جراحی بینی

مزایای جراحی بینی بیشتر است یا معایب آن ؟

مزایای جراحی بینی بیشتر است یا معایب آن ؟

مزایای جراحی بینی بیشتر است یا معایب آن ؟

جراحی زیبایی بینی مثل عمل های جراحی دیگر با معایب و مزایایی همراه است و در مورد هیچگونه عمل های زیبایی نمی توان گفت که به طور مطلق خوب بوده و هیچگونه مشکلی را برای مراجعه کننده ایجاد نخواهد کرد. افرادی که علاقمند به جراحی زیبایی بینی هستند باید همه ی جوانب آن را در نظر بگیرند.

مزایای جراحی بینی بیشتر است یا معایب آن

آنها باید با در نظر گرفتن تمام جوانب تصمیم بگیرند که آیا می توانند این عارضه های جانبی و مشکلات احتمالی پس از آن را تحمل کنند یا خیر. اگر کسانی با عارضه های جانبی جراحی بینی مشکل دارند بهتر است از انجام این عمل زیبایی صرف نظر کنند.

به طور کلی باید گفت که مزایای جراحی بینی بیشتر از معایب آن است اما بسیاری از افراد وجود دارند که تحمل معایب های پس از عمل برای آن ها قابل تحمل نبوده و از انجام این عمل زیبایی منصرف می شوند. پس بهتر است قبل از انجام هر گونه جراحی زیبایی آگاهی خود را نسبت به جنبه های مثبت و منفی آن بالا ببرید تا پس از متوجه شدن این معایب متعجب نشوید.

مزایای جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی مانند سایر جراحی های زیبایی دیگر دارای مزایای زیادی هستند. به همین دلیل طرفداران زیادی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارند. مزایای جراحی بینی را برای شما ذکر خواهیم کرد تا آگاهی خود را نسبت به این جراحی زیبایی بالا ببرید.

افزایش آگاهی و شناخت در مورد عمل های زیبایی، کمک می کند تا شما این عمل ها را در شرایط به مراتب بهتری پشت سر بگذارید. در بعضی از موارد، افراد بدون کسب شناخت کافی به سراغ انجام عمل می روند و سپس با نتایج پس از این فعالیت، کاملا غافلگیر می شوند.

در کلینیک های معتبر پزشک پیش از انجام، همه نکات مهم در خصوص این فرآیند را با فرد در میان می گذارد تا فرد متقاضی با شناخت دقیق و اصولی به سراغ انجام این کار برود. علاوه بر این به این موضوع نیز توجه می شود که فرد حتما گزینه مناسبی برای پشت سر گذاشتن عمل بینی باشد.

چرا که سلامتی افراد همواره نسبت به زیبایی ظاهری آن ها در اولویت خواهد بود. فراموش نکنید که نتایج حاصل از عمل جراحی بینی دائمی است و دیگر برگشت پذیر نخواهد بود. در نتیجه بسیار مهم است که با دانستن همه مزایا و معایب، این عمل را برای بینی خود انتخاب کنید.

1- ایجاد تعادل در صورت

تعداد زیادی از مراجعه کنندگان وجود دارند که علاوه بر داشتن بینی بزرگ در صورت، یک شکل منحصر به فردی را در صورت ایجاد کرده است که باعث عدم تعادل در صورت شما شده است. این گونه افراد ممکن است بینی کجی داشته و دچار انحراف بینی باشند.

با استفاده از جراحی زیبایی بینی این مشکل را می توان بدون هیچ مسئله ای حل کرد و این جراحی بینی باعث ایجاد هماهنگی و تقارن در صورت مراجعه کننده می شود.

مزایای جراحی بینی بیشتر است یا معایب آن

هر چقدر که اجزای مختلف صورت تعادل و تناسب بیشتری با هم داشته باشند، زیبایی آن چهره نیز درخشان تر و محسوس تر خواهد بود.

در نتیجه وقتی بینی بیش از حد بزرگ باشد و با سایر اجزای صورت تعادل برقرار نکند، طبیعی به نظر می رسد که بخشی از زیبایی چهره فرد از دست برود و او به دنبال راهی برای مقابله با این وضعیت باشد.

البته زیبایی به طور کلی یک مفهوم سلیقه ای است و بسیاری از افراد با بینی بزرگ، احساس زیبایی و شادی دارند اما اگر کسی شکل و فرم بینی خود را دوست نداشت، جراحی بینی بهترین و موثر ترین راه برای ایجاد یک شکل ایده آل از بینی در ظاهر این فرد تلقی خواهد شد. روشی که می تواند تعادل را به بهترین شکل ممکن به ظاهر فرد هدیه کند.

2– بهبود تنفس

ممکن است بسیاری از افراد به دلیل اتفاق های متعدد دچار مشکلاتی در بینی شود این مشکلات مانند شکستگی، کج شدن دیواره های بینی و به وجود آمدن زخم های عمیق ناشی از تصادفات به وجود می آید.

همه ی این مسائل ذکر شده باعث می شود که تنفس برای شما دشوار شود و نتوانید به راحتی نفس بکشید. این گونه افراد با کمک جراحی بینی مشکل خود را به راحتی حل می کنند و باعث می شود که مانند سابق به راحتی تنفس کنند.

در حقیقت عمل جراحی بینی یا همان رینوپلاستی، تنها برای رسیدن به ظاهر مطلوب و زیبایی دلخواه انجام نمی شود و این فرآیند، می تواند خواص درمانی قابل توجهی داشته باشد. بالا رفتن ظرفیت تنفس و بهتر نفس کشیدن، یکی از همین خواص کلیدی به شمار می رود.

افرادی که بهتر نفس می کشند، طبیعتا شب ها نیز خواب راحت تری خواهند داشت. عمل جراحی بینی می تواند روی درمان خروپف افراد نیز موثر باشد و موجب شود که آن ها در زمان خواب، هیچ صدای ناهنجاری برای اطرافیان خود تولید نکنند.

3- ایجاد عزت نفس

اغلب کسانی که به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند هیچ اعتماد به نفسی به دلیل مشکلات ظاهری خود ندارند همین موضوع سبب می شود که دست به جراحی زیبایی های مختلف بزنند. این افراد بعد از جراحی بینی به آن چهره ی ایده آل خود می رسند و همین سبب می شود که عزت نفسی را که از دست داده اند دوباره بدست بیاورند.

بالا رفتن اعتماد به نفس افراد پس از انجام عمل جراحی بینی، به آن ها کمک می کند تا با آرامش و اطمینان بیشتری نسبت به خود، در جمع ظاهر شوند و احساس به مراتب بهتری نسبت به خود داشته باشند.

این موضوع می تواند یک تغییر بسیار بزرگ در زندگی افرادی باشد که تا پیش از انجام رینوپلاستی، همواره به خاطر سایز بینی، از اعتماد به نفس کافی برای حضور در جمع های بزرگ و مراسم های عمومی برخوردار نبودند.

4- ایجاد چهره ای زیباتر

در جراحی بینی نمی توان گفت آقایان یا خانم ها بیشتر طرفدار آن هستند زیرا طبیعتا همه به دنبال چهره ای زیباتر می باشند.

با این وجود که عمل های جراحی زیبایی زیادی برای بهتر شدن چهره وجود دارد اما جراحی بینی تغییرات بیشتری را در افراد مراجعه کننده به وجود می آورد و کمک به هر چه زیبا تر شدن چهره می کند. در نتیجه تعجبی کرد که جراحی بینی طرفدارهای زیادی در بین آقایان و خانم ها دارد.

علاوه بر این جراحی بینی، این شانس را به افراد می دهد که شکل ظاهری نهایی بینی خود را در عمل، انتخاب کنند. بعضی از افراد طرفدار بینی های عروسکی هستند و بعضی های دیگر، بینی های کاملا طبیعی را ترجیح می دهند.

فرد پیش از انجام عمل، خواسته خود در مورد شکل نهایی بینی را با پزشک در میان می گذارد و این نتیجه در نهایت، متناسب با خواست خود او خواهد بود. پزشک حتی پیش از انجام رینوپلاستی، تصاویری از فرد با شکل بینی مدنظرش در اختیار او قرار می دهد تا او نسبت به این انتخاب اطمینان حاصل کنند و در نهایت بهترین تصمیم را برای خودش بگیرد.

5- رفع مشکلات سینوس

حل کردن مشکلات مربوط به سینوس، یکی دیگر از مزایای مهم جراحی بینی به شمار می رود. چرا که ایجاد مشکل در سینوس ها، می تواند موجب شکل گیری سر درد های عمیق و طولانی در بدن فرد شود. این مشکلات زمانی ایجاد می شوند که راه هوا با یک بافت نرم، بسته می شود.

این موضوع به ویژه برای افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، به یک دغدغه مهم تبدیل می شود. با این وجود به کمک جراحی بینی، از بسته شدن راه هوا جلوگیری می شود و در نتیجه افراد دیگر در ناحیه سینوس، مشکل حادی را احساس نخواهند کرد.

معایب جراحی بینی چیست ؟

همه ی جراحی های زیبایی به طور مطلق ایده آل نیستند و ممکن است برای بسیاری از افراد مشکلی را ایجاد کند. جراحی بینی نیز مانند سایر جراحی های زیبایی دیگر با مشکلاتی نیز روبروست که این مشکلات را برای شما بیان خواهیم کرد.

1- ضخیم شدن پوست بینی

در جراحی بینی برای بالا بردن ماندگاری این عمل پوست بینی را ضخیم می کنند. کسانی که پوست بینی نازکی دارند برایشان مشکلی پیش نخواهد آمد اما برای کسانی که پوستی ضخیم دارد ممکن است این نتایج خوشایند نباشد.

همچنین در جراحی بینی نوک بینی افراد، غضروفی محکم قرار می دهند که باعث استحکام بینی شود همین امر باعث هرچه ضخیم تر و محکم تر شدن بینی شما خواهد. پس انتظار نداشته باشید پس از جراحی زیبایی بینی شما بینی نرمی داشته باشید.

2- ایجاد محدودیت

پس از جراحی بینی شما نمی توانید مانند گذشته عادت های را که در خصوص بینی خود داشته اید انجام دهید به دلیل این که تراکم استخوان در بینی شما بیشتر می شود و نسبت به گذشته شما حفره های کوچکتری دارید.

پس در نتیجه شما نباید عادت های گذشته خود را انجام دهید به عنوان مثال شما برای تمیز کردن بینی خود نمی توانید چیزی را داخل بینی خود کنید. بینی عمل شده شما اجازه چنین کاری را به شما نخواهد داد.

یا به عنوان مثال شما اگر ورزش حرفه ای را انجام می دادید باید پس از جراحی بینی از آن صرف نظر کنید زیرا می تواند مشکلاتی را نظیر شکستگی و یا خونریزی برای بینی شما به وجود آورد. عمل جراحی باعث می شود که شما هیچ گونه ورزش را انجام ندهید شما باید با احتیاط بیشتری نسبت به سایر افراد ورزش کنید. این نکته را فراموش نکنید که شما باید ورزش های سبک را بعد از جراحی بینید انتخاب کنید.

3- مشابه نبودن بینی ها پس از جراحی زیبایی بینی

برخی از افراد مراجعه کننده برای پزشکان عکس بینی سایر افراد را نشان می دهند که بینی آنها مشابه فردی که عکس آن را آورده شود اما این موضوع غیر ممکن است زیرا هر کس به دلیل داشتن بینی و چهره متفاوت نمی توان بینی مشابه با سایر افراد ایجاد کرد.

پس مراجعه کنندگان نباید انتظار داشته باشند که شبیه بینی ایده آل خود بشود. شما به این مسئله تمرکز کنید که باید خاص باشید و با هر فرد متفاوت باشید این تفکر شما را پس از انجام جراحی بینی راضی می کند.

این مشابه نبودن به این معنی نیست که شما ممکن است با بینی بد و زشتی روبه رو شوید بلکه شما یک بینی منحصر بفرد خود را نسبت به چهره خودتان خواهید داشت.

مزایا جراحی بینی بیشتر است یا معایب آن ؟

جراحی بینی (nose surgery) باعث تغییرات زیادی در چهره شما خواهد شد این زیبایی منجر به زیبا و ظریف به نظر رسیدن چهره شما خواهد شد. جراحی بینی دارای معایب و مزایایی است. شما باید در مورد مزایا و معایب اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را در این باره بگیرید.

این یک تغییر کاملا مهم در ظاهر شما خواهد بود و به همین خاطر، بسیار مهم است که قبل از انتخاب چنین تغییری، به خوبی همه چیز را در مورد آن بدانید و از همه نکات مثبت و منفی در مورد آن آگاه باشید.

قطعا جراحی زیبایی بینی مزایای بیشتری دارد نسبت به معایب آن دارد. همین موضوع سبب شده که طرفدارهای زیادی این جراحی زیبایی داشته باشد. اگر کسانی هستند که فکر می کنند با جراحی بینی با مشکلی روبرو نمی شوند باید بدانند که تصور غلطی نسبت به این جراحی زیبایی دارند.

توصیه می شود که کسانی که انتظارات غیر واقعی پس از جراحی بینی دارند از این تصمیم صرف نظر کنند زیرا این جراحی می تواند با عارضه هایی همراه باشد و شما را با خطرات احتمالی رو به رو کند علاوه بر این مسئله این جراحی زیبایی پس از عمل شما را در انجام دادن یک سری کارهای روزانه محدود خواهد کرد.

جراحی بینی ظاهر بسیار مطلوبی برای افراد می سازد اما نمی تواند آن را به چهره های مشهور و بازیگران سرشناس، شبیه کند. این تنها روشی برای از بین بردن نقص های بینی و انتخاب بهترین فرم برای بینی افراد به شمار می رود.

بنابراین، شما قبل از انجام هرگونه جراحی زیبایی موظف هستید که اطلاعات کافی در خصوص آن عمل زیبایی کسب کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای خود بگیرید.

جراحی بینی، حساسیت و ظرافت قابل توجهی دارد. به همین خاطر باید این فرآیند را حتما در یک کلینیک معتبر و زیر نظر یک پزشک متخصص و با تجربه انجام بدهید تا بهترین نتیجه را از این فرآیند دریافت کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *