درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

روش های جایگزین برای تزریق چربی

روش های جایگزین برای تزریق چربی

امروزه با توجه به گسترش تقاضای افراد برای عمل زیبایی ای که بتواند با اثرات سالخوردگی مبارزه کند، عمل هایی مانند تزریق چربی پرطرفدار شده اند. این عمل مانند سایر عمل های زیبایی عمدتا برای مبارزه با عوارض جانبی بالا رفتن سن و یا افزایش زیبایی در سنین کمتر مورد استفاده اند.

روش های جایگزین برای تزریق چربی

اگر شما می خواهید از چین و چروک های صورتتان رهایی یابید و یا برای افزایش حجم و سایز اندام خود مثل لب یا سینه نمی خواهید عمل های سنگینی مثل استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی را تحمل کنید، در نگاه اول عمل زیبایی تزریق چربی برای شما مناسب است. آیا تزریق چربی جایگزینی نیز دارد؟

اما صبر کنید! آیا این عمل می تواند جایگزین مناسبی برای عمل های زیبایی دیگر باشد؟ آیا نتیجه دلخواه شما را برایتان خواهد داشت؟ آیا اصلا عمل زیبایی تزریق چربی زیبایی مقرون به صرفه است؟

روش های جایگزین برای تزریق چربی

 عمل زیبایی تزریق چربی چیست و چگونه انجام می شود؟

اولین سوال که باید پاسخ داده شود این است که عمل زیبایی تزریق چربی چیست؟ این عمل به برداشتن چربی از قسمت هایی از بدن که وجود چربی زیاد در آنان ناخوشایند است، مثل شکم یا ران و تزریق آن به قسمت هایی که مدنظر است، مثل سینه یا لب یا صورت، گفته می شود.

عمل زیبایی تزریق چربی عمدتا برای افزایش حجم سینه یا لب یا پرکردن چین و چروک های صورت و یا افتادگی های پوست صورت به خصوص در ناحیه فک صورت می گیرد. عملی که عموما ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد و شامل مراحل زیر است:

 1. برداشت چربی: در این مرحله، پزشک متخصص پوست شخص را می برد و با دستگاهی مخصوص مقادیر اندک چربی را (مشابه لیپوماتیک) جمع آوری می کند. سپس جراحات ایجاد شده را با بخیه می بندد و باندی بر روی آن قرار می دهد.
 2. آماده سازی چربی: پزشک متخصص سلول های چربی جمع آوری شده را در دستگاهی مخصوص می گذارد تا بچرخد که خون و مایعات دیگر از آن خارج شود.
 3. تزریق چربی: پس از آماده سازی چربی، پزشک با سوزنی مخصوص چربی ها را به نواحی مورد نظر تزریق می کند. جراحات حاصل از سوزن آنقدر کوچک اند که نیازی به بخیه ندارند.
مشاهده مطلب
تاثیر تزریق چربی در ترمیم چهره

تزریق چربی اصولا بدون درد است و در نتیجه بلافاصله بعد از تزریق چربی شخص دردی حس نخواهد کرد اما در چند روز الی چند هفته بعد از عمل، درد خفیفی احساس خواهد شد که پزشک برای برطرف کردن آن، مسکن تجویز می کند که باید توسط شخص مراجعه کننده مصرف شوند.

زمان مورد نیاز عمل تزریق چربی متغیر است ولی در بیشتر موارد این عمل زیبایی چندین ساعت طول می کشد نکته اینجاست که شخص می تواند بلافاصله پس از عمل به خانه برود.

در مواردی هم نیاز خواهد شد تا شخص شب را در بیمارستان بماند تا در صورت نیاز، به شخص رسیدگی شود. همچنین بسته به حجم عمل، تعداد انجام تزریق چربی از یک جلسه تا چند جلسه متغیر است.

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از تزریق چربی

با اینکه عمل تزریق چربی عملی ساده است ولی مسلم است که هیچ عمل زیبایی بدون عوارض نخواهد بود! بروز این عوارض با توجه به شرایط فیزیکی بیمار و یا میزان مهارت پزشکی که به او مراجعه شده است متفاوت اند و الزاما در همه افراد این عوارض پیش نخواهد آمد.

برخی از عوارض احتمالی ناشی از تزریق چربی در ادامه ذکر شده است.

 1. کبودی و ورم قابل توجه در ناحیه تزریق
 2. بی حسی موقت ناحیه تزریق
 3. جای زخم های کوچک که با گذر زمان کم رنگ میشوند اما از بین نمیروند
 4. جذب چربی تزریق شده توسط بدن که باعث کاهش کیفیت عمل میشود

اما عمل زیبایی تزریق چربی علاوه بر عوارض جانبی، خطراتی نیز خواهد داشت که شایسته توجه هستند چرا که میتوانند شخص را دچار مشکلاتی به مراتب سخت تر کنند اما توجه داشته باشید که با انتخاب یک پزشک متخصص می توانید از تمامی عوارض احتمالی و خطرات ناشی از آن جلوگیری نمایید.

 1. تجمع خون در زیر پوست ناحیه تزریق (هماتوما)
 2. مرگ بافت و محل تزریق چربی (نکروز چربی)
 3. بسته شدن عروق خونی به واسطه چربی (آمبولیسم چربی)
 4. نشت هوا در فضای بین ریه ها و جدار قفسه سینه
 5. جای زخم های واضح و مشخص (هیپرتروفی چربی)

همچنین عمل fat injection همانند سایر اعضای خانواده عمل زیبایی، با ریسک هایی طبیعی همراه است که ” دکتر تزریق چربی ” موظف است که همه خطرات و عوارض جانبی را برای بیمار بازگو کند و راه های مقابله و مراقبت در برابر آنان را مطرح نماید چرا که اکثریت این خطرات و عوارض قابل کنترل و پیشگیری هستند.

 1. خونریزی بیش از حد
 2. لخته شدن خون در عروق
 3. عفونت
 4. حساسیت به مواد مورد استفاده طی عمل
 5. پزشک برای عمل نیاز به بانک چربی دارد که برداشت چربی از این نواحی می تواند باعث تغییر شکل آن ناحیه یا ناراحتی های پس از عمل شود
مشاهده مطلب
سن مناسب برای تزریق چربی

آیا عمل زیبایی تزریق چربی می تواند انتخابی اشتباه باشد؟

در بیشتر موارد، عمل زیبایی تزریق چربی با بی حسی موضعی انجام می شود اما گاها نیاز به بیهوشی عمومی دارد که می تواند به شدت خطرناک باشد و به تجربه پزشک بیهوشی بستگی دارد پس باید در انتخاب پزشک مورد نظر دقت کرد.

اما عموما مشکل در این بخش ماجرا نخواهد بود. مشکل اصلی کسانی که تزریق چربی را تجربه می کنند در عوارض پس از عمل زیبایی است. شما به مدت چندین روز قادر به کار کردن و انجام فعالیت های سخت و سنگین نخواهید بود و باید استراحت مطلق داشته باشید.

حتی باید کسی باشد که شما را از مطب پزشک تا خانه همراهی کند. پس میتوان گفت که از انجام خیلی از کارها که قبلا توانایی انجام آن ها را داشته اید، عقب می مانید اما این موضوع کاملا طبیعی است و پس از هر نوع عملی رخ خواهد داد.

همچنین عوارض جانبی عمل زیبایی تزریق چربی مثل ورم و کبودی برای انسان خسته کننده خواهند بود و روند درمان را کند خواهند کرد. لازم به ذکر است که برداشت از بانک چربی می تواند باعث تغییر شکل این نواحی شود.

همچنین fat injection هیچ وقت نتیجه مطلوب افراد را برایشان نداشته است و این افراد چندین بار به پزشک برای انجام دوباره عمل زیبایی مراجعه کرده اند ولی نتیجه دلخواه خود را نگرفته اند. این موضوعات بر میزان هزینه و زمان مصرفی شما تاثیرات به شدت منفی ای خواهند داشت.

اما در نهایت این تصمیم خود شخص است که بخواهد تن به چنین عملی بدهد یا خیر. زیبایی گنجینه ای است که بهایی گزاف دارد؛ اما با پیشرفت علم و تکنولوژی، شاید بتوان از هزینه سنگین این گنج کم کرد و روش هایی کم خطر تر و کم هزینه تر و به صرفه تر ارائه کرد و یا حتی با انتخاب یک پزشک متخصص ماهر و با تجربه تزریق چربی را به خوبی به پایان رساند.

مناسب ترین جایگزین برای عمل زیبایی تزریق چربی

با توجه به محدودیت ها و خطراتی که عمل تزریق چربی به همراه خود دارد، دانشمندان به دنبال جایگزینی کم خطر تر برای این عمل زیبایی می گردند تا بتوانند اثرات جانبی حاصل از عمل fat injection را کاهش دهند و جواب خود را در مواد پلیمری یافتند.

راه حل این است که مواد پلیمری که توسط بدن جذب نمی شوند برای عمل زیبایی تزریق چربی استفاده شود. این مواد به دلیل مزایایی که دارد در چند سال اخیر با افزایش تقاضا از سوی افراد مشتاق عمل تزریق چربی مواجه شده اند.

 1. نیاز به بانک و منبع در بدن ندارند و از بیرون تامین می شوند
 2. نتایج حاصل از عمل زیبایی تزریق این مواد قابل پیش بینی تر است
 3. قابلیت بهینه سازی آنان نسبت به چربی بیشتر است
مشاهده مطلب
پس از تزریق چربی چه زمان میتوان به کار خود بازگشت!

این مواد بر پایه یک اسید طبیعی بدن به نام هیالورونیک اسید که باعث استحکام و شادابی پوست و بافت های نرم بدن می شود ساخته می شوند. این مواد کاملا پلیمری هستند و هیچ گونه مونومر و جزء آزادی ندارند و در نتیجه توسط بدن جذب نمی شوند تا اثر عمل طولانی مدت تر باشد.

از دیگر مزایای این مواد این است که روش تزریق و نوع سوزن استفاده شده به گونه ای است که میزان ورم و کبودی بعد از تزریق آنان نسبت به تزریق چربی به مراتب کمتر است و همچنین زمان بروز اثرات آنان هم کمتر از تزریق چربی است.

افرادی که این مواد را دریافت می کنند بعد از مدت هفت روز اثرات تزریق را مشاهده خواهند کرد. در حالی که اگر بخواهیم با تزریق چربی مقایسه کنیم، چون برخی از سلول های چربی توسط بدن جذب خواهد شد، در چند ماه اول اثر قابل مشاهده ای دیده نخواهد شد.

بررسی های میکروسکوپی بر روی این مواد نشان داده است که این مواد جایگزین مناسبی برای تزریق چربی هستند.

چرا که مواد پلیمری، هیچ گونه سمیتی برای سلول ها و بافت های بدن ندارند، موجب واکنش های التهابی نخواهند شد و همچنین واکنش های آلرژیک و حساسیت به آنان به مراتب پایین تر است.

و در نهایت می توان اشاره کرد که این مواد تا بعد از 2 الی 6 هفته بعد از عمل زیبایی قابلیت جمع آوری و بازآرایی در بدن شخص توسط پزشک متخصص را دارند که این موضوع نسبت به تزریق چربی مزیت بزرگی محسوب می شود.

بیشترین میزان عارضه تزریق این مواد بروز عفونت در ناحیه تزریق است. بعد از تزریق این مواد، طبیعی است که پزشک آنتی بیوتیک تجویز کند تا از بروز عفونت در محل های تزریق جلوگیری شود. مصرف این آنتی بیوتیک ها توسط شخص الزامی است.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز“ با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات انتقال چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک تخصصی پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع