بهمن ۳, ۱۳۹۶ بدون دیدگاه roz تزریق چربی

اگر به یک روش برای جوانسازی فکر میکنید ولی آمادگی انجام لیفت یا دیگر عمل های جراحی را ندارید ، حتما بهترین پیشنهاد برای شما تزریق چربی است .

تزریق چربی با نام میکرو لیپو اینجکشن هم معروف شده است . تزریق چربی می تواند برجستگی های جذاب جوانی را به گونه ها ، چانه ، و زیر چشم شما بازگرداند.

انتقال چربی چیست؟

انتقال چربی یا microlipoinjection   روشی است که در آن چربی بدن فردا را به نقاطی از چهره که گودی دارد یا چربی در آن نواحی از بین رفته است ، انتقال پیدا می کند.و در بسیاری از موارد افراد برای افزایش حجم صورت یا فرمدهی دلخواه به چهره این کار را انجام می دهند.

از آنجا که این چربی از بدن خود فرد گرفته میشود فرایند تزریق چربی دارای سه مرحله است.

مرحله اول شامل خارج کردن چربی اضافی از بدن است که از نواحی شکم ، ران یا باسن دریافت می شود .

مرحله دوم پاکسازی و جداسازی سلول های زنده چربی است .

و مرحله سوم تزریق سلول های چربی به مناطق هدف است ، که به اصطلاح پیوند چربی گفته می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستند؟

تزریق چربی میتواند علائم افزایش سن و پیری را از روی صورت محو کند .علائمی همچون خطوط خنده ،خطوط اخم ، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم و خطوط و گودی های زیر چشم ویا گونه ها را از بین میبرد و  افزایش حجم لبها را در بر می گرداند.افرادی که چنین علائمی را دارند می توانند کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی باشند .

همچنین افرادی که در اثر جوش و آکنه فرورفتگی های مضمن در صورت خود دارند ، می توانند از این عمل برای از بین بردن این علائم استفاده کنند.

حتی افرادی که فقط دوست دارند حجم صورت را افزایش دهند یا فرم دهی کنند ، تزریق چربی برای آنها شادابی هر چه بیشتر چهره را به ارمغان خواهد آورد.

 

تزریق چربی برای کسانی که لیپو آتروفی را تجربه کرده اند، یعنی لایه هایی از چربی صورت را که به صورت فرم می دهد را از دست داده اند ، تزریق چربی درمان بسیار مفیدی خواهد بود.

افرادی که مشکلات دیگری غیر از مشکلات ذکر شده  دارند ، بایستی با پزشک مشورت کنند تا پزشک آنها تعیین کند که تزریق چربی می تواند به آنها کمک کند یا خیر.

تزریق چربی روش ایمنی است و روش تزریق چربی از بدن خود فرد تضمینی است برای اینکه هیچ گونه حساسیتی به وجود نمی آید.

همچنین بایستی در حین مشاوره با پزشک معالج خود ،اورا از سابقه استفاده از مشروبات الکلی ،سیگار یا هر دارویی که استفاده می کنید آگاه کنید. تا پزشک شما بتواند با آگاهی از شرایط شما بهترین تصمیم را بگیرد.

نواحی تزریق چربی در صورت:

نواحی از صورت که با تزریق چربی می توانند تحت درمان قرار بگیرد، شامل چروک پیشانی بین ابرو ها ،گودی های زیر چشم، اطراف بینی ، ناحیه بین لب و بالای بینی ، فک ها و شقیقه ها هستند.

همچنین تزریق چربی میتواند ناحیه های اسکار جای زخم و نواحی از صورت که خالی شده اند را روی چهره یا گردن را از بین ببرد و به حالت زیبایی اولیه بازگرداند.

بعضی از نواحی صورت نیاز به بیش از یک بار تزریق چربی دارند ولی در بسیاری از موارد یک جلسه درمان کافی میباشد.

مقایسه تزریق چربی با تزریق ژل و دیگر روش های درمانی پر کننده صورت  

مهمترین تفاوت تزریق چربی با دیگر پر کننده های صورت مثل کلاژن ها این است که تزریق چربی هیچ ماده خارجی را به صورت اضافه نمی کند . و برای افرادی که آلرژیک هستند روش مناسبی است .

تفاوت دیگری که تزریق چربی با دیگر روش های درمان دارد میزان ماندگاری تزریق چربی است این درمان نسبت به تزریق ژل و غیره  که ماندگاری  حدود ۲ سال دارد در صورتی که ژل ها تا ۶ ماه ماندگاری دارند و به دفعات ترمیم بیشتری نیاز دارند.

روش تزریق چربی

تزریق چربی یک فرایند ۳ مرحله ای است. شامل برداشتن چربی از بدن و تصفیه چربی و تزریق سلولهای چربی به محل هدف می باشد .نتایج حاصل از تزریق چربی معمولا بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است و میتواند تا چند سال یا حتی بصورت دائم ادامه یابد.

آمادگی های قبل از تزریق چربی

فرایند تزریق چربی تنها با یک بیحسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی ندارد یک عمل سرپایی است و در مطب یا کلینیک انجام میگیرد . از دو هفته قبل از عمل بایستی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین ، ایبوپروفن .. خوداری کنید .و چون این عمل هیچ گونه خطر آلرژی ندارد نیازی به انجام آزمایش های ضد حساسیت ندارد.

مرحله اول تزریق چربی

چربی گیری: در این روش انتقال چربی، با لیپوساکشن ملایم  ، چربی از ناحیه انتخابی و از چربی های اضافی فرد شروع می شود و ناحیه اهدا کننده میتواند باسن ، شکم ، ران ها و … باشد . برای جمع آوری بیشتر سلولهای زنده چربی  بایستی از کانول مخصوص استفاده شود.

مرحله دوم تزریق چربی ، جداسازی سلول های چربی

بعد از لیپو ساکشن چربی آن را داخل سانتری فیوژ با سرعت بالا قرار میدهند تا سلول های کاملا سالم جداسازی شوند و برای تزریق آماده شود.

مرحله سوم ، انتقال چربی به ناحیه هدف

در این مرحله نواحی هدف برای انتقال چربی توسط پزشک طراحی میشود تا عیوب چهره به بهترین شکل برطرف شود و تزریق به این نواحی انجام می شود.

هزینه تزریق چربی

بسته به میزان چربی مورد نیاز و پزشکی که انتخاب میکنید هزینه متفاوت خواهد بود . انتخاب یک پزشک مجرب بسیار مهم می باشد ، زیرا یک تزریق درست میتواند اثرات پایدار و زیبایی را برای شما ایجاد کند ، در کل تزریق چربی نسبت به دیگر روش های جوانسازی کمی گرانتر است.

سوالات متداول در مورد تزریق چربی

آیا تزریق چربی دردناک است؟

درد تزریق چربی در کمترین حد است و در اکثر موارد اصلا دردی وجود ندارد .ولی اگر شما جزء افرادی هستید که از درد واهمه دارید با پزشک خود مشورت کنید تا دارو های مسکن بعد از عمل را برای شما تجویز نماید.

دوره نقاهت بعد از تزریق چربی چقدر است؟

دوره نقاهت پس از عمل تزریق چربی بسیار کم است و نسبت به سایر عمل های زیبایی در پایینترین حد است . سوراخ های تزریق بسیار کوچک است و قابل چشم پوشی است . بیماران تزریق چربی در همان روز عمل میتوانند به کار های روزانه خود بپردازند.

چه مقدار از چربی تزریق شده از بین خواهد رفت؟

مقدار قطعی برای پیش بینی وجود ندارد ولی در طول چند ماه تا یک سال حدود دو سوم چربی تزریق شده جذب بدن خواهد شد.