پوست و مو

آنتی اکسیدان ها چیست؟ و تاثیر آن ها بر پوست؟

آنتی اکسیدان ها چیست؟ و تاثیر آن ها بر پوست؟

آنتی اکسیدان ها چیست؟

با به وجود آمدن فضای مجازی و همچنین موتور های جست و جو افراد امروزه به راحتی می توانند درباره ی نکاتی که برای آن ها مبهم می باشد اطلاعاتی را به دست آورند. برای مثال امروزه درباره ی نکات سلامتی و پوستی جست و جو های بسیار زیادی به عمل می آید.

آنتی اکسیدان ها چیست؟یکی از نکات مبهم برای افراد این است که آنتی اکسیدان ها چیستند و تاثیر گذاری آن ها بر پوست به چه صورت می باشد. برای اطلاع از این نکته امروزه افراد راه کار های بسیار زیادی پیش رو دارند که یکی از آنها استفاده از مقالات می باشد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

آنتی اکسیدان چیست؟ و افراد چگونه می توانند این ماده را به دست بیاورند؟

افراد معمولا به صورت خودکار برخی از ویتامین ها و همچنین رادیکال های آزاد را در بدن به وجود می آورند همچنین بدن افراد به صورت کاملا ناخواسته میزبان برخی از رادیکال های آزاد در بدن می باشد. یکی از این نوع مواد آنتی اکسیدان نام دارد که افراد میزبان این ماده و رادیکال های آزاد آن در بدن خود می باشد. این ماده تاثیر گذاری و همچنین کاربرد های بسیار مهمی در بدن افراد دارد.

همان طور که ذکر شده آنتی اکسیدان ها در برخی موارد در بدن خود افراد وجود دارد اما سوالی که وجود دارد این است که افراد می توانند این ماده را به صورت تغذیه ای و یا دارویی بدست آورند؟ در جواب باید بگوییم که افراد معمولا با تغذیه ی خود مخصوصا زمانی که افراد یک تغذیه بسیار مناسب داشته باشند حتما این ماده را در بدن خود به صورت خودکار و به دلیل داشتن برنامه ی غذایی سالم و مناسب تامین خواهند کرد.

آنتی اکسیدان ها چیست؟در برخی موارد غذاهایی که افراد از آن ها در طول زندگی خود استفاده می کنند به عنوان غذا هایی که ضد برخی التهاب ها هستند ممکن است بشناسند. این نوع غذا ها را می توانیم به عنوان یکی از منابع تامین آنتی اکسیدان ها در نظر بگیریم و بگوییم که افراد می توانند از این طریق نیز این ماده را برای بدن خود تامین کنند و از داشتن آن اطمینان حاصل به عمل میاورند.

اما مهم ترین نکته این است که این آنتی اکسیدان ها حتما باید در بدن یک فرد وجود داشته باشد یا خیر؟ برای مثال می توانیم بگوییم که اگر آنتی اکسیدان در بدن یک فرد وجود نداشته باشد فرد مورد نظر دچار پیری زودرس خواهد شد. همین مثال می تواند برای افرادی که این ماده را داشتند به عنوان یکی از مهم ترین اصل های سلامت آن ها از نظر زیبایی تبدیل کند چرا که هیچ فردی در این دنیا نمی خواهد دچار پیری زودرس شود.

نکات بسیار ساده ای که وجود دارد و سبب می شود افراد در صورتی که حتی اگر از آنتی اکسیدان کافی هم بهره مند باشند اما در عین حال سبب از بین بردن این ماده در بدن خود شوند عبارت است از: قرار گرفتن در هوای مسموم که متاسفانه این مشکل در کشورمان بسیار زیاد است و همچنین استفاده از برنامه ی غذایی غلط که می توانیم استفاده ی بی رویه از فست فود را برای این نکته مثال بزنیم.

مزیت های برخورداری از آنتی اکسیدان کافی در بدن

مزیت های بسیار زیادی برای افراد در صورت برخورداری از آن به میزان مناسب در بدن برای افراد تداعی می شود. برای مثال اکثر افرادی که از میزان سلامت پوست بالایی برخوردار هستند این ماده را در بدن خود به میزان کافی و همچنین بیش از حد نیاز دارند. بنابراین باید بگوییم که افراد برای دستیابی به این موضوع باید این ماده را به صورت مرتب در بدن خود تامین کنند.

یکی از بیماری هایی که امروزه افراد با شنیدن اسم آن نیز وحشت زده می شوند سرطان می باشد. یکی از مزیت های بسیار خوبی که نصیب افراد خواهد شد کاهش ابتلا به این بیماری می باشد. افرادی که ترس از این بیماری دارند می توانند با مصرف انواع و اقسام مواد غذایی و خوراکی که دارای این ماده بسیار با ارزش هستند خیال خود را از این بابت راحت کنند.

همان طور که ذکر گردید این ماده غذایی زمانی که در بدن یک فرد وجود نداشته باشد و به مقدار کمی در بدن وجود داشته باشد ممکن است فرد را دچار مشکلاتی از قبیل پیری زودرس کند. به همین دلیل باید بگوییم که افراد در صورتی که این ماده را در بدن خود به میزان کافی داشته باشند علاوه بر این که پوست آن ها کاملا سالم خواهد ماند سبب افزایش طول عمر آن ها نیز خواهد شد.

یکی از مزیت های این ماده که می تواند برای کارخانه ها و یا حتی در دیگر موارد کاربرد داشته باشد این است که می توان از این ماده برای جلوگیری از فساد مواد غذایی استفاده کرد. امروزه با افزایش تولید مواد غذایی در کارخانجات می توان از این ماده برای نگهداری از آن ها و همچنین جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات متعدد از این ماده استفاده کرد.

انواع مواد غذایی که می توان با مصرف آن ها آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن را تامین کنیم :

  1. گردو
  2. تمشک
  3. گشنیز
  4. لوبیا
  5. زغال اخته
  6. شکلات تلخ
  7. زالزالک

همه ی مواد غذایی که به آن ها اشاره شد منبع های بسیار غنی برای تامین آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن افراد می باشد. طی تحقیقاتی که به عمل آمده مشخص شده است که در میان این مواد زالزالک بیشترین مقدار آنتی اکسیدان را برای بردن هر فرد تزریق می کند. این ماده معمولا در دسترس عموم قرار دارد و افراد می توانند به راحتی نسبت به مصرف آن اقدام کنند.

شکلات تلخ، گردو و تمشک پس از زالزالک برای تامین آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن در رده های بعدی قرار دارند. گفتنی هستیم که همه ی این مواد مقدار قابل توجهی از آنتی اکسیدان را برای بدن افراد تامین می کنند اما در یک رتبه بندی تحقیقاتی صرفا مقداری کم و زیاد بودن تامین این ماده برای افراد ارائه شده است و افراد می توانند به نسبت باب میل خود هر کدام از این مواد را انتخاب کنند.

افراد همچنین می توانند علاوه بر این موارد از برخی مکمل ها نیز برای بدست آوردن آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن خود استفاده کنند. یکی از این مکمل ها کورستین نام دارد افراد برای به دست آوردن این مکمل می توانند از توت ها و همچنین سبزی های مختلف استفاده کنند تا از طریق این مکمل آنتی اکسیدان بدن خود را تامین کنند و از مزیت بسیار زیاد آن بهره مند گردند.

پروتئین و همچنین ویتامین C نیز از دیگر مکمل هایی است که افراد می توانند از آن ها استفاده کرده و به آنتی اکسیدان برسند. گفتنی هست که مواد غذایی در تامین این ماده تاثیر گذاری بهتری دارند چرا که افراد اعتماد بیشتری نسبت به آن ها دارند و امروزه استفاده از مواد شیمیایی را به مواد طبیعی ترجیح نمی دهند چرا که این مواد در هر صورت برای آن ها مشکلات و عوارضی را در پی خواهد داشت.

در آخر بهتر است بگوییم که افراد برای بدست آوردن این ماده ی پر ارزش باید آن را به صورت تغذیه ای در برنامه ی غذایی خود جای دهند. این برنامه می توانند توسط یک متخصص تغذیه و در کلینیک های معتبر ارائه گردد. کلینیک رز می تواند برای افراد یکی از انتخاب های بسیار مناسب و همچنین کار آمد ظاهر گردد تا افراد بتوانند با استفاده از برنامه ی ارائه شده توسط کلینیک رز آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن خود را به دست بیاورند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *