کاشت مو

7 تاثیر اساسی کاشت مو بر زندگی افراد

7 تاثیر اساسی کاشت مو بر زندگی افراد

7 تاثیر اساسی کاشت مو بر زندگی افراد

زنان و مردان بسیاری هستند که با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند. دلیل اصلی ریزش مو در افراد ارثی است و به خصوصیات ژنتیکی افراد مربوط می شود. البته عوامل دیگری نیز هستند که می توانند باعث ریزش مو شوند و یا به آن شدت و سرعت ببخشند. عواملی مانند بر هم خوردن تعادل هورمون ها، اضطراب و استرس و یا عادات غذایی و سبک زندگی ناسالم.

7 تاثیر اساسی کاشت مو بر زندگی افرادریزش مو تنها مربوط به سر نمی شود و گاهی افراد در نواحی صورت مانند ریش، سبیل و ابرو دچار ریزش مو می شوند؛ اما خبر خوب این است که امروزه علم روز به روز در حال پیشرفت است و در این مسیر راه حل های مناسبی برای رفع دائمی مشکل ریزش مو به وجود آمده است. کاشت موی طبیعی می شود گفت بهترین راه برای افرادی است که دچار ریزش مو شده اند و از ظاهر خود رضایت کافی را ندارند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

در گذشته افرادی که کاشت مو انجام می دادند به راحتی از روی ظاهر مو های جدید آن ها قابل تشخیص بود که فرد عمل کاشت مو انجام داده است؛ اما امروزه کاشت مو و روش های متنوع آن به شکلی توسعه یافته اند و پیشرفت کرده اند که هم فرایند عمل کاشت مو بسیار سریع و بدون درد است و هم نتیجه ی کاشت مو به طرز شگفت انگیزی طبیعی و زیبا به نظر خواهد رسید. در این مقاله بررسی می کنیم که این عمل نسبتا راحت و بدون درد چگونه می تواند مسیر زندگی شما را دستخوش تغییرات کند.

7 تاثیر اساسی کاشت مو بر زندگی افرادزیبا تر به نظر می رسید

تقریبا همه ی افراد اولین چیزی که از عمل کاشت مو انتظار دارند این است که ظاهر آن ها را به نحو مطلوب تغییر دهد. چرا که وقتی افراد دچار ریزش مو می شوند، بیش از هر چیز ظاهر آن ها دچار تغییر می شود. این تغییر ظاهر باعث می شود دیگران نیز به شکل دیگری به شما نگاه کنند.

برخورد اول افراد با یک دیگر بسیار تعیین کننده است و در قضاوت آینده ی افراد نسبت به هم تاثیر می گذارد. موهای کم پشت و تکه تکه باعث می شود که شلخته و نا آماده به نظر برسید و حتی خودتان نسبت به ظاهر خود حس خوشایندی نداشته باشید.

کاشت مو می تواند به شکل بی نظیری ظاهر شما را تغییر دهد و باعث شود جوان تر، زیبا تر و جذاب تر به نظر برسید. نه تنها از نظر دیگران، بلکه حتی خود شما هم هر روز که در آینه نگاه می کنید از ظاهر جدید خود لذت خواهید برد.

اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت

همان طور که گفته شد ریزش مو باعث کاهش جذابیت در برخی افراد می شود و وقتی افراد احساس کنند که جذاب نیستند، اعتماد به نفس خود را از دست خواهند داد. ممکن است شما به دلیل ریزش مو به فردی خجالتی تبدیل شوید که از جمع های دوستانه و یا آشنا شدن با افراد جدید و فعالیت های این چنینی دوری می کند.

حتی ممکن است باعث شود نسبت به فعالیت هایی که ارتباطی با ریزش مو ندارند و قبلا با علاقه آن ها را انجام می دادید دلسرد شوید و دیگر انجامشان ندهید. عملکرد شغلی و حرفه ای شما نیز می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد و افت کند؛ چرا که کاهش اعتماد به نفس باعث می شود خلاقیت خود را از دست دهید و نتوانید ایده های خود را بیان کنید.

اما وقتی ظاهر خوبی داشته باشید، حال شما هم خوب خواهد شد. کاشت مو هم به شما کمک می کند تا ظاهر خود را به شکل مطلوب تغییر دهید که نتیجه ی آن بازیابی اعتماد به نفس شما خواهد بود. بعد از کاشت مو اعتماد به نفس شما به حدی رشد خواهد کرد که هرگز فکر آن را نمی کردید.

ظاهری طبیعی داشته باشید

در حدود سی الی چهل سال پیش کاشت مو با روش های اولیه انجام می شد که نتیجه ی آن چندان طبیعی به نظر نمی رسید و فقط می توانست بخشی از آثار ریزش مو را از بین ببرد؛ اما امروزه کاشت مو با روش های جدید مانند FUE انجام می شود که نتایج آن به طرز شگفت انگیزی زیبا و طبیعی به نظر خواهند رسید.

همچنین این روش به شما این امکان را می دهد تا موهایی پر پشت و بسیار متراکم را روی سر خود داشته باشید و علاوه بر آن خط رشد موهای شما بسیار ظریف و متناسب خواهد بود. به طوری که هیچ کس نتواند تشخیص دهد که آیا شما کاشت مو انجام داده اید یا خیر.

کاشت مو، یک راه حل دائمی

شاید بشود گفت مهم ترین مزیت کاشت مو این است که نتایج آن برای همیشه ماندگار خواهند بود و در واقع با کاشت مو شما یک بار برای همیشه مشکل ریزش مو را برطرف خواهید کرد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چه تضمینی وجود دارد که موهای کاشته شده دچار ریزش نشوند؟

پاسخ این است که موهایی که برای کاشت استفاده می شوند، از ناحیه پشت و دور سر برداشت می شوند که به نواحی اهدا کننده ی مو معروف هستند. خصوصیت موها در این نواحی این است که فولیکول ها یا همان ریش های موها در این نواحی نسبت به عواملی که باعث ریزش مو می شوند مقاوم هستند و دچار ریزش نمی شوند. به همین دلیل است که مو های اطراف سر و پشت گوش ها بسیار دیر تر از مو های دیگر می ریزند و در اکثر موارد هرگز نمی ریزند.

این فولیکول ها وقتی به ناحیه ی جلویی سر (ریش و ابرو) منتقل می شوند نیز خاصیت خود را حفظ می کنند و همچنان نسبت به ریزش مقاوم خواهند بود. به همین دلیل پزشکان با خیال راحت ضمانت می کنند که پس از کاشت مو، فولیکول های کاشته شده دچار ریزش نخواهند شد.

مدل های موی متنوع را امتحان می کنید

وقتی موهای شما دچار ریزش شده اند و دچار طاسی کامل شده اید و یا موهای کم پشتی دارید، آن وقت برای آرایش موهای خود و مدل دادن به آن ها گزینه های بسیار محدودی دارید و نمی توانید در ظاهر خود ایجاد تنوع کنید؛ اما با کاشت مو و داشتن موهایی پر پشت می توانید موهای خود را بلند کنید، ببندید، باز کنید و خلاصه هر کاری که می خواهید انجام دهید. می توانید بسته به این که در چه مراسمی می خواهید شرکت کنید ظاهر خود را تغییر دهید و به فردی تاثیر گذار تبدیل شوید.

در رسانه های اجتماعی تصویر بهتری از خود ثبت خواهید کرد

امروزه بخش بزرگی از دنیای ما در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها و وبسایت های گوناگون خلاصه می شود. در اغلب این فضا ها افراد برای معرفی خود از یک عکس استفاده می کنند. همانطور که می دانید، اولین قضاوت افراد نسبت به یکدیگر از روی ظاهر افراد صورت می گیرد؛ و داشتن یک عکس خوب و مناسب در فضای شبکه های اجتماعی می تواند تاثیر مثبتی بر قضاوت نزدیکان شما از شما بگذارد. این نزدیکان می توانند دوستان شما، مشتریان شما و یا کارفرمای شما باشند. داشتن موهایی پر پشت و مرتب به شما کمک خواهد کرد تا ظاهر جذاب تری داشته باشید و تاثیر مثبتی بر افراد بگذارید.

در شغل و حرفه ی خود پیشرفت خواهید کرد

اگر پیر و مسن به نظر برسید، در به دست آوردن موقعیت های شغلی جدید دچار مشکل خواهید بود و نسبت به افراد جوان تر فرصت های کمتری به دست خواهید آورد. همچنین اطرافیان و همکاران شما ممکن است به شما به عنوان یک فرد سالخورده و سنتی نگاه کنند و ایده های شما را به عنوان ایده هایی قدیمی و سنتی بشناسند. کاشت مو همان طور که گفته شد، باعث می شود تا چندین سال جوانتر و شاداب تر به نظر برسید و موقعیت های بیشتری را پیش روی خود ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *