لیزر موهای زائد

قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

قبل از لیزر موهای زائد 

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش‌های از بین بردن موهای زائد است. به نسبت دیگر روش‌های از بین بردن موهای زائد این روش مزایا و فواید فراوانی دارد. برای حذف موهای زائد و ناخواسته با لیزر از فناوری و تکنولوژی جدید و مدرن استفاده می‌شود.

در کلینیک‌ و درمانگاه‌ها معتبر و تایید شده که صرفا برای زیبایی پوست و مو تاسیس شده است از متخصصین پوست و مو، تکنسین‌های آموزش دیده و جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد استفاده می‌شود.

قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

این تکنسین‌های آموزش دیده به خوبی از برخورد و تاثیر اشعه‌های لیزر بر روی پوست آگاه و آشنایی دارند و بهترین مشاوره‌ها و توصیه‌ها را قبل و بعد از لیزر موهای زائد به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

یک کلینیک و درمانگاه خوب مجهز به بهترین دکترها، متخصصین و دستگاه‌های جدید و پیشرفته قبل از انجام لیزر درمانی با بررسی دقیق نوع پوست و موی افراد بهترین مشاوره‌ها و راهکارها را ارائه می‌دهند.

چرا که هر نوع پوست و مویی متناسب با یک یا چند نوع از دستگاه‌ها و طول موج و فرکانس مشخص و تعیین شده لیزر دستگاه‌های مختلف است.

لیزر موهای زائد معمولا برای همه ی افراد از جمله افرادی که دارای حجم بیشتری از موهای زائد در مقایسه با دیگران هستند نیاز است. افراد می توانند برای از بین بردن موهای زائد از روش لیزر استفاده کنند. این روش در مقایسه با سایر روش های موجود و همچنین روش های قدیمی و سنتی کارایی بهتری داشته و عوارض کمتری را با خود به همراه دارد. معمولا همه ی افراد واجد شرایط انجام لیزر درمانی می باشند.

برای انجام لیزر موهای زائد افراد می توانند مراکز مختلفی را انتخاب کرده و جهت انجام این درمان به این مراکز مراجعه کنند. لیزر موهای زائد به نسبت هزینه ای که برای آن در نظر گرفته می شود و به دلیل ماندگاری که دارد می تواند مناسب و معقول باشد. افراد می توانند لیزر درمانی را بدون درد و خونریزی انجام داده و از مزایای آن بهره مند شوند.

لیزر موهای زائد توسط افراد مجرب و متخصص در کشورمان انجام می شود. همچنین این روش از حذف موهای زائد، در مراکز زیبایی هم دیده می شود و شاهد انجام لیزر درمانی در این سالن ها نیز بوده ایم.

افراد باید توجه داشته باشند در صورتی که مرکز مورد نظر مجوزی برای انجام این کار از سازمان مربوطه نداشته باشد، حذف موهای زائد در مرکز ذکر شده صحیح نبوده و می تواند مشکلاتی را برای آن ها به وجود بیاورد.

انجام این کار برای از بین بردن موهای زائد برای افراد زمانی مناسب و قابل انجام خواهد بود که افراد شرایط لازم برای انجام این درمان را داشته باشند. افراد در صورتی که شرایط انجام این عمل را نداشته باشند ممکن است به مشکلاتی از قبیل قرمز شدن پوست ناحیه مورد نظر و همچنین مشکلات ریز و درشتی که هیچ فردی نمی خواهد دچار آن شود، گرفتار شوند.

برخی از مواردی که قبل از انجام لیزر موهای زائد باید بررسی و ارزیابی گردند عبارت اند از: سن افراد و جنس و رنگ پوست آن ها. در صورتی که افراد بتوانند این موارد و دیگر مواردی را که در انجام لیزر موهای زائد تاثیر گذار می باشد را به خوبی مورد بررسی قرار دهند می توانند این کار را با موفقیت و بدون مشکل خاصی انجام داده و با طی کردن دوره ی نقاهت از مزایای این عمل برخوردار گردند.

باید بگوییم که افراد نباید خودشان تصمیم بگیرند که شرایط انجام لیزر درمانی را دارند بلکه برای اینکه بدانند آیا از شرایط مطلوبی برای انجام لیزر درمانی برخوردار می باشند و یا خیر باید تحت نظر یک پزشک متخصص و یا تحت نظر کادر کلینیک معتبری که قصد انجام لیزر در آن را دارند، قرار گیرند.

در صورتی که این تصمیم توسط افراد و بدون داشتن اطلاعات کامل گرفته شود ممکن است مشکلات مختلفی برای متقاضی به وجود آید.

قبل از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

مراجعه به کلینیک‌های معتبر برای انجام لیزر موهای زائد

اگر لیزر موهای زائد در مراکز غیر مجاز و نامعتبر توسط افراد ناکارآمد و بی اطلاع صورت بگیرد؛ ممکن است صدمات جبران ناپذیری به پوست افراد ایجاد کند.

افراد بهتر است برای انجام این کار کمی دقت بیشتری به خرج داده تا دچار مشکل نشوند. امروزه کلاهبرداری در این زمینه زیاد شده و شاهد گزارش هایی درباره ی اینکه افراد لیزر موهای زائد خود را در مراکز غیر معتبر انجام داده و پس از آن دچار مشکل شده اند هستیم.

تبلیغاتی که در فضای مجازی و یا به صورت عکس و پوستر در سطح شهر وجود دارد به عنوان مدرک و یا ضمانت معتبر بودن کلینیک و یا مرکز زیبایی مورد نظر نمی باشند. افراد باید بدانند که انجام این کار صرفا در محل هایی که دارای گواهینامه و یا مجوز هستند انجام پذیر است و انجام آن در مکان های دیگری که فاقد این مجوزها می باشد به هیچ عنوان نباید صورت پذیرد.

قرمزی و سوزش ناچیز پس از هر جلسه لیزر درمانی طبیعی است و نشان دهنده‌ی از بین رفتن فولیکول‌های مو است ولی سوزاندن و تورم و زخم‌های ناجور و دردناک نشان دهنده‌ی این است که لیزر موهای زائد در مراکز غیر مجاز و زیر نظر افراد نا کارآمد، غیر حرفه‌ای و ناآگاه صورت گرفته است.

متخصصین و تکنسین‌های کارآزموده و مجرب درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو قبل از شروع فرایند لیزر درمانی به مراجعه کنندگان در مورد میزان هزینه، مدت زمان درمان و مراقبت‌های پس از لیزر درمانی اطلاع رسانی و روشنگری خواهند کرد.

لیزر موهای زائد با جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه‌ها

تمامی دستگاه‌های لیزر موهای زائد مجهز به آخرین فناوری هستند و موفق شده اند تا آخرین و معتبرترین استانداردهای روز دنیا را بگیرند.

پیشرفت علم سبب شده است تا انجام این نوع درمان ها در بالاترین سطح ممکن و با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مجهز انجام گیرد. استفاده از دستگاه قدیمی سبب بروز عوارض بیش تر و مزایای کمتر نسبت به دستگاه های به روز می شد.

این دستگاه‌ها برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی، از بین بردن موهای زائد پا، از بین بردن موهای زائد بیکینی، از بین بردن موهای زائد زیر بغل، از بین بردن موهای زائد صورت و از بین بردن موهای زائد بدن به صورت کلی بهترین نتیجه را در پی خواهند داشت.

با استفاده از دستگاه های لیزر به روز در زمینه لیزر موهای زائد می توان نتایج کامل و همچنین بهتری که سبب توقف مدت زمان رشد مو های زائد در مدت طولانی تری شود بگیریم. این دستگاه ها علاوه بر اینکه باعث راحت تر شدن انجام این عمل شده اند در مدت زمانی که به انجام این کار صرف می شد نیز صرفه جویی های بسیار زیادی را به وجود آورده است.

کشورمان امروزه به دلیل برخورداری از این دستگاه پیشرفته و به روز و همچنین به لطف تربیت پزشکان و متخصصان مجرب و شایسته، جزء بهترین کشور های در حال انجام عمل های زیبایی و لیزر موهای زائد می باشد به گونه ای که می توان گفت ایران یکی از قطب های انجام عمل های زیبایی بوده و متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای انجام این عمل ها در کشورمان خواهد داشت.

وجود تکنسین‌های آموزش دیده برای لیزر موهای زائد

در کلینیک‌ها و درمانگاه‌های معتبر و تایید شده بهترین، مجرب ترین و کارآمد ترین تکنسین‌ها و متخصصین حضور دارند. با توجه به پیشرفت روز افزون این دستگاه‌ها و ورود جدیدترین و مدرن ترین آنها نیازمند این است که آگاهی و دانش این تکنسین‌ها هم مرتب به روز شود.

بنابراین آنها در جریان آخرین آموزش‌ها و تعلیمات جدید برای لیزر موهای زائد مراجعین قرار می‌گیرند تا عمل لیزر درمانی را به بهترین نحو ممکن انجام دهند و کوچکترین آسیب و ضرری متوجه پوست آنها پس از لیزر درمانی نکنند. برخی از افراد ممکن است حساس تر بوده و آستانه تحمل پایین تری داشته باشد.

یک متخصص و تکنسین خوب و آموزش دیده می‌تواند این مسئله را پی برده و از ژل‌های بی حس کننده قبل از لیزر موهای زائد و تاباندن اشعه‌های لیزر با طول موج کمتر برای این دسته از افراد استفاده کند.

کارها و اقداماتی که قبل از لیزر موهای زائد نباید انجام دهیم؟

با توجه به مقدمه بالا و آشنایی با لیزر موهای زائد به عنوان بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد، حالا می‌خواهیم کارها و اقداماتی که قبل از لیزر موهای زائد را در ادامه مقاله معرفی کنیم.

برای گرفتن نتیجه بهتر از لیزر درمانی بهتر است به این نکات توجه کرده و آنها را رعایت کنیم.

1- قبل از لیزر موهای زائد هرگز به اقدام کردن برای برنزه کردن پوست خود و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید، نروید.

برنزه کردن و قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید باعث می‌شود تا پوست لکه دار شده و پیر شود. بسیاری از سرطان‌های پوستی به خاطر اشعه‌های مضر نور خورشید و برنزه کردن اتفاق می‌افتد.

حداقل از 4 تا 6 هفته قبل از لیزر درمانی از برنزه کردن با دستگاه‌ها و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید جلوگیری کنید. اگر مجبور به قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید هستید از کرم ضد آفتاب و ضد پیری با SPF بالا بر روی پوست خود استفاده کنید.

در طول دوره درمان هم از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید برای جلوگیری از سوختگی پوست خودداری کنید.

2- قبل از لیزر موهای زائد اقدام به بلیچ یا سفید کردن و وکس زدن پوست نکنید.

این کارها باعث می‌شود تا لایه‌های پوست برداشته شده و پوست حساس و شکننده شود. اشعه‌های لیزر بر روی این پوست‌های حساس و شکننده ممکن است باعث قرمزی، تورم و درد و ناراحتی پس از لیزر درمانی شود.

3- اگر بیماری پوستی‌ای، تبخال یا تاولی بر روی پوست خود دارید قبل از لیزر موهای زائد و پس از آن اقدام به درمان‌های ضد ویروسی و ضد عفونی برای رفع و برطرف شدن آن مشکلات کنید.

4- تا 24 ساعت قبل از لیزر موهای زائد از مصرف داروهایی که پوست را به نور و گرما حساس می‌کند؛ اجتناب کنید.

داروهای درمان آکنه، آنتی بیوتیک‌ها، داروهای ضد آلرژی و حساسیت، داروهای درمان کننده افسردگی، داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی، ویتامین‌ها و داروهای گیاهی و پمادها و کرم‌های موضعی جزء این دسته از داروها هستند.

این داروها کمک می‌کند تا گرما و نور اشعه‌های لیزر در حین درمان و نور و گرمای خورشید پس از درمان بیش از حد تحمل شده بیمار بر محل و موضع تحت درمان قرار گرفته، بتابد.

5- از 3 تا 8 روز قبل از لیزر موهای زائد محل و موضع مورد نظر را با تیغ اصلاح نکنید.

از یک تا دو هفته بعد از لیزر درمانی هم محل و موضع مورد نظر را با تیغ اصلاح نکنید تا دکتر و متخصص بتوانند روند پیشرفت درمان را مشاهده و عملکرد آن را ارزیابی کند. در طی دوره درمان، کرم‌های ضد آفتاب را بر روی موضع و محل‌های مورد درمان قرار گرفته بمالید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *