بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی با لیزر بدون درد و خون ریزی

عمل بلفاروپلاستی با لیزر بدون درد و خون ریزی

بلفاروپلاستی با لیزر

امروزه استفاده از لیزر در عمل‌های جراحی به خصوص عمل‌های جراحی زیبایی گسترش پیدا کرده است. یکی از جدیدترین عمل‌هایی که لیزر به آن افزوده شده، عمل بلفاروپلاستی با لیزر است که هنوز در مورد اثربخشی این روش اختلاف نظرهای مختلفی وجود دارد.

عمل بلفاروپلاستی با لیزر بدون درد و خون ریزی

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

گروهی از برترین متخصصین و جراحان زیبایی عمل بلفاروپلاستی با لیزر در تحقیقی که بر روی حدود 4 هزار بیمار و مراجعه کننده برای درمان افتادگی پلک بالا و پایین انجام دادند دریافتند که این روش به نسبت روش‌های سنتی عمل بلفاروپلاستی (درمان افتادگی پلک با جراحی) اثربخشی بیشتری دارد.

بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک می‎تواند یک تاثیر شگفت انگیز روی کل صورت داشته باشد. با حذف پلک‌های آویزان شده یا کیسه‌های زیر چشم، افراد می‌توانند جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسند.

و می‌توانند به معنای واقعی درخشش چشمانشان را ببینند. درهر حال یکی از بزرگترین سوالاتی که در مورد افرادی که تحت جراحی بلفاروپلاستی قرار می‌گیرند این است که آیا باید این جراحی را با لیزر انجام دهند یا روش سنتی و چاقو.

روش سنتی بلفاروپلاستی شامل استفاده از چاقوی جراحی است که برش‎هایی روی بافت‎های اضافی ایجاد می‎کند. در هر حال، بلفاروپلاستی  لیزری یک فرایند انقلابی است که به سرعت محبوبیتش از روش قدیمی بیشتر شد زیرا فواید خارق العاده‌ای نسبت به روش‌های سنتی دارد.

روش بلفاروپلاستی با لیزر دقیقاً چطور کار می‌کند؟ لیزر استفاده شده در این فرایند به عنوان یک ابزار برش درست مانند چاقوی جراحی عمل می‌کند.

اما با این تفاوت که بلافاصله سر عروق خونی برش خورده را می‌سوزاند و به این وسیله مانع از خونریزی می‌شود. این یعنی خون کمی در این جراحی از دست می‌رود زیرا عروق به سرعت و قبل از این که خون از آنها خارج شود بسته می‌شوند.

در مورد این سوال که در نهایت کدام روش را باید برای جراحی انتخاب کنید نظرات متفاوتی وجود دارد. قبل از هر چیز لازم است بدانید که متخصصان متبحر قادرند توسط هر دو روش به نتایج خارق‌العاده‌ای دست پیدا کنند.

بعلاوه جراحی پلک توسط لیزر و جراحی پلک سنتی از نظر ماهیت بسیار شبیه به هم هستند. بسیاری از متخصصین عقیده دارند از آنجایی که از دست رفتن خون در روش بلفاروپلاستی با لیزر کمتر است از این رو روش ایمن تری ست و زمان بهبودی آن کوتاهتر خواهد بود اگر توسط جراح درست انجام شود.

گاهی هر دو روش می‌تواند با همدیگر استفاده شود یک دیدگاه ترکیبی از هر دو روش سنتی و لیزر برای درمان پلک پایینی میتواند بسیار موثر باشد.

این روش به این صورت است که با استفاده از یک چاقوی جراحی یک برش ایجاد می‌کنند و چربی را حذف می‌کند و بعد از لیزر برای صاف کردن چین و چروک‌های ریز و محکم کردن پوست زیر چشم استفاده می‌کنند.

اثربخشی بهتر عمل افتادگی پلک با لیزر نسبت به روش‌های سنتی

نتایج بررسی‌های انجام شده تحقیقات ذکر شده حاکی از این است که دی اکسید کربن یا همان CO2 شایع‌ترین گازی است که در عمل جراحی پلک با لیزر استفاده می‌شود.

طبق تحقیقات 96 درصد از جراحان در هنگام عمل بلفاروپلاستی با لیزر از دی اکسید کربن استفاده می‌کنند که پس از عمل مشاهده شد که زمان عمل جراحی و زمان دوران نقاهت پس از عمل به جهت بهبودی نیز کاهش یافته است.

عمل بلفاروپلاستی با لیزر بدون درد و خون ریزی

در روش‌های درمانی سنتی بیمار پس از عمل درد بیشتری را تحمل می‌کرد زیرا پوست پلک وی جراحی شده بود و برای ترمیم بافت‌ها و زخم‌های روی پلک نیاز به زمان بیشتری بود اما در عمل بلفاروپلاستی با لیزر درد پس از عمل به طرز عجیبی کاهش یافته است.

نکته قابل توجه این است که پس از عمل نیز هیچ گونه گزارشی مبنی بر عوارض عمل جراحی پلک با لیزر تاکنون به صورت رسمی گزارش نشده است.

همان طور که گفته شد این روش نسبت به روش معمولی عمل بلفاروپلاستی مزایای بالقوه‌ای دارد که همراه با توانایی‌های متخصص می‌تواند چند برابر شود.

عمل بلفاروپلاستی با لیزر و درمان افتادگی پلک

بلفاروپلاستی با لیزر یکی از روش‌های نوین جراحی زیبایی محسوب می‌شود که باعث خواهد شد افتادگی‌های ابرو ناشی از کشیدگی، انباشته شدن چربی و غیره برطرف شود.

برای برش و از بین بردن این افتادگی‌ها در علم پرتو درمانی همان طور که اشاره شد از لیزر دی اکسید کربن استفاده می‌شود و متخصصین جراحی زیبایی بدون دخالت دست و تیغ جراحی نسبت به حل مشکل افتادگی پلک اقدام خواهند کرد.

استفاده نکردن از تیغ جراحی در حین عمل بلفاروپلاستی با لیزر به معنی نداشتن هیچ گونه خون ریزی، تورم کمتر و درد کمتر نسبت به روش‌های سنتی است که در نتیجه نبود این علائم و نشانه‌ها دوره بهبودی نیز تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

به این نکته بسیار ضروری توجه کنید که اگر شما جز افراد دسته‌های زیر هستید ولی قصد انجام عمل بلفاروپلاستی با لیزر را دارید بهتر است خیلی زود از این کار منصرف شوید زیرا درمان با لیزر برای شما خطرناک خواهد بود و ممکن است در آینده باعث بروز مشکلات مختلفی گردد.

1- عمل جراحی پلک با لیزر در زمان بارداری یا شیردهی نوزاد

2- عمل بلفاروپلاستی در زمان رقیق بودن بیش از حد جریان خون. افزایش رقت خون باعث خونریزی و مشکلات دیگر می‌شود. برای همین مصرف داروهایی نظیر آسپرین و ایبوپروفن که باعث رقیق شدن خون می‌شوند نیز یک تا دو هفته قبل از جراحی باید متوقف شود.

3- افراد مبتلا به دیابت حتی به صورت خفیف نیز باید از این عمل پرهیز نمایند

4- افرادی که به بیماری‌های انکولوژیک مبتلا هستند نباید تحت درمان با لیزر قرار گیرند. انکولوژی یا سرطان یک مانع بزرگ بر سر این جراحی و در واقع تمام جراحی‌های غیرضروری است.

در طول سرطان تغییراتی در رشد سلول‌ها رخ می‌دهد و هرگونه دستکاری در طول جراحی شرایط را برای فرد وخیم‌تر می‌کند و بعلاوه روند بهبود به شدت کُند و همراه با مشکلات زیاد خواهد بود.

کاربردهای مختلف عمل بلفاروپلاستی با لیزر

با توجه به تشخیص متخصص چشم و پلک شما دچار نوعی اختلال و مشکل است که در نتیجه شما نیاز به عمل بلفاروپلاستی با لیزر پیدا کرده‌اید اما بسته به نوع بیماری و مشکل شما عمل نیز متفاوت خواهد بود که در حالت کلی بلفاروپلاستی به سه دسته تقسیم بندی می‌شود.

1- درمان افتادگی پلک: پلک‌های بالایی به دلیل سلول‌های چربی موجود در پلک و یا انباشته شدن چربی در آن کمی ورم کرده و پوست به سمت بالا و مژه‌ها کشیده خواهد شد که در نهایت منجر خواهد شد تا پلک‌های فوقانی کمی برجسته‌تر نشان داده شود. افتادگی پلک ظاهر خسته و ناراحتی به فرد می‌دهد و حتی می‌تواند منجر به مشکلات بینایی در افراد شود.

2- درمان تورم پلک پایین: جراحی و درمان پلک پایین می‌تواند روش‌های مختلفی داشته باشد، حتی می‌توان از تیغ جراحی نیز استفاده کرد اما بریدن پوست زیر مژه‌ها کمی دشوار و دردناک خواهد بود و باعث می‌شود تا دوران بهبودی نیز بیشتر طول بکشد. پف زیر چشم در اثر افزایش سن ایجاد میشود و بلفاروپلاستی با لیزر یک روش ایمن و ایده‌آل برای درمان آن به حساب می‌آید.

3- حل مشکل چشم بادامی‌ها: در شرق آسیا شاهد این هستیم که اکثر مردم دارای چشم‌های ریز و کشیده‌ای هستند که به چشم بادامی معروف است. برای درمان این نوع شکل از چشم که بیشتر در آسیای شرقی دیده می‌شود نیز می‌توان از عمل افتادگی پلک با لیزر استفاده نمود.

4- رفع چین و چروک های زیر چشم: با افزایش سن زیر چشم افراد چین و چروک‌هایی ایجاد می‌شود که با کمک بلفاروپلاستی با لیزر می‌توان پوست زیر چشم را کشید و چین و چروک‌های آن را از بین برد.

عمل بلفاروپلاستی با لیزر را می‌توان تنها در چند دقیقه انجام داد و یا حتی می‌توانید به دلخواه یک شب را در مرکز درمانی تحت مراقب باشید اما قطعاً باید خیالتان از بابت عمل جراحی پلک با لیزر راحت باشد زیرا اگر در انتخاب پزشک متخصص خود دقت لازم را به عمل آورده باشید قطعاً عمل موفقی خواهید داشت.

نتایج استفاده از عمل جراحی پلک با لیزر

همان طور که پیش‌تر اشاره شد عمل بلفاروپلاستی با لیزر به دلایل خاصی انجام خواهد شد اما اینکه پس از انجام این عمل چه چیزهایی عاید مراجعه کننده خواهد شد

اکنون باید به این موضوع اشاره کنیم که تمامی کسانی که تحت درمان با عمل بلفاروپلاستی با لیزر قرار خواهند گرفت پس از بهبودی کامل نتایج زیر را مشاهده خواهند کرد.

  1. از بین رفتن چین و چروک‌های ناشی از پیری پوست پلک
  2. اصلاح اختلالات مادرزادی و ژنتیکی پلک و چشم (به عنوان مثال حالت چشم‌های بادامی)
  3. از بین بردن تورم و یا افتادگی پلک پایینی توسط لیزر
  4. کاهش خستگی ناشی از افتادگی پلک بالایی که منجر به وارد شدن فشار به چشم می‌شد
  5. از بین رفتن چربی‌های انباشته شده زیر پوست و هم چنین چین و چروک‌های اطراف چشم

فواید عمل بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

مزیت بسته شدن رگ‌های خونی در این روش در جایگاه اول قرار دارد. اول از همه از دست دادن خون کمتر به جراح کمک می‌کند که عمل را بهتر انجام دهند و بنابراین به نتایج بهتری دست پیدا کند.

اینگونه آنها می‌توانند تصمیمات بهتری در مورد اندازه و موقعیت برش‌ها بگیرند و دسترسی بهتری به گستره‌ی بافت‌هایی که باید حذف شوند دارند و می‌توانند مطمئن شوند که دارند عمل را تا حد امکان عالی انجام می‌دهند.

ثانیاً از آنجایی که خون کمتری از بافت‌های موجود در ناحیه‌ی تحت عمل از دست می‌رود، کبودی و ورم بسیار کمتری بعد از عمل وجود خواهد داشت.

عموماً هر چقدر در طول یک عمل خونریزی بیشتر باشد، کبودی و لخته‌های خون زیر پوستی بیشتری ایجاد می‌شود. با کنترل میزان خون از دست رفته، نتیجه‌ی بعد از جراحی برای فرد دلچسب‌تر خواهد بود.

کبودی نه تنها ظاهر فرد را ناخوشایند می‌کند بلکه بسیار دردناک است. وقتی صحبت در مورد جراحی چشم باشد، فرد نمی‌خواهد که مانند بوکسورها دور چشمش کبود و سیاه باشد! و از آنجایی که تورم نیز کمتر می‌شود، می‌توانید تقریباً بلافاصله بعد از عمل نتیجه را ببینید. تورم باعث می‌شود نتیجه‌ی جراحی مشخص نباشد و همچنین دید فرد را کم کرده و دچار مشکل می‌کند.

عمل بلفاروپلاستی با لیزر نسبت به نسخه و روش معمولی بلفاروپلاستی دارای مزایای بیشتری می‌باشد که می‌تواند هر مراجعه کننده‌ای را وسوسه نماید.

بلفاروپلاستی با لیزر کاملاً و صد در صد می‌تواند به صورت سرپایی انجام شود، نیاز به بیهوشی کامل نبوده و عمل تنها با بی حسی موضعی قابل انجام است.

با توجه به نوع عضله و عمق بافت‌ها می‌توان لیزر مورد نظر را انتخاب نمود در نتیجه کمترین آسیب به بافت بدن وارد خواهد شد و عضوها و بافت‌هایی که تحت تأثیر لیزر قرار گرفته‌اند خیلی زود بهبود خواهند یافت.

دوره‌ی بهبود در بلفاروپلاستی با لیزر بسیار سریعتر از روش سنتی است.  با رعایت دستورالعمل‌های پزشک فرد می‌تواند یک هفته بعد از جراحی به فعالیت‌های سابق زندگی‌اش بازگردد.

این در حالی است که در روش سنتی دوره‌ی بهبود و اینکه فرد بتواند به سراغ کارهای روزانه‌اش برگردد دو تا چهار هفته طول می‌کشد. بنابراین برای کسانی که یک زندگی پرمشغله دارند، بلفاروپلاستی با لیزر گزینه‌ی ایده‌آلی است.

هزینه عمل بلفاروپلاستی با لیزر چقدر است؟

در مقایسه با تعرفه‌های بسیار بالای عمل‌های جراحی زیبایی؛ عمل بلفاروپلاستی بسیار هزینه‌ی اندکی دارد و به طور متوسط برای عموم مردم حتی با مراجعه به متخصص نیز قابل پرداخت است و هیچ مشکلی از این بابت پیش نخواهد آمد.

البته با توجه به محل انجام عمل و نوع بیماری که رخ داده است و بیمار می‌خواهد نسبت به درمان آن اقدام کند هزینه عمل بلفاروپلاستی می‌تواند درخور تغییراتی شود. هزینه جراحی پلک بسته به دکتر، ناحیه‌ی جغرافیایی و روش جراحی متفاوت است.

آیا عمل بلفاروپلاستی با لیزر توسط بیمه پوشش داده می‌شود؟

یکی از سؤالاتی که اغلب بیماران پیش از عمل بلفاروپلاستی با لیزر می‌پرسند در مورد هزینه‌های عمل و پوشش خدمات بیمه از این عمل است.

برای پاسخ به این سؤال می‌توان گفت در برخی موارد عمل جراحی پلک با لیزر به دلیل اینکه عمل جنبه زیبایی نداشته و به دلیل درمان و ترمیم صورت خواهد گرفت توسط بیمه پوشش داده خواهد شد.

اما برای بررسی دقیق‌تر موضوع پوشش خدمات بیمه از عمل بلفاروپلاستی با لیزر پیشنهاد می‌شود با ارائه دهنده خدمات بیمه خود تماس حاصل فرمایید تا بتوانید در این زمینه اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری را کسب کنید.

در انتها باید افزود که عمل جراحی پلک می‌تواند تأثیر چشم گیری در زیبایی پوست صورت و چشم‌های شما داشته باشد زیرا حذف اضافات و تورم و افتادگی از روی پلک‌ها به راحتی می‌تواند موجب جوان‌تر شدن و طراوت و تازگی پوست پلک شما گردد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *