درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاربردهای لیفت سینه چیست ؟

کاربردهای لیفت سینه

ماستوپکسی که به آن لیفت سینه نیز گفته می شود یک عمل جراحی زیبایی است که توسط جراحان پلاستیک انجام می شود. این عمل که برای رفع نقص در سینه ها صورت می گیرد با برداشتن پوست اضافی در این ناحیه انجام می شود و باعث تغییر شکل در سینه ها و بالا آمدن نوک سینه می شود. بیشتر افرادی از این جراحی استفاده می کنند که در اثر عوامل مختلفی دچار افتادگی سینه ها شده اند.

کاربرد های لیفت سینه چیست

این عمل زیبایی مزایا و معایبی دارد که افراد با درنظر گرفتن آنها اقدام به انجام می کنند. معمولا این جراحی تنها برای بالا کشیدن سینه ها انجام نمی شود. برخی اصلاحات دیگر نیز همزمان بر روی بافت سینه ها صورت می گیرد.

عمدتا این عمل کارکرد زیبایی دارد و برای انواع مختلف جراحی های اصلاحی انجام می شود؛ اما برخی افراد برای سلامتی خود مجبور به انجام این جراحی می شوند. همانند کسانی که حجم بالای سینه های آنها باعث ایجاد مشکلاتی در گردن و سایر قسمت هایشان شده است.

کوچک سازی حجم سینه با لیفت سینه

بسیاری از افراد از این جراحی برای کوچک کردن حجم سینه ها نیز استفاده می کنند. اگرچه بیشتر جراحی های سینه مربوط به تزریق پروتز می باشد اما برخی زنان نیز به علت وزن زیاد سینه های خود در نواحی گردن احساس درد می کنند چرا که این وزن به طور خاص بر این قسمت تاثیر می گذارد.

به همین جهت برخی سعی می کنند با انجام جراحی های زیبایی بخشی از این حجم را کاهش دهند. دوران بارداری، زایمان، شیردهی و تغییرات وزن باعث افزایش حجم سینه ها می شود.

کاربرد های لیفت سینه چیست

یکی از کاربردهای لیفت سینه همین عمل کوچک سازی است که در حقیقت دو جراحی زیبایی در یک عمل اتفاق می افتد. مشکل بیمار در طی روند جراحی برطرف می شود از طرفی فرد مورد نظر می تواند با انجام لیفت سینه، بافت سینه های خود را بالا بکشد و به جوان سازی آنها نیز کمک کند.

تزریق پروتز با لیفت سینه

یکی از رایج ترین دلایل جراحی زیبایی سینه ها همین مورد می باشد. بسیاری از افراد از حجم سینه های خود راضی نیستند و از روش های مختلفی برای افزایش حجم آنها استفاده می کنند. یکی از موثرترین این روش ها تزریق پروتز است. معمولا کسانی که تصمیم می گیرند تا پروتز سینه انجام دهند در کنار این عمل زیبایی، لیفت سینه یا بالا کشیدن سینه ها را نیز انجام می دهند.

مشاهده مطلب
لیفت سینه با نخ چگونه انجام می شود ؟

یکی از مهم ترین نکات این است که شما اگر قصد تزریق پروتز دارید باید به زمان بارداری خود توجه داشته باشید. چرا که تغییرات هورمونی و ظاهری که در این دوران رخ می دهد در نتایج عمل بسیار مهم هستند.

چنانچه بسیاری از جراحان تا 6 ماه بعد از عمل بیماران خود را از اقدام برای بارداری منع می کنند. به طور کلی اگر قصد انجام تزریق پروتز را دارید بهتر است این کار را تا بعد از پایان دوران شیردهی به تعویق بیاندازید.

در این جراحی به دلیل قرار گرفتن جسم خارجی در داخل بافت سینه، پس از عمل تعداد کمی از افراد در نوک سینه ها حالت بی حسی دارند که این اتفاق به هیچ عنوان نگران کننده نیست. دلیل آن را می توان به کشیدگی ناشی از پروتز نسبت داد که پس از عادی شدن شرایط برای بدن به تدریج این مشکلات نیز حل می شود.

البته احتمال وقوع چنین مساله ای به نحوه ی برش توسط جراح بستگی دارد چنانچه این برش به نوک سینه نزدیک شود احتمال این بی حسی نیز افزایش می یابد.

ترمیم ظاهری سینه بعد از بارداری و شیردهی

عوامل زیادی باعث می شوند تا ظاهر سینه ها از حالت عادی و ایده آل خارج شوند. بیشترین تاثیر به خاطر دوران بارداری و بعد از آن می باشد. در این دوران به خاطر فعالیت زیاد غدد شیردهی حجم سینه ها افزایش می یابد و بسیاری از هورمون های بدن تغییر می کند.

اجازه لیفت سینه در این دوران توسط جراحان داده نمی شود. چرا که در این دوران تاثیرات عمل از بین می رود. معمولا لیفت سینه بعد از پایان دوران شیردهی توصیه می شود.

در این عمل زیبایی، اطراف سینه بریده شده و بخشی از پوست اطراف سینه خارج می شود. به این شکل نوک سینه ها به سمت بالا می آید و حجم آنها افزایش می یابد.

بسیاری بر این باورند که پس از این دوره با رژیم غذایی مناسب و ورزش می توانند طراوت و زیبایی اولیه را به بافت سینه برگردانند اما افتادگی سینه ها به حدی خواهد بود که این روش ها تاثیر کمی خواهند داشت. لیفت سینه از کارآمدترین متدها در جوان سازی سینه ها است.

بالا کشیدن سینه و رفع افتادگی

افتادگی سینه ها از مهم ترین دغدغه های زنان امروزی است. عوامل بسیاری در این اتفاق دخیل هستند. افزایش سن، بارداری، شیردهی، تغییرات ناگهانی وزن از جمله این عوامل هستند.

شکل ظاهری سینه ها در این وضعیت از حالت عادی خارج می شود. با ” شل شدن پوست ” ، بافت سینه شل شده و به سمت پایین کشیده می شود که در این صورت ظاهر سینه ها نامناسب خواهند شد که برای زنان امری ناراحت کننده به حساب می آید.

مشاهده مطلب
خطرات و عوارض جراحی لیفت سینه چیست

معمولا روش های زیادی برای رفع این مشکل به خانوم ها پیشنهاد می شود. روش های خانگی، شیمیایی و گیاهی بسیاری وجود دارد که در میان آنها لیفت سینه بسیار کارآمد و موثر است. در این حالت دو روش به فرد پیشنهاد می شود. یک عمل لیفت سینه است و دوم ایمپلنت سینه ها می باشد.

لیفت سینه که در واقع جراحی زیبایی برای بالا کشیدن سینه ها و تصحیح شکل ظاهری آنها است، توسط یک جراح پلاستیک انجام می شود. لیفت سینه نیز وضعیت های مختلفی دارد که یکی از آنها لیفت کامل سینه است که در آن بافت سینه و نوک سینه به طور کامل بالا کشیده می شود.

کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه

به طور کلی جراحی breast lift از دسته جراحی های زیبایی به حساب می آید به همین دلیل بیشتر کاربردهای لیفت سینه برای رفع نواقص ظاهری سینه ها می باشد. یکی دیگر از این کاربردها برای کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه است.

برخی افراد تمایل دارند تا این هاله در اطراف نوک سینه هایشان کوچک باشد. این جراحی با عمل لیفت سینه به صورت همزمان انجام می شود و جراح زیبایی با برش هایی در نوک سینه علاوه بر رفع مشکل، نوک سینه ها را نیز بالا می کشد.

مهم ترین مساله در این عمل جراحی این است که برش هایی که در این ناحیه انجام می شود بسیار حساس و مهم هستند چرا که سلول های عصبی بسیاری در این ناحیه وجود دارند. کوچکترین اشتباه ممکن است باعث آسیب جدی عصبی شود.

اما در طی این عمل جراح مجبور است بخشی از این عصب ها را قطع کند تا برش مورد نظر خود را ایجاد نماید. به همین خاطر تا مدتی پس از عمل، برخی بیماران بی حس در نوک سینه را گزارش داده اند که البته پس از مدتی رفع می شود.

بنابراین توجه داشته باشید که به علت حساسیت بالای این عمل زیبایی، حتما از یک جراح متخصص در این زمینه مشورت گرفته و برای انجام آن به متخصص این رشته مراجعه کنید. چرا که انجام کوچکترین خطایی در این عمل زیبایی صدمات غیرقابل جبرانی را به بار خواهد آورد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیفت سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع