بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی با پلاسما جت

عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت

بلفاروپلاستی با پلاسما جت

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی زیبایی و ترمیمی است که برای رفع مشکلاتی از قبیل افتادگی و چین چروک پلک انجام خواهد شد که روش‌های مختلفی دارد. یکی از انواع این عمل، بلفاروپلاستی با پلاسما جت است.

یکی از نازک‌ترین و پیچیده‌ترین اندام‌های پوستی در بدن پلک است که دست بر قضا یکی از متحرک‌ترین عضلات بدن محسوب می‌شود و به دلیل ظرافت و تحرک بالا یکی از اولین عضوهایی است که آثار پیری و چین‌وچروک در آن دیده می‌شود.

عمل بلفاروپلاستی با پلاسما جت

حتی اگر پا به میان‌سالی نگذاشته باشید نیز عوامل زیادی وجود دارند تا به چنین حالتی دچار شوید به‌عنوان‌مثال تابش زیاد نور خورشید، استعمال دخانیات و مواد مخدر می‌تواند از عوامل چین‌وچروک‌های پلک باشد.

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

اگر شما نیز دچار چنین مشکلاتی شده‌اید و نمی‌خواهید از عمل جراحی دارای برش بلفاروپلاستی استفاده کنید، یکی از روش‌های پیش روی شما بهره‌گیری از بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت خواهد بود.

عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت

یکی از نشانه های افزایش و کهولت سن، چین خوردگی اطراف چشم ها می باشد. این خطوط به علت کاهش میزان الاستین و کلاژن پوست ایجاد می شود اما با پلاسما جت می توان این نواحی را به طور کامل از بین برده و یا میزان آن را کاهش داد.

علاوه بر چین و چروک اطراف چشم، برخی از افراد از کودکی دچار تیرگی زیر پلک ها می باشند که می تواند ظاهری خسته، مریض و خواب آلود برای فرد به وجود آورد. بلفاروپلاستی قادر به از بین بردن این نواحی تیره نیز می باشد.

درواقع هدف اصلی بلفاروپلاستی از بین بردن افتادگی‌ها و چین‌وچروک پلک است که با توجه به تشخیص پزشک متخصص زیبایی یا علاقه خود فرد ممکن است به روش‌های مختلفی انجام گیرد که یکی از روش‌های نوین بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت انجام خواهد شد.

بیماران و متخصصان جراحی به‌صورت مشترک به دنبال راهی هستند تا کمترین درد و خونریزی را به همراه داشته باشد درنتیجه یکی از بهترین گزینه‌های که دارای چنین مزایایی است، بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت می‌باشد.

عمل بلفاروپلاستی با پلاسما جت

درواقع این عمل کاملاً سرپایی بوده و بدون تماس باپوست، ایجاد شکاف و برش و همراه یک دوره بهبودی کوتاه انجام خواهد شد که همواره نیازی به بیهوشی ندارد و در حین این عمل از بی‌حسی موضعی استفاده خواهد شد.

نتایج حاصل از عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت به‌طور متوسط پس از 5 روز قابل‌مشاهده خواهد بود.

این عمل توسط دستگاه‌های تولید پلاسما انجام‌شده و معمولاً نتایج نهایی پس از 6 تا 8 ماه تثبیت خواهند شد.

معمولاً این عمل سرپایی حدود 1 ساعت طول خواهد کشید و با گذراندن زمان بهبود بسیار کوتاه 2 تا 5 روز امکان بازگشت به کار و شرایط عادی زندگی نیز وجود خواهد داشت.

چه نواحی توسط پلاسما جت قابل‌درمان است؟

یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های مرتبط با کشیدن پوست و از بین بردن چین‌وچروک استفاده از پلاسما جت است.

درواقع با استفاده از پلاسما جت عمل بازسازی پوست در کنار کشیدن آن انجام خواهد شد.

این تکنولوژی برای اولین بار با عنوان مبدل برق به پالس‌های پلاسمایی در جمهوری چک ساخته و استفاده شد که از روش تخلیه پلاسما از طریق ولتاژ ایمن و مطمئن عمل خواهد کرد و از طریق نوک دستگاه این پالس‌ها به ناحیه موردنظر منتقل خواهد شد.

ازآنجایی‌که در این مورد به‌خصوص امکان درمان و بازسازی پوست پلک‌ها نیز با این روش ممکن است لذا آن را بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت یا بلفاروپلاستی بدون جراحی نام‌گذاری کرده‌اند.

پس از جامدات، مایعات و گازها، پلاسما چهارمین نوع ماده است که با استفاده از تولید مقدار قابل‌توجهی انرژی باعث انقباض کلاژن شده و برای تولید و بازسازی پوست در مناطق موردنظر استفاده می‌گردد.

با استفاده از پلاسما، زگیل‌های کوچک، غدد و سلول‌های چربی زیرپوست نیز قابل‌درمان بوده و حتی می‌توان رأی بهبود زخم‌ها از آن استفاده کرد.

اما علاوه بر از بین بردن چین و چروک های نواحی چشم برای درمان ضایعات پوستی، چین و چروک های موجود در نواحی گردن، گوش و پیشانی، درمان لکه هایی که بر پوست ایجاد شده اند، از بین بردن و بهبود زخم و آکنه، جای زخم و همچنین درمان برخی از مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت چگونه انجام می‌شود؟

عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت برای اصلاح چین‌وچروک‌ها در 8 سطح مختلف پلاسما انجام خواهد شد، در هر یک از این سطوح شدت‌های تخلیه الکتریکی پلاسما متفاوت بوده و لذا هر سطح برای اهداف متفاوتی مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

پس‌ازاینکه پزشک متخصص جراحی زیبایی قیمت‌های موردنظر را با استفاده از بی‌حسی موضعی بی‌حس نمود، تخلیه الکتریکی توسط دستگاه پلاسما جت به منطقه موردنظر انجام خواهد شد.

بلفاروپلاستی توسط پلاسما جت با توجه به میزان نواحی مورد نظر برای درمان، حدودا 30 الی 40 دقیقه طول خواهد کشید اما لازم است که یک ساعت قبل از شروع درمان در کلینیک حضور داشته باشید تا بی حسی موضعی که پزشک اعمال می نماید اثر کرده و در طول درمان هیچگونه دردی حس نشود.

باوجود اینکه پزشک متخصص از بی‌حسی موضعی استفاده نموده است اما باز هم بیمار مراجعه‌کننده کمی گرما را در ناحیه هدف احساس خواهد کرد اما این سطح از گرما کاملاً قابل‌تحمل بوده و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

درواقع همین گرما و انرژی گرمایی تولیدشده در محل موردنظر باعث خواهد شد تا واکنش‌های مطلوب در پوست نواحی پلک انجام‌گرفته و منجر به تولید کلاژن خواهد شد که درنتیجه باعث بهبود چین‌وچروک‌ها و جوان‌سازی پوست پلک‌ها می‌گردد.

این تکنیک با یونیزاسیون گازهای جوی موجب تحریک انقباضات پوستی می شود. در این تکنیک به دلیل عدم وجود هیچگونه برش و استفاده از لیزر، مداخله ای صورت نگرفته و عوارض جانبی پس از درمان به حداقل می رسند.

قبل از آغاز درمان، پزشک برای ملاقات مراجعه کننده، بررسی نواحی مورد نظر برای درمان و اشتراک گذاری اطلاعاتی نظیر مراقبت های قبل و پس از درمان، جلسه ای ترتیب خواهد داد.

در این جلسه پزشک متخصص درباره هزینه ناشی از بلفاروپلاستی توسط پلاسما جت نیز توضیحاتی ارائه می دهد. هزینه های ناشی از درمان به تعداد نواحی مورد نظر در صورت و میزان گستردگی این نواحی بستگی دارد.

توجه داشته باشی که اگر خواستار از بین بردن پف، پوست اضافی و چربی در هر دو منطقه بالا و پایین چشمان خود می باشید، هزینه درمان افزایش خواهد یافت. زیرا در این صورت پزشک زمان و دقت در حین درمان بیشتری صرف خواهد کرد.

مزایای عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم هدف اصلی بلفاروپلاستی جوان‌سازی و شادابی پوست پلک و از بین بردن چین‌وچروک‌های آن است که دقیقاً تمامی این اهداف در بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت نیز وجود خواهد داشت.

بیمار صرفاً برای رفع چین‌وچروک و جوان‌سازی پوست به پزشک متخصص زیبایی مراجعه خواهد کرد و به هر دلیلی این روش را انتخاب نموده است و میلی به انجام عمل جراحی توسط ایجاد برش نشان نداده است.

علاوه بر جوان سازی پوست صورت، مناطق تیره گودی ها و پف های بالا و پایین چشم از بین رفته و باعث می شود فرد کمی شاداب تر و هوشیارتر به نظر برسد. بعلاوه گودی های زیر چشم و پف های ناحیه فوقانی چشم موجب ایجاد اختلال در بازتاب نور شده و بر دید فرد نیز تاثیر گذار است. بنابراین با از بین بردن این نواحی، چشم انداز شما تغییر کرده و دیدی متفاوت پیدا خواهید کرد.

برای اصلاح کلی چین‌وچروک‌ها و بازسازی پوست بین 1 تا 4 جلسه برای عموم بیماران الزامی است که البته نتایج اولیه پس از اولین جلسه نیز مشاهده خواهد شد و بیشتر بیماران نیز در جلسه‌های 2 و 3 به‌طور کامل بهبودی را حس خواهند کرد و از روند درمانی خود رضایت خواهند داشت.

درنتیجه این عمل شما شاهد جوانی و شادابی پوست پلک خود بوده و مشاهده می‌کنید که به‌صورت کاملاً طبیعی کلاژن در پوست شما ایجادشده و باعث جوان‌سازی پوست می‌گردد.

در چه مواقعی باید از انجام بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت پرهیز کرد؟

پرهیز از عمل جراحی یکی از متداول‌ترین نکات قبل از هر عمل زیبایی یا ترمیمی محسوب می‌شود که با توجه به شرایطی که بیمار دارد پزشک متخصص نسبت به این تصمیم اقدام خواهد کرد و مشخص می‌کند که آیا مراجعه‌کننده آمادگی انجام این عمل را دارد و یا باید از آن پرهیز نماید.

در مورد عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت نیز این موضوع وجود داشته و بیماران درصورتی‌که یکی از شرایط زیر را دارا باشند بهتر است از این روش پرهیز نمایند زیرا ممکن است در آینده عوارضی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد.

  1. پرهیز از پلاسما جت در صورت ابتلا به صرع
  2. مادران باردار باید از این روش درمانی پرهیز نمایند
  3. درصورتی‌که فلز یا شبه‌فلزی در بدن وجود داشته باشد نباید از پلاسما جت استفاده نمود
  4. افرادی که دارای بیماری‌هایی مانند ضربان و تپش قلب بالا، التهاب حاد، ضایعات پوستی و سرطان هستند بهتر است تصمیم‌گیری دقیق‌تری برای انجام بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت داشته باشند و از این امر پرهیز نمایند.
  5. همچنین افرادی که دارای پوستی تیره می باشند برای این درمان مناسب نخواهند بود زیرا استفاده از پلاسما جت باعث ایجاد رنگدانه هایی بر پوست هایی با درجه تیره شده و می تواند در رنگدانه های پوستی تغییراتی ایجاد نماید.
  6. افرادی که دارای انتظارات واقع بینانه از پزشک متخصص خود می باشند.

به غیر از موارد بالا مردان و زنان بالای 35 سال که از سلامت عمومی بالایی برخوردار بوده و دارای پوست اضافی در نواحی پایین یا بالای چشم خود هستد، می توانند از این تکنیک بهره بگیرند.

شاید باز کردن چشم ها یکی از ساده ترین کارهای ممکن در طول روز باشد اما برخی از افراد برای باز کردن چشمان خود فشار زیادی وارد کرده و همین امر باعث ناراحتی آنها می باشد.

اگر از داشتن پوست اضافی در نواحی اطراف خود خسته شده و به دنبال راهی بدون درد و خونریزی با حداقل عوارض می باشید که جراحی نبوده و نیازی به برش نداشته باشد، بلفاروپلاستی پلاسما جت به شما توصیه می شود.

روند بهبودی پس از انجام بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت!

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت وجود دارد این است که نتایج حاصل از عمل بلافاصله پس از اتمام روند بلفاروپلاستی توسط جراح متخصص، قابل‌مشاهده است.

البته لازم به ذکر است که انجام عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت تنها محدود به یک جلسه نبوده و برای دست‌یابی به بهبودی کامل در مواردی که چین‌وچروک‌ها زیاد هستند ممکن است تا چهار جلسه درمان و ترمیم توسط پلاسما جت نیز موردنیاز باشد.

بلفاروپلاستی با پلاسما جت درمانی است که با انقباض فوری موجب کوتاهی فیبرهای پوستی می شود که با گذشت زمان طی 2 الی 4 هفته این نتایج بهبود یافته و شاهد تغییرات بهتری خواهید بود.

نتایج حاصل از بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت از روز اول پس از عمل بلفاروپلاستی شروع‌شده و رفته‌رفته تا 90 روز بهبودی کامل حاصل خواهد شد.

برای تثبیت نتایج حاصل از بلفاروپلاستی پیشنهاد می‌شود که هر 18 تا 24 ماه یک‌بار روند درمانی بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت انجام شود تا مجدداً مانند روز اول پس از عمل شاهد جوانی و شادابی پوست پلک خود باشید.

پس از عمل بلفاروپلاستی با استفاده از پلاسما جت به مدت 2 تا 5 روز ممکن است شاهد تورم باشید که برای کاهش درد و تورم ناشی از پلاسما جت می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده نمایید.

سعی کنید در مورد نتایج حاصل از عمل نیز عجول نباشید زیرا کشیدگی پوست به روش طبیعی و بدون جراحی ممکن است 2 تا 6 هفته زمان نیاز داشته باشد تا روند درمانی تکمیل شود.

اگرچه ممکن است پس از اتمام کار پزشک شاهد پوسته پوسته شدن و یا تغییر رنگ پوست خود باشید اما باید گفت که جای نگرانی نیست و این عوارض پس از گذشت 5 روز الی یک هفته از بین می روند به همین دلیل توصیه می شود که به این نقاط تا این زمان دست نزنید.

برای بهبودی کامل و به حداکثر رساندن نتایج حاصل از بلفاروپلاستی از مراقبت های زیر پیروی کنید.

  1. تا یک روز از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
  2. به مدت دو هفته از قرارگیری مستقیم در مکان های گرم نظیر تابش مستقیم خورشید، اشعه ماوراء بنفش و سونا خودداری نمایید.
  3. روزانه به مدت 3 بار از کرم های چشم یا سرم های ضد هیستامین استفاده نمایید.
  4. از کرم های موضعی استروئیدی که پزشک تجویز می نماید، مرتب مصرف نمایید

پزشکان برای رسیدن به نتایج دلخواه توصیه می کنند که پس از گذشت 12 ماه از اولین درمان، مجددا به پزشک معالج خود مراجعه کرده و درمان را باری دیگر تکرار نمایید؛ زیرا اگرچه درمان پلک های تحتانی و فوقانی توسط پلاسما جت نتایجی به ماندگاری همین درمان با روش جراحی آن خواهد داشت اما به یاد داشته باشید که گذر زمان را نمی توان متوقف نمود.

با گذر زمان، افراد به سمت کهولت سن پیش رفته و ایجاد پوست اضافی ادامه دار خواهد بود در نتیجه برای جلوگیری از روند پیری می توان تعداد جلسات را افزایش داد تا این روند کمتر نمایان باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *