جراحی بینی

هزینه جراحی بینی یا رینوپلاستی

هزینه جراحی بینی یا رینوپلاستی

>>‌ هزینه جراحی بینی یا رینوپلاستی

شاید شما هم شاهد افزایش روز افزون افرادی بوده باشید که هر ساله به استقبال عمل زیبایی جراحی بینی که با اصطلاح تخصصی عمل زیبایی رینوپلاستی (rhinoplasty) می روند.

 

هزینه جراحی بینی یا رینوپلاستی

 

شاید بین این افراد باشند کسانی که به دلایلی مثل شکستگی بینی، سوختگی و یا آسیب ناشی از تصادف های مختلف به پزشک مراجعه کرده باشند که واقعا به این عمل زیبایی نیاز داشته باشند؛ اما هستند افرادی که برای زیباسازی و طراوت بخشی چهره خود به پزشک متخصص برای انجام این عمل مراجعه می کنند.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

مهم نیست که شما از کدام دسته از افرادی هستید که قصد انجام عمل زیبایی دارید اما حتما این سوال برای شما پیش آمده است که عمل زیبایی رینوپلاستی چقدر هزینه دارد؟

 

هزینه جراحی بینی یا رینوپلاستی

 

در این میان مسلما سوالی که ذهن شما و سایرین را درگیر خود خواهد کرد این است که هزینه معقول انجام عمل زیبایی رینوپلاستی (rhinoplasty) چقدر است؟

در ادامه این مقاله به این سوال ها پاسخ داده خواهد شد. باید توجه داشته باشید که این مقاله در ادامه قصد دارد که شما را راهنمایی کند تا بتوانید پزشک معالج مناسب خود را برای انجام این عمل پیدا کنید و به سوالات اساسی شما در مورد هزینه های این عمل پاسخ دهد.

 

>> عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی چقدر هزینه دارد؟

همانطور که می توانید حدس بزنید هزینه عمل جراحی رینوپلاستی برای برخی افراد بسیار زیاد است و این افراد قطعا به دنبال انجام این عمل زیبایی با پایین ترین قیمت ممکن هستند؛ اما باید توجه داشته باشید که از آنجایی که بینی یکی از موثر ترین قسمت های تشکیل دهنده صورت هر فرد است.

باید در انتخاب جراح زیبایی که انتخاب می کنید و حتی هنگام انجام این عمل زیبایی بسیار مراقب باشید؛ چون این عمل می تواند خسارت های سنگین و یا حتی در مواردی می تواند نتایج جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

در مورد هزینه عمل زیبایی رینوپلاستی شما ابتدا باید به چند سوال پاسخ دهید. سوال اول و ابتدایی که باید از خودتان بپرسید این است که کدام پزشک و جراح قرار است عمل زیبایی شما را به عهده بگیرد؟

به طور حتم می توان گفت پاسخ به این سوال یکی از موثر ترین مورد هایی است که می تواند به شما بگویید که هزینه عمل زیبایی رینوپلاستی شما چقدر است.

دلیل آن هم این است که اگر پزشکی که شما انتخاب می کنید یک پزشک با سابقه و با تجربه باشد به اتفاقاتی که در اتاق عمل رخ خواهد داد آگاهی بیشتری دارد و نتیجه عمل قطعی تر خواهد بود.

همانطور که می توانید حدس بزنید احتمال موفقیت عمل برای پزشک کم تجربه کمتر خواهد بود. همین نکته می تواند باعث شود پزشکی که شما برای عمل به او مراجعه می کنید قیمت بالاتری را به عنوان دستمزد برای هزینه عمل جراحی خود دریافت کند.

سوال بعدی که باید به آن پاسخ دهید در مورد نوع و مدل بینی شما است. بینی های افراد مختلف مدل ها و نوع های مختلفی دارند که در میزان ساعتی که پزشک برای انجام عمل زیبایی رینوپلاستی صرف می کند تاثیر مستقیم دارند.

مسلما بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی زحمت بیشتری را نیاز دارند که این خود می تواند بر هزینه تمام شده برای عمل تاثیرگذار باشد.

سوال سومی که باید به آن پاسخ بدهید تا بتوانید از هزینه تقریبی عمل رینوپلاستی خود اطلاع پیدا کنید این است، می خواهید عمل شما در کدام منطقه جغرافیایی انجام گیرد؟

خوب نیازی نیست به این مورد اشاره کنیم که هزینه عمل در شهری مثل تهران با سایر شهرستان ها متفاوت است اما باید این را بدانید که پزشک ها خوب و با تجربه بیشتر در شهر های بزرگتر سکونت دارند.

دلیل این امر هم بسیار مشخص است. امکاناتی که در شهر های بزرگتر موجود است در شهر های کوچکتر موجود نیست، به همین دلیل اغلب افراد برای انجام دادن عمل های زیبایی خود به شهر های بزرگتر مراجعه می کنند و این دلیلی است که پزشک های شهر های بزرگتر با تجربه تر باشند.

 

>> آیا هزینه رینوپلاستی تحت پوشش بیمه خدمات درمانی است

یکی از سوالاتی که در ذهن شما بعد از اینکه از هزینه انجام عمل زیبایی رینوپلاستی اطلاع پیدا کردید این است که آیا هزینه این عمل تحت پوشش بیمه خدمات درمانی هست یا خیر؟ پاسخ به این سوال نیز نیازمند پاسخ به چند سوال دیگر است.

شما باید به این سوالات مهم و اساسی پاسخ بدهید که به چه منظوری قصد انجام عمل زیبایی رینوپلاستی را دارید؛ و اینکه از چه بیمه ای استفاده می کنید؟ همانطور که می دانید افراد به منظور های مختلفی به پزشک برای انجام این عمل مراجعه می کنند.

این دلایل می تواند شکستگی ناشی از تصادف و یا یک حادثه ورزشی باشد که البته در این موارد بیمه های ورزشی بخشی از هزینه عمل را به عهده می گیرند.

یا شاید بیمار به دلیل سوختگی ناشی از تصادف یا برق گرفتگی و حوادث ناگواری از این دست که در محل کار برای او اتفاق افتاده است به پزشک مراجعه کند و قصد انجام عمل زیبایی رینوپلاستی را داشته باشد؛ که البته در این موارد اکثر بیمه ها بیشتر هزینه را قبول می کنند.

و دلیل دیگری که افراد به پزشک برای انجام عمل رینوپلاستی مراجعه می کنند این است که از شکل و ظاهر بینی خود راضی نیستند و این عمل را صرفا برای زیبایی انجام می دهند که در این موارد بیشتر بیمه ها و یا شاید به جرئت گفت تمام بیمه هایی که در کشور ایران خدمات ارائه می کنند هزینه ناشی از عمل را پرداخت نمی کنند و تمامی هزینه ناشی از عمل به عهده خود بیمار است.

البته نوع بیمه همانطور که اشاره شد در پاسخ به این سوال که آیا عمل زیبایی رینوپلاستی شامل بیمه می شود بی تاثیر نیست اما اکثر بیمه ها از پرداخت هزینه این عمل به منظور زیبایی سر باز می زنند.

 

>> آیا هزینه پرداخت شده برای رینوپلاستی ارزش دارد؟

همانطور که اشاره شد ممکن است عمل زیبایی رینوپلاستی در بعضی مطب های کشور حتی به قیمت 2 میلیون تومان هم صورت پذیرد اما باید بدانید دلیل پایین بودن این هزینه چیست.

گاهی اوقات این عمل به این دلیل با قیمت پایین صورت می گیرد که پزشک معالج پزشکی کم تجربه است و در تلاش است که با انجام این عمل به تجربیات هنگام عمل خود اضافه کند که این می تواند دلیلی باشد که انجام عمل توسط چنین فردی خطرناک باشد.

چون علم پزشکی علمی تجربی است در نتیجه بهتر است عمل زیبایی خود را به فردی با تجربه بسپارید.

دلیل بعدی که می تواند باعث شود که هزینه عمل زیبایی رینوپلاستی شما پایین باشد این است که جراحی که این عمل را انجام می دهد در طول روز عمل های زیادی را انجام می دهد.

در واقع گاهی فردی که عمل زیبایی شما را انجام می دهد پزشکی با تجربه است، اما چون در طول روز عمل های بسیاری را انجام می دهد باعث می شود که تمرکز کمتری بر روی عمل داشته باشد که این نیز می تواند یکی از دلایل پایین بودن هزینه عمل باشد.

در نتیجه تمام صحبت های بالا باید به این نکته اشاره کرد که هزینه تمام شده در مورد عمل زیبایی رینوپلاستی (rhinoplasty)  بیشتر از هر چیزی به پزشکی که عمل را انجام می دهد مربوط می شود.

بالا یا پایین بودن هزینه عمل نیز نمی تواند در مورد کیفیت عمل به شما تضمین بدهد در نتیجه باید به تجربه پزشک خود توجه داشته باشید چون تنها ضمانت برای موفقیت عمل را تجربه وی می تواند به شما بدهد.

کلینیک پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات جراحی بینی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. در این کلینیک هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *