کاشت ابرو

10 توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

10 توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

10 توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

ابروهای پرپشت می توانند در زیبایی فرد تاثیر به سزایی را داشته باشند. امروزه از روش های نوینی برای پرپشت شدن موها در این ناحیه استفاده می شود.کاشت می تواند یکی از این روش ها در پرپشت نمودن باشد. در واقع با استفاده از کاشت ابرو می توان دارای موهای طبیعی در این ناحیه شد.

10 توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

اما از آنجایی که کاشت می تواند داری هزینه بیشتری نسبت به روش های دیگر پرپشت نمودن داشته باشد و همچنین به تخصص بسیار زیاد و دقت بالایی در کاشت ابرو نیاز است از این رو کاشت ابرو برای همه افراد نمی تواند امکان پذیر باشد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

به همین دلیل می توانیم روش های طبیعی دیگری را به جای کاشت پیشنهاد دهیم تا با استفاده از آنها بتوانید در پرپشت نمودن ابرو های خود نقش به سزایی را داشته باشید.

10 توصیه برای پرپشت شدن طبیعی ابروها

دلایل ریزش ابرو های طبیعی

دلایل و علل بسیار متعددی برای ریزش ابروهای طبیعی هر شخصی وجود دارد که قطعا آگاهی یافتن از این دلایل و پیشگیری از بروز آن ها می تواند تاثیرات زیادی در بهبود پرپشتی ابروها داشته باشد.

استرس و اضطراب

استرس یکی از مهم ترین مواردی که امروزه در دنیا به دلایلی مختلفی سبب ریزش ابروهای شخص می شود و تاکنون افراد زیادی را به این مشکل دچار کرده است. در واقع بروز استرس و اضطراب در طول روز باعث ترشح برخی هورمون هایی در بدن می شود که در رشد و بقای موهای بدن خلل ایجاد می کند. بنابراین در صورتی فرد دچار استرس بیش از حد یا استرس به طور مداوم شود این امر می توانند سبب ریزش موهای بدن از جمله ابروها شود.

کندن یا کشیدن ابرو

برخی از افراد در طول روز به مداوم و مکرر ابروهای خود را به سمت بیرون می کشند. البته این یک امر عادی محسوب نمی شود و عمده این افراد معمولا به دلیل عادت های بد، اختلالات روانی و یا استرس و اضطراب این اقدام ناخوشایند را انجام می دهند که منجر به آسیب دیدن ابروها و ریشه آن ها می شود و در صورت تداوم این اقدام تمامی آن ها از بین می رود.

افزایش سن

بدن انسان با افزایش سن و پیر شدن به مرور در انجام فرآیند های طبیعی خود از جمله تقویت و بقای موهای بدن ناتوان می شود. موهای بدن برای حفظ بقای خود لازم است برخی مواد مغذی و آب و اکسیژن از طریق جریان خون جذب نمایند.

در صورتی بدن شخص نتواند هر یک از این منابع تغذیه ای را برای ابروها تامین نماید، قطعا پس از مدتی شاهد ریزش ابرو های خود خواهد شد.

اختلالات هورمونی

بدن هر فردی ممکن است به دلایل مختلفی دچار برخی مشکلات در ترشح هورمون های بدن شود. در واقع به دلیل این که بدن انسان نسبت به ترشح هورمون های بدن بسیار حساس است، در صورتی که غدد هورمونی مانند تیروئید در بدن روند طبیعی خود را طی نکند، بدن به این مشکل واکنش می دهد و ممکن است موهای برخی مناطق بدن از جمله ابروها ریزش کند.

بیماری

هر شخصی ممکن در طول زندگی خود دچار بیماری های متعددی شود اما برخی از بیماری هایی وجود دارند که سبب ریزش موهای بدن و ابروها می شود.

به عنوان مثال بیماری سرطان یک بیماری شدید محسوب می شود که برای درمان آن از شیمی درمانی استفاده می شود. از جمله مهم ترین عوارض جانبی درمان با شیمی درمانی ریزش شدید موهای سر و بدن می شود به طوری که هیچ مویی در بدن باقی نمی ماند.

تغذیه نادرست و سوء تغذیه

همان طور که می دانید برای حفظ بقا و تقویت کردن ابرو نیاز به مواد مغذی می باشد. عمدتا این مواد مغذی شامل امگا3، روی، ویتامین D، ویتامین B و پروتئین می باشد. افراد باید سعی کنند همواره در برنامه غذایی خود از میوه و سبزیجات و همچنین غذاهای مفید از جمله ماهی استفاده نمایند.

درمان های طبیعی برای پرپشت شدن ابرو

می توانیم به شما راهکار ها و مواردی را پیشنهاد نماییم تا با به کارگیری آنها بتوانید ابروهای خود را به صورت طبیعی پرپشت نمایید و از روش های موقت و آرایشی که بسیار می تواند برای  شما مضر باشد استفاده ننمایید. در زیر به بررسی این مواد می پردازیم.

1- روغن کرچک: این روغن در واقع یکی از روش های قدیمی و موثر در پرپشت نمودن است. موادی که باعث رشد فولیکول های مو می شوند مانند : پروتئین، اسیدهای چرب، آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها غنی شده در روغن کرچک موجود می باشند.

در نتیجه در رشد فولیکول های مو می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. چند قطره از این روغن را بر روی ریشه ابرو خود بمالید و به مدت 30 دقیقه بر روی آن ها  نگه دارید و بعد از آن بشویید. این کار می تواند در دراز مدت باعث پرپشت شدن و ضخیم شدن موهای این ناحیه شود.

2- روغن نارگیل: می تواند به عنوان نرم کننده و مرطوب کننده در گردش خون افراد تاثیر داشته باشد. موادی که در روغن نارگیل وجود دارد حاوی اسید های چرب و پروتئین و همچنین اسید لوریک می باشد.

این ماده خاصیت ضد میکروبی دارد و می تواند از عفونت فولیکول های مو جلوگیری نماید. همچنین مواد مغذی دیگری مانند ویتامین E و آهن در روغن نارگیل می تواند باعث تقویت و افزایش روند رشد و ضخیم شدن آنها شود. می توانید روغن نارگیل را در طول هفته به دفعات بر روی ابروهای خود بمالید تا نتایج آن را بهتر مشاهده نمایید.

3- روغن زیتون: نیز به دلیل داشتن ویتامین های A و E  می تواند سبب رشد موها در این ناحیه  شود.

4- آب پیاز: آب پیاز دارای گوگرد، سلنیوم، مواد معدنی، ویتامین های گروه B و ویتامین های C می باشد. در نتیجه می تواند به رشد موهای این قسمت و تقویت فولیکول های مو بانجامد و کلاژن مورد نیاز برای رشد ابرو را فراهم کند.

5- زرده تخم مرغ: حاوی پروتئین و بیوتین می باشد. از این رو تخم مرغ می تواند در رشد و پرپشت نمودن ابرو ها بسیار مفید باشد.

6- دانه شنبلیله: این ماده دارای ترکیبات اسید نیکوتین و همچنین پروتئین می باشد و در نتیجه می تواند فولیکول های مو را تحریک نماید. این امر باعث رشد سریعتر و  همچنین درخشش موها می شود. علاوه بر آن در درمان مشکلات پوستی سر می تواند به شما کمک نماید.

7- آلوئه ورا: گیاهی است که ترکیبی به نام آلوئینین را در خود دارا می باشد. این ماده می تواند منافذ فولیکول ها را باز نماید و بدین وسیله باعث رشد مو در افراد شود. همچنین به دلیل داشتن خاصیت ارتجاعی از شکستن موها جلوگیری می نماید.

8- لیمو: سرشار از ویتامین های BوC ، اسید فولیک و بسیاری از مواد مغذی دیگر در خود می باشد. با مالش دادن یک تکه از لیمو بر روی ابروهای خود می توانید از رشد و ضخیم شدن آن ها مطمئن شوید.

9- شیر: استفاده از شیر بر روی موهای این قسمت می تواند در پرپشت شدن آنها موثر باشد. شیر حاوی پروتئین های بسیاری می باشد از این رو می تواند باعث تحریک فولیکول های مو شود.

10- وازلین: می تواند رطوبت را در این ناحیه حفظ نماید و مانع از خشک شدن و ریزش ابرو می شود.

استفاده از کاشت ابروی طبیعی برای پرپشت شدن

کاشت ابرو نیز در کنار روشهای دیگر پرپشت نمودن می تواند در ایجاد ابروهایی ضخیم به ما کمک نماید. روش های کاشت می تواند بسیار مورد توجه افراد مختلف واقع شود. در واقع با کاشت  می توانید در زمان کمی دارای ابروهایی پرپشت شوید.

کاشت ابرو می تواند دارای نتایج دائمی باشد. پیوند ابرو در واقع توسط فولیکول های مو استخراج شده توسط خود افراد انجام می گیرد. از آنجایی که این فولیکول ها از بانک موی خود افراد استخراج می شوند می توانند در پیوند مو نتایج جالبی را در بر داشته باشند.

عکس کاشت ابرو

کاشت یکی از جدیدترین روش ها برای ایجاد ظاهری زیبا در افراد می باشد. می توانید با کاشت طبیعی تا سال های بسیاری دارای موهایی با مقاومت بالا و طبیعی در این ناحیه  باشید و این در حالی است که دیگر نیاز نیست نگران ریزش و یا کم پشت شدن آنان باشید.

در برخی از موارد کاشت می تواند دارای اثرات متفاوتی باشد و یا در مواقعی در صورت رعایت نکردن موارد پزشکی کاشت ابرو با مشکلات بسیاری مواجه شود. در واقع بعد از کاشت ریزش در موهای کاشته شده اتفاق می افتد که کاملا طبیعی است.

به این مرحله شوک فولیکول ها گفته می شود. در مدت زمان 2 ماه ممکن است شاهد ریزش موها دراین بخش باشید  و تا چند ماه رشد مجدد موهای کاشته شد به طول می انجامد. در واقع این امر بعد از کاشت کاملا طبیعی بوده  و نیازی به نگرانی در مورد کاشت و نتایج  پیوند ابرو نیست.

مزایای استفاده از روش کاشت ابرو برای پرپشت کردن ابرو

طبیعتا استفاده از هر یک از روش های ذکر شده در قسمت های فوق دارای مزیت های متعدد مختص خود می باشد. اما در این بخش تمامی مزیت هایی را روش کاشت ابرو نسبت به سایر روش های طبیعی یا غیر طبیعی دارد بررسی شده تا برتری استفاده از این روش برای افراد به خوبی اثبات شود.

از جمله مهم ترین و بهترین مزیتی که استفاده از کاشت ابرو جهت پرپشت کردن ابرو دارا می باشد، انجام سریع آن می باشد. انجام کاشت ابرو برای افراد نیاز به زمان های طولانی مدت و همچنین تکرار های متداوم نمی باشد و تنها با یک جلسه مراجعه به کلینیک کاشت ابرو می توان آن را انجام داد. در صورتی که در روش های دیگر لازم است تا فرد یک اقدام را به طور متوالی و مکرر در طی یک دوره چند ماهه انجام دهد تا به نتایج مثبتی دست یابد.

مزیت دیگری که کاشت ابرو برای افراد خواهد داشت، قطعی بودن نتایج حاصل از آن می باشد. تاکنون افراد بسیار زیادی روش کاشت ابرو را در دنیا انجام داده اند و تقریبا همه این افراد توانسته اند به نتایج مثبت و دلخواه خود دست یابند. در صورتی اکثر روش های طبیعی دارای نتایج قطعی نبوده و ممکن است در برخی افراد جواب ندهد.

مزیت دیگری که استفاده از این روش نسبت به روش های طبیعی و خانگی دارد این است که در کاشت ابرو می توان تمامی نواقص و قسمتی هایی که مایل به پرپشت شدن آن ها هستید را پر کنید. استفاده از این اقدام برای کسانی که دارای ابروهای نامتقارن هستند و یا دوست دارند تنها در یک محدوده خاص ابروهایشان پرپشت تر شود بسیار مناسب است.

توصیه های پزشکی برای مراقبت از ابرو و پرپشت شدن آن

نکاتی در رابطه با رشد موها در این ناحیه وجود دارد که افراد با رعایت آنها می توانند در پرپشت نمودن موهای این ناحیه نقش اساسی را ایفا نمایند. این توصیه ها توسط پزشکان متخصص مو پیشنهاد می شود.

  1.   از سرم ابرو و مژه به طور مرتب استفاده نمایید. این مواد حاوی پپتیدها می باشند. این ترکیبات می توانند باعث تحریک فولیکول مو شوند و رشد را سرعت ببخشند.
  2.   از آرایش این قسمت خودداری نمایید. استفاده از مداد های مخصوص برای این ناحیه  و سایه ها به دلیل فشار بر روی موها  و مواد شیمیایی که دارا می باشند می توانند به ریزش بانجامد.
  3.   از لوسیون و کرم بر روی موهای این قسمت استفاده نکنید. این مواد شامل ترکیباتی هستند که می تواند باعث ریزش موها در این ناحیه شوند. منافذ فولیکول های مو از طریق چربی موجود در این مواد بسته می شوند.
  4.   ماساژ دادن ابرو می تواند به عنوان روشی کم هزینه و بسیار موثر در رشد موها در این ناحیه عنوان شود. ماساژ می تواند گردش خون را در بدن افراد بیشتر نماید. این امر باعث افزایش بیشتر مواد مغذی به فولیکول های مو می شود.
  5.   شانه زدن ابرو می تواند فولیکول هایمو را تحریک کند، در نتیجه عمل رشد موها با رسیدن اکسیژن بیشتر به موهای این ناحیه سریع تر انجام می گیرد.

 

رژیم های غذایی و رفتاری برای پرپشت شدن ابرو

برای اینکه ابروهایی پرپشت داشته باشید می توانید رژیم غذایی مناسبی را که برای رشد موها  موثر می باشد را در برنامه غذایی خود بگنجانید. موادی که خوردن آنها برای پرپشت شدن موها در این ناحیه  توصیه می شود را می توان به صورت زیر عنوان نمود.

  1.   غذاهای سرشار از پروتئین مصرف نمایید. رشد موها  توسط این مواد می تواند تا حدود زیادی سریع تر صورت گیرد.
  2.   نوشیدن آب تا حدود زیادی در رشد موها در این ناحیه و بدن مفید می باشد. این امر کمک می کند که از طریق ادرار سموم از بدن خارج شود. در نتیجه سیستم ایمنی افراد و رشد موها و ابرو ها در افراد تقویت می شود.
  3.   ویتامین ها از جمله موادی هستند که می توانند روند رشد ابرو ها سرعت ببخشند. ویتامین های گروه B وD می توانند تا حدود زیادی مواد مغذی برای رشد موها در این ناحیه را تامین نمایند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *