تزریق بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

هنگامی که سن بالا می رود در صورت می توان چروک های متعددی را تماشا کرد که بیشتر آن ها در قسمت پیشانی و دور چشم قرار دارند. بوتاکس یکی از روش های رفع این خطوط می باشد که مانع از تبدیل شدن آن ها به چروک هایی دائمی بر روی صورت خواهد شد.

در این میان باید بهترین سن برای تزریق بوتاکس را در نظر گرفت تا عوارض جانبی تزریق این ماده شامل حال فرد نشود.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

با تزریق کردن بوتاکس می توان از ایجاد بسیاری از انقباضات عضلات صورت جلوگیری نمود و به درمان چروک ها کمک کرد.

بوتاکس با تزریق شدن به ماهیچه، برای رسیدن پیام حرکتی مغز مانع ایجاد می کند و در واقع با فلچ کردن ماهیچه، جلوی حرکت آن را می گیرد. وقتی حرکتی در ماهیچه وجود نداشته باشد، چین و چروک نیز در چهره فرد دیده نخواهند شد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

خط و خطوط ایجاد شده روی صورت، حاصل حرکت ماهیچه های متعدد صورت هستند و بوتاکس با متوقف کردن این حرکت برای مدتی، چین و چروک را محو خواهد کرد. البته تاثیر بوتاکس، برای همیشه باقی نمی ماند.

بیشتر متخصصین پوست و مو بهترین سن برای تزریق بوتاکس را محدود سنی بیست تا شصت و پنج سال در نظر گرفته اند اما اکثریت آن ها معتقدند که بهتر است تا جای ممکن در سنین کم این تزریق انجام نشود.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

در واقع نباید برای تزریق بوتاکس، بیش از حد عجله به خرج داد. به طور معمول چین و چروک ها بعد از 20 سالگی رفته رفته از راه می رسند و حضور آن ها پس از سپری کردن سی سالگی روی صورت محسوس می شود.

بیشتر افرادی که تزریق بوتاکس انجام می دهند، بالای 30 سال سن دارند اما در مواردی ممکن است چین و چروک ها، به دلایل مختلف زودتر روی صورت فرد ظاهر شوند. به همین خاطر بعضی از افراد پیش از رسیدن به سی سالگی، تزریق بوتاکس انجام می‌دهند.

افرادی که قصد تزریق بوتاکس دارند می توانند با مراجعه به ” کلینیک تزریق بوتاکس ” در این زمینه از مزایای این فرآیند زیبایی بهره مند شوند.

مشاوره با پزشک آن ها را برای یک تصمیم گیری عاقلانه و اینکه آیا در بهترین سن برای تزریق بوتاکس قرار گرفته اند یا خیر یاری خواهد کرد.

پزشک ابتدا معاینه های اولیه را انجام می دهد و سپس در جلسه های مشاوره با فرد، انتظارات او را از تزریق بوتاکس بررسی می کند. مرحله بعدی، انجام آزمایش های لازم است تا مشخص شود که آیا امکان تزریق بوتاکس به این فرد وجود دارد یا اینکه او باید به سراغ روش درمانی دیگری برای خودش برود.

تزریق بوتاکس برای بعضی از افراد با توجه به شرایطی که دارند ممنوع است. این افراد شامل بانوان باردار می باشند و همچنین افرادی که از نارسایی کلیه رنج می برند و یا دارو های ضد انعقاد خون مصرف می کنند نباید به هیچ عنوان در معرض این فرآیند زیبایی قرار گیرند.

پزشکان به هیچ وجه تزریق بوتاکس را به روی افراد باردار انجام نمی‌دهند. این اتفاق تنها در موقعیتی رخ خواهد داد که مصرف بوتاکس، یک درمان ضروری برای افراد باردار باشد. در غیر این صورت، بهتر است این افراد تا تولد نوزاد و پایان مرحله شیردهی صبر کنند و سپس به سراغ تزریق بوتاکس بروند.

تزریق بوتاکس در بارداری، ممکن است سلامتی نوزاد را به خطر بیاندازد. علاوه بر این، افرادی که از برخی بیماری های خونی، پوستی، عصبی و آلرژیک رنج می برند، گزینه های خوبی برای تزریق بوتاکس نیستند.

از بوتاکس در زمینه پزشکی زیبایی برای فلج کردن یک عضله استفاده می شود تا بتوان بر چین و چروک های آن غلبه کرد و سبب جوان تر نمایان شدن پوست شد. این ماده تزریقی مفید برای زیبایی می تواند در موارد درمانی دیگر هم کاربرد های خاص خود را داشته باشد.

در درجه اول تزریق بوتاکس بیشترین کارایی را در زمینه زیباسازی دارد و با برطرف کردن چین های موجود در نواحی مختلف بدن به جوانسازی کمک خواهد کرد.

این کار طراوت زیادی در چهره فرد به وجود خواهد آورد و احساس جوانی را به او خواهد بخشید. موضوعی که موجب بالا رفتن اعتماد به نفس فرد به شکل ویژه ای می شود و به او کمک می کند تا احساس رضایت بیشتری در مورد ظاهر خود داشته باشد.

ممنوعیت تزریق بوتاکس برای افراد زیر هجده سال

سازمان مواد غذایی و دارویی در آمریکا دستوری صادر کرده است که طی آن افراد زیر هجده سال حق تزریق بوتاکس را ندارند. در حقیقت این امر دارای دلایل خاصی می باشد که در آن سلامت فرد در نظر گرفته شده است.

قبل از سن هجده سالگی افراد هیچ گونه چین و چروکی روی صورت خود ندارند و در سن جوانی و زیبایی کامل به سر می برند و مورد دیگر اینست که عارضه های این ماده هنوز به صورت کاملا تخصصی شناخته نشده اند و بهتر است افراد در تزریق آن احتیاط کنند.

گاهی نوجوان ها در رقابت با یکدیگر و یا با الگو گرفتن از افراد بزرگسال، تزریق بوتاکس در سنین پایین را یک امتیاز ویژه برای خودشان تلقی می کنند اما چنین کاری، اصلا  برای آن ها مفید و موثر نخواهد بود.

در نوجوانی، هنوز صورت افراد در حال رشد و تغییر است و تا زمانی که این رشد به مراحل پایانی خود نزدیک نشده، مصرف بوتاکس به هیچ وجه تصمیم درستی به شمار نمی رود.

نوجوان ها در این سن و سال، علاقه زیادی دارند تا شبیه افراد مشهور به نظر برسند اما تزریق بوتاکس در این شرایط سنی نه تنها آن ها را به اهداف خود نزدیک نمی کند، بلکه یک تهدید بزرگ برای وضعیت ظاهری آنان به شمار میرود.

تزریق بوتاکس چند سال است که طرفداران زیادی پیدا کرده و می توان در آینده گزارشاتی در مورد میزان بروز حساسیت یا عوارضی که برای افراد دارد خبر های جدیدی شنید. از آنجایی که بوتاکس ماده ای خطرناک و سمی است باید در تزریق آن بسیار محتاط بود و به دلیل آثار کوتاه مدتی که دارد زیاد به این فرآیند زیبایی دل خوش نکرد.

 دلیل اصلی انتخاب بهترین سن برای تزریق بوتاکس چیست؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا باید حتما بهترین سن برای تزریق بوتاکس را انتخاب کرد و اصلا چرا این موضوع اینقدر اهمیت دارد؟ اگر افراد بخواهند در سنین کم از این ماده سمی برای زیباسازی استفاده کنند با توجه به اینکه تمدید این تزریق به فاصله هر چهار الی شش ماه انجام می گیرد و باید تکرار شود لذا در مجموع میزان زیادی از این ماده طی سال ها وارد بدن می شود.

این طبیعی است که دز بالای یک ماده سمی برای افراد می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد و عوارض ناشناخته این ماده به طور کامل و دقیق نیز از سوی دیگر باعث ایجاد نگرانی می شود.

در نتیجه پزشکان زیبایی به تمامی بیماران خود توصیه می کنند که در سنین پایین علاقه زیادی به تزریق این ماده سمی نداشته باشند.

افرادی که بیش از حد برای تزریق اولین بوتاکس عجله به خرج می دهند، در سال های بعدی با محدودیت هایی در مورد این تزریق روبرو خواهند شد. پس نباید عجولانه به سراغ اولین تزریق رفت و باید به اندازه کافی صبر کرد تا با یک انتخاب درست، بوتاکس بتواند برای چندین سال، چین و چروک چهره را برطرف سازد.

نظر سایر پزشکان در مورد بهترین سن برای تزریق بوتاکس

برخی از متخصصین پوست و مو بر این باورند که تا زمانی که خطوط چهره یک امر آزار دهنده و ناخوشایند برای افراد به شمار نمی رود بهتر است که زیبایی و جوانی پوست خود را از طریق راهکار هایی طبیعی و مناسب حفظ کنند و مسلما نیازی نیست که با دیدن اولین خط در پیشانی و یک چروک کوچک اقدام به تزریق بوتاکس نمایند.

این گروه بر این باور هستند که باید خط و خطوط عادی چهره را نیز برای مدتی تحمل کرد و تنها وقتی بوتاکس انجام داد، که این خط و خطوط جوانی را از چهره فر گرفته باشند. در واقع به اعتقاد این گروه از پزشکان، باید تزریق بوتاکس را تا جایی که می توانیم به تاخیر بیاندازیم و خیلی زود به استقبال این تزریق نرویم.

برخی دیگر از متخصصین پوست چنین ایده ای دارند که بروز خطوط عمودی یا موازی در نواحی مختلف صورت می تواند نشانی از نیاز پوست به موادی باشد که جلوی پیشرفت این اتفاق را بگیرد و بهترین سن برای تزریق بوتاکس زمانی است که فرد در حال پشت سر گذاشتن دهه چهارم و پنجم زندگی خود می باشد.

در واقع این پزشکان، به نقش پیشگیرانه تزریق بوتاکس اشاره می کنند و معتقدند که اگر این کار کمی زودتر انجام شود، جلوی گستردگی چین و چروک صورت گرفته خواهد شد.

هر یک از این دو نگاه می توانند در شرایطی درست باشند اما اهمیت بسیار زیادی دارد که فرد، انتخاب درستی انجام بدهد و تزریق بوتاکس را نیز، نزد یک پزشک متخصص پشت سر بگذارد.

گرچه تزریق بوتاکس می تواند درمان اولیه مناسبی باشد اما برای اثربخشی بیشتر درمان و در امان بودن از عوارض جدی تزریق پشت سر هم این ماده بهتر است تزریق ژل را مد نظر قرار داد.

تزریق بوتاکس توسط متخصص پوست

افراد علاوه بر اینکه باید به بهترین سن برای تزریق بوتاکس اهمیت زیادی دهند حتما باید به فردی که تزریق را برای آن ها انجام می دهد نیز توجه کنند. جهت پیشگیری کردن از عوارضی که تزریق بوتاکس می تواند به همراه داشته باشد این فرآیند زیبایی باید حتما توسط یک متخصص پوست انجام گیرد.

اگر فردی که تزریق بوتاکس را انجام می دهد فاقد تجربه و تخصص کافی باشد، این تزریق برای فرد متقاضی به یک کابوس بزرگ تبدیل خواهد شد. اولین خطر تزریق بوتاکس در شرایط غیراستاندارد این است که عوارض جانبی بسیار زیادی به وجود بیاید و عوارض باقی مانده از این تزریق، برای مدت زیادی همراه فرد باشد.

خطر دوم نیز به این موضوع مربوط می شود که تزریق به درستی صورت نگیرد و پزشک نتواند بوتاکس را به نقطه تعیین شده تزریق کند. در این صورت، فرد نمی تواند نتایج مطلوبی از این تزریق بگیرد.

فراموش نکنید که این تزریق می تواند عضلات را کاملا تحت تاثیر قرار دهد و به نوعی آن ها فلج می کند در نتیجه دز مناسب برای تزریق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر کمی بیشتر از دز مجاز این ماده سمی به بدن تزریق شود ضررات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

دوز درمانی و دوز زیبایی تزریق بوتاکس را تنها متخصصین می توانند تعیین کنند و ورود کمتر یا بیشتر این ماده به هر نقطه ای از بدن اثرات خاص خود را برجای می گذارد. ورود زیاد این ماده سمی سبب مرگ انسان خواهد شد.

پس اهمیت بسیار زیادی دارد که پزشک متخصص، میزان درست و دقیقی از بوتاکس را به صورت فرد تزریق کند. با این میزان درست، هم نیازهای صورت فرد برآورده خواهد شد و هم خطری برای او به وجود نخواهد امد.

توجه به این نکته نیز الزامی است که اگر برای رفع چروک های صورت به صورت مداوم به تزریق بوتاکس روی آوریم مشکلات دیگری را زیبایی صورت مشاهده خواهیم کرد.

در حقیقت زمانی که خطوط لبخند یا اخم به صورت مداوم از این طریق برطرف شوند شما دیگر یک چهره عادی نخواهید داشت و حتی لبخندتان می تواند حالتی غیرنرمال و غیرطبیعی به چهره شما دهد.

در نهایت به انتخاب بهترین سن برای تزریق بوتاکس توجه کنید و برای بهره مندی از مزایای این روش درمانی حتما به یک کلینیک تخصصی معتبر مراجعه نمایید. فرآیند های تخصصی زیبایی را باید پزشکان متخصص در این زمینه انجام دهند تا نتایجی رضایت بخش و مطلوب در اختیار بیماران قرار گیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *