کاشت مژه

مزایای کاشت مژه طبیعی

مزایای کاشت مژه طبیعی

مزایای کاشت مژه طبیعی

افرادی که دارای مژه های کم پشت و یا پراکنده ای هستند برای اینکه بتوانند این معضل را حل کنند نیاز دارند که از کاشت مژه استفاده کنند. در واقع کاشت دائم مژه می تواند اعتماد به نفس و زیبایی این افراد را در حد قابل قبولی بالا ببرد و از این طریق به ایجاد ظاهری زیبا و بدون مشکل در افراد کمک کند.

مزایای کاشت مژه طبیعی

افراد زیادی هستند که می‌توانند از کاشت مژه سود ببرند. افرادی که مژه‌های کم پشتی دارند، افرادی که تارهای مژه‌ی آنها نازک است، افرادی که در اثر بیماری مژه‌هایشان از بین رفته است، افرادی که در اثر جراحات و سانحه مژه‌های خود را از دست داده‌اند در این گروه قرار دارند.

دریافت تخفیف ویژه کاشت مژه + مشاوره رایگان

البته همیشه قرار نیست مشکلی در فرد وجود داشته باشد یکی از دلایل کاشت مژه و البته شایع‌ترین دلیل آن نتیجه‌ی زیبا و تاثیر فوق‌العاده‌ی کاشت و پرپشتی مژه در ظاهر فرد است.

فرایند کاشت مژه یک جراحی زیبایی است که در آن موی فرد از سایر بخش‌های بدن -معمولاً از پشت سر- برداشته می‌شود که اصطلاحاً به آن بانک مو می‌گویند و بعد از طی فرایندی آماده شده و روی پلک فرد کاشته می‌شوند.

کاشت مژه معمولاً روی پلک بالا انجام می‌شود. در این فرایند نیاز به بیهوشی کامل فرد نیست و از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود پس به این طریق مشکل رخ دادن عوارضِ مصرف داروهای بیهوشی نیز وجود ندارد. این فرایند چندان طولانی نیست و در عرض یک تا دو ساعت بسته به تعداد موهای مد نظر انجام می‌شود.

درد خفیفی در طول عمل ممکن است ایجاد شود که در طول 7 تا ده روز برطرف می‌شود و با استفاده از داروهای مسکن می‌توان آنها را تخفیف بخشید. ترمیم این مژه‌های کاشت شده به کوتاه کردن ماهانه‌ی آنها و شانه زدن با شانه‌ی مخصوص ختم می‌شود.

نتایج کاشت مژه بسیار فوق‌العاده است. نمی توان نقش مژه را در زیبایی صورت نادیده گرفت. دلایل متفاوتی وجود دارد که ممکن است باعث ریزش در مژه ها شود. این دلایل ممکن است دارای درمان نباشند و نتوان از لحاظ دارویی از ریزش آنها جلوگیری کرد.

به همین دلیل استفاده از کاشت مژه می تواند در رفع این مشکل کارساز باشد. با توجه به اینکه کاشت دائم مژه علاوه بر ایجاد زیبایی نوعی درمان طبیعی نیز محسوب می شود در مورد نتایج ماندگار این عمل نگران نباشید. در صورتی که نتیجه کاشت موفقیت آمیز باشد کاشت مژه می تواند دارای ماندگاری دائمی باشد.

این امر تا حدود زیادی به عوامل متفاوتی بستگی دارد. با درنظر گرفتن این عوامل مژه های کاشته شده می توانند تا زمان زیادی باعث ایجاد زیبایی در افراد شوند.

آیا کاشت مژه طبیعی مزیت دارد ؟

همانطور که می دانیم کاشت مژه (eyelash transplants) یکی از طبیعی ترین عمل های زیبایی ات که امروزه بسیار مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. کاشت دائم مژه دارای مزایای بسیاری است که مهمترین آن ایجاد زیبایی در افراد است.

استفاده از روش های موقت می تواند زمان و انرژی زیادی را از شما بگیرد و در اکثر مواقع نتایج دلخواه مورد نظر شما را در بر نداشته باشد. این امر می تواند در طولانی مدت به شما آسیب های بسیاری را نیز وارد کند.

 

مزایای کاشت مژه طبیعی

استفاده از مژه های مصنوعی به دلیل اینکه دارای دوام و ماندگاری نیستند، در مدت کوتاهی کارایی خود را از دست می دهند و از بین می روند. همچنین این مژه ها به صورت مصنوعی و توسط چسب های مژه کاشته می شوند. این چسب ها ممکن است دارای مواد نامرغوب باشند که باعث ایجاد حساسیت های پوستی شوند.

این مشکل می تواند به ایجاد عفونت های مربوط به چشم و همچنین بیماری های پوستی بیانجامد. برای جلوگیری از این معضل دانشمندان روش کاشت مژه را ایجاد کردند تا با استفاده از آن افراد بتوانند به طور طبیعی و بدون کوچکترین آسیب و یا خطری از مژه هایی با دوام و در عین حال ماندگار برخوردار شوند.

اما مشکلات کاشت مژه‌های مصنوعی به همین جا ختم نمی‌شود. به عنوان مثال این مژه‌ها هر سه هفته یک بار بسته به شدت رشد موها، نیاز به ترمیم دارند.

بعلاوه از آنجایی که در ساخت این مژه‌ها از مواد مصنوعی و پلاستیکی استفاده می‌شود، ظاهر بسیار غیرطبیعی دارند و به راحتی از مژه‌های اصلی قابل تشخیص هستند.

همچنین چسباندن این مژه‌ها باعث ریزش مژه‌های طبیعی خود فرد می‌شوند. ضمن اینکه این مژه‌ها قدرت رشد ندارند و از این رو نتایج کاشت آنها بسیار کوتاه مدت‌تر از کاشت مژه‌های طبیعی است.

ایجاد عفونت، تاری دید، گل مژه و خشکی چشم از مهمترین عوارض کاشت مژه‌های مصنوعی هستند. با این حال ارزان‌تر بودن کاشت مژه‌ی مصنوعی همیشه باعث وسوسه‌ی افراد و اقدام نسبت به آن می‌شود.

چه مزیت هایی در کاشت مژه طبیعی باعث می شود شما زیباتر شوید ؟

زیبایی از طریق کاشت مژه طبیعی یکی از فاکتورهای مهمی است که این روش می تواند بر اساس آن انجام شود. همواره مشکل نازک بودن تارهای مژه و یا ریزش در آنها می تواند از جمله عواملی باشد که کاشت مژه برای افراد توصیه می شود.

با توجه به مزیت هایی که برای کاشت مژه عنوان شد می توان گفت که این روش از جمله روش های ایجاد زیبایی است که از طریق متد های جدید و تکنولوژی های پیشرفته به راحتی و در کمترین زمان ممکن قابل انجام شدن است.

دوره‌ی ریکاوری جراحی کاشت مژه نیز به گونه‌ای نیست که مانع از حضور بلافاصله‌ی شما در اجتماع شود.

کاشت مژه به روش طبیعی می تواند فواید بسیاری را برای افرادی که از ریزش و یا پراکندگی مژه رنج می برند داشته باشد. در واقع با کاشت مژه به روش طبیعی از کلیه روش های موقت خلاص می شوید.

برای اینکه بتوانید مزایای کاشت دائم مژه را در خود مشاهده کنید نیاز است که بعد از کاشت مژه مدت زمان طولانی تری را صبر کنید. این زمان برای مشاهده کامل نتایج ممکن است به یک سال نیز بیانجامد. البته در مورد مشاهده نتایج کامل کاشت مژه باید گفت که این عمل میتواند به شرایط متفاوتی بستگی داشته باشد.

در برخی از افراد ممکن است که زمان طولانی تر و در برخی دیگر نیز زمان کمتر از حد معمول برای مشاهده نتایج کاشت مورد نیاز باشد. با این حال مزیت های کاشت بعد از این دوره به طور کامل قابل مشاهده است. مزیت هایی که در کاشت مژه وجود دارد را می توان به صورت زیر در زیبایی افراد دخیل دانست.

 1.   پرپشت بودن مژه های کاشته شده یکی از دلایل مهمی است که می تواند در ایجاد زیبایی افراد نقش اساسی را ایفا کند.
 2. بلند بودن مژه ها که توسط کاشت مژه ایجاد می شود یکی دیگر از فاکتورهای مهم در ایجاد زیبایی در نظر گرفته می شود.
 3. تیره بودن مژه های کاشته شده در افراد نقش مهمی در زیبایی برعهده دارد.
 4.   داشتن فرم مناسب و برگشته ای که در کاشت مژه وجود دارد از جمله فاکتورهای مهم در زیبایی چشم افراد است.

مزیت های کاشت مژه طبیعی چیست ؟

کاشت مژه طبیعی یکی از بهترین عمل های زیبایی است که با کمترین عوارضی به راحتی و در زمان بسیار اندکی انجام می شود. در واقع با کاشت مژه طبیعی می توانید زیبایی خود را دو چندان کنید. فاکتورهایی که در زیبایی مژه ها تاثیر گذار است از طریق کاشت دائم مژه به راحتی ایجاد می شود.

به همین دلیل اکثر افرادی که از کاشت مژه به طریق مصنوعی خسته شده اند از روش کاشت دائم برای مژه های خود استفاده می کنند تا ماندگاری دائمی و نتایج طبیعی رشد مژه های خود را مشاهده کنند.

روش کاشت مژه طبیعی در واقع راه حل مناسبی برای درمان ریزش در مژه و یا ایجاد ضخامت مناسب در آنها عنوان می شود. مزیت های کاشت مژه به روش طبیعی در واقع بسیار زیاد است که می توانیم نمونه ای از این مزیت ها را به صورت خلاصه عنوان کنیم.

 1. بدون ریزش مجدد در مژه های کاشته شده. مژه‌هایی که در روش کاشت، به پلک شما اضافه می‌شوند ریزش ندارند و مشابه موی سایر بخش‌های بدن رشد می‌کنند.
 2. یکی از مهمترین ویژگی‌های کاشت مژه‌ی طبیعی ظاهر نهایی کار است به طوری که بیننده توانایی تشخیص مژه‌ی طبیعی شخص از مژه‌های کاشته شده را ندارد. زیرا موهای برداشته شده برای کاشت از نظر رنگ و جنس شباهت بسیار زیادی به مژه‌های اصلی دارند.
 3. ایجاد ضخامت مناسب در مژه های کم پشت
 4. برطرف کردن گستردگی ها و پراکندگی های مژه. فولیکول‌های برداشت شده درقسمت‌های کم پشت و خلوت پلک کاشته شده و نواقص و کمبودهای آن را جبران می‌کنند.
 5. دارای ماندگاری دائمی. در کاشت مژه برخلاف اکستنشن، شما می‌توانید برای مدت طولانی‌تری از نتایج آن لذت ببرید و اصطلاحاً نتایج آن دائمی قلمداد می‌شود.
 6. بدون ایجاد درد و یا حساسیت های پوستی. از آنجایی که در این فرایند از هیچگونه چسب و ماده‌ی شیمیایی استفاده نمی‌شود و موهای جدا شده در بافت پلک کاشته می‌شوند، پس خبری از ایجاد حساسیت در پلک‌ها نیست.
 7. بدون ایجاد عفونت و یا خونریزی. کاشت مژه اگر توسط افراد متخصص و حرفه‌ای صورت بگیرد بدون عفونت خواهد بود.
 8. رشد طبیعی مژه ها بعد از کاشت مژه. در روش کاشت مژه‌ی طبیعی از موهای خود فرد استفاده می‌شود آنها سیکل طبیعی رشد مشابه با موهای طبیعی فرد دارند. از آنجایی که این موها از قسمت پشت سر گرفته می‌شوند سیکل رشد آنها نسبت به مژه‌های اصلی متفاوت است و سریعتر رشد می‌کند و بلندتر می‌شود و نیاز به ترمیم دارد.
 9. ایجاد فرم مناسب در مژه ها
 10. دارای رشد زیاد و بدون ریزش. موهای کاشت شده چون از قسمت‌های دیگر بدن گرفته شده‌اند رشد بیشتری نسبت به مژه‌های اصلی دارند.
 11. دارای طول بلند و زیبا. از آنجایی که این موها از پشت سر برای کاشت برداشته می‌شوند، نسبت به مژه‌های خود فرد بلندتر هستند و می‌توان آنها را به اندازه‌ی مورد نظر ترمیم و کوتاه کرد.
 12. بدون دوران نقاهت. شما بلافاصله بعد از کاشت مژه می‌توانید با پای خودتان از مطب بیرون بروید و به کارهای روزانه‌تان ادامه دهید و مانعی بر سر راه شما وجود ندارد.
 13. بدون نیاز به استفاده از ریمل های آرایشی. بعد از کاشت مژه حجم مژه‌های پلک افزایش می‌یابد و شما را از استفاده از وسایل حجم دهنده‌ای مانند ریمل بی‌نیاز می‌کند.
 14. دارای وزنی سبک و بدور از سنگینی در پلک. از آنجایی که این موهای کاشته شده از جنس موهای خود فرد است تحمل آنها روی پلک برای فرد راحت است.
 15. ایجاد زیبایی در چشم ها

آیا کاشت مژه طبیعی معایبی دارد ؟

از آنجایی که هر عمل زیبایی ممکن است که دارای عوارضی باشد می توان گفت که کاشت مژه نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع کاشت مژه دارای مزایایی بسیاری است که این امر معایب کاشت دائم مژه را بسیار کمرنگ می کند.

با این وجود نمی توان به طور قطع عنوان کرد که کاشت مژه دارای عوارض و معایب است؛ زیرا عمل زیبایی که از این طریق انجام می شود از متد های پیشرفته و آزمایش شده ای استفاده می کند. این امر می تواند ایجاد عوارض در کاشت دائم مژه را به حداقل برساند.

ضمن اینکه نتایج بلافاصه مشخص نمی‌شود به ماه‌ها زمان نیاز دارد تا تاثیرش مشخص شود. بعد از عمل احساس درد و ورم در پلک می‌کنید. این جراحی به دوره‌ی ریکاوری کوتاهی نیاز دارد.

به طور طبیعی یک تا دو هفته زمان می‌برد و همچنین مانند سایر عمل‌ها اگر زیر نظر افراد متخصص انجام نشود خطر عفونت وجود دارد.همچنین مژه‌های کاشته شده نیاز به ترمیم و نگهداری دارد و می‌بایست به صورت ماهانه یا هفتگی بسته به رشد موها آنها را کوتاه کرد.

این جراحی چون یک روش مدرن است نسبتاً گرانتر است و همین موضوع باعث حرکت افراد به سمت اکستنشن مژه‌های موقت و مصنوعی می‌شود.

تنها مشکلی که در کاشت مژه های طبیعی ممکن است مشاهده کنید رشد بیش از حد مژه ها است. این امر به دلیل اینکه مژه های پیوند شده از فولیکول های مو گرفته می شود اتفاق می افتد. برای جلوگیری از رشد بیش از حد مژه ها باید هر چند وقت یک بار آنها را کوتاه کنید.

دقت کنید که هرگز مژه های کاشته شده خود را از ریشه نکنید؛ زیرا در این صورت رشد مژه متوقف می شود و ریزش در آنها را مشاهده خواهید کرد. ممکن است عوارض بعد از عمل نیز اگر به طور جدی از آنها مراقبت نشود نیز در نتایج کاشت مژه اختلال ایجاد کنند و باعث ایجاد معایبی در روند رشد طبیعی مژه های شوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این برای هزینه کاشت مژه خود مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *