پوست و مولیپوماتیک

ورزش های مناسب برای کوچک کردن شکم

ورزش های مناسب برای کوچک کردن شکم

ورزش های مناسب برای کوچک کردن شکم

تحقیقات ثابت کرده اند که چاقی شکمی ارتباط نزدیکی با بیماری های قلبی، دیابت، سکته مغزی و برخی سرطان ها دارد.

به همین دلیل شما باید برای از بین بردن چاقی شکمتان هم سبک زندگی تان را تغییر دهید و هم ورزش های موثری برای ” کاهش چربی ” این قسمت بیاموزید و به کار بگیرید.

ورزش های مناسب برای کوچک کردن شکم

افراد معمولا با گذشتن سن و به دلیل های مختلفی دچار افزایش وزن و چربی می شوند. این افزایش وزن و چربی برای افراد مشکلاتی را به همراه دارد که سبب می شود افراد اعتماد به نفس خود را تا حد زیادی از دست بدهند. افزایش چربی در هر صورت برای مردان و زنان جز مشکل فایده ی دیگری نخواهد داشت و معمولا همه ی افراد در طول زندگی خود با این مشکل روبرو می شوند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

روش های بسیار مختلفی برای از بین بردن این مشکل وجود دارد که افراد می توانند یکی از آن ها را برگزیده و جهت کاهش چربی های خود از آن ها استفاده کنند. این روش ها که هر کدام متفاوت از یک دیگر بوده و ربطی به یکدیگر ندارند معمولا کارساز بوده و افراد در صورتی که بتوانند این روش ها را به صورت کامل و بدون کم کاست انجام دهند می توانند مشکل خود را از بین ببرند.

باید بگوییم که افراد معمولا به دلیل اینکه این مشکل را بیش از اندازه بزرگ می کنند و نمی توان برای حل آن از راه مناسب و منطقی بهره ببرند معمولا با احساسی عمل کردن و گرفتن تصمیم های نادرست نه تنها سبب حل مشکلات خود نمی شوند بلکه مشکل دیگری را هم برای خود درست می کنند. افراد بهتر است برای از بین بردن چربی های شکم و دیگر نواحی بدن از یک راه منطقی استفاده کنند.

در این مقاله ایده های کاربردی را برای کوچک کردن شکم به شما توصیه می کنیم که بهتر است خودتان در ادامه بخوانید.

چرا کوچک کردن شکم اهمیت زیادی دارد؟

محققان دانشگاه هاروارد تاکید دارند چربی های شکمی به دلیل قرار گیری شان بین زیر جلد و ارگان های داخلی بدن شدت خفیفی از التهاب در بدن ایجاد می کنند و همین باعث می شود که جلوی جریان خون گرفته شود و فشار خون برای این که جریان خون بافت ها حفظ شود بالا برود و هم چنین در کنار آن مقاومت به هورمون انسولین در بدن ایجاد می شود.

به همین دلیل فردی که چربی شکمی زیادی دارد مستعد ابتلا به بیماری قلبی عروقی، دیابت، فشار خون بالا، سرطان پستان، سرطان کولورکتال و حتی آسم می شود.

ورزش های مناسب برای کوچک کردن شکم

پس خیلی زود دست به کار شوید و راهکار هایی برای کوچک کردن شکم تان یاد بگیرید و از شر چربی های شکمی تان رها شوید.

قدم اول برای کوچک کردن شکم

قدم اول برای کوچک کردن شکم اندازه گیری دور شکم است. متر نواری را دور شکم تان بگیرید و دور شکم تان را اندازه بگیرید. هر عددی بالاتر از 35 اینچ خطرناک است.

حالا برای ورزش های اختصاصی کاهش سایز شکم آماده شوید. حتما قبل از ورزش کردن 10 دقیقه خودتان را گرم کنید. افرادی که قبل از شروع ورزش در هر زمینه ای بدن خود را گرم نکرده و یا ضربان خود را به صورت ناگهانی بالا می برند معمولا با گذشت زمان دچار مشکلاتی می شوند که برای آن ها درد سر ساز خوهد شد بنابراین قبل از شروع ورزش بدن خود را به تدریج گرم کرده و ضربان قلب خود را به مرور بالا ببرید.

5 حرکت برای کوچک کردن شکم

حرکت اول برای کوچک کردن شکم : کرانچ

کرانچ حرکت بسیار حیاتی برای کوچک کردن شکم و قسمت میانی بدن است.

طاق باز روی یک موکت، فرش یا حوله ضخیم دراز بکشید؛ بهتر است روی یک سطح نرم باشید تا یک سطح سفت.

این حرکت را روی توپ های ورزشی هم می توانید انجام دهید.

زانوهایتان را خم کنید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید.

پاشنه پای تان باید طوری قرار بگیرد که در فاصله 30 -45 سانتی متری با استخوان دنبالچه تان قرار بگیرد.

دست هایتان را به صورت ضربدری روی سینه قرار دهید یا نوک انگشتان تان را پشت سر قرار دهید. فقط حواستان باشد برای بالا آوردن سر و گردن زیاد به خودتان فشار وارد نکنید.

زیاد بالا آوردن سر و گردن باعث می شود که ستون فقرات تان کشیده شود. برای حل این مشکل بازو های تان را به صورت ضربدری روی قفسه سینه تان قرار دهید.

برای ایجاد مقاومت بیشتر می توانید دیسک های 2 تا 4.5 کیلوگرمی را بردارید و بالای قفسه سینه نگه دارید.

اگر دست هایتان را پشت گردن تان قرار می دهید آرنج تان را خم کنید و هم سطح گوش ها قرار دهید و هم چنین بازوهایتان را نزدیک سر کنید تا سر به سمت جلو حرکت کند و خیلی خم نشود.

شانه هایتان را با یک حرکت حساب شده و آرام از زمین جدا کنید. همان طور که عضلات شکمی تان را درگیر می کنید؛ نفس را داخل بدهید و بیرون کنید. وقتی شانه ها را بالا آوردید برای 1 تا 2 ثانیه مکث کنید و در همان موقعیت بمانید.

حواستان باشد اگر به طور کامل از زمین جدا شوید و بنشینید عضلات کمری کشیده می شوند و در طول روز اذیت می شوید.

هدف شما درگیری عضلات شکم و کوچک کردن شکم است پس لازم نیست به طور کامل بنشینید.

قسمت پایینی کمر، دنبالچه و کف پاها باید در تمام مدت در تماس با زمین باشند.

اصلا لازم نیست وقتی بلند می شوید گردن تان را آن قدر خم کنید که چانه تان به قفسه سینه برخورد کند. بهتر است به اندازه یک سیب بین چانه و قفسه فاصله باشد برای این که راحت باشید می توانید هنگام بلند شدن به سقف نگاه کنید تا گردن تان را خیلی خم نکنید.

خیلی آرام به سمت عقب بازگردید و در حین بازگشتن نفس تان را نگه دارید به گونه ای که عضلات شکمی تان به نحو موثر تری درگیر شوند.

چند ثانیه در همین حالت مکث کنید و سپس دوباره حرکت کرانچ را تکرار کنید.

این که پشت سر هم و خیلی شدید این حرکات را انجام دهید شکم تان را بیشتر درگیر نمی کند بلکه ریسک مشکلات کمری را بالاتر می برد.

حرکت کرانچ را در یک ست 12 تایی انجام دهید و اگر ورزش کاملی برای کوچک کردن شکم می خواهید انجام دهید توصیه ما این است که 3 ست کرانچ استاندارد، 3 ست کرانچ برعکس و 3 ست کرانچ دوچرخه ای با هم انجام دهید.

حرکت دوم برای کوچک کردن شکم : V up

حرکت V up علاوه بر درگیر کردن عضلات و کوچک کردن شکم ورزش بسیار مناسبی برای عضلات ناحیه کمر می باشد.

طاق باز دراز بکشید و دست هایتان را بالای سر و به موازات بدن قرار دهید. پاهایتان باید در تمام طول حرکت در کنار هم باشند.

همزمان کمر و پاها را به سمت بالا حرکت دهید به گونه ای که  از کنار زاویه بین پاها و تنه عدد 7 را تداعی کند.

برای کارآمدی بیشتر این حرکت و کاهش سایز شکم می توانید کف دست تان را به پاها برسانید.

این حالت را در 30 ثانیه نگه دارید و سپس به وضعیت قبلی بازگردید.

افرادی که مشکلات ناحیه کمری دارند باید در انجام دادن این حرکت برای کوچک کردن شکم محتاط باشند.

حرکت سوم برای کوچک کردن شکم : پلانک

پلانک حرکت فوق العاده ای برای درگیر کردن عضلات کل قسمت میانی و کوچک کردن شکم است.

این حرکت در دنیای فیتنس هم توسط مبتدی ها و هم توسط حرفه ای ها انجام می شود و آن قدر مفید است که هر دو گروه نمی توانند بی خیال آن شوند.

انجام این حرکت بسیار ساده و آسان می باشد و زنان و مردان می توانند به راحتی این حرکت را برای کوچک کردن شکم خود انجام دهند و معمولا افراد برای انجام حرکات در ناحیه ی شکم این روش در برنامه های خود جا می دهند.

رو به شکم دراز بکشید و بازوهایتان را در کنار هم و موازی بدن بدن قرار دهید.

پاها باید در تمام طول حرکت در نزدیکی هم باشند.

تنه را به سمت بالا حرکت دهید و وزن بدن را روی ساعد و بازوها و هم چنین انگشتان پا بیندازید.

آرنج هایتان باید به موازات بدن باشد و پاهایتان هم به صورت کشیده باشند.

این حالت را برای مدت 30 ثانیه حفظ کنید و مراقب باشید در طول انجام آن بدن تان به سمت پایین خم نشود.

حرکت چهارم برای کوچک کردن شکم : Wheel Rollout

این حرکت کل بدن را درگیر می کند و برای سوزاندن کالری و کوچک کردن شکم بسیار مناسب است.

چرخ را در جلوی خود قرار دهید و دسته های اطراف آن را بگیرید. در ابتدای حرکت وزن تان باید روی زانو هایتان باشد.

چرخ را به سمت جلو حرکت دهید تا جایی که بدن تان موازی سطح زمین قرار بگیرد.

این حرکت را تا جایی که قفسه سینه تان چند سانتی متر با کف زمین فاصله داشته باشد ادامه دهید.

ولی مراقب باشید که اندام فوقانی تان در تماس با زمین قرار نگیرد.

برای چند لحظه در این حالت بمانید و سپس به موقعیت قبلی باز گردید.

افرادی که مشکلات ناحیه کمر دارند باید این حرکت برای کوچک کردن شکم را با احتیاط بیشتری انجام دهند.

حرکت پنجم برای کوچک کردن شکم : Russian Twists

این حرکت برای هماهنگی کل بدن و به ویژه تمرکز بر قسمت میانی شکم و در نتیجه کوچک کردن شکم خیلی مفید است.

روی زمین به حالت طاق باز قرار بگیرید و پاهایتان را به سمت بالا بیاورید به گونه ای که زاویه 45 درجه با زمین بسازد.

بدن را به سمت بالا بیاورید و سپس تنه را به سمت چپ بچرخانید به نحوی که بازویتان بتواند به زمین برسد.

برای چند ثانیه در این حالت بمانید و سپس به سمت راست بچرخید و همین کار را تکرار کنید.

باید بگوییم که این روش ها یک روش بسیار مفید و کم هزینه ای برای افراد برای کوچک کردن و یا در اصطلاح آب کردن شکم وجود دارد. این روش ورزش کردن به طور برنامه ریزی شده در یک مدت زمان معین می باشد.

در صورتی که افراد بتوانند یک برنامه ی خوب و کاملی را برای خود داشته باشند و طبق این برنامه برای یک مدت معینی عمل کنند بدون شک نتایج بسیار خوبی خواهند گرفت.

این روش در مقایسه با روش های دیگر هزینه های بسیار پایین تری را نیاز خواهد داشت. همچنین علاوه بر این افراد به هیچ عنوان متحمل عوارض خاصی نمی شوند و نیازی به نگرانی و یا استرس درباره ی این موضوع نخواهند داشت. همچنین افراد در کنار آب کردن شکم خود شادابی و همچنین سلامتی خود را به نوعی تضمین خواهند کرد

روش هایی غیر از ورزش کردن برای کوچک کردن شکم

برای مثال از جمله راه هایی که افراد را دچار اشتباه می کنند استفاده از قرص های لاغری می باشد. ممکن است برخی از این قرص ها به افراد برای کاهش وزن و چربی های آن کمک کند اما اکثر آن ها نتیجه ی خاصی را به همراه ندارند. همچنین علاوه بر آن افراد باید بدانند که امکان دارد که در تهیه ی این قرص ها دچار مشکل شوند چرا که این قرص ها اکثرا دارای نسخه های تقلبی می باشند.

افراد زمانی که از نسخه های اصلی این قرص ها استفاده نمی کنند معمولا مشکلات ریز و درشت برایشان به وجود می آید زیرا نسخه های تقلبی دارای هیچ گونه مهر تایید از مراجع ذی ربط نمی باشند.

این قرص ها معمولا توسط افراد کلاهبردار و همچنین سود جو که هیچ ارزشی برای جان و مال افراد قائل نیستند ساخته می شود و متاسفانه افراد زیادی را دچار مشکلات بزرگی می کند.

از جمله روش های دیگری که برای از بین بردن و یا به نوعی خارج کردن چربی های موجود در نواحی مختلف بدن افراد وجود دارد روش لیپوماتیک و یا لیپوساکشن می باشد که افراد در این روش به طور متفاوت از هم به خارج کردن چربی های بدن خود توسط پزشک متخصص در این زمینه مشغول می شوند. افراد باید برای انجام این عمل در کلیه مراحل آن تحت نظر پزشک متخصص باشند.

این دو روش جز به روز ترین روش های موجود برای از بین بردن چربی ها می باشد. باید بگوییم که انجام و به کار گیری این روش در مقایسه با دیگر روش ها نیازمند صرف هزینه های بیش تری می باشد.

دلیل این که انجام این دو عمل نسبت به دیگر روش ها هزینه های بیش تری را دارد این است که این روش به روز بوده و از دستگاه پیشرفته و به روزی برای انجام این عمل استفاده می شود.

همچنین باید بگوییم که علاوه بر موارد ذکر شده هزینه هایی که توسط کلینیک و یا مرکز درمانی که در آن به انجام این عمل می پردازید نیز در هزینه های به وجود آمده برای شما بسیار تاثیر گذار می باشد.

دستمزد پزشک متخصص برای انجام این عمل با یکدیگر متفاوت بوده و بعضی از پزشکان ممکن است هزینه های مناسب، پایین و یا بالایی را از افراد در قبال انجام این عمل دریافت کنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *