم غذاییتان خودداری کنید زیرا سدیم باعث می شود که بدن آب خود را از دست ندهد و در نتیجه صورت و چشمها پف می کنند
 5. در هنگام خواب به نحوه قرار گیری سرتان در روی بالش و زاویه سر نسبت به سایر بخش های بدن توجه کنید تا مایعات در زیر چشمانتان جمع نشوند
 6. در معرض نور زیاد خورشید قرار نگیرید و همیشه در هوای آفتابی از ضد آفتاب استفاده کنید.

مراحل ایجاد فرورفتگی و دایره های سیاه در زیر چشم ها :

مرحله اول : شکل گیری اولیه دایره های سیاه در زیر چشمها

در مرحله اولیه، دایره های سیاه رنگ زیر چشم را می توان به آسانی درمان کرد زیرا پوست زیر چشم ها بسیار صاف است.

مرحله دوم : دایره های سیاه در زیر چشم ها

در مرحله دوم، دایره های سیاه زیر چشم به تدریج عمیق تر می شوند. بهترین راه برای درمان این دایره های سیاه، تزریق بوتاکس یا تزریق ژل هیالورونیک اسید است.

مرحله سوم : وجود دایره های بسیار سیاه در زیر چشم ها

در این مرحله وضعیت دایره های سیاه زیر چشم بدتر می شود و تزریق بوتاکس می تواند این دایره ها را کاهش بدهد ولی دایره ها به طور کامل از بین نمی روند. با کمک لیزر هم می توان کیفیت پوست زیر چشم را بهبود بخشید.

مرحله چهارم : دایره های بسیار عمیق و به رنگ سیاه و آبی در زیر چشم ها

در مرحله چهارم، وضعیت دایره ها خیلی جدی تر می شود و این دایره های سیاه در سطح پوست زیر چشم بسیار عمیق تر می شوند و بهبود این وضعیت بسیار سخت است و شاید متخصص تصمیم به جراحی بگیرد.

هزینه تزریق بوتاکس در زیر چشم

پزشک برای تهیه هر واحد بوتاکس، باید رقم مشخصی را پرداخت کند. به همین خاطر اگر با یک تزریق بیش از حد ارزان روبرو شدید، باید به خوبی اوضاع را بررسی کنید. چرا که ممکن است این تزریق در شرایط غیر استاندارد و با مواد غیر استاندارد صورت بگیرد.

موقعیت جغرافیایی که در آن قرار دارید، وضعیت دایره های سیاه دور چشم و حجم تزریق بوتاکس، عواملی هستند که روی هزینه های این کار تاثیر می گذارند. این هزینه ها را باید با تغییر بزرگی بسنجید که پس از تزریق، در چهره شما به وجود خواهد آمد.

به عنوان مثال هزینه تزریق بوتاکس در تهران با هزینه تزریق بوتاکس در شهرستان ها یا مراکز استانی متفاوت است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس در زیر چشم مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *