کاشت مو

بهترین قرص بعد از کاشت مو

بهترین قرص بعد از کاشت مو

بهترین قرص بعد از کاشت مو

داروهایی که بعد از کاشت مو به طور معمول تجویز می گردند بیشتر برای درمان زخم ها، رشد سریع موی پیوند شده و ” کاهش عفونت بعد از کاشت مو ” می باشند که عبارتند از: مسکن ها برای کاهش درد، آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت ها می باشد و از رشد باکتری ها جلوگیری می نماید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

مکمل ها اعم از ویتامین ها برای رشد بیشتر و سریع موی کاشته شده، سرم شستشو برای پاکسازی زخم ها که در این محتوا به بهترین قرص بعد از کاشت مو می پردازیم.

بهترین قرص بعد از کاشت مو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

فیناستراید

یکی از بهترین قرص بعد از کاشت مو فیناستراید می باشد که با تاییدیه FDA آمریکا در جهت جلوگیری از ریزش مو در بخش میانی و پیشانی سر تجویز می گردد. این قرص با تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون از ریزش موی ارثی جلوگیری می نماید و نتیجه آن به خوبی قابل ملاحظه می باشد.

بهترین قرص بعد از کاشت مو

فیناستراید در آمریکا برای خانم ها ممنوع می باشد و نمی توانند از آن استفاده نمایند.

فیناستراید می تواند تا 80 درصد از ریزش مو کاهش دهد و باعث رشد دوباره موهای ریخته شده شود. این دارو بهترین قرص بعد از کاشت مو محسوب می شود ولی عوارض و منع استفاده ایی نیز دارد که عبارت است از:

 1. در زنان از این دارو استفاده نمی شود زیرا باعث تداخل جنسیتی جنین می گردد در نتیجه برای خانم هایی که باردار هستند و یا قصد بارداری دارند به دلیل ناهنجاری هایی که برای جنین ایجاد می کند توصیه نمی گردد.
 2. تماس این دارو حتی از پوست به خانم باردار خطرناک می باشد.
 3. آقایان نیز نباید از این دارو به هنگامی که قصد آوردن یک نوزاد دارند استفاده نمایند.
 4. کم میل شدن جنسی
 5. تنفس سخت تر می گردد
 6. تغییرات در سینه
 7. خارش
 8. تورم صورت و لب ها
 9. کهیر

اثر این دارو 3 الی 6 ماه پس از مصرف نمایان می گردد و تا یک سال بعد از آن به اوج خود می رسد ولی ممکن است بعد از قطع ریزش موها به حالت عادی خود برگردند این امر بسته به بدن فرد می باشد.

تحقیقاتی که در سال 2014 بر روی  افرادی که از این قرص به مدت  5 سال مصرف نموده اند 48 درصد از آقایان و 52 درصد از آن ها هیچ نتیجه ایی دریافت نکرده اند. فیناستراید بهترین قرص بعد از کاشت مو محسوب می شود و از ریزش موها جلوگیری و به رشد موها کمک شایانی می نماید.

فیناستراید درست است بهترین قرص بعد از کاشت مو محسوب می گردد ولی استفاده بیش از حد این دارو سبب مسمومیت فرد می گردد و در مواردی حتی منجر به قطع تنفس و بی هوشی فرد می شود که سریعا با اورژانس این موضوع را باید در میان گذاشت.

به هیچ عنوان این دارو را بدون مجوز پزشک مصرف ننمایید و در دسترس بقیه قرار ندهید.

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل یک محلول است که در داروخانه ها موجود می باشد.5 درصد آن برای آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و 2 درصد آن برای خانم ها مناسب می باشد که باعث رشد موها می گردد. بعد از کاشت مو این دارو یک از بهترین ها برای رشد و تسریع بهبودی به شمار می رود در نتیجه بهترین قرص بعد از کاشت مو به شمار می رود.

ماینوکسیدیل دارای عوارض و معایبی است که به شرح زیر آمده است:

 1. باعث التهاب، سوزش، خارش پوست سر می گردد.
 2. بعد از قطع محلول ریزش مو دوباره شروع می گردد.
 3. تاثیر بر روی هورمون های جنسی
 4. نازک شدن پوست
 5. ورم دست و پا
 6. پایین آمدن فشار خون
 7. افزایش وزن
 8. تغییر در ضربان قلب
 9. درد در سینه

ماینوکسیدیل را باید روزی 2 بار بر روی سر ریخته و به آرامی ماساژ دهید. بعد از ماساژ حتما دست های خود را بشویید. تا یک ساعت طول می کشد که این ماده از پوست سر جذب و به بهبود وضعیت موهای شما کمک نماید.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب باید ماینوکسیدیل را به مدت طولانی استفاده نمایید علاوه بر هزینه زیادی که متحمل می گردید شاید این کار برای شما زجرآور باشد که روزی 2 بار پوست سر خود را از این محلول ریخته و استفاده نمایید ولی در نهایت نتیجه مطلوبی را دارا خواهد بود.

ماینوکسیدیل جریان خون را در سر افزایش می دهد و عروق خونی باز می گردد و بعد از تغذیه کافی مو شروع به رشد می گردد، تراکم و ضخامت مو را نیز افزایش می دهد و فرد حس بهتری را به موی خود خواهد داشت.

اما باید به این نکته نیز توجه نمود که بعد از قطع این محلول به هر علتی اگر ریزش موی شدیدی داشته اید، باز به سراغ شما بیاید و دوباره موهای شما شروع به ریزش نماید.

استفاده از داروی ماینوکسیدیل نیاز به تجویز پزشک دارد و نباید به طور خود سرانه توسط فرد مورد استفاده قرار گیرد. زیرا ممکن است خطراتی برای سلامتی شخص به همراه داشته باشد و استفاده از آن تنها برای افرادی مجاز است که پزشک شرایط آن ها را به خوبی بررسی کرده است و استفاده از آن را برای شخص تجویز می کند.

مولتی ویتامین ها

مولتی ویتامین ها قرص هایی هستند که امروزه توسط افراد با شرایط متفاوتی مصرف می شود. این نوع قرص ها تقریبا برای افزایش روند بهبودی و ریکاوری بدن پس از انجام بسیاری از عمل های زیبایی و درمانی مناسب است و دارای عوارض جانبی بسیار کمی هستند.

مولتی ویتامین ها بهترین قرص بعد از کاشت مو محسوب می شوند زیرا مواد مغذی کمبود موها را به آن ها می رساند و باعث حفظ مو، رشد مو و ضخامت آن می شود. موهای سالم احتیاج به آهن، اسید فولیک و روی احتیاج دارد.

بنابراین داشتن تغذیه مناسب و همچنین استفاده از این نوع قرص ها باعث می شود مواد مغذی و ویتامین ها به خوبی به به موهای کاشته شده برسد و شخص را سریع تر به نتیجه دلخواه و مطلوبی برساند.

با وجود این که مولتی ویتامین ها بهترین قرص بعد از کاشت مو می باشد ولی مصرف بیش از اندازه این قرص سبب آسیب به موها می گردد و احتمال ریزش مو نیز افزایش می یابد.

لذا توصیه می شود که قبل از مصرف هر گونه مولتی ویتامین با پزشک متخصص خود مشورت کنید و در صورت نیاز نیز آزمایش های لازم را برای این منظور انجام دهید تا در استفاده از این قرص ها دچار مشکلات مرتبط با سلامتی خود نشوید.

مکمل اسید فولیک

اسید فولیک یکی از ویتامین های گروه B می باشد که برای رشد موها موثر می باشد. اگر به موقع از اسید فولیک استفاده گردد می تواند بهترین قرص بعد از کاشت مو محسوب گردد. این قرص برای رشد و نمو سلول ها، اندام و بافت ها موثر می باشد اما بدون نظر پزشک از مصرف آن خودداری نمایید.

در واقع کاهش میزان اسید فولیک در بدن باعث می شود که فرآیند های سلول با مشکل روبرو شود و اعضای بدن وظایف خود را به خوبی به انجام نرساند. همچنین کمبود اسید فولیک باعث می شود که در صورتی که گلبول های قرمز آسیب ببینند دیگر به خوبی اکسیژن را به تمام نقاط بدن نمی رسانند و سبب بروز برخی مشکلات خواهند شد.

بنابراین وجود اسید فولیک به میزان کافی در بدن افرادی که کاشت مو انجام داده اند باعث می شود که سلول ها و گلبول های قرمز پیر یا آسیب دیده به سرعت جایگزین های جدید پیدا کنند و عملکرد گردش خون و رساندن مواد مغذی و اکسیژن به موهای کاشته شده به خوبی انجام گیرد و در نتیجه روند رشد آن ها را بهبود بخشد.

اسید فولیک در سبزیجات دارای برگ سبز، جگر،پرتقال، دانه سویا و… وجود دارد.

البته باید توجه داشته باشید که در مصرف مواد غذایی و مکمل های دارای اسید فولیک زیاده روی نکنید، زیرا دارا بودن حداکثر 400 میلی گرم اسید فولیک در بدن مردان و 200 میلی گرم اسید فولیک در بدن زنان کافی می باشد.

بیوتین

بیوتین یکی از هم خانواده های ویتامین های B می باشد و به طور طبیعی در بدن موجود است که وظیفه شکستن سلول های چربی و کربوهیدرات های حاصل از غذاها و مکمل هایی که تغذیه می کنیم را بر عهده دارد، این ماده به نوعی انرژی لازم برای انجام فعالیت های ضروری بدن را تامین می کند.

بیوتین زیر ساختار کراتین در مو و ناخن ها می باشد و در ساختار مو نقش زیادی دارد و از شکنندگی و چند شاخه شدن موها جلوگیری می نماید و ” استفاده از بیوتین برای رشد موی سر ” بسیار مفید می باشد. بیوتین در یک رژیم غذایی درست وجود دارد و کمتر افرادی با  کمبود این ویتامین دچار هستند و در انواع آجیل ها و عدس وجود دارد.

تا کنون آزمایش های مختلفی از این دارو بر روی افراد دچار ریزش مو و افرادی که کاشت مو انجام داده اند به عمل آمده است و تقریبا در همه آن ها استفاده از این دارو پس از مدتی سبب شده است که علاوه بر رفع مشکل ریزش مو، موهای جدیدی نیز در نواحی طاس و کاشته شده رشد کنند.

همچنین بیوتین دارای خواص دیگری نیز برای افرادی که کاشت مو را انجام داده اند می باشد. به عنوان مثال از جمله خاصیت های مفید این ماده در بدن، افزایش متابولیسم بدن و کمک به رفع آثار و علائمی مانند التهاب بعد از کاشت مو می باشد و می تواند روند نقاهت پس از کاشت و ترمیم طبیعی مو را تا چند برابر نیز تسریع بخشد.

در نهایت به افرادی که قصد استفاده از داروی بیوتین را دارند توصیه می شود که این دارو را نباید خود سرانه مصرف کرد زیرا برای هر فرد بسته به شرایط هایی مانند سن، جنسیت و وضعیت کاشت و ترمیم مو، میزان مصرف دارای دوزهای مختلفی می باشد.

استفاده از این دارو در دوزهای زیاد ممکن است باعث بروز عوارض جانبی حاصل از مصرف این دارو شود. بنابراین دوز مناسب این دارو تنها باید توسط پزشک متخصص در این زمینه تعیین گردد.

ویتامین C بهترین قرص بعد از کاشت مو 

ویتامین C برای رشد موها موثر می باشد و یکی از داروهایی می باشد که بعد از کاشت مو به شما توصیه می گردد این ویتامین با افزایش جریان خون در سر به رشد موها کمک می نماید.

ویتامین c بهترین قرص بعد از کاشت مو محسوب می شود که با خون رسانی به فولیکول های مو سبب رشد و افزایش آن ها می شود و به تولید کلاژن در مو کمک شایانی می نماید.

تورم و قرمزی سر بیمار بعد از کاشت مو را نیز کاهش می دهد علاوه بر قرص تجویز شده می توانید از منبع طبیعی نیز آن را دریافت نمایید. منابعی که دارای ویتامین C هستند عبارتند از: کیوی، آناناس، توت فرنگی، پرتقال، فلفل، انبه، لیمو، گوجه و… .

توصیه می شود استفاده از مواد غذایی، خوراکی ها و مکمل های دارای ویتامین C را جدی بگیرید تا علاوه بر دست یابی به نتایج بهتر، دوره بهبود و نقاهت نیز زمان کمتری را داشته باشد تا زودتر بتوانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

البته استفاده بیش از حد از این دارو نیز عوارض خاصی را برای شخص به همراه نخواهد داشت زیرا مقدار اضافی آن در بدن به صورت ادرار خارج می شود. لذا از مصرف بیش از حد خوراکی های ذکر شده هراس نداشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *