تزریق چربی

بررسی کامل تزریق چربی و زاویه سازی

بررسی کامل تزریق چربی و زاویه سازی

تزریق چربی و زاویه سازی

تزریق چربی برای زاویه سازی صورت به عنوان یکی از روش های زیباسازی صورت مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است و از آنجایی که استفاده از این روش مزایای زیادی دارد از این رو با وجود هزینه مناسب یک روش خوب به عنوان یک روش سرپایی در زمره عمل زیبایی محسوب می گردد.

پزشکان زاویه دار بودن صورت را برجسته بودن برخی از نواحی صورت می دانند که موجب افزایش زیبایی چهره می گردد.

تزریق چربی و زاویه سازی

به طور کلی می توان گفت ظاهر صورت شامل سه جزء اصلی پوست، بافت های نرم و استخوان های زیرین می باشد. حجم و موقعیت چربی یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در ایجاد تناسب و هارمونی چهره می باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

وجود زوایا در صورت تمامی افراد دیده نمی شود اما امروزه روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان فرم جدید و زیبایی را در صورت ایجاد کرد.

از مهم ترین بخش های صورت که زاویه دادن به آن قسمت موجب افزایش زیبایی ظاهری صورت می شود، فک و گونه ها می باشند. اندازه و شکل فک باید با صورت هماهنگی داشته باشد زیرا عقب یا جلو بودن فک ترکیب صورت را نازیبا جلوه می دهد.

روش زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی

زاویه سازی فک اولین بخش از صورت می باشد که با برجسته کردن آن صورت به صورت کات دار دیده می شود و استخوان فک تحتانی به طرف گوش ادامه پیدا می کند.

به منظور زاویه سازی فک از دو روش جراحی استفاده می شود :

  1.  کوچک کردن فک
  2.  کوچک کردن چانه

اما این دو روش هر دو جراحی محسوب می شوند و ممکن است عوارض و پیامدهایی داشته باشند اما روش های دیگری نیز برای اصلاح فک وجود دارد که افراد با کاربرد آنها می توانند صورتی زیباتر داشته باشند.

بسیاری از افراد علاقه زیادی ندارند که ریسک جراحی را برای بخش های مختلف صورت خود بپذیرند. علاوه بر این، آن ها نمی خواهند یک بار برای همیشه در این بخش از بدن خود تغییر ایجاد کنند و در همه سال های بعدی ناچار به سر کردن با نتایج این تغییر باشند.

به همین خاطر است که آن ها روش های دیگری را برای زاویه دار کردن صورت خود انتخاب می کنند. روش هایی که هم ریسک کمی داشته باشند، هم رد پایی از خود روی صورت فرد به جا نگذارند و هم در صورت راضی نبودن از نتایج، بتوان آن را تغییر داد و اثرات آن ها را رفع کرد.

یکی از روش های زاویه سازی صورت، تزریق چربی می باشد. تزریق چربی برای برجسته کردن نواحی صورت موجب ایجاد تغییرات تاثیرگذاری در قسمت های مختلف صورت می گردد.

بدین منظور چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می شود و این روش بیشترین کاربرد را برای بزرگ کردن و برجسته نمودن چانه دارد. با استفاده از روش تزریق چربی می توان کانتورهای اطراف صورت را کشیده کرد تا خط فک افراد ظاهری v شکل پیدا کند و چهره به شکل قلب دیده شود.

در این فرآیند، ابتدا چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و سپس از این چربی، آماده تزریق به بدن فرد خواهد شد. از آن جایی که در این فرآیند چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شوند، بدن این چربی ها را به هیچ وجه پس نمی زند.

به علاوه اینکه امکان ابتلا به عنوان عفونت ها در این شیوه بسیار پایین است. با این فرآیند، از یک سو بخشی از چربی های انباشته شده در قسمتی از بدن کاهش پیدا می کنند و از سوی دیگر،چهره با اضافه شدن این حجم از چربی، حالت بهتر و جذاب تری به دست می آورد.

برای ایجاد زاویه سازی با استفاده از تزریق چربی، مقدار کمی از بافت چربی از شکم و یا ران برداشته می شود و به صورت کانول های حفره ای به صورت تزریق می گردد.

این کانول ها، لوله های توخالی یک میلی متری می باشند که انتهای آنها ضخیم است و یک سوراخ کوچک در آن قرار دارد که موجب خارج شدن چربی می گردد. رسوبات چربی به شکل قطرات کوچکی در قسمت هایی از صورت که به چربی نیاز دارند تزریق می شود.

پس از خروج چربی، مرحله خالص سازی آغاز می شود. در این مرحله، چربی‌ ها از خون و سایر مایعات جدا می شوند تا کاملا مهیای تزریق به نقطه تعیین شده در بدن فرد باشند. سپس از سرنگ هایی بسیار کوچک برای تزریق چربی استفاده می شود.

این سرنگ های کوچک درد خاصی برای فرد به وجود نمی آورد و روی بدن او، زخم خاصی ایجاد نمی کنند. آن چه در این مرحله اهمیت زیادی دارد، انتخاب حجم درست چربی برای تزریق باشد.

اگر این حجم بیشتر از میزان مورد نیاز تزریق شود، خونرسانی به چربی ها متوقف می شود و در نتیجه سلول های چربی در منطقه تزریق شده از بین می روند تا نتیجه نهایی کار، ناامید کننده از آب در بیاید.

عوارض جانبی احتمالی و مزایای تزریق چربی

از عوارض جانبی زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق چربی می توان به کبودی و تورم اشاره کرد که ظرف مدت یک هفته بهبود پیدا می کند و پس از گذشت 6 ماه می توانید نتیجه حاصل از درمان را مشاهده کنید.

مزایای استفاده از روش تزریق چربی برای زاویه سازی فک این است که دوره ریکاوری حداقلی دارد و این امکان برای افراد وجود دارد که به راحتی بتوانند فعالیت های روزمره خود را انجام دهند.

فردی که تزریق چربی را برای زاویه دار کردن صورت انجام داده، بلافاصله می تواند کار های همیشگی خود را انجام بدهد. تنها کافی است که این فرد برای 2 روز، فعالیت های سنگین ورزشی را کنار بگذارد و از دست زدن و مالش دادن ناحیه تزریق چربی نیز بپرهیزد.

دستورالعمل های پس از تزریق چربی، از سوی پزشک به فرد داده خواهند شد. این دستورالعمل ها چندان زیادی نیستند و پیچیدگی خاصی هم ندارند. استفاده نکردن از سیگار و الکل در اولین روزهای پس از عمل، شنا نکردن در استخر و عدم استفاده از دارو های رقیق کننده خون، بخشی از این دستورالعمل ها به شمار می روند.

همچنین در حین انجام تزریق چربی از بی حسی های موضعی استفاده می شود و طول مدت درمان بین 45 دقیقه تا یک ساعت می باشد.

زاویه سازی صورت برای بسیاری از افراد که تمایل دارند صورتشان زاویه دار باشد تا چهره ای زیباتر و جوان تر داشته باشند کاربرد دارد.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی، فواید مهم دیگری هم دارد. سلول های چربی علاوه بر جوانسازی پوست و بخشیدن زاویه ای مناسب تر به چهره، می توانند در بهبود کیفیت پوست نیز موثر باشند. افرادی که تزریق چربی را برای صورت خود انجام می دهند، صاحب پوستی با کیفیت مطلوب تر خواهند شد.

نتایج تزریق چربی نسبت به فیلر ها ماندگار تر است و زمان نسبتا زیادی روی صورت فرد باقی می ماند. افرادی که از نتیجه این کار راضی بوده اند، می توانند پس از پایان دوره ماندگاری چربی، دوباره این کار را برای خودشان تکرار کنند و تزریق دیگری هم انجام بدهند.

علاوه بر این، تزریق چربی دوران ریکاوری کوتاهی دارد و اساسا زمان زیادی را از فرد نمی گیرد. پس از انجام این تزریق هم، زندگی فرد روند عادی خودش را طی می کند و هیچ تغییر بزرگی در برنامه های روزمره فرد به وجود نمی آید.

تزریق چربی صورت یکی از کارهای تخصصی پزشکان حرفه ای می باشد و برای انجام تزریق چربی بهتر است به ” بهترین دکتر تزریق چربی ” یا جراحی پلاستیک مراجعه کنید و از انجام این عمل تحت نظر پزشکان غیر متخصص اجتناب کنید زیرا این امکان وجود دارد که عوارض جبران ناپذیری را برای افراد به دنبال داشته باشد.

در کلینیک های غیرمجاز، به جای پزشکان متخصص و مجرب از افرادی استفاده می شود که فاقد تخصص لازم برای تزریق چربی هستند. تزریق چربی یک فعالیت حساس است که طی آن، پزشک باید هم بتواند چربی ها را به خوبی از بدن خارج کند و هم آن ها به درستی در منطقه تعیین شده تزریق کند.

از آن جایی که چربی به لایه های زیرین پوست تزریق می شود، همواره این احتمال وجود دارد که چربی تزریق شده با یک تزریق نامناسب، به بخش های نامناسبی از صورت انتقال پیدا کند.

عکس تزریق چربی

در این صورت نتایج این کار برای فرد بسیار ناامید کننده خواهد بود. پس اهمیت بسیار زیادی دارد که این فعالیت را حتما نزد یک پزشک متخصص و در شرایطی کاملا استاندارد انجام بدهید.

امروزه روش های مختلفی برای جوان سازی و شادابی پوست مورد استفاده قرار می گیرد که روش های تزریقی یکی از شایع ترین آنها می باشد.

در بین روش های تزریقی، تزریق چربی کاربردی گسترده برای کاهش چین و چروک ها ، شادابی و کاهش میزان لاغری و برجسته کردن گونه دارد. تزریق چربی برای کاهش لاغری صورت ناشی از افزایش سن اثر بخشی مطلوبی دارد.

همچنین این روش برای افراد جوانی که صورت لاغری دارند نیز کاربرد دارد.

روش تزریق چربی برای رفع ایرادات صورت

برای تزریق چربی به نواحی مختلف صورت ابتدا از ناحیه نشیمنگاه، پهلو، شکم یا سایر نواحی بدن چربی مورد نظر گرفته می شود و به محل مورد نظر تزریق می گردد.

مهم ترین تاثیرات تزریق چربی در ناحیه صورت شامل : برجسته شدن گونه ها، بهبود کاهش چربی های صورت ثانوی ناشی از افزایش سن، رفع چین و چروک عمیق صورت، پر کردن اسکارهای فرورفته و بریدگی های قدیمی، جوان سازی کامل صورت، رفع نقایص مادرزادی و کاهش و یا از بین رفتن خطوط خنده و لیفت ( کشیدگی) می باشد.

از روش تزریق چربی می توان به منظور پر کردن خطوط خنده، خطوط اطراف دهان و مناطق لاغر فرورفته در صورت مانند دور چشم استفاده کرد.

در روش تزریق چربی  و زاویه سازی اگر چربی با روشی صحیح برداشته شود و پس از آن به درستی سانتریفیوژ شود 90 درصد از سلول های چربی موجود زنده می مانند و به فعالیت مناسب خود ادامه می دهند.

مدت عمل تزریق چربی صورت به مهارت و میزان تزریق چربی بستگی دارد و بین یک تا سه ساعت قابل انجام است. این عمل به صورت سرپایی انجام می شود و در این صورت نیازی به بستری ندارد.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه جهت ماندگاری طولانی تر و دائمی تر چربی صورت بهتر است انجام این کار طی چند جلسه و با فواصل زمانی مناسب چند ماهه انجام شود.

البته افرادی که این فعالیت را در طول یک جلسه انجام می دهند نیز معمولا نتایج خوبی از این کار به دست می آورند. با این وجود این امکان وجود دارد که پس از خروج چربی ها، آن را برای مدتی حفظ کرد و سپس تزریق چربی را در روز متفاوتی انجام داد.

تزریق چربی به صورت، همچنین می تواند با ترکیبی از فعالیت های زیبایی دیگر نیز انجام شود. پس از تزریق چربی به محل مورد نظر، در محل تزریق بخیه زده نمی شود و نیازی به پانسمان ندارد.

مراحل برداشت چربی از قسمت های مشخصی که توسط متخصص تشخیص داده می شود بدین صورت می باشد که ابتدا موضع برداشت که یک سوراخ کوچک است را قبل از ایجاد سوراخ استریل کرده و پس از بی حسی موضعی با استفاده از کانول های مخصوص چربی کشیده می شود.

در مرحله بعد چربی بدست آمده را سانتریفیوژ کرده تا خون و سایر مایعات آن جدا شود و چربی غلیظ تری به دست آید. در مرحله سوم نیز موضع تزریق و چربی استریل و بی حس می شود و سپس با استفاده از کانول های مخصوص تزریق انجام می گیرد. بی حسی صورت همانند اعمال جراحی دندان بهتر است از داخل دهان انجام گیرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی به گونه مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *