تزریق بوتاکس

آشنایی کامل با تزریق بوتاکس چشم

آشنایی کامل با تزریق بوتاکس چشم

تزریق بوتاکس چشم

نام تزریق بوتاکس برای اغلب افراد جامعه ی ما نامی آشنا می باشد، اما تعداد بسیار کمی از افراد با کاربردهای آن مانند تزریق بوتاکس چشم آشنا می باشند.

اغلب افراد بوتاکس را روشی غیر جراحی برای زیبایی و رفع چین و چروک های صورت می دانند و از مزایا و کاربردهای گسترده ی آن در درمان بسیاری از بیماری ها ناآگاه می باشند.

تزریق بوتاکس چشم

تزریق بوتاکس در ایران یک دهه است که رواج زیادی پیدا کرده است و اغلب افراد برای موارد زیبایی برای بوتاکس به پزشک مراجعه می کنند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

تزریق بوتاکس به چشم برای مواردی چون درمان انحراف چشم و ” رفع اسپاسم ” پلک کاربرد دارد. در ادامه ی مطلب با نحوه ی درمان این بیماری ها با تزریق بوتاکس چشم آشنا خواهید شد.

تزریق بوتاکس چشم

تزریق کردن بوتاکس برای افراد می تواند مزیت های بسیار خوبی را به دنبال داشته باشد و همچنین جز بهترین گزینه ها برای از بین بردن مشکل فرد باشد.

استفاده از این روش همان طور که ذکر شده طرفداران بسیار زیادی در ایران و همچنین در سراسر جهان دارد و افراد می توانند از این فرصت برای از بین بردن مشکل خود استفاده کرده و از مزیت های آن برخوردار گردند.

نکته ای که وجود دارد این است که آیا استفاده از این تزریق برای افراد موفقیت آمیز خواهد بود و یا خیر. درباره ی این موضوع باید بگوییم که بسته به مواردی انجام این تزریق می تواند نتایج مختلفی داشته باشد.

گرفتن نتایج این تزریق تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی افراد داشته و نباید از تاثیر هایی که برای از بین بردن مشکل افراد با استفاده از روش فوق دارد غافل شویم.

یکی از مواردی که در موفقیت و یا عدم موفقیت فرد در استفاده کردن از تزریق بوتاکس در جهت بر طرف کردن مشکل خود تاثیر بسیار زیادی دارد شرایط کلی فرد می باشد.

این شرایط می تواند سلامت کامل جسمانی و همچنین نداشتن مشکل روحی می باشد. افراد ممکن است دچار بیماری های خاصی شوند اما از گزارش دادن آن به پزشک متخصص اجتناب کنند.

زمانی که فرد برای انجام روش فوق اقدام می کند پزشک متخصص آزمایشاتی را از او برای اطمینان از داشتن شرایط مطلوب فرد برای انجام تزریق خواستار می شود.

فرد زمانی که درباره ی بیماری خود به پزشک توضیحاتی ندهد و یا مشکل جسمانی دیگری که ممکن است سبب ایجاد اختلالاتی برای وی شود صرفا درد سر های ریز و درشتی برای خود در آینده به وجود می آورد.

همچنین از دیگر مواردی که فرد برای گرفتن نتایج مثبت و موفقیت آمیز از انجام این تزریق باید رعایت کند این است که یک پزشک متخصص بسیار ماهر و دارای تجربه را برای انجام این تزریق انتخاب کنند.

فرد به دلیل این که تزریق بوتاکس را در ناحیه ی چشم ها انجام می دهد و حساسیت هایی که این ناحیه دارد سبب می شود تا فرد نسبت به انتخاب پزشک متخصص برخی فیلتر ها را رعایت کند.

از جمله ویژگی هایی که افراد می توانند با استفاده از آن ها نسبت به انتخاب پزشک خود اقدام کنند می توانیم به مهارت و تجربه ی وی اشاره کنیم.

افراد باید از سابقه ی انجام تزریق بوتاکس پزشک متخصص تحقیقاتی را به علم آورند و از داشتن گذشته ی خوب پزشک اطمینان حاصل نمایند. همچنین می توانند از افرادی که قبلا با پزشک مد نظر این تزریق را انجام داده اند سوالاتی را داشته باشند.

درمان انحراف چشم با تزریق بوتاکس

استرابیسم یا انحراف چشم که در بین عامه ی مردم با نام لوچی چشم نیز خوانده می شود، از مشکلاتی می باشد که 4 درصد از مراجعین به چشم پزشکی برای درمان این بیماری به چشم پزشک مراجعه می کنند.

استرابیسم انواع مختلفی دارد که می توان به نوع ایزوتروپی یا انحراف چشم به داخل، اگزوتروپی یا انحراف چشم به خارج ، هتروتروپی یا انحراف چشم آشکار  و هتروفوریا یا انحراف چشم مخفی که با بستن یک چشم قابل تشخیص است، اشاره کرد.

در  بیماری انحراف چشم عضلات اطراف چشم دچار مشکل می باشند به طوری که حرکت آن ها با همدیگر در تعادل و هماهنگی نبوده و همین موضوع سبب انحراف چشم می شود.

این بیماری علاوه بر اینکه در زیبایی فرد نقش تاثیر گذاری دارد، دارای عوارضی نیز می باشد که از عوارض این بیماری می توان به دوبینی که گاهی در فرد مشاهده می شود، خستگی چشم، ناهماهنگی حرکات چشم و عدم درک صحیح در هنگام مشاهده اشاره کرد.

به همین سبب درمان این بیماری از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از روش های مطمئن و کم خطر درمانی می توان به تزریق بوتاکس چشم اشاره کرد.

وقتی بوتاکس بر چشم تزریق می شود، این ماده ی پروتئینی بر ماهیچه های اطراف چشم تاثیر می گذارد و از دریافت پیام های عصبی توسط اعصاب این ماهیچه ها از مغز جلوگیری می کند.

در نتیجه بوتاکس با فلج موقت و یا شل تر کردن عضلات قوی چشم و بازگرداندن قدرت به عضلات ضعیف تر سبب بهبود وضعیت حرکات عضلات چشم شده و در نتیجه انحراف چشم بهبود می یابد.

لازم به ذکر است که این روش موقتی بوده و بعد از گذشت 3 تا 6 ماه وضعیت بیمار به حالت اولیه بازگشته و باید مجددا درمان را تکرار نماید.

انحراف چشم و مشکلاتی که برای افراد به وجود می آورد سبب می شود که فرد به صورت کامل و مرتب این تزریقات را به شرط این که بعد از انجام تزریق نتایج دلخواه و راضی کننده ای بگیرد انجام دهد.

باید بگوییم که اکثر افرادی که شرایط مناسبی را برای انجام تزریق بوتاکس به وجود آورده اند توانسته اند مشکل خود را به خوبی از بین برده و رضایت خود را از انجام تزریق فوق اعلام کنند.

درمان بلفارواسپاسم پلک های چشم با تزریق بوتاکس

بلفارواسپاسم نوعی بیماری شایع چشم می باشد که در آن فرد دچار پرش غیر ارادی و یا بسته شدن غیر ارادی چشم ها می شود. بسته شدن و پرش خود به خودی چشم ناشی از انقباضات شدید ماهیچه های پلک می باشد.

این بیماری در زنان بیشتر از مردان دیده شده و از آنجا که این بیماری جزو بیماری های پیش رونده ی عصبی تقسیم بندی می شود، در افراد میانسال بیشتر شاهد آن خواهیم بود.

این بیماری نوعی دیستونی می باشد که به دیستونی پلک معروف بوده و در آن به صورت مکرر انقباض غیر ارادی در آن رخ می دهد.

استرس های عصبی، محیط های نامناسب مانند محیط با نور شدید و بالا، بادهای سرد و خشک می تواند سبب تشدید این حملات شود و  در نتیجه در موارد حاد ممکن است که فرد به مدت چندین روز نابینا شود.

یکی از راه حل های درمانی برای بهبودی بلفارواسپاسم پلک تزریق بوتاکس چشم می باشد.

بوتاکس یا توکسین تغییر یافته ی باکتری کلستریدیوم بوتولینوم که در برندهای مختلف عرضه می شوند، سبب فلج شدن موقت این ماهیچه ها می شود.

فلج شدن ماهیچه های پلک بدین معنی است که این ماهیچه ها به طور موقتی توانایی دریافت، سیگنال های عصبی استیل کولین از مغز را از دست داده و در نتیجه دستور انقباض ماهیچه دریافت نشده و ماهیچه در حالت استراحت باقی می ماند. به همین سبب از بسته شدن پلک جلوگیری می شود.

لازم به ذکر است که فلج شدن ماهیچه های پلک یا کاهش انقباضات خود به خودی آن ها موقت بوده و بعد از گذشت 3 تا 6 ماه به حالت اولیه باز می گردد، پس برای بهبودی مجدد باید هر 3 تا 6 ماه تزریق بوتاکس صورت بگیرد.

عوارض تزریق بوتاکس چشم

دوز تزریق بوتاکس چشم به قدری می باشد که برای بدن عوارض جدی در پی نداشته و مقداری که به گردش خون راه پیدا می کند، بسیار ناچیز می باشد.

از آنجا که تزریق بوتاکس از طریق سوزن های بسیار ریز صورت می گیرد، و شیئی خارجی در اثر تزریق به بدن وارد می شود، سیستم ایمنی بدن واکنش داده و در اثر تولید هیستامین قرمزی، سوزش و خارش خفیفی در محل تزریق ایجاد می شود. ناگفته نماند که این عوارض بعد از چند ساعت بهبود می یابد.

افرادی که سیستم ایمنی حساس تری دارند، ممکن است با عوارض وخیم تری روبرو شوند که از این عوارض می توان به حالت تهوع، سردرد، آبریزش بینی و علائم سرماخوردگی اشاره کرد. این علائم پس از چند روز کاملا برطرف می گردند.

در موارد بسیار نادر که حدود 3 درصد از افراد را شامل می شود، افتادگی پلک پس از حدود یک هفته از تزریق مشاهده می شود. که این عارضه پس از چند هفته بهبود می یابد.

افراد می توانند همه ی این مواردی را که ذکر شد را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و اثر آن را بسیار ناچیز کنند. زمانی که فرد پزشک مناسبی را برای انجام این روش انتخاب می کند و به توصیه های وی توجه بسیار زیادی می کند می تواند این عوارض را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. این توصیه ها مربوط به انجام مراقبت های قبل و بعد از عمل می باشد.

افراد باید نسبت به انجام این توصیه ها اقدام کرده و آن ها را در وقت مناسب خود و به صورت دقیق انجام دهند. افراد علاوه بر این که با توجه به این نکات می توانند مدت زمان دوره ی نقاهت خود را کاهش داده و از عوارض این تزریق کم تر کنند می توانند نتایج بسیار خوب و همچنین کامل تری را بگیرند. باید گوییم که اکثر افراد به دلیل این که می خواهند برای همیشه مشکل خود را از بین ببرند توصیه های پزشک را بسیار جدی می گیرند.

افرادی که نباید تزریق بوتاکس چشم انجام دهند

مادران باردار، مادران شیرده، افراد مبتلا به بیماری های عصبی عضلانی، افرادی که از آنتی بیوتیک های خاص استفاده می کنند، نباید تحت این روش درمانی قرار بگیرند.

نکاتی در رابطه با تزریق بوتاکس لازم به رعایت است که در این مطلب ذکر می گردد:

  1. به هیچ عنوان برای تزریق بوتاکس به مراکز غیر معتبر و یا آرایشگاه ها مراجعه نکنید.
  2. برای تزریق بوتاکس خصوصا ناحیه ی چشم که بسیار بسیار حساس می باشد به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نمایید.
  3. دقت کنید که پزشک معالج از مواد با استاندارد و معتبر برای تزریق استفاده می کند. البته ناگفته نماند که پزشکان متخصص متعهد بوده و از مواد بی کیفیت برای تزریق استفاده نمی نمایند.
  4. در صورتی که بیماری شما حاد باشد، روش های جراحی موثرتر خواهد بود. پس با توجه به نظر پزشک متخصص اقدام به درمان نمایید.

زمانی که افراد به این نکات ذکر شده توجه می کنند و نسبت به انجام تزریق بوتاکس دو به شک می شوند می توانند با مراجعه به پزشک و توضیح مشکل خود اطلاعات دقیق تری را دریافت کنند.

همچنین افرادی که می خواهند تزریق را انجام دهند اما مشکلات ذکر شده را دارند باید بدانند در صورتی که مشکلی برای آن ها به وجود بیاید مسئولیت همه ی مشکلات خود فرد خواهد بود و باید نسبت از بین بردن آن به صورت شخصی اقدام کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *